Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Let Istrom  (Posjeta: 3022 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Let Istrom
« : 28 Rujan, 2021, 00:21:23 »
Prije nego što pomislite da sam bio motorom ili skuterom, nisam, bio sam autom na ovom tripu, no to nije bitno. Bitno je baciti recenzije i podijeliti iskustva sa onim što sam vidio jer sa nekim stvarima još ne mogu doći sebi.

Išli smo na moj prvi "Godišnji Odmor", te smo krenuli sa Paga preko Senja na Rijeku, pa na Hum, Kotli, Buzet, ručak u Livadama, pa u Rovinj gdje nam je bila baza tj. smještaj... Sljedeći dan idemo na Dvigrad, pa u Crkva Sv. Petar kraj Krančići, zatim u Bale, i produžujemo na kasni ručak u Pulu te naravno povratak u Rovinj. Sutra dan smo završili u svim mjestima do Savudrije, tj: Vrsar, Poreč, Novigrad, Umag i naravno Savudrija gdje smo i ručali, bljakić. Zadnji dan kupimo se iz Rovinja te pičimo prema Fažani, Valbadonu te opet Puli, gdje razgledavamo grad, te nastavljamo za Premantura, Medulin, te pičimo za Plomin gdje smo i ručali, preko Opatije i Rijeke se vratili nazad na Trajekt i tu završava moj prvi GO.

Moje top MUST preporuke:
- Apartman u Rovinju - pristupačan cijenom i dobrim parkingom za skutere i motore (ima natkriven dio): https://g.page/rooms-and-apartments-matosevic?share (5 apartmana 4 parking mjesta za aute, na to treba pripaziti). Rezervirali smo preko bookinga 3 noćenja za 752 kn.
- Grad Rovinj - Grad koji me u Istri najviše oduševio po prometnoj infrastrukturi, čistoćom, količinom skutera u gradu, samom lokacijom i jednostavno prelip grad. Svaka preporuka tamo doć!
- Grad Bale - Odličan gradić sa starom gradskom jezgrom gdje je lijepo za prošetati i izgubiti30 minuta na obilazak čitave grada
- Grad Pula - preporuka je definitivno posjetiti staru gradsku jezgru i podzemne tunele! Ulaznice su čisto u redu cijenom.
- srednjovjekovni Dvigrad - srednjovjekovni grad u ruševinama sa super lokacijom koji vrijedi posjetiti i pregledati. Ni fotke ne mogu dočarati te osjećaje prolaskom grada. Aktivni su arheološki iskopi. https://goo.gl/maps/3scDyQotHmxVAaQi9
- Crkva Sv. Petar - očaravajuća priča i lokacija same Crkve i posvete izgradnji crkvice. Autom se ne može, ali skuterom, motorom i quadom se može doć do nje. (ide se u mjesto Krančići, te se ide onom cestom do nadvožnjaka na autocestu. 80% je makadam. 50 metara prije nadvožnjaka je skretanje u samu šumu gdje je označeno putokazima, posli toga ima nekih 500-600 metara do same Crkve i put vodi direkt na nju te se ne more faliti. https://goo.gl/maps/FK5YTKVot1EoARK97
- Konoba Dorjana Livade kraj Buzeta - Došli smo tamo na preporuku frenda iz Buzeta, nešto skuplji restoran, aliiii hrana i okusi su nas oduševili. https://goo.gl/maps/RDpb7Zsxu81Ctnec8
- Restoran Stari Grad 02 - po recenzijama je i vrhunski i dobar, no meni je tad usluga i ponuda hrane bila topčina. za 250 kn smo imali predjelo, glavno jelo i piće. https://g.page/Starigrad2?share
- Restoran Burra - pas mater, brutalna hrana, pristupačna cijena, naždero se Pomfria sa preljevom od sira i tarfura ko nikad... nešto gdje ću svaki put navratiti jer sve oduševilo...https://goo.gl/maps/pf5jnCdrr9VrGj9Q9
- Cesta Labin - Plomin - Lovran - krcata motorima, prelipa cesta i zavoji.

