Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Maxi,kupnja  (Posjeta: 8778 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Maxi,kupnja
« : 17 Lipanj, 2021, 14:02:18 »
Evo, vraćam se i ja nakon par god lutanja po motorima i nakon što mi sad zadnje moja Pegasica doslovno popila mozak odlučio sam se vratiti na skutere. E sad pošto sam na debelo 100+ odluka je pala na maxi. Kako već godinama ne pratim skuter svijet odlučio sam ovdje postaviti pitanje.Što je najisplativije uzeti u odnosu na cijenu, kvalitetu, potrošnju, snagu, servisnu mrežu i dijelove? Kako sam već digao kredu za obnovu stana, a kaže se protegni se koliko ti je krevet dugačak, radilo bi se o iznosu tu negdje do 18 tkn.
 U điru je nekoliko maxija kao što su:

Beverly, Scarabeo,  500
Beverly 400
Kymco xciting 500
Majesty 400
i možda, al mi osobno nisu privlačni Burgman 400

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #1 : 17 Lipanj, 2021, 14:25:43 »
Xc 500 mada je dt300 po meni bolji izbor za te novce

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #2 : 17 Lipanj, 2021, 15:26:42 »
Vidiš,čitao sam da ti 300 ccm imaju problema sa klipnjačama i radilicom kod nekih 30tkm, sad jeli to točno ili ne neznam.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #3 : 17 Lipanj, 2021, 15:44:02 »
ja da sam na tvome mjestu, izbjegao bi 350 i više kubika, no kažem, to sam opet ja.

Ja bi našao Nexusa 250/300, Bevery 300, ili najbolje Xmaxa 250 za te novce. Jako su poletni, ali naravno, za razliku od onih gore navedenih, ne idu brže od 140 km/h na sat a manji su i okretljiviji.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #4 : 17 Lipanj, 2021, 16:40:35 »
Vidiš,čitao sam da ti 300 ccm imaju problema sa klipnjačama i radilicom kod nekih 30tkm, sad jeli to točno ili ne neznam.

To sam i ja uočio davnih dan na par primjeraka. Treba bacit oko na mobile.de pa vidjet kolko prelaze. Inače skuter bez konkurencije svog godišta kad su xmax i bev 300 imali 22ks

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #5 : 18 Lipanj, 2021, 08:04:42 »
Mora ti jedno biti jasno motori 350cc+ su generalno veci motori i to ne samo po kilazi nego i samoj dimenziji ciklistika je drugacija i stabilniji i komforniji su na brzinama 100kmh+
Ako ti treba gradska zujalica uzmi neki 250, ako ti treba triper za dulje voznje, komfor, i sigurnost uzmi nesto vece tipa x8 x10 xevo ili od yamahe xmax i slicno.
Ja osobno nebi uzimao kimko i slicne brandove ne zato sto su losi nego je kod nas servisna mreza dosta limitirana i dok nesto ode morat ces ga stavljat na prikolicu i vozat 400km u servis.

Na kraju dana sam sebi definiraj na papiru kaj te zanima i za sta sluzi i onda ce ti sve biti jasno.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #6 : 18 Lipanj, 2021, 08:10:43 »
Iz opisanoga bih rekao da bi trebao probati i Bev350. Masina je svega par kg teza od "obicne" tristotke a ima 33% vise snage (33 vs 22 ks).
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #7 : 18 Lipanj, 2021, 11:45:40 »
Iz opisanoga bih rekao da bi trebao probati i Bev350. Masina je svega par kg teza od "obicne" tristotke a ima 33% vise snage (33 vs 22 ks).

ima 50% više snage =D

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #8 : 18 Lipanj, 2021, 14:05:48 »
Mora ti jedno biti jasno motori 350cc+ su generalno veci motori i to ne samo po kilazi nego i samoj dimenziji ciklistika je drugacija i stabilniji i komforniji su na brzinama 100kmh+
Ako ti treba gradska zujalica uzmi neki 250, ako ti treba triper za dulje voznje, komfor, i sigurnost uzmi nesto vece tipa x8 x10 xevo ili od yamahe xmax i slicno.
Ja osobno nebi uzimao kimko i slicne brandove ne zato sto su losi nego je kod nas servisna mreza dosta limitirana i dok nesto ode morat ces ga stavljat na prikolicu i vozat 400km u servis.

