Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal  (Posjeta: 54079 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1330
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #20 : 04 Lipanj, 2021, 13:37:48 »
PS4 je trenutno jedna od najboljih guma na tržištu, mogu to i potvrditi vožnjom, ali kako i sam veliš, treba ti guma za normalnu vožnju.
Nisi divljak niti imaš konja na bacanje, tako da bih po mojem na takav auto bilo bespotrebno staviti tu gumu, osim ako želiš samoga sebe zadovoljiti.

Rađe te novce ubiješ negdje drugdje, Pero je odličan primjer dao  :icon_thumright:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #21 : 04 Lipanj, 2021, 13:57:58 »
Normalna voznja kišom, al ne znam jel mozes naletiti na veceg divljaka od mene u vožnji  :icon_biggrin:
Još zarađujem za život na račun divljana cestama :headbang:   ;D
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #22 : 09 Lipanj, 2021, 12:53:18 »
Felge: VW RONAL CHARLESTONE 18" 5x112 et51 od Golfa 6 GTD
Gume: Nexen N Fera Su1 - 235-45-18 / 98Y XL

U redu su gume za prvih 35 kilometara po lokalnoj županijskoj cesti. Više riječi napišem kad prođem 250 i više kilometara. Svakako ne preporučujem divljanje sa ovim tvorničkim prvim slojem na gumama...













Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #23 : 10 Lipanj, 2021, 22:48:49 »
Imao sam 235 40 18 nexen na bmw-u
Guma mi je bila malo bucna na 140+ km/h ostalo ok, agresivno kocenje nisam imao na mokrom tako da neznam kako se tu ponasa
Uniroyal na mokrom odlicna ali samo prvu sezonu  :drunken_smilie:

I nakon svega toga stavim continental contisport 6
Nemam bas nikakvu zamjerku samo eto sta je preskupa, ali dobio sam ih po jako povoljnoj cijeni pa nisam se dvoumio. I sekunde  :)
Piaggio Zip 50 2t

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #24 : 12 Lipanj, 2021, 07:44:03 »
Ajde dobro je da nisam budala sto sam skuzio da su bucnije.


Ove gume sto su dobre prvu sezonu, a drugu vec "ispare", imamo u skuter moto svijetu na svakom koraku.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2841
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #25 : 12 Lipanj, 2021, 11:15:09 »
zato ih potrosis u jednu sezonu  :icon_biggrin:

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #26 : 07 Srpanj, 2021, 08:59:20 »
Uniroyal jako dobra po suhom, po mokrom izvrsna, jedina mana kratak rok, ja ih pojedem za 12 - 15 tkm

Nexen Nfera su1, odlična po suhom čak i pri žešćim ulascima u zavoje, auto se ponaša stabilno. Na mokrome također odlična mada pokazuje znakove proklizavanja ako se pretjera. Naglija kočenja na mokrome dobro podnosi. Prva ugradnja u Hyundai vozila i čak u Porsche Cayenne, sad da li je još neznam.

Offline NightWalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 94
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kvarner
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP50

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #28 : 08 Srpanj, 2021, 08:56:22 »
Uniroyal jako dobra po suhom, po mokrom izvrsna, jedina mana kratak rok, ja ih pojedem za 12 - 15 tkm

Nexen Nfera su1, odli%u010Dna po suhom %u010Dak i pri %u017Ee%u0161%u0107im ulascima u zavoje, auto se pona%u0161a stabilno. Na mokrome tako%u0111er odli%u010Dna mada pokazuje znakove proklizavanja ako se pretjera. Naglija ko%u010Denja na mokrome dobro podnosi. Prva ugradnja u Hyundai vozila i %u010Dak u Porsche Cayenne, sad da li je jo%u0161 neznam.

15tkm gume na autu???? Ovo je bas extremno.

Brate mili, pa da su ne znam cije, ne bi ih nikad vise kupio. Pa toliko vozim super soft gume na skuteru.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #29 : 08 Srpanj, 2021, 09:17:07 »
Prva ugradnja su i u golf 8ici -> https://www.hometyre.co.uk/mobile-tyre-fitting/mobile-tyre-fitting-sussex/blog/next-generation-nexen-tyres-for-the-volkswagen-golf-mark-8/

Prva ugradnja na VW je Bridgestone Turanza ER300 ili RL400. Nikad nisam vidio Nexen ili Pirelli. Conti jesam na starijim vozilima.  :frajer: Ne znam jel baš Nexen prva ugradnja na VW, ali može se provjeriti lako.

Naime, da i ja što god napišem u ovih 30 dana što imam NSfera SU-1 XL
Prvih 5 dana KATASTROFA. Htio sam ih baciti u smeće. TAKO sam se bio nanervirao kakvo sam smeće kupio od guma, da sam svaku minutu proveo razmišljajući kako da ih polijem benzinom i zapalim. Kočim, zadnji kraj mi bježi naprid, škripe, ovo ono... bljak.
I srećom da sam se požalio frendu koji ih vozi jako dugo, te mi je rekao da provjerim na koliko su bara napumpane. Ispostavilo se da su bile 3 kom na 1,9 i jedna na 2,0 bara. Rekao mi je da ih sve napumpan na 2,6 bara. Poslije toga, samo prvih par kilometara bio je čudan malo osjećaj, ali sada su poprilično OK, tj dobre gume. Iznenadio sam se koja promjena za samo 0,7 bara.

