Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Purejet mc3  (Posjeta: 1770 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Purejet mc3
« : 25 Travanj, 2021, 15:19:45 »
Dobar dan,

Citajuci postove za purejet koji i sam posujedujem , gdje sam prvi vlasnik 2003 godiste,.
Motor ima 7900km.

Trebao bih malo brzine imam zx ,rolice 5.5 , bijeli feder, vidio sam da se moze razbusiti tps(ulaz), nisam vidio gdje se busi filter zraka, vidio sam da postoji casica za vise goriva,.

Moje je pitanje dali je tko serijski cilindar busio na 70 ccm klip se onda kupi 47mm,glava moze ostati ista.
Ili gdje se moze nqci polini glava ili mhr po nekoj normalnoj cijeni

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #1 : 25 Travanj, 2021, 15:47:54 »
Serijski cilindar ide do 44mm jer dalje nema mesa. Upitno je gdje kupit takav klip. Dok 42mm klip ima i moze se kupit.
Ako te bas zanima 70ccm onda kupis kit i vozis. Ali treba ti i glava za 70
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #2 : 25 Travanj, 2021, 17:30:05 »
Serijski cilindar ide do 44mm jer dalje nema mesa. Upitno je gdje kupit takav klip. Dok 42mm klip ima i moze se kupit.
Ako te bas zanima 70ccm onda kupis kit i vozis. Ali treba ti i glava za 70
Glavu trazim za 70 to je naci kao suho zlato.

Koja je sada velicina klipa.

Hvala

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #3 : 25 Travanj, 2021, 18:47:16 »
Bok, za izvuci neki maksimum na najlaksi nacin na 50ccm, treba ti slijedece:
- odblokirana mapa
- variomat, recimo malossi multivar
- ditech polutka za elasticnost i stabilne okretaje
- auspuh ZX ili TT s dugom granom obavezno. Moze i Gianneli extra.

S tim stavkama se da sloziti jako lijep i zahvalan 50ccm setup.


Sad tu imas jos neke razne varijacije, recimo ako hoces izvuci jos, onda stavis i duzu getribu nekih 7%.


U slucaju da zelis ici na 70ccm, tu na sve navedeno, dodas neki base kit, tipa malossi sport ili DRevo, i treba ti ta glava. Teze ju je naci jer se kod nas slabo tko vozio u originalu, a kamoli na 70ccm, pa ih imas vani za nabaviti polovnih, recimo u DE na oglasnicima nadjes.
Malossi nova je oko 100eura, a popustom zna biti oko 80.
A imas recimo i ovu alternativu, ta glava pase na Piaggio, treba voditi racuna o promjeru ako se stavi DRevo koji ima 48mm klip.
https://www.scooter-attack.com/en/product/cylinder-head-polini,-peugeot-horizontal-injection-70cc,-d-47mm-64118



Uskoro cu probati sloziti 5 kutnu glavu na 70ccm 5 lutni cyl pa cemo vidjsti dal to sljaka.


Koliko ti ide taj skuter?

« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2021, 18:55:57 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #4 : 25 Travanj, 2021, 22:32:14 »
Bok, za izvuci neki maksimum na najlaksi nacin na 50ccm, treba ti slijedece:
- odblokirana mapa
- variomat, recimo malossi multivar
- ditech polutka za elasticnost i stabilne okretaje
- auspuh ZX ili TT s dugom granom obavezno. Moze i Gianneli extra.

S tim stavkama se da sloziti jako lijep i zahvalan 50ccm setup.


Sad tu imas jos neke razne varijacije, recimo ako hoces izvuci jos, onda stavis i duzu getribu nekih 7%.


U slucaju da zelis ici na 70ccm, tu na sve navedeno, dodas neki base kit, tipa malossi sport ili DRevo, i treba ti ta glava. Teze ju je naci jer se kod nas slabo tko vozio u originalu, a kamoli na 70ccm, pa ih imas vani za nabaviti polovnih, recimo u DE na oglasnicima nadjes.
Malossi nova je oko 100eura, a popustom zna biti oko 80.
A imas recimo i ovu alternativu, ta glava pase na Piaggio, treba voditi racuna o promjeru ako se stavi DRevo koji ima 48mm klip.
https://www.scooter-attack.com/en/product/cylinder-head-polini,-peugeot-horizontal-injection-70cc,-d-47mm-64118



Uskoro cu probati sloziti 5 kutnu glavu na 70ccm 5 lutni cyl pa cemo vidjsti dal to sljaka.


