Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Preporuka motora i mišljenje?  (Posjeta: 6441 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Preporuka motora i mišljenje?
« : 23 Lipanj, 2021, 07:47:19 »
U skorije vrijeme bih kupio motor pa se mislim što uzeti. Već duže vrijeme gledam i razmišljam o tome, i nekako mi je kawasaki KLE nešto najbliže onome što bih želio? Ne težak, jednostavan, ima djelova, znao bih ga i sam servisirati... Ne znam što vi mislite o tome, jel to dobar motor ili je smeće?

Offline ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #1 : 23 Lipanj, 2021, 09:38:05 »
Ima ga je Lucas, a možda ga i još ima, pa možeš njega pitat za iskustva. Ne znam jel dolazi na forum još, pa ga kontaktiraj na mobitel :toothy11:
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #2 : 23 Lipanj, 2021, 09:47:46 »
Jedan moj poznati ima er5 (iste mašine) s 40k km. Mjenjao je četkice na alnaseru, jedan o-ring na sistemu hlađenja se potrošio pa je slinio antifriz na rupicu od glave ili cilindra, ne sjećam se više di se točno nalazi. Još mu je otvrduo ublaživač udarca u zadnjem kotaču pa se jači udari prenose na lanac prilikom šaltanja, ali to još nije zamjenio (to je vulkanizer primjetio na zamjeni gume). Ta kawa je 2004. Sve u svemu ništa strašno, jako pouzdani motori.
Jedino taj er5 nije imao filter goriva pa je to dodao naknadno jer mu se znao frgazer zaštopat, a onda se zna nalijat benzin u karter pa treba zamjenit ulje.

Offline xoox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda NC750
  • Moja Kaciga: c3 pro
  • MojSpuh: leo vince nero
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #3 : 23 Lipanj, 2021, 11:05:14 »
Evo kupi moj NC750 ;D

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #4 : 24 Lipanj, 2021, 00:06:54 »
Ima ga je Lucas, a možda ga i još ima, pa možeš njega pitat za iskustva. Ne znam jel dolazi na forum još, pa ga kontaktiraj na mobitel :toothy11:

Baš ću mu se javit :icon_thumright:

Moram još promislit al nema mi žurbe. Al ideja mi je svakako neki lagani jednostavan enduro

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #5 : 24 Lipanj, 2021, 07:11:39 »
Ima ih kod mene dosta. Kle i er5.
Niti jedan nije crkao ili imao neki veći kvar. Neki imaju i po 90t km. Taj je baš kod mog prijatelja. Idu i idu uz redovito održavanje.
Kle je 45 ks, a er5 50 ks.
Te mašine su prvenstveno napravljene za agregate za struju. Pokazale su se nepoderive. Mala potrošnja, minimalno održavanje, a kvarova gotovo 0.
Tada su ih odlučili iskoristiti za 2 kotača i tako su nastali kle, er5 i gpz 500s koji ima 60ks.
Problem je malo što su ostarili. Izmijenilo se pretežno više vlasnika i treba naći vlasnika koji je redovito servisirao i u čijem je vlasništvu što duže.
To bi bila dobitna kombinacija.
Sretno

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #6 : 23 Kolovoz, 2021, 12:32:24 »
Samo Hornet
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Preporuka motora i mišljenje?
« Odgovori #7 : 20 Listopad, 2021, 08:48:28 »
Na kraju je pao KLE iz 2005 s 30t km na satu. Od drugog vlasnika kupljen, prvi je bio super pedantan a drugi drljav ajme. Srećom u drugoga je bio samo 3 godine, al je vidio sve kiše i sunce u zadnje 3 godine, pao s nogare par puta i jednom u vožnji pa je spreman za bojanje i servis. Al dobio sam ga dosta povoljno tako da mi nije žao nikako :icon_biggrin: