Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner zaustavljen godinama ne želi otići  (Posjeta: 15745 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne %u017Eeli oti%u0107i
« Odgovori #40 : 29 Siječanj, 2022, 23:12:11 »
Pokušao sam spojiti pištolj kompresora na crijevo koje ide do držača injektora, ali ništa se nije promijenilo, naprotiv.
Kad sam rastavio to crijevo, međutim, izašlo je puno tekućine (a mora biti samo zraka) i, kada sam upalio motor, kompresor je ispljunuo malo tekućine (nije ličilo na mješavinu ulja). Pa sam odlučio ponovno rastaviti kompresor da ga očistim i da vidim ima li rashladne tekućine u kućištima radilice ali izgleda da nema ničega pa ne znam koja je to tekućina bila.
U svakom slučaju čistio sam kompresor benzinom ali ako napravim test tako da puštam zrak odakle bi trebao izaći, membrana stvara mjehuriće, pa ne drži dobro.
Međutim, sve sam ponovno sastavio i nastavio pokušavati uključiti. Kao i uvijek, kada se inzistiranjem zagrije, upali i ostane uključeno 5-6 sekundi, znak da benzin ipak stiže.

Muka mi je od trošenja novca (do sada sam kupio 2 svijeće, spužvu za zračni filter, O-prstenove onog mađarskog lopova koji nije stao niti jedan, desni O-prstenovi, novi regulator tlaka sa ebaya, zračni injektor i korišteni benzin, pogrešna upravljačka jedinica, električni sustav, nove cijevi za benzin i ulje, filter za benzin, multimetar za provjeru struje, brtve cilindara) i da ništa nije riješio prekoračenjem vrijednosti kompletnog skutera.
Na kraju sam odlučio odustati pa sve prodajem, ako netko želi cijelo ili u komadima neka mi se javi.

Vjerojatno da sam od početka kupio mjerač tlaka shvatio bih u čemu je problem, ali sam pogriješio što ga nisam kupio misleći da je, pošto je motor odložen radi, dovoljno očistiti prolaze za plin i promijeniti neke cijevi .

Hvala svima koji su mi još uvijek pokušali pomoći posvetivši mi dragocjeno vrijeme; Žao mi je ako sam vas razočarao jer nisam iskoristio vaš savjet
« Zadnja izmjena: 29 Siječanj, 2022, 23:15:28 PJIta »

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #41 : 30 Siječanj, 2022, 00:06:35 »
Iskreno mi je žao pošto vidim koliko ti je stalo i koliko si truda uložio.
Sretno!
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #42 : 03 Veljača, 2022, 19:46:08 »
Hvala Balki na podršci!

ovo je video koji sam napravio s najnovijim rezultatima.
Nadam se da će oni koji će ubuduće čitati ovu temu i pogledati videe shvatiti da kod ovakvog problema ne izlazi (osim kompresora svi ostali dijelovi su zamijenjeni ispravnim ili novim rabljenim).


Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #43 : 04 Veljača, 2022, 18:56:16 »
Rastavio sam glavu da vidim kako se raspršuje benzin, očito nije dobro

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #44 : 04 Veljača, 2022, 20:02:53 »
Ne baca ti dobro gorivo, nije u pravilnim intervalima. Jako cudno.
Na prethodnom videu masina radi kao da ima previse goriva. Jesi li provjerio sve simptome kad imas previse goriva?

Kolika je kompresija na ovom skuteru? Sa iskljucenom plavom diznom, i sa ukljucenom?

Jesi li napravio test sa sapunicom da vidis jel igdje puse baloncice? To se radi kad kreces iz nule od nicega, jer ne znas nista o masini.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #45 : 04 Veljača, 2022, 23:44:57 »
Pozdrav Corector, hvala na odgovoru.
U prethodnom videu, kao što ste rekli, problem bi trebao biti previše goriva jer nakon nekog vremena upali, pri ponovnom pokušaju više ne svijetli, svjećica je čađavo crna.

