Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena  (Posjeta: 5876 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odgovorno tvrdim, da je Aprilia, kompletna gama, najveci i najkompleksniji svjetski otpad!

Necu sad dizat neke tezije, ali ja ne razumijem kako netko moze po drugi put kupit Apriliu. Ako je samo kao za eksponat, onda to podrzavam.




Nemam rijeci s kojim mogu iznabrajati najjednostavnije postupke, koji su u Aprilia svijetu, krvavo najkompleksniji, s milijun dodataka specijalnih sajbica ,sitnica i nestandardnih rijesenja.



I onak secer za kraj, po prvi put unjstim Proxxon alat nakon sto sam isprva unistio seraf na tom govnetu. Ovo je zapravo sirnica, ali 5l znoja, crkavanja i ubijanja oko jednog jebenog auspuha na tom govnetu, to su strave i uzasi.




Reko bi covjek, s postovanjem.
Ali Apriliu, gleda s gadjenjem, jer nivo mue, neivdjenje muke, ne postoji.

Dakle nemam snage detaljno opisat to usrano smece od koncepta, to nezahvalno i najkompleksnije smece.


Kako bi opisao opcenito marke:

- APRILIA - Najkompleksnije i najteze smece, iziskuje abnormne napore da se dovede u red, nemoguce nije nepoznato, OEM dijelovi skuplji od odrzavanja luksuznih automobila, tesko dobavljivi

- PIAGGIO - jednostavno, brzo, pristupacno, zahvalno, jeftino, pogotovo ako si das truda i rijesis mu musice. Kod karb verziie trrba preslozit bobinu na odvojeni tio ili furat rezervu, a i znaju mu namotaji riknut pa si gotovo, doduse nije velika vjerojatnost, ali vole otici. Drago mi je sto sam sudjelovao u razvoju ovog poluproizvoda, i tako zajasio na debelu granu. Evo nabrijati cu samo 3 stvari koje mi u grubo padaju na pamet.
1. Kad kaze neki cmrljo tamo da ajnsprica jebe pumpa goriva. Rijeseno bratexs, pumpa je unaprjedjena i nije problem.
2. Kad kaze taj isti cmrljo jebu ga injektori. Rijeseno brateks, jednom kad ih spakiras ti si car koji zabiravlja sto ima.
3. Kad veli cmrljo, pucaju radilice na Piaggiu. A mozda pucaju jer imaju kikirikija u sebi, ili znas samo srat i nista drugo pa si cmrljo bio i ostao. Jer zupcanik mikroremena NA radilici se utisne s vremenom, sto uvelike ovisi koliko je tko jako zatezao radilicu, i deformira radilicu dok je stegne matica, povuce krak u stranu na neravno uduvljeni dio dosjeda. Rijeseno i to, nikom vise ne pucaju krakovi tko to postuje.


- PEUGEOT - uvijek lijep i postojan, ali cesto sere s nekim sitnicama, voli kenjat tamo gdje nikad ne bi ocekivao, uvijek se kotrlja iako crkava, tesko ga ulovit da bas stane, al nikad nije to to. Dijelovi znaju biti neugodno skupi, ali uz aktivan angazman da se ustekati povoljno i da se nesto skarabudziti. Obicno kad se ne mogu nositi s tim, pribjegavaju AC najjednostavnijoj verziji, ali samo ako nisu preteski za tu masinicu, inace sanjas nocne more.

- YAMAHA - dobra je, jednkstavna, pristupacna, ima posla dok se ne rijesi covjek rupe i poslozi taj prijenos. I opet kad si ga poslozio, dolaze na red neke skabe tocke dijelova koji imaju malu masu, ali i nisu za svakoga i za svasta tolerantni. Zapravo, mogao bih zakljuciti da je Yamaha skup sport, ali i pruza uzitak.


