Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Aprilia Scarabeo 200ie Light 2015 preporuka guma i pitanje za servis vetila  (Posjeta: 2806 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Zanima me zna li tko od forumske ekipe i servisera kako ide sa Scarabeo 200ie CA03 i servisom ventila.

po servis manuala stoji Adjustment svakih 12.000km.

na piaggio leader agregatima je prica bila stelanje ventila na 24.000km.

moj scarabeo ima sad 19.000km i nije radjeno nista oko ventila, proces samog stelanja ventila se radi raznim podloskama ispod bregastih?

vidio sam da ima za kupit razne kape ventila od 2.25 do 2.55. dok se na leader piaggi stelali ventili odvijanje maticom i podlijeganjem spijuna.

moze i info oko takvog servisa vetila i kako se krecu cijene? leader vetile sam dao servisirati za 250kn na vxr-beverly 200.


i moze neka preporuka cijelogodisnjih guma za dimenziju 110/90-16 naprijed, 120/80-16 nazad.

 :hello:
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Online JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Pise ti da se radi svakih 12000 jer koristi potisne plocice za stelanje znaci nemas tipicni sraf sistem koji bi odsrafio i zasrafio za distancu.
Kupis set plocica i ubiti sprobavas dok ne dobis odgovarajuci zazor ventila.
Ja sam kolegi stelao na 25000 i nikakva tragedija nije to odraditi ako si pedantan, bivsa je isto imala sportcitija koji je isto imao potisne plocice i na istoj kilometrazi se odradilo bez glavobolja.
Kaj se guma tice moja preporuka je uzeti Michelin CityGrip koji je odlican na tezim skuterima ili Dunlop ScootSmart, jedino pazi da uzmes gumu koja ima odgovarajuci indeks nosivosti i brzine, da ti ne stave gumu koja ce biti za vecu nosivost pa ti ide puno tvrda smjesa sto znaci da se guma ne trosi i ne drzi nista. Obje gume su ti dobre za cca 20000km normalne voznje i neces biti razocaran, nesto bolja guma za sportsku voznju kao Pirelli Angel nebi uzimao jer sam motor nije koncipiran za takvu voznju i moze se lako desiti da izletis zbog ciklistike.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Pise ti da se radi svakih 12000 jer koristi potisne plocice za stelanje znaci nemas tipicni sraf sistem koji bi odsrafio i zasrafio za distancu.
Kupis set plocica i ubiti sprobavas dok ne dobis odgovarajuci zazor ventila.
Ja sam kolegi stelao na 25000 i nikakva tragedija nije to odraditi ako si pedantan, bivsa je isto imala sportcitija koji je isto imao potisne plocice i na istoj kilometrazi se odradilo bez glavobolja.
Kaj se guma tice moja preporuka je uzeti Michelin CityGrip koji je odlican na tezim skuterima ili Dunlop ScootSmart, jedino pazi da uzmes gumu koja ima odgovarajuci indeks nosivosti i brzine, da ti ne stave gumu koja ce biti za vecu nosivost pa ti ide puno tvrda smjesa sto znaci da se guma ne trosi i ne drzi nista. Obje gume su ti dobre za cca 20000km normalne voznje i neces biti razocaran, nesto bolja guma za sportsku voznju kao Pirelli Angel nebi uzimao jer sam motor nije koncipiran za takvu voznju i moze se lako desiti da izletis zbog ciklistike.

hvala ti, ovo je tocno odgovor koji sam trazio. slicno sam isto shvatio, no preko MCP-a ispada svaki set plocice po 20€. Vjr servis ima nacin izmjeriti to?

bas me zanima sto ce mi reci u servisu.

za gume, sad trenutno imam michelin city grip i odlicna guma ali zelim pronjuskat sto se jos nudi. Da se razumijemo city grip nije najsretnija guma za brzu voznju ali je dobar kontakt s cestom i po kisi i suhom u granicama gume.
Vidio sam na novom Beverly 400 Pirelli Angel i ona mi je zapela za oko, ne vozim brzo, no vazan mi je kontakt po kisi. Je li metzler nudi kakvu cjelogodisnju gumu za tu dimenziju? moram provjeriti sto se nudi iskreno. ali svidila mi se Pirelli Angel zbog sara, koje su jako slicne metzlerovoj kisnoj gumi.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Online JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Ako te zanima dobra guma za mokro moja preporuka je Metzeler Filfree koje na mokrom odlicno drze i moram priznat da su zavidnu kilometrazu odvozile, pogotovo zadnja koja se pod tezinom nije dala i trosila se jednakomjerno. Vjerojatno su trostruke smjese  koristene jer je po ravnom cvrsta a po zavojima dosta fino drzi i predvidljiva je.

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Uvjek vozim Metzelera i nemam primjedbe. Napisao si da želiš cjelogodišnju gumu pa pogledaj Hidenau šta se nudi.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
dobio sam brz odgovor od servisa. 350kn otvaranje + casice. nisam pitao za dihtung.

« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2021, 16:59:56 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Ako se voziš cijelu godinu Hidenau definitivno. Briđston je odličan samo u malim dimenzijama.
Conti nikad nije bio nešto u moto svijetu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Ja se vozim samo na bridgestonkama, oduševljen sam. Čak sam oblipio skuter sa bridgstone naljepnicama koliko sam sretan sa njima. ali na tom skuteru su mi još mitas...  :notworthy:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Ja se vozim samo na bridgestonkama, oduševljen sam. Čak sam oblipio skuter sa bridgstone naljepnicama koliko sam sretan sa njima. ali na tom skuteru su mi još mitas...  :notworthy:

ovo bi isto kombiniro.  :toothy9: Heidenau + Mitas 1050kn


https://www.kupigume.hr/gume-za-skuter/skuter-guma-heidenau-100-80---16-56p-k66-snowtex-reinf.-m+s-tl/f6e37c74f58b54abe6a392cfd47ee8b2
https://www.kupigume.hr/gume-za-skuter/skuter-guma-mitas-120-80---16-60p-mc-32-win-scoot-f-r-tl-m+s/187ca70dc1e2a9b133729f20eac846f4



Pirelli Angel set to je 900kn.  :dontknow: ili low budget varianta, Battlax ili  Michelin 'City Grip 2' 700kn
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2021, 17:53:43 giannelli »
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Nikad nemoj mješat različite gume istog proizvođača a kamoli različitog.
Mjenjaj uvjek u paru makar ti se čini da je prednja dobra.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Nikad nemoj mješat različite gume istog proizvođača a kamoli različitog.
Mjenjaj uvjek u paru makar ti se čini da je prednja dobra.
Sve 5. Razumijem zasto mi to govoris.

Iako mislim da to nema nikakve veze, da stavim novu mitas i heidenau nebi se nista dogodilo. Pa nije RR 1000  :glasses9: :toothy12: sa skuterom vozim po suhom 40-60-80 a po mokrom 40-60kmh.

A svakako, prednja i zadnja se mjenjaju zajedno.
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Online JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Gle ja sam ti rekao nije to za sportku voznju skuter ali guma mora biti sigurna.
Neznam bas kako ce vibrirati sve oko tebe ako stavis te ripnjace koje se tresu u voznji.

No ti najbolje znas kakvu gumu hoces

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Ma salio sam se. Vjr cu uzet battlax jer je najjeftinija opcija
Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34