Koliko ti ide taj skuter?
Aspuh imam zx sa dugackom granom, 5.5 role su gore bijeli centralni i onu polini casicu.

Koliko sam te skuzio slagao bi 70ccm na serijsku glavu ?

Ovo sa ovom glavom sto si stavio link onda  se siri dosjed na  glavi ?

Jer ja imam sa 5 kuteva.

Skuter ide posto sam ja velik i tezak 110kg i 205 visok normalno sjedeci do pola izmedu 80km/h  i dolje kako pise kmh
I tu je na nekih 10t okrt

« Zadnja izmjena: 25 Travanj, 2021, 22:34:30 pikica10 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #5 : 25 Travanj, 2021, 23:33:11 »
Da, pokusao bi spojiti serijsku glavu s cilindrom 70 od 5 kuteva. Ali inace su svi 70ccm skoro s 4 kuta, ali to je neozbiljan projekt iz zezancije jer se radi o kinskoj termo grupi koja ima 5 kuteva kao 49ccm original. Za te kemije s glavom treba paziti na omjer kompresije, te ima tu turpijanja i pripasavanja.

Najlakse ti je uzeti ovu glavu od Peugeota, ako vec ne mozes naci polovnu Malossi ili Polini od Piaggia.

S obzirom na gabarite, treba ti barem 50ks da bi se vozio ko covjek, sve ispod toga te mazne netko s 50ccm i euro4 spuhom. Ovisi za sto ti treba skuter, jos dobro i ide ta pedesetka.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #6 : 26 Travanj, 2021, 00:08:17 »
Da, pokusao bi spojiti serijsku glavu s cilindrom 70 od 5 kuteva. Ali inace su svi 70ccm skoro s 4 kuta, ali to je neozbiljan projekt iz zezancije jer se radi o kinskoj termo grupi koja ima 5 kuteva kao 49ccm original. Za te kemije s glavom treba paziti na omjer kompresije, te ima tu turpijanja i pripasavanja.

Najlakse ti je uzeti ovu glavu od Peugeota, ako vec ne mozes naci polovnu Malossi ili Polini od Piaggia.

S obzirom na gabarite, treba ti barem 50ks da bi se vozio ko covjek, sve ispod toga te mazne netko s 50ccm i euro4 spuhom. Ovisi za sto ti treba skuter, jos dobro i ide ta pedesetka.
To bi bio low budget projekt super.

Za sto mi treba ovako iz gusta ne ostavreni mladenacki snovi, sluzi za otis do ducana i napraviti nekad veci dir , pa da nije stalno na fulu

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #7 : 26 Travanj, 2021, 09:29:04 »
Ja bih sada, da sam na tvom. Kupio glavu iz Corectorovog linka, DR evo 70. Polini čašicu si napisao, da več imaš. Uzmeš još Mulivar. Ako bi uzeo nov, uzmi MHR team multivar, jer ima več u kompletu ljubičasti feder, pripaši diteck polutku, 7% duži primar od Zipa. 100% proverena kombinacija.  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 26 Travanj, 2021, 09:32:05 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline jurkec

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 72
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Runner PJ 70
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #8 : 27 Travanj, 2021, 09:00:19 »
Sa tom glavom od tsdi-a bi moglo ispasti dosta posla i kemijanja jer ima dost veci volumen neg malossi, a i oem limenu brtvu od 0,3mm. Da izbjegnes tu zafrkanciju bolje uzet polovnu polini ili malosi

Offline pikica10

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: nrg purejet
Odg: Purejet mc3
« Odgovori #9 : 27 Travanj, 2021, 16:12:08 »
Sa tom glavom od tsdi-a bi moglo ispasti dosta posla i kemijanja jer ima dost veci volumen neg malossi, a i oem limenu brtvu od 0,3mm. Da izbjegnes tu zafrkanciju bolje uzet polovnu polini ili malosi
Malossi glavu sam nasao , sada me zanima dali netko prodaje klip cilindar malossi sport i dr.evo.
Hvala