Ne znam za ove ostale, neda mi se, u principu selekcija je izvrsavana polako i kroz dugi period.
. I skuzio sam trik kad se netko navoza i ne dira nista po 30 godina i 250tkm. Receptura je veoma jednkstavna - vozi pametno i ne opterecuj mehaniku na 100%.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2021, 13:39:01 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #1 : 19 Lipanj, 2021, 14:33:40 »
Jbatga- ja svoju Aprililiju vozim bez ikakvih musica i sad kad je preposlozena i prije dok je bila standard :dontknow:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #2 : 19 Lipanj, 2021, 14:41:59 »
Nr znam brate, ja cili zivot piaggio vozim... I vozim... I vozim...

Doduse, jednom me ostavio na cesti, samo se ugasio jedno 40km od kuce...

Taman kad sam popizdio, skuzim da je lulica otpala sa svicice, nataknem je opet, palii vozi doma  :)

Za mene, piaggio je no1!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #3 : 19 Lipanj, 2021, 14:55:24 »
Suosjecam s tobom.
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #4 : 19 Lipanj, 2021, 15:39:27 »
Moze se i Aprilia dovesti u red, ali treba odrijesiti kesu toliko, da nadilazi njenu vrijednost.


Zamisli odvoji ti se auspuh na Apriliji u voznji s cilindra. OK, netko nije adekvatno pritegnuo seraf, medjutim zlo koje te ceka nakon "samo" te sitnice te ubija u pojam.

1. Zaserafis izgubljeni seraf i maticu na grani. Opet prdi jer je pukla i grana auspuha.
2. Zavaris granu auspuha
3. Skuzis da je otpao i dodnji seraf na bloku jer je izbrajsan navoj u bloku
4. Stavis duzi seraf i iza ga docekas s maticom s podloskom protiv odvrtanja
5. Upalis je, opet prdi na spoju rastavljive grane, od temperature varenja, malo se popigala
6. Jedva ubacis nekako 2 brtve i to jedva brtvi i konacno radi
7. Ides dotegnuti gornji seraf auspuha na bloku, i skuzis da je netko gurao neku obicnu sajbicu, ali to ue Aprilia i tu treba specijalna jer seraf ife i kroz blatovran da ga ne zdrobi
8. Nekako to ides dotegnuti i slomi se seraf
BONUS, nakon puknutog seafa, OEM specijalna kaskadna podloska za blatovran, vise nije 8mm iznutra i ne zeli naici na nove serafe. Nece i nece. Zatim moras uzeti 8mm svrdlo i skinuti koju desetu.
9. Dotegnes konacno drugi seraf ko covjek da taj auspuh vise nikad ne isoadne, s kontra maticom iza za nedaj Boze kako bi Aprilia imala samo vezano uz Alauspuh jedno 30 serafica, podloski, specijalnih umetaka i pi*darija.
10. Pukne ti gedora u finisiranju tog sranja


Ovo je saga o jednom obicnom tvornickom auspuhu na SRki.




Slijedeca saga je ona koja traje vec 3 tjedna na jednoj drugoj Apriliji. Nemoguce ju je rijesiti uz nuklearne napore. Nemoguce i nemoguce.

U pocetku je sve bilo divno i krasno, Aprilia SAMO tesko pali, kad upali ona vozi i najbolja je na svijetu. I kako sam dirnuo u to g#vn%, ostade ja bez 3 tjedna zivota, i jos sam zagrizao da cu izgurati do kraja i nema nazad. Ne mozes se izvuci iz APRILIA PAKLA nema sanse stari moj. To je nemoguce i nemoguce, to nece i nece. To je doslovno ukleti i prokleto, toliko. Da se to zaista dogadja.

Dakle, 3 tjedna, a i vise cini mi se, uf lazem, sad sam provjerio, od pocetka 5 mjeseca, pokusavam vratiti jednu Apriliu u zivot. Stavis nove dijelove, original, ONO JOS GORE I NIKAD VISE NECE NI CUT ZA JEDAN TAKT.


TO je Aprilia, toliko je volim. Aprilia je jedan divan fenomen koji kad pipnes, stvari se pogorsaju tako da je vise nikad nece ozivit.


