Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Honda NSR 125R - Karburator  (Posjeta: 3541 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AngelG9

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: HondaNSR
Honda NSR 125R - Karburator
« : 04 Lipanj, 2021, 12:02:43 »
Zdravo,

Imam problem sa Hondom NSR, Vrlo je lenja na gasu, kada se vrati gas do kraja pocne da pucka iz auspuha i malo poskakuju obrtaji motor po malo trzne,

Smatram da je problem do karburatora,  Mesac na motoru je otkacen sam pravim mesavinu sa ipone 2t.

Da li neko na osnovu fotografije svecice i ovog sto sam napisao moze nesto vise da kaze o samom sagorevanju? i da li bi mogao biti problem u tome.


Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Honda NSR 125R - Karburator
« Odgovori #1 : 04 Lipanj, 2021, 12:24:27 »
Ako strelja dok  pustis gasa ili prefilava s benzinom ili si vuce fels negdje u sustavu (a mjesta ima valjda 40)

Po meni motor jako zmazano zagorijeva ako imas cijele ljusture od ulja na svjecici, ali to nema nista s tvojim problemom.
Rastepi fergazer pocisti sve i pregledaj si usisni dio sve dihtunge, semeringe i sl. mjesta gdje moze vuci felsa.

Ako to nikada nisi radio niti neznas vozi ga majstoru koji radi takve motore on ce to rjesiti prije nego ti i bolje ako nikada nisi radio. Masina je kompleksna i ima specificnosti i neznam koliko si iskusan da se upustas u takve zahvate.

Offline AngelG9

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: HondaNSR
Odg: Honda NSR 125R - Karburator
« Odgovori #2 : 04 Lipanj, 2021, 12:35:42 »
Na motoru je pre 10.000km uradjena potpuna generalna pre nekih 3 godine, proslog leta ociscen karburator, rezervoar, pregledana usisna guma, podesen rc ventil. Pogledacu sve iz pocetka, ali mislim da karburator nije dobro podesen i da ima ili previse ili premalo vazduha.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16879
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Honda NSR 125R - Karburator
« Odgovori #3 : 06 Lipanj, 2021, 10:58:08 »
Po mom iskustvu s NSRom za taj motor je potrebno generalno gledati sve svakih 200 radnih sati, to ti je u prosjeku svakih 1500kn.
Generalka pred 10000km i tri godine ne znaci nista jer je to visokoturazni motor koji se jako trosi.
Morat ces ga rastaviti i vidjeti kaj je u kojem stanju i zamjeniti sve potroseno.