Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: piaggio nrg 50 se guši  (Posjeta: 3544 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nenadlaza

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 29
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: piaggio nrg dd lc e4
Odg: piaggio nrg 50 se guši
« Odgovori #20 : 18 Listopad, 2021, 22:09:17 »
samo vidi koji je navoj postoje dva tipa  sitniji  tako reci milimetarski  i dizna je sa manjom glavom. ima  i  krupniji slican colovnomi majstorski je to dizna sa vecom glavom. sa sitnijim navojom je za  phva karburatore.

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
Odg: piaggio nrg 50 se guši
« Odgovori #21 : 22 Listopad, 2021, 20:51:23 »
pozdrav,evo napokon sam danas imao pomak na bolje,pojačao sam masu i zamjenio oksidirani dio kabela,i još komad kabela što vodi na osihrač kod akomulatora,i sad mi normalno radi obrtomjer i kazaljka od goriva,pokušao sam staviti drgi(polovni)karburator (dizna 64)i situacija je bolja ali imam "rupu" u okretajima sad skuter ide donekle normalno ali još to nije idealno jer ne prima gas ravnomjerno,sad mi se čini da je previše zraka u gorivu ali ne mogu ga bolje podesiti ovo mi se čini najbolje što sam uspio izvući....jel moguće da karburator neispravan?

« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2021, 20:38:20 dady385 »

Offline coff197

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 32
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera runner
  • Moja Kaciga: Suomi
  • MojSetup: Mhr
  • MojSpuh: Yanusi
Odg: piaggio nrg 50 se guši
« Odgovori #22 : 23 Listopad, 2021, 11:09:57 »
Naravno da je moguće da frgazer nevalja probaj na njemu zavrnuti seraf za smjesu do kraja ako skuter i dalje radi znaci da frga nevalja i negdje ti vuce zrak, a prirubnicu ako si slozio sve ocistio i da je ljepo sjela nema di vuc osim na frgazeru
' Nek smo živi i zdravi '

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: piaggio nrg 50 se guši
« Odgovori #23 : 23 Listopad, 2021, 11:20:31 »
Nije pravilo da ce se se masina ugasit ako zatvoris seraf za zrak.
Isto tako nije pravilo da ce masina dobro radit ako skolski stelas karb sa postavkama koje bi trebale bit idealne.
Praksa je sasvim drugacija i treba masini dat ono kaj trazi, to treba prepoznat i ugodit joj.
Pricamo o stelajucem elementu koji ni jedan ne radi identicno
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline dady385

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg
Odg: piaggio nrg 50 se guši
« Odgovori #24 : 23 Listopad, 2021, 20:37:47 »
iskreno ne znam koliko krugova sam okrenuo vijak za zrak štelao sam ga dok skut.nje počeo"normalno raditi"pokušao sam odvrćati i zavrćati za 1/4 kruga ali situacija se pogoršava,već sam u prijašnjem postu napisao da sam provijeravao da negdje slučajno ne vuče falš zrak i to metodom dima i zraka(tako i na autima provjeravam vakum crijeva)i špricao sam start sprej oko karburatora i prirubnice dok je radio na leru....kad začepim air box skut.se uagsi znači da ne vuče falš.svijećica je nova i nakon 2-3 km.je svijetlo smeđe boje ali nova je pa nije još skroz dobila boju.sad ga je moguće voziti ali i dalje ima tu"rupu"i ne prima ravnomjerno gas...kao što se vidi na videu...tako da po meni mislim da je karb neispravan...
« Zadnja izmjena: 23 Listopad, 2021, 22:22:46 dady385 »