I stoga molim Vas i preklinjem. Kad Aprilia tesko pali, to je kao da imas covjeka od 115 godina koji tesko dise.



Situacija je bika veoma jebena. Odrekao sam se Aprilije, dakle gledat je ne mogu i organski imam potrebu proci nogom kroz to smece bilo koje klase.

I sta se desava, dolazi covjek, Woltovac, tu zapomaze s tom Aprilom, reko ne moze. I odj**** ja njega kao i svaki normalan covjek.
I ispostavi se da lik.zivi u kvartu i doceka me s tom Aprilom. I reko necu to radit iako SAMO tesko pali. Pa koliko je dugi vozis, kaze on 5000km.bez greske. I tu se slomim, reko idem pomoc covjeku sigurno je neka pi*darija kad se tako dugo vozi, jer da nije tako odjebao bi ga.

I oazi sad, pred njim ti ja cijelo popodne do noci izrastavljao Apriliu mucenicko g#vn%, jer samo da je rastavis trrbas jedno 5x vise vremena. Sve lijepo pregledao s njim objasnio, i SVE JE ISPRAVNO. Do jedne stvari, ostala je termo grupa. I tu utvrdim problem.

I nakon toga krece pakao od eto, mjesec i jace dana, gdje je nemoguce i nemoguce dobiti jedan takt na tom govnetu iako ima sve parametre za rad. I cak je i usljela upalit i kad upali radi kao najbolji skuter na svijetu.
I onda crkne, zalije i unisti svijecicu.

Oa ooet zalije i unisti svijecicu.


I tako ti se.nakupi deficita taj cas, odma.i bankrot potpisujes s Aprilom.


Prosjecan covjek bi zapalio Apriliu nakon svega 1/100000000 vremena nakon sto sam istolerirao raznim Aprilia govnima, a nakon toga bi si u konacnici garantiram rezao zile.


Ja sam morao tu nakupinu negative negdje istrest, da bi na kraju steta bila puuno veca, ali sve je to nebitno, to se sve lako rijesi, nego upaliti to g#vn%, je nemoguce.
Da bi isli dalje u borbu s Aprilia otpadom, prvo se covjek mora.dobro izrelaksirat, tako da sam odabrao Apriliu jer za njsta drugo ni nije. Pogotovo kad.imas fobiju od onih matica radilice koje ti izabrajsaju oa imas iskustvo da ti ie se na Apriliji odserafili sigurno skoro 10 puta u voznji variomat....
https://youtube.com/shorts/M-u3EmNkXUA?feature=share



Slobodno se ugledajte i radite to Apriliji, jer ona to zasluzuje. Puno je lakse na ovaj nacin se rijesiti potencijalno neizlazlaznog pakla.


I sta je najgore, ja sam dijagnosticirao problematiku, medjutim fobije su toliko jake (sve posteno zaradjeno na mukama i mukama, kad udjes u Aprilia labirint, iznosi se gomilaju do besvjesti) da izgubis apsolutno bilo kakvu vjeru u to smece.

Meni ta Aprilia nikad u zivotu nije sjedala, iz prostog razloga sto je to kompleksno cudo, koje ne moze pratiti ritam danasnjice. Ona je ksudjena da vise stoji negoli se vozi, e tako vec moze.




Aprilia je jedina sposobna da ti upropaati citavu sezonu, da ti isisa svaki atom energije i da te ubije u pojam kao zadnje smece. Aprilia je jedina sposobna da te naoravi najvecom budalom.
Nisam uooce upucen u sprdacine Aprilie u moto svijetu, niti ne zelim zalaziti u ta sranja, iako imaju primamljive proizvodjace ovjesa, kocnica i neka tehnicka rijesenje, ali to je nula na koju se ne isplati obracati paznju.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2021, 16:36:55 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #5 : 19 Lipanj, 2021, 17:22:55 »
Najduži post ikad.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #6 : 19 Lipanj, 2021, 18:11:04 »
Jeli to ona sta si ju šutao pred mjesec dana :laughing7:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #7 : 19 Lipanj, 2021, 19:00:26 »
Moras biti mazohist da bi ju volio

Rape me aprilia   :love4:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #8 : 19 Lipanj, 2021, 19:07:04 »
Moras biti mazohist da bi ju volio

Rape me aprilia   :love4:

Haha. :icon_thumright:
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #9 : 19 Lipanj, 2021, 19:12:39 »
Tražim takav najkompleksniji i najodvratniji odpad svih vremena, da ga spasim sa plug and play piaggio purejet strojnicom. Ako se može Lav spasiti tako, može se i to :icon_scratch:
Purejet racing :aprilia:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #10 : 19 Lipanj, 2021, 21:23:51 »
Kao vlasnik Aprilie i veliki fan tog brande-a.

Imam pravo izjaviti… odjebi kretenu!  :icon_thumright: :icon_biggrin: :toothy12:

Ja ne volim Runnera jer ima takve plastike.

Znam da SR50R na rami ima komad zeljeza koji neda da se svaki auspuh montira samo tako. I kad kupujes spuh za SR50R, to je extra radjen u tvornici u nekom selu u Italiji. Hand made.

Zato je to exotic.
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2021, 21:25:46 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4107
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #11 : 19 Lipanj, 2021, 21:45:08 »
realno, sparina nas je ubila i ful smo krenki i jace nas pogadjaju nasi sfusareni projekti :P

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #12 : 19 Lipanj, 2021, 21:45:41 »
Čekao sam ovu temu.  :aprilia:

Osvrnuću se samo na auspuh. Većina zna šta sam radio na svojoj krdži, i da sam upasao Piaggio granu. Još jedan plus je što kad skidam zadnji točak, ne moram skidati auspuh, jer je pomjeren udesno. Imam naravno i orig. granu, koja je teška kao crna zemlja, grije se kao luda zbog katalizatora i guši skuter u svakom pogledu.

Koji agregat je na SR-u koji si šutnuo na videu ?  ;D

P.S
OK, pročitao sam naslov, ditek.  :toothy9:
« Zadnja izmjena: 19 Lipanj, 2021, 21:50:11 gavranpero »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #13 : 20 Lipanj, 2021, 10:10:25 »
Hvala lijepa, ali ja se i dalje borim s Aprilom, u tijeku je reanimacija. Ako ne uspije, kacim je za kuku i vucem dok zadnja iskra prestane frcati.

Za BB Apriliu 125/150. Kad ti se rasklima klackalica. Koliko ono treba energije uloziti da se to sve slozi? I gdje si ako stavis greskom plasticne.pikse umjesto iglicastih, pa moras uskoro opet? Di je taj da ga pitam: ESI MI DOBAR??

Tema je veoma diskutabilna, ali kad budete uzastopno dirali u Apriliu, dodjite da se porazgovaramo na istoj strani. :toothy12: Ja znam da je to finiji talijan, i da je klasa vise, objektivan sam, dakle dok vozi je super. Ali druga strana... Pa ispratio sam more slaganja Aprilia sto direktno, sto kao promatrac i tocno mogu odvagnuti koliko trrba vise energije uloziti u nju.
Ova Nova SRka.isto. Pa vidim ja koliko drugima trrba vremena s njom, i kak se osjecaju nakon, vs nesto normalno. Sve je to dobro kad je izhendlas i kazes do neki drugi put. Ali kad te krene gazit i drobit, nista te ne moze satrat kao Aprilia.


Cak i ovi kaj kradu skutere, ne zele imat posla s Apriliom, eto i to zapazam.


Zapravo tezim maksimalnoj jednostavnosti i brzini rijesavanja problematike, i Aprilia se na najjace kosi s tim nacelima.
Postujem Apriliu dok vozi, sve je to onda super. Ali kad treba preci na ono drugo, tada je rip-am kao audio CD skup s onim koji je rijesava.
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2021, 10:37:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #14 : 20 Lipanj, 2021, 11:04:53 »
Hvala lijepa, ali ja se i dalje borim s Aprilom, u tijeku je reanimacija. Ako ne uspije, kacim je za kuku i vucem dok zadnja iskra prestane frcati.

