Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal  (Posjeta: 39667 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #40 : 19 Kolovoz, 2021, 09:47:01 »
S obzirom na ovo sto si napisao ja bi radije imao original felge. Manja potrosnja i bolja agilnost.

Navozao sam se ovih passata i 1.6 i 2.0 u rent a cara, karavan i limuzina. Original setup je odlicno pogoden.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #41 : 19 Kolovoz, 2021, 09:57:11 »
Na 16" felgama i odlicnim gumama, nisam baš oduševljen felgama jer puno baca auto. Jednostavno je guma predebela. Imam na Vitari 17" felge koje dijele identicne dimenzije guma, tako da mislim da bi 17 bile idelane jer se na vitari ponasaju odliiično. Jedini problem mi je sad kupovina 17" felgi jer nisam pri buđetu za njih, plus gume ovo ono... izbilo bi mi opet 5-6 tisuca kn iz đepa a imam drugih prioriteta!
Zamjenu svakako nebi jer felge su mi prelipe
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #42 : 19 Kolovoz, 2021, 10:22:42 »
Imas pravo, ovo sto sam ja napisao se odmosilo na passate koji su imali 16 gumu sa Falken gumama, ne znam koji je model no gume su bas nekako kockaste bile.

Dok su passati na continetal gumama bili kao sto rekao “bacalo ih”
« Zadnja izmjena: 04 Veljača, 2022, 18:28:26 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #43 : 19 Kolovoz, 2021, 10:39:54 »
Imao sam bridgestone gume i moze bit da je to jer su mekane za razliku od drugih. Nemoj mješati sa starijim passatima jer su oni imali manje dimenzije guma hehe
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #44 : 05 Rujan, 2021, 09:29:26 »
Želio bi nadodati nekoliko informacija glede Nexen guma. Moram priznati da su me za sad oduševile za cijenu. Jako su dobre, jedino što mi za sada smeta je cviljenje i škripanju pri naglom startu ili čak nekad i slabijem kočenju. Ozbiljno razmisljam o kupnji nexen guma i za sljedeći set (ne zimski, i dalje ljetni). Hladnije vrijeme još nije stiglo, pa tako da nemam komentara još za taj dio. Po mokrome sam također ostao iznenađen, ali vozim doduše sa više opreza.

Zadovoljavaju!!
« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2021, 09:32:38 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #45 : 28 Listopad, 2021, 09:29:09 »
Ne ponasaju se gume istog proizvodaca u svim dimenzijama isto. Ovu Nexen koju svi hvale je smece na 20cola, buraz ih je imao i to je na mokrom plivalo za poludit, po suhom ok ali su nestale u 15tkm.
Dok eto kod Daria na 16cola je sve ok i guma ubija kako je dobra.
Imam Nexen na Transitu u firmi i guma je prosla 20tkm, sada molis boga da kisa ne pada jer klizi ko po ledu, na kocenju isto, uglavnom sto se kombija tice nema to Michelina kolko god skuplji bio, to je guma!
Jedino za Michelin mogu reci da ne gubi karakteristike kako se kilometraza penje, to nema ni jedan drugi proizvodac i zato je broj jedan, ovi testovi od bilda su kad je nova guma, a ajd ju testiraj nakon 15tkm.
Imao sam hvaljeni ContiTS860, nebi je neprijatelju vise preporucio, druge godine guma je postala tesko smece, a potrosio sam je do amena u 20tkm, auto Ford Focus 1.5tdci 120ks.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #46 : 04 Veljača, 2022, 18:34:41 »
Ne ponasaju se gume istog proizvodaca u svim dimenzijama isto. Ovu Nexen koju svi hvale je smece na 20cola, buraz ih je imao i to je na mokrom plivalo za poludit, po suhom ok ali su nestale u 15tkm.
Dok eto kod Daria na 16cola je sve ok i guma ubija kako je dobra.
Imam Nexen na Transitu u firmi i guma je prosla 20tkm, sada molis boga da kisa ne pada jer klizi ko po ledu, na kocenju isto, uglavnom sto se kombija tice nema to Michelina kolko god skuplji bio, to je guma!
Jedino za Michelin mogu reci da ne gubi karakteristike kako se kilometraza penje, to nema ni jedan drugi proizvodac i zato je broj jedan, ovi testovi od bilda su kad je nova guma, a ajd ju testiraj nakon 15tkm.
Imao sam hvaljeni ContiTS860, nebi je neprijatelju vise preporucio, druge godine guma je postala tesko smece, a potrosio sam je do amena u 20tkm, auto Ford Focus 1.5tdci 120ks.

Kralju guma i  Ford Focusa  :notworthy:  ::) :icon_biggrin: :toothy12:

zezam se, no svi spominjete gume ovakve nakve i na svakakvim autima. no mene zanima koja godista su te gume o kojima trabunjate?

continetal drzi isto prvog dana i nakon 10 godina. Contipremiumsport ili kako se zove 5ica i 6ica.

za nexen ne znam, no vjerujem da nexen max 4 godine i to je puno
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #47 : 23 Studeni, 2022, 08:14:49 »
25.000 km sa Nexen gumama. Gume sam ubio, ostale su im 1,4 mm mesa, te su zamijenjene.
Gume su jako jako dobre za cijenu koje sam ih platio (650 kn komad). Sad su 950 kn  i nije mi ih palo napamet uzeti za tu cijenu, jednostavno ne vrijede koliko vrijede Bridgestone, ali opet, gume su zadovoljavajuće.

Naime, po preporuci sam stavio Landsail Qirin 990 - 235/45 ZR18 98W XL (663 kn komad) i moram reći da sam naprosto oduševljen ovom ljetnom gumom sad po ovom vremenu i temperaturama od 5*C do 15*C u kombinaciji sa kišom. Gume kad se zagriju u 10 kilometara jednostavno drže cestu. Ja imam malo brži stil vožnje, te sam ih za sad vozio svuda, napravio sam oko 4.000 km sa njima na Passatu B8, te se ne mogu načuditi. Čuo sam da su iste gume kao Nexen, ili kao imaju licencu ili su na istoj proizvodnoj liniji napravljene. Koču po mokrome malo čudno, imam osjećaj da se zanosi (pri većim brzinama naglije kočenje) dok po suhome koču u mjesto. Potrošnja sa njima je znatno smanjenja u razlici sa Nexenom Sfera Su1

Svakako javim stanje u budućnosti.
« Zadnja izmjena: 23 Studeni, 2022, 08:18:06 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #48 : 04 Prosinac, 2022, 11:45:04 »
225 50 17 Nexen SU1.
Kraj druge sezone, osjetno je otvrdnula sto se kuzi na komforu, ali to se najvise primjeti kad vanjska temp. padne ispod 15*C. Grip je i dalje jako dobar. Ovo za povecanu potrosnju je istina, malo je veci prosjek. Zadovoljan sam kako drzi na mokrome, i dok je trenutno par stupnjeva iznad nule.
Volio bih samo da nije bucna i da brzo ne otvrdne. Buka se najvise kuzi kad picis autocestom na duze ture.

S obzirom da sam ih platio 480kn komad, ne bih isao na duplo skuplje gume jer cu radje kupiti 2 ova seta za 1 pravi, ali bojim se da je i tome dosao kraj zbog poskupljenja. I probao sam onu All season u dimenziji 185 60 14, u dvije sezone nemam zamjerki.

Nisam nikad stedio na gumama, ali cijene su sulude pa radje pristajem na kompromis i vozim se u safe modu s novom krunicom oko retrovizora.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #49 : 04 Prosinac, 2022, 12:14:21 »
Bas sam neki dan metnuo nove zimulje Nexen wr d3,nisam na svom ni na nijednom drugom autu vozio tako dobru gumu na mokrome,klasu su bolje od wrd2 koja je bila zlatna sredina.(njih sam imao prije ovih).
Nexen n'fera su1 su mi ljetne,5 sezona,celava je,do zadnjeg dana drzala iznad prosjecno na suhom i mokrom,postala je zadnju godinu osjetljiva na bijele crte.Na ljetnu setonu idem po 4 iste takve.

Tko se necka,neka uzme wr d3,ostat ce ugodno iznenađen.Sava koja je cijenovno tu negdje ne moze u istu recenicu sa Nexenom.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #50 : 06 Rujan, 2023, 16:30:50 »
Nadopuna

Landsail Qirin 990 - 225-45-17 94W XL 66 dB

Moram se pofaliti još jednom sa ovim gumama. Naime, nakon 25.000 km na Passatu B8 u dimenzijama 235-45-18, naručio sam iste za Caddy IV, te evo nakon 17.000 km i 4 puna mjeseca - još jedna recenzija. Jesam li zadovoljan? Prezadovoljan gumama! Kakve su nakon 5 godina i 10.000 km me ne zanima jer ja nisam takva vrsta tripera. Ja sam lik koji godišnje okrene cca 30.000 km privatnim autom kući i oko 10.000 do 15.000 km dvotočkašima tako da je nemoguće da meni dugogodišnje preživu gume, pogotovo jer sam osoba koja vozi brzo pa se brže i trošu same gume!

Idemo ispočetka, Landsail Q990 - Made in China guma na šari Nexena a jako slična smjesa Pilot Sport 3 gume

Ha, što napisati a da ne ispadne sponzorirani sadržaj sa moje strane. Kad sam kupovao gume za Passata u 10 mj prošle godine, odabrao sam Landsail gume po preporuci lika koji ih je promijenio oko 16 setova (to su 64 gume do tad) i koristi ih dugi niz godina, gdje mi je sam rekao da ih vozi tokom cijele godinei da su njemu top. Ja sam se tako odlučio i na Passata i kad sam sa Passatom išao 200+ po 1*C po Lici i kad je auto bilo jako stabilno, tiho, baš sam se začudio kako su hebeneee! Kupivši ih za tako i za Caddy, montirajući ih na vozilo, do danas sam prešao sa njima 17.000 km, vrlo lude i divlje vožnje, držale su zavoje kao da su Continental Premium Contact 7 (imam ih na trećem autu). Čuo sam da vole pucati na 25.000-28.000 km po rubovima, ali moram priznati da jedva čekam da opalim još 10.000 km na njima, to je taman negdje tamo oko Božića - Nove Godine (računam na 2.600 km mjesečno).

Jedina mana za sad što su do proljeća koštale 60e komad, a sad su na 85e komad, ima ih na par mjesta gdje se van RH mogu naručiti i za 54e komad, ali ne dostavljaju više u HR ahhahaha ...  https://www.autodoc.de/reifen/landsail-8859295839275-tgstmd110394wm






Da nadodam, na vikend sam išao Pag - Pelješki most po autocesti 150 km/h na tempomatu bez stajanja a lokalnim cestama naravno 80-100, prema dole 4 osobe i teret, nazad 2 osobe i pola tereta, gume se uopće nisu pregrijavale, nije plesa po zavojima nego je odlično "držao" ... za sad po plaćenih 60e komad, sam jako jako jako zadovoljan!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #51 : 03 Prosinac, 2023, 11:36:46 »
Je li imao netko iskustva s Prinx gumama? Vidim da je Tokić postao uvoznik. Cijenom su kao Save. Gledao sam par review-ova na yt, ali sam samo našao amere, a oni su ih vozili na svojim pick-up-ovima što baš nije za usporedbu.

https://webshop.tokic.hr/prinx-gume-izbor-novih-generacija/

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16861
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #52 : 26 Prosinac, 2023, 09:46:02 »
A Prinx pekinezer ko i ostali, jedino od kineza sto stvarno valja je Nankang a on nije za male pare.
Ko voli nek izvoli.

Offline vespaet2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • Years
  • Moj Skuter: vespa et2
  • Moja Kaciga: uvex boss 4000
  • MojSetup: fabrika
  • MojSpuh: fabrika
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #53 : 26 Prosinac, 2023, 18:15:52 »
Je li imao netko iskustva s Prinx gumama? Vidim da je Tokić postao uvoznik. Cijenom su kao Save. Gledao sam par review-ova na yt, ali sam samo našao amere, a oni su ih vozili na svojim pick-up-ovima što baš nije za usporedbu.

https://webshop.tokic.hr/prinx-gume-izbor-novih-generacija/
ako su cijenom kao sava, jednostavno savu kupi  ;D

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Gume za auto - Nexen VS Uniroyal
« Odgovori #54 : 27 Prosinac, 2023, 21:24:38 »
To je istina, ovo sam vidio u prolazu pa reko da vidim je li netko imao iskustva s njima.