Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vakum pumpa  (Posjeta: 3526 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #40 : 26 Lipanj, 2021, 13:29:01 »
Ja nevolim šarafit i zato vozim isključivo Kymco i moje je znanje skromno ali ću ga podjelit.
Prvo o skuteru. To je četverotaktni zrakom hlađeni motor. Znači kao kod auta ima ulje u karteru i točiš čisti benzin.
Snaga mu je mala i ako si preko 90kg odustani.
Skut je napravio 16tkm u žestokim uvjetima i najveći problem je ako su vozili više vozača. Znači nepazi se na nivo ulja i izmjene ulja. Inače je vrlo zahvalan.
Uvjek pogledaj opće stanje plastika. Ako je vlasnik pazio plastike vjerovatno je i održavo.
Motor može lagano da dimi samo ako je dugo stajo. Inače nebi smio dimit ni malo.
Na punom gasu uzbrdo ako dimi otišla je termo grupa.
Poslije nizbrdice pun gas ako dimi otišle su vodilice ventila.
Nesmje biti čudnih zvukova, isprobaj da se dobro ugrije. Trzajeva u prjenosu.
Taj skut gmiže i budi spreman na to. Gmiže svaki dan, 365 dana u godini, dugi niz godina na + 35⁰ i -10⁰.
Sve navedeno može se popravit pogledaj Topmoto.hr Zagreb imaju na stanju djelove za Kymco modele stare 30god.
Može se lagano i tjunirat ali to pitaj kolege tjunere

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #41 : 26 Lipanj, 2021, 17:39:21 »
Ja nevolim šarafit i zato vozim isključivo Kymco i moje je znanje skromno ali ću ga podjelit.
Prvo o skuteru. To je četverotaktni zrakom hlađeni motor. Znači kao kod auta ima ulje u karteru i točiš čisti benzin.
Snaga mu je mala i ako si preko 90kg odustani.
Skut je napravio 16tkm u žestokim uvjetima i najveći problem je ako su vozili više vozača. Znači nepazi se na nivo ulja i izmjene ulja. Inače je vrlo zahvalan.
Uvjek pogledaj opće stanje plastika. Ako je vlasnik pazio plastike vjerovatno je i održavo.
Motor može lagano da dimi samo ako je dugo stajo. Inače nebi smio dimit ni malo.
Na punom gasu uzbrdo ako dimi otišla je termo grupa.
Poslije nizbrdice pun gas ako dimi otišle su vodilice ventila.
Nesmje biti čudnih zvukova, isprobaj da se dobro ugrije. Trzajeva u prjenosu.
Taj skut gmiže i budi spreman na to. Gmiže svaki dan, 365 dana u godini, dugi niz godina na + 35⁰ i -10⁰.
Sve navedeno može se popravit pogledaj Topmoto.hr Zagreb imaju na stanju djelove za Kymco modele stare 30god.
Može se lagano i tjunirat ali to pitaj kolege tjunere

To je to objasnjenje  :toothy10: :headbang:

Vagam 90 - 95 kg. Nije mi brzina bitna ni ubrzanje. Bitno mi je da skuter  ide  svaki dan 8 sati. A ja sam i malagutija odrzavao tako da mijenjam i popravljam sve sto treba da se mijenja. Ali majstor me hebe . e promijenio se zvuk e pa to tak i mora . cini mi se da se previse grije , e pa svaki se grije... itd. Ne vozim vise njemu  i to je to.


daj mi reci jel iskljucivo pises za ovaj kymco sto si mi link poslao ili opcenito. naravno znam  da je razliak 2t i 4t  itd.
I ovo navedeno je iskljucivo  za 4t skutere. ili se moze primijeniti i n a 2t.
Naravno ovaj dio Poslije nizbrdice pun gas ako dimi otišle su vodilice ventila. je iskljucivo 4t posto 2t nema ventile kao takve..

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #42 : 26 Lipanj, 2021, 17:57:00 »
Sve ti je to isto. Razlika je jedino 2t i 4t. Dvotaktni su nešto življi ali podjednako kvalitetni. Jedino bi izbjego vodeno hlađenje.
Često idem u Veronu i tamo dostava isključivo Kymco kilometraža redovito 60tkm+.
Samo izbor je nikakav. Zadnje serije 2t su razgrabili za rentu. Jos pogledaj da nije bio karambol. U vožnji vidi dali vuče u stranu. Na centralnoj pogledaj da zadnja osovina nema lufta i dali sva signalizacija i svjetla rade.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #43 : 26 Lipanj, 2021, 18:19:55 »
Kod dvotaktnog zanemari dimljenje. Dimi kad je hladan
« Zadnja izmjena: 26 Lipanj, 2021, 18:23:31 Deki. »

Offline Rayden

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 34
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Malaguti F15
Odg: Vakum pumpa
« Odgovori #44 : 26 Lipanj, 2021, 23:01:32 »
Ok. jasno mi je. Hvala na odgovoru....