Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125  (Posjeta: 5853 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125
« : 01 Lipanj, 2021, 12:51:21 »
Evo da i ja predstavim prinovu. Opet kosooki. Dakle Kymco Xciting 300ri, 2012 godina, manje od 16 000 km.
picture url
« Zadnja izmjena: 03 Srpanj, 2021, 09:36:03 D53 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #1 : 01 Lipanj, 2021, 14:30:26 »
Zgodna ti je ta kravica, nema sta.

Zelim ti mnogo sretnih kilometara.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #2 : 01 Lipanj, 2021, 15:42:04 »
Wow.
Čestitam! Dobrodošao sa novom pilom!!!
nadam se da ćeš pošteno predstaviti skuter i opisati ga dosta, kakav ti je, i jesi zažalio ili preporodio se.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #3 : 01 Lipanj, 2021, 17:26:48 »
Lijep je
. Samo najvise me bodu u oci crvene celjusti  :dontknow:
:yamaha:

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #4 : 01 Lipanj, 2021, 20:14:27 »
Hvala svima na komentarima.
Kymco je trebao biti zamjena za Maxstera. Nikad nisam imao jači skuter od 125 kubika pa eto odlučio sam se počastiti nekim jačim maxi skuterom čisto da vidim kako to ide i kao se vozi. Prije kupovine stavio sam Maxstera u oglas s namjerom da ga prodam i nadoplatim za jači skuter ali javljaju se likovi koji su mi nudili novce za koje ne možeš kupiti poštenu biciklu. E nećeš razbojniče. Maksonja ostaje jer mi je prirastao srcu i kupujem još jedan skuter a ovaj neka stoji. Kruha ne pita.
Prvi pik je bio beverly 400/500 ali kako nisam uspio pronaći zadovoljavajuči primjerak po normalnoj cijeni odluka je pala na Kymca. Kupljen od prve vlasnice, da vlasnice. Nešto manje od 16 000 km. Ima nekakvih nedostataka jer nije vožen zadnje 2 godine. Prva vožnja nakon Maxstera i dojam je sljedeći. Pa to je teški krmko u P.M. Maxsonja je ko Bmx naspram ovoga. Valjda se treba naviknuti poslije malca. Ali ide, ide i pjeva. Oduševila me čvrstoća i upravljivost. Prednja vilica sa 2 trokuta. Baš je utegnut. Naprijed 2 diska, integralno kočenje. Sve u svemu i više nego zadovoljavajuće.
Planovi se promjena ulja, antifriz, ulje kočnica i nove gume. Ima 2 ogrebotine jer se gospođi pao sa bočne nogare pa je malo jedna strana malo ožuljana. Pa bih i to volio srediti jer me bode u oči. Trebam rješiti i zadnje led svjetlo. Ne radi pozicija a štop svjetlo radi?? Nemam pojma šta mu je ali provjeriti ćemo i to.
Potrošnju ne znam jer sam napravio 100-njak km. Ozbiljnija vožnja slijedi nakon novih guma jer su ove iz 2015 plastik fantastik.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #5 : 01 Lipanj, 2021, 21:12:53 »
lijep skuteric... puno sretnih km  :headbang:

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #6 : 29 Lipanj, 2021, 17:36:18 »
Pošto mi je stari akumulator ( nikad više Varta u moja vozila ) spržio km sat na Maxsteru ( kilometri na lcd-u zablokirali na 18888 i nije radio pokazivač goriva) bio sam u nedoumici da li da stavim aftermarket Koso sat i zaj... se sa žicama ili kupim polovni original. I tako u potrazi za najboljim rješenjem naletim na Nos km sat od Maxstera u Grčkoj kod ovlaštenog Yamahinog prodavača. Pljunuo par € i nakon 11 dana je stigao.




Kilometraža 0 km.
Sad opet razrada mašine do 1000 km. :toothy9: :toothy12: :happy6:


Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #7 : 29 Lipanj, 2021, 17:41:01 »
Nisam ni Krmkiča zaboravio. Nije radila pozicija na stražnjem svijetlu. Samo štop svijetlo. Pošto je svijetlo led-nema žarulja -nema popravka. Kupio polovno i sad smo legalni za vožnju po mraku.

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #8 : 02 Srpanj, 2021, 20:23:16 »
Kymco čeka nove šlape i registraciju u ponedjeljak, a do tada sam uspio pronaći još jedan relativno rijetki originalni dio za Maxstera. Bočna nogara kupljena u Njemačkoj. Za 6 dana je bila kod mene. Montaža danas.



I konačni rezultat

« Zadnja izmjena: 02 Srpanj, 2021, 21:03:11 D53 »

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #9 : 02 Srpanj, 2021, 21:06:33 »
Rijedak i lijep skuter.
Zašto neotvoriš garažu samo za njega?

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #10 : 02 Srpanj, 2021, 21:08:13 »
Bio sam otvorio garažu samo za njega prije par godina kada sam ga kupio ali je nestala tema kao i svi moji postovi.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #11 : 02 Srpanj, 2021, 21:13:13 »
A hebi ga!
Sjećam se. Kako može nestat? Možda netko od modova zna?
Budi uporan i otvori ponovo

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #12 : 02 Srpanj, 2021, 21:16:54 »
Možda su bili nekakvi radovi na održavanju foruma ili promjena servera pa je negdje nestala. Ali nema veze. Bitno je da je Maxster kod mene. :icon_biggrin:

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #13 : 02 Srpanj, 2021, 23:47:42 »
Maxter mi je precool  :headbang:

Daj otvori opet temu za njega, zasluzio je  ;D ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kymco Xciting 300ri
« Odgovori #14 : 03 Srpanj, 2021, 08:41:52 »
Maxter mi vuce na Hondu X8RS, fora je.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125
« Odgovori #15 : 05 Srpanj, 2021, 19:43:25 »
Stavljene nove gume Pirelli angel i pravac tehnički

« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2021, 19:46:50 D53 »

Offline D53

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 54
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Yamaha Maxster 125
  • MojSetup: Kymco Xciting 300RI
Odg: Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125
« Odgovori #16 : 06 Srpanj, 2021, 09:34:50 »
Nakon prospavane noći podijelio bih iskustvo jučerašnjeg dana s vama. J...m ti Murphyjev zakon. Dakle registracija mi istječe 5.7. Znao sam da moram promjeniti gume prije tehničkog jer me rođeni otac nebi pustio sa ovim plastik fantastik borosanama koje su bile na skuteru. Odluka je pala na Pirelli angel. I tako naručim ja gume prije 20-ak dana, prodavač kaže tu će biti tjedan prije registracije. Ok. Platim gume i montažu. Sve super 5. Ali gume zapele u kontejneru u Rijeci. Jučer zadnji dan prije isteka registracije dobijem termin u 17.00. Stigle gume. Iza posla riješim osiguranje, odvedem skuter na mjenjanje guma sat vremena prije termina da se ohladi, da se ljudi ne opeku na vreli auspuh. Mijenjanje guma je otprilike sat vremena. Do 18.00.  Ok. Stignem na tehnički-rade do 20.00. Odem u obližnji centar izgubiti sat vremena. I tako šetuckam ja, ovaj dućan, onaj dućan. Sve obišao u 30 min. Ne znam zašto žene gube sate i sate u šoping centrima. 17.45 uputim se nervozan lagano prema servisu, zvoni mob. Servis. Zapeo motor prije mene, nisu još krenili mjenjati moje gume. Pas mater. Neće početi prije 18.30. Meni ludilo u glavu, kad ću stići na tehnički? Ajmo opet šetanje po centru, pa ne mogu više šetati, pa izađem vanka na autobusnu stanicu gledati aute i motore šta prolaze, na stanici vruće, gori, pa se uputim od nervoze prema servisu, pa opet sunce vrućina, pa pređem preko ceste sjesti u hlad na zidić, tu me živog zakolju komarci. Koljite glođite ja na sunce ne izlazim. Never ending day a sat kuca tika taka. Ne mogu više idem u servis viditi di je zapelo. Izlazi serviser nasmješen i kaže ajde s menom u garažu taman tebi mijenjam gume. Kakvi centri, kakvi bakarači. Servis, miris ulja i benzina. 100 motora i skutera unutra. I klima radi. Milina. Čovjek razgovorljiv, pedantan, baš ga je gušt gledati dok radi. Ali sat kuca tika taka. I tako u 19.30 gotovo. Kao kamikaza odjurim na tehnički. 19.35. Ulijećem ko saveznici u Normandiju na pult, plaćam pregled. Uh. Napokon. Olakšanje. Jedan motor ispred mene. Stignem. Skuter tvornica. Nema prerada, blokade, tvrđeg federa, nema vasionskih modova međuubrzanja, stage 123 vol.2, čak nisam ni monster naljepnicu nakeljio da dobijem na krajnjoj brzini. Prolazim tehnički u 5 min nadam se. 19.50 zove mene unutra. I neverending day se nastavlja. Pita mene čika ispitivač kakva su ti ovo prednja svjetla? Ja zbunjen. Kakve su ovo led diode? Zašto si ovo stavljao, ne možeš proći tehnički. Kako ne mogu, pa to su tvornička svjetla. Dnevne led diode. Zašto su plave boje? Pa nisu plave nego hladno bijele. Šta si dirao po svjetlima? Nisam majke mi. Iskopam na mob test iz motopulsa i u njemu slika prednjih svjetala. Čiko ispitivač ne vjeruje. Zove kolegu, kolega zove kolegu, kolega zove tetu s pulta, teta s pulta zove čistačicu, čistačica nema više koga zvati jer su svi oko skutera i gledaju u svjetla i naslanjaju onu PLAVU podlošku ispred svjetla na kojoj ispitivač drži papir na kojem piše i pitaju jedan drugoga koje je boje svijetlo na PLAVOJ podlozi.  Kao konzilij prije operacije. Ja j... mater tajvancu šta nije stavio fenjer naprid a ne neke led diode. Nije to za nas. Ne vjerujem svojim očima. Odoh vanka zapaliti cigaru dvi od puta pa mi javite dijagnozu. 20.10. Zovu me prošao si tehnički. Ali moraš doći sutra platiti cestarinu i po pečat jer fiskalizacija je do 20.00.
Onako cili nervozan, znojan i smrdljiv jedva čekam doći doma otuširati se jer sam ujutro od 5 sati na nogama. U to zove zakonita i kaže malome su ostale kupaće kod prijatelja. Jasno kao dan da trebam ići na drugi kraj grada. Zašto bi ostavio kupaće kod prijatelja koji živi nasuprot nas. Kad završiš skupi ih. Ja se pokunjim i odem još i to obaviti jer NJENA zapovijed je zakon i nema prigovora.

« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2021, 11:08:29 D53 »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125
« Odgovori #17 : 06 Srpanj, 2021, 10:03:31 »
hahahah točno znam kako ti je i što si sve prošao. Ajde, biće sve dobro  :icon_thumright: :icon_thumright:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125
« Odgovori #18 : 06 Srpanj, 2021, 11:15:00 »
 :laughing6: zanimljiv dan si imao, lajkam oba skutera...
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Kymco Xciting 300ri + Yamaha Maxster 125
« Odgovori #19 : 06 Srpanj, 2021, 14:38:39 »
Ja se pokunjim i odem još i to obaviti jer NJENA zapovijed je zakon i nema prigovora.

Aaameeeeeennnn!