Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Preporuka za špricu za lakiranje  (Posjeta: 2183 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Preporuka za špricu za lakiranje
« : 04 Svibanj, 2021, 22:18:16 »
Pozdrav kupio sam nedavno kompresor ovih karakteristika:
-tlak: max 8 bara
 -170 L - MIN
 -motor: električni, zračno hlađen
 -snaga: 1500 W
 -broj obrtaja: 2850/min

Imam u planu s njim bojati uglavnom plastike od skutera i još neke sitnice. Sad me zanima ako imate neku preporuku za špricu za lakiranje koja bi mu odgovarala za kompresor ovakvih postavki. Malo sam istraživao i vidio da postoje dvije vrste pištolja HVLP i LVLP te me zanima na koju opciju da se odlučim. Znam da je LVLP skuplji od HVLP pa me zanima da li mi se isplati kupovati tu skuplju špricu i može li ona pokazati puno bolje rezultate s obzirom na ovi kompresor. Također me zanima da li je budžet oko 600 kn dosta za špricu i je li potrebno uzimat nešto u tom rangu ili su i one jeftinije od 200-300kn ok. Moram uzeti i crijevo za zrak pa me isto zanima da li uzeti crijevo duže ili kraće te s manjim ili većim unutarnjim promjerom ? I još sam vidio da se spominje odvlaživač zraka i još neki filter pa me zanima može li se to naknadno uzeti i staviti na kompresor i da li mi je to obavezno prilikom bojanja. I eto ako imate još koji savjet rado slušam. Znači ne očekujem neko savršeno lakiranje ali eto htio bih napraviti što se može bolje s nekim ne preskupim setupom. Budžet mi je još oko 1000kn za špricu i ove dodatke te me zanima može li se s tim skombinirat nešto ok.

Offline edicro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia sr50
Odg: Preporuka za špricu za lakiranje
« Odgovori #1 : 10 Svibanj, 2021, 20:24:26 »
Odvlazivac je must have i filter isto jer je taj kompresor podmazivan uljem a ne zelimo ulje u njemu.Dosta se kondenzacije stvara unutar kompresora. Baš sam nekidan iz kompresora ispustio par litara vode. hvlp je ok za lakiranje , ako planiras pituravat dva puta godisnje nemoj bacat masne pare. Postoje dizne za sprice pa mozes mjenjat ovisno o boji i poslu. Fi crijeva ti nije bitan , bar iz iskustva govorim. I jako je bitno spricu nakon svakog koristenja detaljno oprat. Prije ulijevanja boje u  casicu koristi filter. Uglavnom najbolje ces naucit kako sta kad to uzmes u ruke i krenes probavat. Koliko zraka koliko boje koliko razrjedivaca. Negdje sam na forumu tu procita da ima u bauhausa nekih sprica za tristotinjak kuna da su ok...