Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TPMS bypass Suzuki  (Posjeta: 2884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
TPMS bypass Suzuki
« : 17 Studeni, 2023, 12:09:53 »
Na zimskom setu felgi nemam TPMS senzore, dijelom jer su skupi, dijelom jer jedan može prestati raditi i svejedno ću imati iritantnu poruku. Je li netko gasio ovu grešku? Gledao sam na ebayu uređaj koji zamjenjuje TPMS ventile  (tj. njihov signal prema autu) i onda auto ne prikazuje grešku, ali bih to rađe riješio kod nas, ako se može.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #1 : 17 Studeni, 2023, 12:14:33 »
ja sam za Vitaru naručio za 100e sva 4 komada na eBayu, isto OEM proizvod, dok je kod nas ja mislim 110e po komadu ... kurve!
Svakako bi ti preporučio da se držiš sa TPMS senzorima jer ti u Suzukiju može spasiti život - a na to mislim da je auto veoma nestabilno i pri manjim brzinama ako se ispuše guma a ti to ne primjetiš!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #2 : 17 Studeni, 2023, 16:05:37 »
ja sam za Ignis uzeo ovaj simulator, nekih 50€ i dodje sa hr uputama...  postoji verzija na bateriju ili da je sam spojis na akumulator, ja sam uzeo sa baterijama ( 2xAA)

https://spooftpms.com/setup-instructions/

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #3 : 18 Studeni, 2023, 15:09:34 »
Poggiali, hvala na linku, svakako ću pogledati.

Challenbeen, o nestabilnosti se ne bih složio, uostalom, ne vozim trke sa SUVom.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #4 : 02 Prosinac, 2023, 14:04:06 »
Kupio sam simulator, ali ga nisam uspio upariti. Napravim po uputama i vozim se tih 5-8km 50 km/h, ali nikako da se upari.

Poggiali, jesi li imao problema s uparivanjem?

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #5 : 02 Prosinac, 2023, 18:06:00 »
Samo da javim da sam uspio upariti simulator s autom. Mislim da je bio problem što prvi puta nisam kretao iz mjesta. Usput sam naišao na metodu pomoću koje Suzuki ulazi u learning mode za TPMS ventile, u nastavku je c/p procedura s interneta, možda nekom pomogne

Not using SUZUKI Scan Tool
1) Confirm that all doors are closed and the ignition mode of the keyless push start system is “OFF”.​
2) Open the driver's side door.​
3) Perform the following Steps a) to c) within 15 seconds after changing ignition mode to “ON”.​
a) Press driver side door switch within 5 seconds after changing ignition mode to “ON”. Keep pressing the driver-side door switch for 2 seconds.​
b) Release the driver-side door switch and then press the driver-side door switch for 2 seconds or more.​
c) Release the driver-side door switch and then press the driver-side door switch for 2 – 5 seconds.​
4) Using recommended tool (“VT55” made by ATEQ) (1), activate each tire pressure sensor within 180 seconds.​
Refer to the instructions of recommended tool for the method of activating the tire pressure sensor.​
5) Push the engine switch to change the ignition mode to “OFF” after registration is completed.​

NOTE:
• When the tire pressure sensor is activated, the ID code of the tire pressure sensor is registered automatically in the keyless start control module.​
• If all 4 tire pressure sensor ID codes are not registered in the keyless start control module within 180 seconds, perform the above steps again. Also, it is possible to check the number of tire pressure sensor ID codes received by the keyless start control module by observing the flashing pattern of the low tire pressure warning light.​
• If the registration of tire pressure sensor ID codes is not completed within 180 seconds, former ID codes remain in the keyless start control module.​
• When the keyless start control module receives all 4 tire pressure sensor ID codes, the keyless start control module turns ON the low tire pressure warning light in combination meter for 5 seconds.​

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #6 : 02 Prosinac, 2023, 23:00:02 »
Ej sry, sad tek vidim poruku, dobro da si rijesio... Iskreno ja svake godine zaboravim kak to ide... ali stisnem gumbic jednom i kad makne gresku jos jednom, ak se ne varam.. malo mi je blesavo sa jednom lampicom, da bar simulator ima za svaki mod lampicu, pa znas di si... ak se dobro sjecam te upute koje dobis su za prvu montazu i uparivanje, kasnije ne treba sve te korake prolaziti...

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 589
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: TPMS bypass Suzuki
« Odgovori #7 : 03 Prosinac, 2023, 10:18:57 »
Upravo je takva procedura. Mozda bi moglo biti vise ledica, ali i ovako sam ugodno iznenaden izradom tog modula, covjek stvarno zna što radi.