Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia SR 50 krajnja brzina  (Posjeta: 722 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BadBoySR49

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
Aprilia SR 50 krajnja brzina
« : 24 Rujan, 2021, 17:26:13 »
Pozdrav svima, u zadnje vrijeme, ove sezone primjetio sam da nikako nemogu ubost krajnju kao prije, do karburatora nije sigurno uštelan je tip top ,probavao sam sve i svašta i veći i manji,dizne,igle ku*ci palci evo trenutno najbolje odgovara 12mm dell phva. (Inače radi se o SR50 morini ditech prebačenoj na karb onom najlakšom metodom išteko sam sve i samo ubacio karb,TPS ostavio otvoren na 30/40%,zatvorio crijevo od kompresora da nevuce falsa i to je to, al evo to već šljaka tako 3 godine se vozi pali ide fino i služi bez ikakvih problema)Problem sad leži u tome da skuter do 50/55 ubrza super i poslje toga mu treba viječnost da dodje do nekih 73/75  (sa istim setupom s kojim je do nedavno isla 85 ko zmija )nista nije mijenjano sve je serijala i tvorničko sem dayco remena i rolnica 7.5 grama isto sam primjetio da kad je na nogari fino primi gas i ode remen gore skroz a ovako kad je na ravnici kad ide poslje 50 kao da joj nesto neda i zvuk je onaj kao da udara u neku blokadu. A na blagoj nizbrdici je sve super I bas sam rastavio sinoc prenos da vidim kakve su kvacilo,rolice i to, sve je ok a polutke bas se jako jako teško mogu stisnuti, tj otvoriti do kraja jedva ih otvorim sa 2 ruke, da nije to možda potencijalni uzrok ili je centralna opruga krepala? Ili ipak nesto drugo, sta mi savjetujete? Nebi da bezveze napamet bacam pare jbg hvala vam u svakom slučaju!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia SR 50 krajnja brzina
« Odgovori #1 : 25 Rujan, 2021, 22:43:00 »
Od nagadjanja nemas nist, kvacilo dole skini s polutka i pregledaj
i nabavi original mitsuboshi remen, kakav dayco kaki bakraci

Inace imas simptome teskih rolica, a 7.5 nije tesko, karb verzije su imale 7.7g, morini prijenos se tako ponasa sa serijakim variomatom, kad upadne u rupu tesko se iscupa, dok ne uhvati opet okretaje, nizbrdica ga spasava
Dok je hladan jos nekako i hoce nabrati krajnju, kad se ugrije pušing

Igraj se  :hello:
« Zadnja izmjena: 25 Rujan, 2021, 22:48:57 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...