Na kraju dana sam sebi definiraj na papiru kaj te zanima i za sta sluzi i onda ce ti sve biti jasno.

To da za Kymca nema djelova su mitovi. Sve je dobavljivo u par dana

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #9 : 19 Lipanj, 2021, 20:59:46 »
Mora ti jedno biti jasno motori 350cc+ su generalno veci motori i to ne samo po kilazi nego i samoj dimenziji ciklistika je drugacija i stabilniji i komforniji su na brzinama 100kmh+
Ako ti treba gradska zujalica uzmi neki 250, ako ti treba triper za dulje voznje, komfor, i sigurnost uzmi nesto vece tipa x8 x10 xevo ili od yamahe xmax i slicno.
Ja osobno nebi uzimao kimko i slicne brandove ne zato sto su losi nego je kod nas servisna mreza dosta limitirana i dok nesto ode morat ces ga stavljat na prikolicu i vozat 400km u servis.

Na kraju dana sam sebi definiraj na papiru kaj te zanima i za sta sluzi i onda ce ti sve biti jasno.

Stvar je u tome što sam ja praktički 90% vožnje na otvorenoj cesti, za zujalice 250 kako ti kažeš to je doslovno non stop pun gas i tako sam svog X8 prije par god razje...... Pitanje je bilo za maxie od 400 - 500 ccm što se po vama čini koja je najbolja kupnja u odnosu uloženo dobiveno mada sve ovisi o prijašnjem vlasniku, to nemožeš znati sa polovnim skuterom i to sam svjestan. Ali onako informativno me zanima kvaliteta, servisna mreža prednosti, mane i sl.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #10 : 19 Lipanj, 2021, 21:33:12 »
Probaj malo. Vidi šta ti se sviđa. Svi koji su pitali već su imali u glavi šta će kupit i na kraju nakon bezbroj savjeta kupili su šta su naumili.
Probaj sve što možeš. Bitan je položaj sjedenja i da na licu mjesta vidiš stanje skutera mada će svi biti napacani kokpit sprejem.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #11 : 19 Lipanj, 2021, 22:07:30 »
Ja ti na xmaxu 300 idem na pola gasa 100/110 km/h, stvarno odlicna putna brzina, potrosnja je 3 litre na 100 km. Sve preko toga je rasturanje i naganjanje a to nije normalna vožnja. Vozim 95% otvorene vožnje a grad rijetko kad.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #12 : 21 Lipanj, 2021, 16:49:59 »
Citat:
Citat: JogFromYamaha - 18 Lipanj, 2021, 08:04:42

    Mora ti jedno biti jasno motori 350cc+ su generalno veci motori i to ne samo po kilazi nego i samoj dimenziji ciklistika je drugacija i stabilniji i komforniji su na brzinama 100kmh+
    Ako ti treba gradska zujalica uzmi neki 250, ako ti treba triper za dulje voznje, komfor, i sigurnost uzmi nesto vece tipa x8 x10 xevo ili od yamahe xmax i slicno.
    Ja osobno nebi uzimao kimko i slicne brandove ne zato sto su losi nego je kod nas servisna mreza dosta limitirana i dok nesto ode morat ces ga stavljat na prikolicu i vozat 400km u servis.

    Na kraju dana sam sebi definiraj na papiru kaj te zanima i za sta sluzi i onda ce ti sve biti jasno.


To da za Kymca nema djelova su mitovi. Sve je dobavljivo u par dana

Djelovi su jedna stvar ko se bude primil njega da ga servisira dok ode nekaj kaj nije mehanika je drugo pitanje

Online ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #13 : 28 Lipanj, 2021, 15:38:34 »
To da za Kymca nema djelova su mitovi. Sve je dobavljivo u par dana

Evo ja kao trenutni vlasnik Kymca Venoxa i bivši vlasnik Kymca B&W 50RR-a tvrdim da dijelova za Kymca nema. Zadnje što sam naručivao za to smeće od marke su bisage i crash barove, čekao sam ih 6-9 mjeseci i to nakon 50 upita, poslanih mailova, na stotine poziva prema Krku i jedno milijun njihovih obećanja.