Nažalost ne znam kolika je kompresija, ali cijeli skuter ima 9milakm i kad sam rastavljao cilindar uzeo sam mjerenje klipnog prstena unutar cilindra i prostor je 0,20, tako da je barem po priručniku je unutar tolerancije.
Do sada sam radio ove intervencije:
- zamijenjena 2 osigurača od 15
- prerezati kablove plavog injektora (ne znam zašto, ali nakon prvog testa više nije išlo i rečeno mi je da ih pokušam prerezati nekoliko cm iznad konektora da vidim, ampermetrom, ima li trenutni problemi na konektoru); sad mi pada na pamet da nisam dobro zalemio kablove pošto se čini da injektor trza?
- zamijenjene brtve cilindara (s obzirom da je skuter stajao dugi niz godina i više nije bilo antifriza, vjerovao sam da je voda mogla izaći iz nekih suhih brtvi i da će se motor teško upaliti, kada je hladan, jer će curenje vode u cilindar). Sad još nisam stavio antifriz da budem siguran ako se ne pali problem nije voda.
-kompresor skinut i očišćen (iskreno, prije rastavljanja, po meni je radio bolje nego sada). Ako napravim test s benzinom i ispuhnem zrak odakle bi trebao izaći, benzin mi mjehuri, ali ne razumijem zašto pošto mislim da sam ga dobro očistio. Ploča se dobro kreće i čini se da nema tragova prljavštine na rubu koji leži na ``cilindru'' kompresora
-promijenjene sve cijevi za gorivo i filter goriva (ako maknem cijevi koje idu od filtera do pumpe, gorivo teče dobro)
- testirane dvije različite benzinske pumpe (obje rastavljene i očišćene; original ima isti km kao i skuter)
-Novi originalni filter zraka za purejet
- nove svijeće (2 prvaka RG6YC i 2 RG6YCA)
- novi regulator tlaka preuzet na ebayu (https://www.ebay.it/itm/363452776458?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649)
kako bih ga montirao, prvo sam umetnuo mali prsten unutar crnog držača injektora, a veliki prsten izravno na regulator; Nauljio sam ga i kad sam ga montirao napravio je klasicni `` clack''
-Na plavi injektor sam montirao novi teflonski prsten, ali se nadam da ga nisam oštetio (ili teflonski prsten ili o-prsten) kada sam ga ponovno sastavljao na glavu jer sam puno učinio da stavim injektor na umor
- Rastavio sam reed ventil i provjerio jesu li trske slomljene ili zalijepljene za paket

Za ostalo nisam radio ništa drugo

Ako moram izvijestiti o činjenici, kada sam radio prve testove, prije nego što sam rastavio zračni kompresor i prerezao žice plave mlaznice (prije to više nije išlo bez razumijevanja zašto), benzin je bio jako dobro prskan.
Jesam li nešto krivo napravio s mlaznicom ili s kompresorom?

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #46 : 05 Veljača, 2022, 02:27:11 »
Ako mu je magnet za okidanje vremena ubrizgavanja kao i paljenja ja bi sumnjao u njega ili u ono sto cita okretanje magneta.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #47 : 06 Veljača, 2022, 23:22:43 »
paljenje je zamašnjak-magnetno, originalno, rastavljeno i očišćeno kontakte. Tako da ne mislim da problem ovisi o tome nego o cijeloj ''skupini injekcija''

Znam da na youtube-u već postoji video o tome, ali mi netko s Runnerom može napraviti video s multimetrom da vidim kako mu radi konektor koji ide na injektor zraka (onaj plavi)?
Htio bih biti siguran da mi struja ne bude s prekidima
Hvala vam

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #48 : 07 Veljača, 2022, 20:30:57 »
Ako mu je magnet za okidanje vremena ubrizgavanja kao i paljenja ja bi sumnjao u njega ili u ono sto cita okretanje magneta.
Mens cini da je kod njega ECU otisao u vjecna lovista. Dario i kod tebe je bio identican problem ak se ne varam

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #49 : 08 Veljača, 2022, 00:03:33 »
Primijetio sam da u prvom pokušaju zračni injektor uopće ne prska; Moram neko vrijeme pokrenuti motor da vidim prskanje plina. Čini se kao da morate ''napuniti'' zračni krug. Može li biti zbog kompresora?