Za BB Apriliu 125/150. Kad ti se rasklima klackalica. Koliko ono treba energije uloziti da se to sve slozi? I gdje si ako stavis greskom plasticne.pikse umjesto iglicastih, pa moras uskoro opet? Di je taj da ga pitam: ESI MI DOBAR??

Tema je veoma diskutabilna, ali kad budete uzastopno dirali u Apriliu, dodjite da se porazgovaramo na istoj strani. :toothy12: Ja znam da je to finiji talijan, i da je klasa vise, objektivan sam, dakle dok vozi je super. Ali druga strana... Pa ispratio sam more slaganja Aprilia sto direktno, sto kao promatrac i tocno mogu odvagnuti koliko trrba vise energije uloziti u nju.
Ova Nova SRka.isto. Pa vidim ja koliko drugima trrba vremena s njom, i kak se osjecaju nakon, vs nesto normalno. Sve je to dobro kad je izhendlas i kazes do neki drugi put. Ali kad te krene gazit i drobit, nista te ne moze satrat kao Aprilia.


Cak i ovi kaj kradu skutere, ne zele imat posla s Apriliom, eto i to zapazam.


Zapravo tezim maksimalnoj jednostavnosti i brzini rijesavanja problematike, i Aprilia se na najjace kosi s tim nacelima.
Postujem Apriliu dok vozi, sve je to onda super. Ali kad treba preci na ono drugo, tada je rip-am kao audio CD skup s onim koji je rijesava.


To to je istina. Aprilija je napravljena samo za vožnju. Za servis nisu razmišljali ni 1 sekundu. Treba biti kirurg i specialni alat, da promjeniš svječicu bez skidanja pola plastike. Još gore  je kad traba štelat pritisak i skidati regulator pritiska. :nono:
« Zadnja izmjena: 20 Lipanj, 2021, 11:07:19 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #15 : 20 Lipanj, 2021, 11:05:35 »
 :help:
Purejet racing :aprilia:

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #16 : 20 Lipanj, 2021, 13:38:39 »

Za BB Apriliu 125/150. Kad ti se rasklima klackalica. Koliko ono treba energije uloziti da se to sve slozi? I gdje si ako stavis greskom plasticne.pikse umjesto iglicastih, pa moras uskoro opet? Di je taj da ga pitam: ESI MI DOBAR??

Ma pero tu si nesto pobrkao, pa lakse utrpas iglicaste nego skinut plastike oko volana  :laughing7: :laughing7:

rape me...

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #17 : 20 Lipanj, 2021, 17:58:30 »
Mene od svih mašina na SR-u upravo morini najmanje zeza, a ima 40+ tkm  :drunken_smilie:
A da su djelovi skupi i tunning ograničen, jeste...

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #18 : 20 Lipanj, 2021, 20:57:10 »
Iako nisam htjeo, moram priznati da sam imao dozivljaje s Apriliama, tocno kako je Corecrtor opisao.

2007e godine sam kupio novog SR50R, na zimskom popustu 2006-e, salonski primjerak.
Na 13.000 je zaribao klip zbog loseg ulja, gdje je skut dobio remont sa TP radilicom punim plavim polutkama i TP Trophy 70ccm i Stage 6 Pro Replica auspuh (ne kromirana verzija)
Prvi problem je bio zeljezni produzetak na rami kod nosaca motora, koja nije dala instalaciju drugih auspuha osim za SR50R. Kad se to otkine pase svaki piaggio 50.