- Dali ću kupiti opet iste gume? ne znam, za sad su okej, vidicemo nakon 15.000 km
- Hoću li ih ikome preporučiti? da, ali samo onima kojima ne divljaju ali vozu brzo
- 18" na Passatu B8? da, odlične dimenzije felgi i baš mu stoju.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #30 : 08 Srpanj, 2021, 09:34:42 »
Uuuu, Cale ja sam mislio da sam lud, ali evo, potpuno te razumijem. Sve si rekao u zakljucku i necu nista govorit za svoje testove osim slijedeceg:

- po prvi put mi se desava prilikom jakog kocenja i spustanja brzine da zadnji kraj izgubi kontrolu kad naleti na minimalnu neravninu, a i nije to ta preciznist. Dakle, kad pritisak na podlogu iza oslabi, guma lakse oklizne. Probao vise puta i tu sam se usro i nisam ni znao za takvo sto da mogu ocekivati. Vidim i po lakoci i ucestalosti paljenja kontrole proklizavanja.

Gume krenu rano skripati, a nista se spektakularno ne desava, odnosno sire jace putanju kad namotas tamo gdje inace sve motas.


Sad zakljucak. Posto su duplo jeftinije, necu se nikad zajebavat i to ce biti dobro. Jedino mi se nije dalo kocenje testirati na autocesti, znaci picis 160, i netko ti se izbaci bez zmigavca, tu ocekujem da me izuje sa sjedala.

Uglavnom, ocekivanja su bila visa, medjutim, cim sam vidio da ih dobivam dosta povoljni, crv u meni je rekao da se pripremim na kompromise, i dobro ispostovat cu to.



Sta ja znam, kad se naviknes na bolje gume, odmah vidis gdje si bio, ali za auto moze kompromis proci, medjutim za 2 kotaca, tu dolazi samo u obzir prava guma koja ce iskompenzirat nedostatak 2 kotaca :D
« Zadnja izmjena: 08 Srpanj, 2021, 09:49:15 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #31 : 08 Srpanj, 2021, 11:24:39 »
Nexen je prva ugradnja na Golfu 8,jucer vidio ispred Emmezete...

Ja sam u 3.sezoni sa Nexenom,nikakve zamjerke nemam,jer da imam sigurno bi ih mijenjao za nove.Moje drze nenadjebivo jos uvijek,a kupio sam ih sa godinu starim DOT-om(2017).
Sljedece ce opet biti Nexen.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Leonardo

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 41
  • Spol: Muški
  • Ne zapo?inji ono što možeš odgoditi za sutra!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Yamaha majesty 400
  • Moja Kaciga: neka okrugla
  • MojSetup: Pokitan totalno
  • MojSpuh: Šupalj
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #32 : 08 Srpanj, 2021, 12:27:12 »
Uniroyal jako dobra po suhom, po mokrom izvrsna, jedina mana kratak rok, ja ih pojedem za 12 - 15 tkm

Nexen Nfera su1, odli%u010Dna po suhom %u010Dak i pri %u017Ee%u0161%u0107im ulascima u zavoje, auto se pona%u0161a stabilno. Na mokrome tako%u0111er odli%u010Dna mada pokazuje znakove proklizavanja ako se pretjera. Naglija ko%u010Denja na mokrome dobro podnosi. Prva ugradnja u Hyundai vozila i %u010Dak u Porsche Cayenne, sad da li je jo%u0161 neznam.

15tkm gume na autu???? Ovo je bas extremno.

Brate mili, pa da su ne znam cije, ne bi ih nikad vise kupio. Pa toliko vozim super soft gume na skuteru.

Volim se voziti, al zato sam ih samo dva puta kupio ( preskup sport ) Nexenom sam bio zadovoljan, a sad kada sam se malo smirio i počeo "normalno" voziti uzeo sam Austone, čisto za probu i iznenadilo me kinesko smeće kako drže po suhom ( mokro ne želim probavati)

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #33 : 08 Srpanj, 2021, 13:36:47 »
zapravo se radi samo o tome sta ste prije vozili
ako je to uvijek bila premium guma, onda ce te uvijek nesto osjetit da fali tim xyz gumama
od drzanja, buke, potrosnje goriva, potrosnje gume itd. jedan faktor xyz gumama uvijek fali.
gume markirane gume ili ti premium guma nije brand. nego je guma s vise faktora za kupnju. a sad dal to netko zeli platit il ne......

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #34 : 08 Srpanj, 2021, 13:41:10 »
zapravo se radi samo o tome sta ste prije vozili
ako je to uvijek bila premium guma, onda ce te uvijek nesto osjetit da fali tim xyz gumama
od drzanja, buke, potrosnje goriva, potrosnje gume itd. jedan faktor xyz gumama uvijek fali.
gume markirane gume ili ti premium guma nije brand. nego je guma s vise faktora za kupnju. a sad dal to netko zeli platit il ne......

