Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: locost / lotus super 7 projekti info  (Posjeta: 2985 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
locost / lotus super 7 projekti info
« : 28 Kolovoz, 2021, 21:10:40 »
Dali je tko na forumu ozbiljnije se bavio istraživanjem na ovu temu locost / lotus super 7.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16878
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: locost / lotus super 7 projekti info
« Odgovori #1 : 30 Kolovoz, 2021, 08:19:15 »
Nisam se bavio bas s super 7 ali kolega je prije par godina pokusavao saznati kako i gdje i koje papire shoditi da napravi ultimu gt.
Uglavnom u to vrijeme je postojal "kit" za  "kit car" da se samostalno sastavi i da se registrira.

Sve ti je to bilo odustaj jer je bilo gotovo nemoguce odraditi homologaciju pojedinih stvari jer sasija se trebala za svaki var atestirati, pa masina nije bila dobra jer je bila preglasna  i slicne birokratske gluposti, uglavnom jako jako puno posla i papira je bilo potrebno.
Na kraju je od toga odustao.

Sto se tice lowcost projekata najjednostavnije je uzeti auto koji je po principu platforme graden, odnosno auto mora imati trap koji je na platformi ne na sasiji jer se na atestirano podvozje i platformu moze svasta namontirati i regati. Ili jos jednostavnije kupiti slican auto i preraditi ga i atestirati, najvise brige ti je sa sasijom po pitanju papira, ali najbolje da se sa konkretnim modelom koji hoces graditi uputis na cvh i trazis od njih pismeno da ti specificiraju sve potrebne papire.

Offline BP

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 319
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner 180
  • MojSetup: cilindar boran dinamitom
  • MojSpuh: Pipe Design Hornet
Odg: locost / lotus super 7 projekti info
« Odgovori #2 : 02 Rujan, 2021, 14:39:37 »
Jesam, samo je toliko vremena prošlo da sam većinu zaboravio.

Kad smo to gledali taman je focus cup završio i bilo je tih motora i auta ko pljeve. Motor iz focusa 2.0 a getriba, glavcine i slično od sierre 2.0. Inace su radili da bude sve od sierre, mislim da je 204 blok u "originalu".

Uglavnom jebena igračka, ja ne stanem u njega nažalost. Mislim, stanem, ali to nije vožnja tako da se nisam nikad ni vozio u njemu. Bili smo kod dečka u Dugom Selu, on je sebi napravio jednog prije 15ak godina. Tad sam to prvi put u živo vidio. Fakat jebena igračka. Ko to voli ja velim go for it, to je takva zajebancija i u slaganju i kasnije u djiranju da "ko to more platit."

Recimo tad je bio jedan od najvećih problema kupit sve unibole. Ispod 100e nisi imao dobar unibol. Tako da su svi uniboli koštali više od Ohlins amortizera ili cijele sasije.

Na koncu se najviše isplati kupit šasiju sa ovjesom. Ne znam kolko su sad, bili su oko 7000 eura bez motora getribe, kočnica,  glavcina. Znaci sasija, plastike, ovjes, volan, ujutrasnjost, lampe... Ako bas sve sam ne radiš nema racunice za te pare.
 Ili ako baš želiš sam radit nije neki bed, sve je provaljeno. Topla voda je izmišljena. Kupi si onaj prirucnik i prati struku, koje materijale za šta.... Ako želiš mijenjati dimenzije sasije, možeš ju izraditi od balze u nekom omjeru i testirati šasiju na torziju i slično. Vrhunska stvar za probu. Ako želiš da ide na cestu projekt započinjes sa kontaktom u CVH i da te navode i prate projekt. Zavarivac mora imati atest za materijal i poziciju i tu si riješio problem zavarivanja.
Ostalo će te oni navodit u smislu legalnost, ali pravilo je da svaki dodatni element mora biti od homologiranog auta sa racunom od kupovine istog i elaboratom o postavljanju. Elaborati nisu neki bed, nisam ih nikad radio za CVH ali uglavnom napišeš od kuda je dio, kat broj, na koji način si ga postavio, sa din x vijcima, par slika i to je to.

Pogledaj na fejsu kaj si je Andy Forrest složio, mislim da su mu public objave... Btj kakav stroj...

Baci malo info kaj si mislio uopće, koji motor, za cestu ili neko brdo možda? Jako interesantna tema  :icon_thumright:  ;D
"OEMs will generally provide you with a vehicle that functions nicely but is blessed with enough shortcomings that performance is far from optimum"

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: locost / lotus super 7 projekti info
« Odgovori #3 : 03 Rujan, 2021, 01:38:37 »
krenule su misli od onog najgoreg imam kak se to tu kaže u šteku 2.3 kompresor od mečke sa kompletom stubovima kočnicama difom kardanom getribom, totalno viška.
Pa kaj skuhati od toga viška, zabavan track day autek.
Onda krene kalkulacija i onda skužim da jedno 2000 eura mi ne gine sjebati, pa si mislim kud u 3 lepe da zj**** 2-3000 soma i nebrojeno sati rada a da to ne legaliziram nema smisla....