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #50 : 09 Veljača, 2022, 18:18:56 »
možete li mi reći pravi način i alate koje koristite za čišćenje kompresora?
Pokušao sam sa svime (benzin, wd40, odmašćivač, brusni papir, vatom) ali nisam uspio, i dalje mi stvara mjehuriće ako pokušam staviti benzin i ispuhujem zrak odakle bi trebao izaći.
Hvala vam

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #51 : 09 Veljača, 2022, 18:21:05 »
Ako mu je magnet za okidanje vremena ubrizgavanja kao i paljenja ja bi sumnjao u njega ili u ono sto cita okretanje magneta.
Mens cini da je kod njega ECU otisao u vjecna lovista. Dario i kod tebe je bio identican problem ak se ne varam

znači moj problem je ECU?
Ali kako se oštetio ako je skuter zaustavljen? Je li se "resetirao"?
I onda, zašto nakon nekog vremena da se sustav ''napuni'' zrakom, injektor prska?
Hvala vam

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #52 : 09 Veljača, 2022, 18:29:17 »
možete li mi reći pravi način i alate koje koristite za čišćenje kompresora?
Pokušao sam sa svime (benzin, wd40, odmašćivač, brusni papir, vatom) ali nisam uspio, i dalje mi stvara mjehuriće ako pokušam staviti benzin i ispuhujem zrak odakle bi trebao izaći.
Hvala vam

Ja koristim Break cleaner. Nema veze koje firme. Pokušaj upaliti motor sa vanskim kompresorom, nema veze sto daje oko 8bara, jer mi se čini, da je to problem.
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #53 : 14 Veljača, 2022, 23:02:23 »
Pokušao sam ponovno očistiti kompresor četkicom za zube. Sada se pritisak povećao iako još uvijek mjehuri...
Imam pitanje: montirao sam novi teflonski prsten na injektor zraka i montirao ga na glavu. Morao sam ga rastaviti da bih razumio stanje prstena i O-prstena (ako se sjećate, rekao sam da je kada sam montirao injektor bio jako težak za staviti i bojao sam se da je ili prsten ili brtva pukla) . Vidio sam da je o-prsten puknuo, a na prstenu nema vidljivih tragova. Ako ponovno sastavljam mlaznicu, moram li mijenjati prsten čak i ako motor uopće nije radio? Ako primijetite rabljeni prsten, osim što je "ravan", on je i "obojen" toplinom glave kada motor radi.
Ako ga ne promijenim, riskiram li da izgorim mlaznicu ili čak da motor loše radi, na primjer da se ne pali ili da ne radi u praznom hodu?
Hvala vam

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #54 : 15 Veljača, 2022, 12:03:21 »
Pokušao sam ponovno očistiti kompresor četkicom za zube. Sada se pritisak povećao iako još uvijek mjehuri...
Imam pitanje: montirao sam novi teflonski prsten na injektor zraka i montirao ga na glavu. Morao sam ga rastaviti da bih razumio stanje prstena i O-prstena (ako se sjećate, rekao sam da je kada sam montirao injektor bio jako težak za staviti i bojao sam se da je ili prsten ili brtva pukla) . Vidio sam da je o-prsten puknuo, a na prstenu nema vidljivih tragova. Ako ponovno sastavljam mlaznicu, moram li mijenjati prsten čak i ako motor uopće nije radio? Ako primijetite rabljeni prsten, osim što je "ravan", on je i "obojen" toplinom glave kada motor radi.
Ako ga ne promijenim, riskiram li da izgorim mlaznicu ili čak da motor loše radi, na primjer da se ne pali ili da ne radi u praznom hodu?
Hvala vam

Kompresija mora da bude barem 5-5,5 bara minimalno. Ako je teflonski prsten oštečen, nema kompresije i neče raditi. Kad je sve novo ili staro ispravno injektor mora, da se ugura malo teže. Kad menjaš teflonski prsten, moraš si napraviti kalup, da ga nekako stisneš u njegovom sedištu, jer se proširi, kad ga uguraš na injektor.