Upravo tako. I kad imas spusten i tvrd auto, tebi je odstupanje lijeve i desne strane na podlogu puno manje prilikom promjene smjera, isto tako i kod kocenja i u ubzavanja, tako da je tu i teze osjetit manjak prijanjanja, ako guma realno ima svojstvo da slabije prijanja za asfalt.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline IceMan

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1654
  • Spol: Muški
  • Black Bird
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Zip 2t
  • Moja Kaciga: IXS HX 253
  • MojSetup: Polini Hi speed
  • MojSpuh: Leo Vince RR
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #35 : 08 Srpanj, 2021, 16:43:20 »
Uniroyal jako dobra po suhom, po mokrom izvrsna, jedina mana kratak rok, ja ih pojedem za 12 - 15 tkm

Nexen Nfera su1, odli%u010Dna po suhom %u010Dak i pri %u017Ee%u0161%u0107im ulascima u zavoje, auto se pona%u0161a stabilno. Na mokrome tako%u0111er odli%u010Dna mada pokazuje znakove proklizavanja ako se pretjera. Naglija ko%u010Denja na mokrome dobro podnosi. Prva ugradnja u Hyundai vozila i %u010Dak u Porsche Cayenne, sad da li je jo%u0161 neznam.

15tkm gume na autu???? Ovo je bas extremno.

Brate mili, pa da su ne znam cije, ne bi ih nikad vise kupio. Pa toliko vozim super soft gume na skuteru.

Volim se voziti, al zato sam ih samo dva puta kupio ( preskup sport ) Nexenom sam bio zadovoljan, a sad kada sam se malo smirio i počeo "normalno" voziti uzeo sam Austone, čisto za probu i iznenadilo me kinesko smeće kako drže po suhom ( mokro ne želim probavati)
I mrtva guma ce po suhom drzat, guma se gleda “jel valja” kad vidis kako se auto ponasa na mokrom i na kocenju na mokroj podlozi  :icon_thumright:
Piaggio Zip 50 2t

Offline ChRiStIaN

  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: Aprilia Leonardo 250
  • Moja Kaciga: SMK Gullwing
  • MojSetup: Polini Hi-Speed control
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #36 : 09 Srpanj, 2021, 20:57:52 »
Ja sam si za auto uzel Nexen Nfera SU4 i prezadovoljan sam. U užem izboru je bila kud i kam skuplja guma Conti Premium contact 6 al je cijena Nexena bila bomba + recenzije i testovi koji su me uvjerili da dam šansu Nexenu. A da je puno lošija...nije. Zapravo nije uopće lošija. Odlično drži na suhom, mokrom, podnošljivo je glasna.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #37 : 04 Kolovoz, 2021, 07:23:52 »
Michelin Primacy 4, 3 se vise ne proizvodi?

Za manje automobile Kumho Ecowing odlicna guma.

Ove uniroyal sto svi voze su mi ocajne, prvo sto saru nemogu progutati, drugo mislim da je neka budget guma?
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #38 : 04 Kolovoz, 2021, 07:24:58 »
Felge: VW RONAL CHARLESTONE 18" 5x112 et51 od Golfa 6 GTD
Gume: Nexen N Fera Su1 - 235-45-18 / 98Y XL

U redu su gume za prvih 35 kilometara po lokalnoj županijskoj cesti. Više riječi napišem kad prođem 250 i više kilometara. Svakako ne preporučujem divljanje sa ovim tvorničkim prvim slojem na gumama...















Meni su ljepse original felge  :sad1:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2839
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #39 : 18 Kolovoz, 2021, 19:52:38 »
08.06.2021 - 18.08.2021. neka kratka recenzija Nexen guma i 18" felgi sa 1,6 TDI 120 KS agregatom.


18" felge su malo pre-trome za 120 ks i 1440 kg teškog Passata jer su dosta šire od 16 i 17 felgi. Razmišljam da se downgrejdam na 17" felge, ali ove su preeeviše dobrog izgleda da to ne mogu napraviti hahah... potrošnja je skočila sa 4,5 litara na 5,5 litara prosječnu, vožnja i stil vožnje je isti kao i prije. Moguće da je malo tome pridonijela i sama guma, jer voli piti.
Nikad nisam mislio da ću kupiti buđetnu gumu, ali se nexena treba paziti, na 2,0 i 2,2 bara je horor guma i jako extremno loša. A na 3,0 bara je odlična guma po suhome i prosječna guma po mokrome. Jako jako dobro drži cestu, jedina mana joj je kočenje, VRIŠTI dok koči, ili naglo mijenja smijer. To me nekad zna izbaciti iz takta jer kad tako škripi uvik mislim da sam gotov hahaha ... moram reći da sam prvi puta zadovoljan sa gumom koja nije bridgestone ili continental. Nexen Sfera Su1... eto, čak sam je preporučio dalje. Za sada je izdržala više od 5.000 km i jako jako sam zadovoljan i mislim da ću je kupiti opet u 18" izdanju u ovim dimenzijama.








Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"