Il recimo da razbiješ plastiku il retrovizor na xcitingu. Stvarno misliš da ćeš to nać negdi na njuškalu? Nećeš. Naručuje se original iz tvornice po cijeni bitcoina i čekaš par miseci.
« Zadnja izmjena: 28 Lipanj, 2021, 15:52:37 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #14 : 03 Srpanj, 2021, 00:06:54 »
Evo nakon sati i sati provedenih na internetu, čitanja raznih recenzija i testova, slušajući brdo ljudi, daj ovo, nemoj ovo, taj ti je ovakav taj ti je onakav, skužio sam da sam sada još gluplji  :dontknow:. Bilo kako bilo odluka je pala na Yamahu Amađesi 400. Mislim da Majesty pruža sve ono što mi treba. Neznam možda se varam, ali sutra idem jednu pogledati pa ću biti pametniji.

Online ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #15 : 03 Srpanj, 2021, 15:25:55 »
Piaggio ili Yamaha. Šta si god odabrao od tog dvoje, nisi falio :icon_thumright: ljudi malo previše filozofiraju i kompliciraju po internetu. Sjećam se ja savjeta na forumu kad sam uzimao x9 500 prije 5 godina, onda je bilo:
"eeee trom je do 100km/h skroz", nije istina
"s njim se ne možeš provlačit po gužvama", nije istina
"ima mala kola pa je nestabilan", nije istina
"nemoj njega, on ti mješa ulje i vodu", nije istina

Tako da uzmi šta ti se najviše sviđa i guštaj u vožnju :icon_biggrin:
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2021, 15:28:16 ivano_007 »
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #16 : 04 Srpanj, 2021, 23:17:43 »
Evo danas novi vlasnik amađesi-a. 2008 godište, 31tkm. Lijepo se vozi, za takvu gromadu od skutera čak i iznenađujuće lako. Što se ubrzanja tiče da budemo načisto nije kao motor ali i to je dovoljno. Malo se osjete rupe na cesti zbog relativno malih kotača ali udobnost je zadovoljavajuća. Mjesta pod sicom maltene kao u Renaultu 4 što je jedan meni od glavnih čimbenika zbog kojeg sam se odlučio na ovaj skuter. Danas napravio tek 30tak km i još se upoznajemo. A sada nedostaci i mane. Prvo što mi upalo u oko su neke bezvezne nalje na njemu koje ću odmah skinuti. Zlatne nalje na crni skuter jbte kao da vozim mrtvačnicu. Druga mana zeza ga pokazivač količine goriva na dipleju, radi ali samo blinka oznaka za gorivo i ona slova e i f a polja su prazna. btw: zna li netko da li je problem u displeju, plovku u rezervoaru ili u nečem trećem?


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #17 : 05 Srpanj, 2021, 00:15:21 »
Daj slikaj taj prostor ispod sica, veliki sam fan istog i to mi je jedan od glavnih kriterija, ako nista drugo da ga dobro izlajkam.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #18 : 05 Srpanj, 2021, 11:22:58 »
Daj slikaj taj prostor ispod sica, veliki sam fan istog i to mi je jedan od glavnih kriterija, ako nista drugo da ga dobro izlajkam.
   

Evo čim stignem doma večeras ako ne bude premračno

Online ivano_007

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: x9 500, DL 650, A3
  • Moja Kaciga: LS2, KYT
  • MojSetup: Serijski
Odg: Maxi,kupnja
« Odgovori #19 : 06 Srpanj, 2021, 10:49:41 »
Linija mi je pristojna, ništa spektakularno, ali nije ni ružan. Čisto pristojno.

Ako je već želio rabiti monotoniju crne boje, mogao je pretapecirati sjedalo i naslon za suvozača u nekakvu sivu boju, a za lipljenje ovakvih naljepnica bi slao ljude u zatvor :uff:

Za ovo sa pokazivačem goriva ćeš morat sam čačkat, ne znam šta bi treće moglo bit osim plovka il displeja (možda čak prije displej).
Disi Toza kuco stara ognjiste bez zara, jel jos zajebavas ljude? Ne mogu se sjetiti trenutno zasto si me spalio, al znam da sam ti j#bo sve po spisku!!!