Nakon toga mozda na 22.000km sam imao prometnu gdje me je auto udarilo kod srektanja u lijevo dok sam prestizao.
Ishod toga je bio iskrivljen mali blok na masini. Majstor u ovlastenom servisu je 2 puta mjenjao lezajeve na radilici jer bi u malom bloku lezaj poceo zvizdati. 3. put kod zamjene je Majstor dobio blokove na garanciju nove. 2200kn su piaggio 50 blokovi tad bili.
 proklinjao je tu Apriliu isto sto je Corector napisao.
Majstor je cak stopao i najbrze sto su zamjenili lezajeve na radilici je bilo 45min, to je bilo drugi put prije garancije.

kasnije sam ga sam dolazio gnjaviti stvarima poput dellorta 21 i prirubnicom pod 45 kutem i kljivom na TP Trophy 70. bio je naprosto odusevljen otkud mi takva volja i cinilo se pomalo nestvarno.  :toothy12:

Nismo uspijeli rijesit prelevanje karba sa 45 prirubnicom i gljivom. kasnije sam na forumu procitao, da treba plovak iskriviti dok se ne dobije zatvaranje dovoda kako spada.
vratio sam onda na serijala airbox i u meduvremenu sastavio 21 karb, mhr replicu, malossi hpc, multivar i leovince touring, kasnije i prodao skuter takvog.

Novi vlasnik mi je bio frend i zno je kakav je skuter, krajnja 105kmh ali bi dostizao tu brzinu sa puno momenta i vrlo brzo oko 10sec do 100. na niskim okretajima. multivar i 7,2gr valjci.

nakon prvog sarafanja je proklinjao apriliu i izraz lica mu se promijenio, svaki put kad bi tocio ulje u rezervar dok je tocio gorivo na benzinskoj.  :toothy12:

no skuter je letio kad je vozio i da ne spominjem pletene lajtunge i kocnice koje sr50r ima. znaci u 6-7godina je taj skuter promijenio vise razlicith setova i bio pogoden na max. 130/60-13 michelin city grip i nazad 140/60-13  :glasses2:

Najnovije iskustvo je otkad sam kupio Aprilia Scarabeo 200ie sa 9500km 2015, to je masina Aprilia CA03, 19,2ks.
primjetio sam na 11.000km da nakon vecih voznji pocne balit vodu na glavi. jako jako malo, ali znalac Aprilia ce vazda biti upucen u stvarno stanje komponenti i ovo vrlo lako uociti.

Svratio do jednog Piaggio servisa... majstor mi govori.. ''Ne popravljamo kineze''  :toothy12:
malo sam tad znao, stvar je ta da su sarafi za dotezati glavu ispod bregastih i treba skidati lanac... znaci Aprilia CA03 agregat.  :hello:
i naravno ventili se steluju casicama koje treba imati...
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Aprilia - najkompleksniji i najodvratniji otpad svih vremena
« Odgovori #19 : 20 Lipanj, 2021, 21:49:02 »
Ljudi.

Dakle ustupio sam covjeku svoju Apriliu SR morini karb, dok njegovu pokusavam ozviti mjesec dana. Kod mene je godinu dana i cimao sam je amo tamo, i nastimao da pali uvijek na zub. Otisao, regao sve uredno, i dam njemu na posudbu.

Odmah drugo jutri me zove jer mu se odvojio auspuh, i pukla je grana.

OK, napisao sam onaj predugacki post, i to je se zavrsilo.


Medjjtim, zove on mene danas i kaze da je zakovala.
Nisam imao vise snage, samo sam rekao, ostavi je tamo gdje jest, ja ti vise ne mogu pomoci.


Gledajte, zelim rijesiti njemu tu Apriliu, i sad imam ovu svoju zablokiranu koja stoji negdje u centru grada. Ja zelim samo zavrsiti te 2 Aprilije, I NIKAD VISE U ZIVOTU, prizezem i kunem se, da necu ni pogledati nikakvu Apriliu. Napraviti cu formatiranje i zajsta cu zabkraviti sve o Apriliji.

To je uzas, to je pakao, to je trenutno sve skupocijeni pakao, jednistavno je doslo takvo vrijeme, makar je Aprilia oduvijek skupa.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<