« Zadnja izmjena: 15 Veljača, 2022, 15:52:03 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #55 : 15 Veljača, 2022, 23:53:07 »
Bok Zigas, da, napravio sam rupu sa 10 šiljkom u komadu željeza i prepolovio sam je, ali možda nisam dovoljno zategnuo jer kad sam montirao injektor na glavu bilo ga je jako teško staviti.
Međutim, nisam razumio moram li, skidajući injektor s novim prstenom, ako ga želim ponovno sastaviti, ipak promijeniti prsten. Ako pokušam montirati injektor na glavu, i dalje je teško ući (iako ne kao prvi put).
Hvala vam

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #56 : 16 Veljača, 2022, 00:49:55 »
Bok Zigas, da, napravio sam rupu sa 10 šiljkom u komadu željeza i prepolovio sam je, ali možda nisam dovoljno zategnuo jer kad sam montirao injektor na glavu bilo ga je jako teško staviti.To je OK. To je super ako ga je teško staviti. 100% znak da dihtuje.
Međutim, nisam razumio moram li, skidajući injektor s novim prstenom, ako ga želim ponovno sastaviti, ipak promijeniti prsten. Ako pokušam montirati injektor na glavu, i dalje je teško ući (iako ne kao prvi put). Ne nije potreban staviti novi
Hvala vam
« Zadnja izmjena: 16 Veljača, 2022, 00:54:04 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #57 : 25 Veljača, 2022, 22:37:49 »
evo me opet.
Dakle, sada zračni injektor prska jako dobro (očistio sam svoj kompresor, ali u nedoumici dobio sam još jedan koji je skoro nov). Nažalost nisam napravio video, ali stvarno prska dobro i bez prekida.
Sad bih htio shvatiti je li problem u regulatoru tlaka koji sam kupio na ebayu. Možete li mi povezati pravi za kupnju?
No, sada se motor lakše pali i kad se počne grijati ostaje upaljen nekoliko sekundi ali ako dam gas gasi se. Ovisi li to o regulatoru?

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #58 : 25 Veljača, 2022, 23:25:13 »
https://www.ebay.com/itm/New-Fuel-Injection-Pressure-Regulator-For-CHRYSLER-DODGE-PLYMOUTH-PR211-5277829/151392212808?hash=item233fadd748%3Ag%3AIEQAAOSw~TBa~UyA&LH_BIN=1

...ovaj če ti biti ok. Nije original nego 0,5 bara jači ali če radit.

Pokušaj napraviti reset TPS. Verovatno nije on krivac  :dontknow: Ali za foru, da vidimo, ako če poslije primat na gas.

1. dajte kontakt
2. ištekajte tps (konektor sa 4 žice)
3. pričekajte minimalno 10 sekundi
4. isključite kontakt
5. ukopčajte konektor tps-a
6. dajte kontakt i lagano otvarajte gas do pune otvorenosti i vratite nazad do pune zatvorenosti (ECu će snimiti kretanje gasa)
7. isključite kontakt i to je to
Purejet racing :aprilia:

Offline PJIta

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 102
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Runner PJ
Odg: Runner zaustavljen godinama ne želi otići
« Odgovori #59 : 26 Veljača, 2022, 22:44:58 »
Pokušao sam resetirati TPS ali nije popravio.
Pokušao sam i zamijeniti 3 regulatora tlaka (originalni, još jedan rabljeni i novi mađarski). Motor je radio isto za sve (upalio je dobro, ali je stao nakon 6-7 sekundi). Uza sve što sam primijetio benzin u rezervoaru i, jak pritisak zraka u trenutku demontaže, tako da ne smije biti curenja zraka barem iz rezervoara.
Ako je problem u regulatoru tlaka, pošto moram čekati skoro mjesec dana na onaj iz Kine, da li bih mogao montirati Polini rezervoar (prije bi stigao i imao bih rezervne O-prstenove) da povećam pritisak madžara jedan? Na taj način ne bih morao dobiti pritisak potreban da motor radi kako treba?
Ili, ima li netko od vas koji mi prodaje 100% radni regulator?
Hvala vam