Ima i loših restorana koje uopće nisu vrijedne spomena da ne kažem prilog fenomenalan, a glavno jelo odvratno, cijena 90 kn za 4 komada mesa, a pomfri, ajvar, luk, i to sve morate nadoplatiti haha.. ma..  ta luda Savudrija.





Na gotovo svakom linku Google Mapsa imate moju recenziju i dodatne fotke pod imenom Marko Škoda, pa bacite oko. Čak bi volio trip ponoviti sa skuterom ili motorom. Normalno da sam navratio u Rovinjski Lidl i kupio udarnu aku bušilicu hahahaah







Bio sam i blizu rentanja skutera ali prekasno sam se sjetio toga... Kad smo već kod skutera, u životu nisam više vidio više Kymca i SYM-a. Cura me ubia jer sam sa nekim vlasnicima se znao zapričati, jedan mi je rekao da je često na forumu pa ga ovim putem pozdravljam, iako sam zab ime ahahha ... znači ljudi tuču velike kilometraže bez većih grešaka. Čak sam vidio novu Forzu 750 za 2021 godinu, novu onu Apriliju što ne nedavno predstavljena (imam sliku tu je dole uz Hondu PCX 125) Bilo je 20-30 beverly, nešto starih runnera, čak jedan dragster 50 prošao, ali dominacija kymco i sym je nevjerojatna. HINT - lik vozi ferraria i ima Kymca. Što dalje za nadodati...





Passat mi je prošao ravno 1.000 kilometara na putu uz prosječnu potrošnju 4,9 litara uz nas dvoje natrpani stvarima + 18 nexen gume. Ja prezadovoljan autom. Znači 1000 km ravno od bezinske do bezinske. Fotka je iz Prizne na trajektu, dok sam tankao u novoj bezinskoj u Novalji (lukoil)





Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6720
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Let Istrom
« Odgovori #1 : 28 Rujan, 2021, 07:47:59 »
Viši nivo tripa, di su ti tuneli u Puli di to ima da se plati i gleda?Ja i zena ovo ljeto takoder tripovali po istri na 4 kotaca, obisli Zarečki krov, Hum, Rovinj, Pulu ali posto sam na nepoznatom terenu bez skutera muka mi bilo igdje ic autom a parkinga u gradu nac zaboravi. Na dva kotaca je definitivno lakse jednostavnije i manje stresa ali i manje mjesta za povest sve moguce potrepstine suvenire itd. Ja sa thliom isto obrnuo cca 1000km u tih par dana a potrosnja mi bila stalno oko 7.5
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Let Istrom
« Odgovori #2 : 28 Rujan, 2021, 08:32:36 »
Ja procitao leti Strom  :toothy12:

Online robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Let Istrom
« Odgovori #3 : 28 Rujan, 2021, 16:49:00 »
mogao si se javiti da platis pivo  :icon_biggrin:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Let Istrom
« Odgovori #4 : 28 Rujan, 2021, 16:54:31 »
Lijep trip nema sta. Ja sam prvo pomislio da si s paraglajderom letio iznad Istre. :D

Ponovi ovo sa skuterom i imati ces barem 6x bolje iskustvo. Ja auto maksimalno iskljucujem, pogotovo kad sam iskusio extremnu razinu slobode, avanturizma i lakoce brzinskog kretanja. I imas priliku pristupiti mjestima gdje mozes samo sa skuterom i onda si car :D
« Zadnja izmjena: 28 Rujan, 2021, 16:57:42 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Let Istrom
« Odgovori #5 : 28 Rujan, 2021, 16:55:27 »
preporuke fine dining u Fazani neka konoba ima ocjenu 5.0 na googlu ali je odležana snicla od argusa sto eurića,  preporuka za jupiter u puli pristupačni sa ok klopom, i picerija u Puli kod željezničke na teniskim terenima.

Preporuke za ugostiteljski objek Imbis na magistrali u Baderni kod Poreća, big bacon čizburger preporuka za piceriju u Karojbi AltDo pica za tartufima i pršutom.

Dobar gablec se da pojest u Poreču na tržnici ne može se fulati samo pratite i pitajte domaće.

Preporuka je i otići na Ina Buzet utrku brdo ali to je bilo prije 10 dana pa čekamo iduću godinu.  :icon_biggrin: