Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vaše mišljenje o Morini mašini?  (Posjeta: 1785 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline MotoNoob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50
  • MojSetup: Osnovni
  • MojSpuh: Serijala
Vaše mišljenje o Morini mašini?
« : 14 Travanj, 2021, 23:33:04 »
Danas sam pricao preko telefona sa serviserom za skutere posto trebam napravit manji servis na svojoj Srki 50 Morini i gospodin mi kaze kako je Morini masina naj gora te da su Mina i Piaggio bolji, sad mene zanima zasto je to tako? Nemam namjeru raditi nikakav tuning niti nista slicno, eventualno auspuh i rolice i tako te neke sitnice. Dali je Morini zaista toliko groblje od masine? Hvala!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #1 : 14 Travanj, 2021, 23:39:34 »
Masina je odlicna, samo slabo ima nekih dijelova za nju
:yamaha:

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #2 : 14 Travanj, 2021, 23:53:48 »
Super masina, ja sam imao sr morini karb i bas sam bio zadovoljan.. Variomat malossi multivar 2000 (rolice 13x16 kao sta su org u pezi i hondi, te na mina sportskim variomatima, znaci ima ih di god za kupit) i mhr replica auspuh i motoric je izvrtio 88 na valjcima na tehnickom haha. Takoder nikad kvara osim sta mi je rastopilo neke nekvalitetne rolice.
2T🖤

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #3 : 15 Travanj, 2021, 00:13:23 »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #4 : 15 Travanj, 2021, 08:44:38 »
Morini je odličan kao serijala i jednostavan za održavanje. Problem je sa serviserom ako je rječ o ditech skuteru pa naši majstori reču da ne valja sve šta je kompliciranije od motorne pile. Moj SR je odvrtio preko 40000km, većinom kao serijala al vidio je i kit i auspuh i veći karb i vožnju udvoje pun gas po brdima i svašta...jedan jedini problem mi je bio s lošim rolicama koje su se otopile al i to na dugo vremena pun gas uzbrdo u dvoje u sred ljeta. Kasnije sam stavio malossi rolice i sve super :icon_thumright:

Po meni ako nećeš raditi nikakav tuning, nema bolje mašine, bolji je i od piaggio i od minarellija, kao skuter toči vozi. Nije bolji masu neg ima doslovno kombinirane bolje djelove od jednog i drugog, a pumpa od ulja sličnija je čak i hondi. Ako misliš neki ozbiljniji tuning, prvi korak swap na piaggio.

Evo ti tema o mojoj:
http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,112066.120.html

Ako slučajno imaš morini injection (ditech) javi se peri s foruma (Corrector). On ti je doktor za takve mašine mislim.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Va%u0161e mi%u0161ljenje o Morini ma%u0161ini?
« Odgovori #5 : 15 Travanj, 2021, 13:30:54 »
Morini Ditech kazes.

j#bo bog mater tom skupocijenom smecu!

To je jedan pakao, jedna tragedija i jedna crna pogibija danas.

To jedno najvece g#vn% da je N47 kamilica. To je jedini otpad koji ti radi deficit, zbog kojeg moras ici u minus i koji te pojede zivog.


Sve to jer su originalni dijelovi skuplji od R motora.



Slobodno razbijte i zapalite te Morini Doteche, uciniti ce ti si uslugu, i onog Morini karba takodjer.



To je jedna smrtna presuda koju kad slozis i ulozis energiju da slozis 20 motocikala, tom se govnu primjerice raspadnu limene usisne lamelice i ode sve u k**ra* a trosak je duplo veci od vrijednoati skutera.



I tako, uglavnom momentalno me izbacilo iz takta, mrzim ih, prezireim ih I NIKAD VISE NECU RADITI NITI JEDNOG DITEHA DA ME.SE SUTRA PREKOSTURA I CIJELI KALENDARAKI NIZ NOVE HER SE TO SMECE RAZVALI SVAKI PUT DO NAJSITNIJEG DETALJA.

SVAKI POPRAVAK JE BRUTALNO SKUPOCIJENO NEISPLATIV!!!!!



Malo pozitive i nade za to g#vn%.

Sve bi bilo dobro da o dijelovi lako dostupni i povoljni. A s druge strane, to je g#vn% veoma malo tolerantno i ako nike 101% ode sve u k**ra*

Ima i nekih prednosti, ali to nije za ovaj zivot.

Aprilia Ditech ili onak Aprilia Scarabeo AC ditech. To su najtezi slucajevi u povijesti covjecanstva, a bilo sta drugo je pickin dim.


Realni izdatak samo za ruke kod ditecha, uzimajuci u obzir tarife za najjednkstavnije i najbrze popravke kakve se inace gorovo iskljucivo rade, jest 700 EURA samonza Ruke s ditechom.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj, 2021, 13:58:05 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #6 : 15 Travanj, 2021, 14:33:49 »
Ovo je bilo utješno :toothy12:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Va%u0161e mi%u0161ljenje o Morini ma%u0161ini?
« Odgovori #7 : 15 Travanj, 2021, 16:51:37 »
Ma ajde bjezi, svaki put mi se jadaju kad napravis apsolutnu RESTAURACIJU i uzmes 800kn ko da si ih opljackao. j**** ti isusa sam materijal kosta duplo vise, i ja moram donirati 50%.

A ovi sto drkaju k**ra* i uzmu 800kn za 10 sekundi, ne minitw, jos im hice popusit k**ra*. Sto zamjense relej zmigavca i prodaju pricu da su dosli do centriranja radilice.


Nabijem na na k**ra* i ditehe i postebje i j**** mater ovim kvazi majstorima, i j****.majku ovima sto su preko meme preprulodavali za 3x vecu cijenu!!!



Sve je to jos bilo dovro.dok je bilo ispravnih dobrih polovnih dijelova, sada kad je sve ubijeno, ispjeskareno,.vozeno bez ulja, preostake ti original dio koji je skuplji od skutera.
I slozim.to.g#vn% sa 7000km, i razvale se limene usisne lamelice, slag na kraju, skupocijena masina se razjebe jer su se raspale.limene usisne lamelice na 7tkm, a na purejetu nikad nisu otisle.
« Zadnja izmjena: 15 Travanj, 2021, 16:56:42 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #8 : 15 Travanj, 2021, 19:13:20 »
.... Kod mene su jos limene.....  :o

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #9 : 15 Travanj, 2021, 20:44:01 »
Danas sam pricao preko telefona sa serviserom za skutere posto trebam napravit manji servis na svojoj Srki 50 Morini i gospodin mi kaze kako je Morini masina naj gora te da su Mina i Piaggio bolji, sad mene zanima zasto je to tako? Nemam namjeru raditi nikakav tuning niti nista slicno, eventualno auspuh i rolice i tako te neke sitnice. Dali je Morini zaista toliko groblje od masine? Hvala!

Morini Ditech kazes.

j#bo bog mater tom skupocijenom smecu!

To je jedan pakao, jedna tragedija i jedna crna pogibija danas.

To jedno najvece g#vn% da je N47 kamilica. To je jedini otpad koji ti radi deficit, zbog kojeg moras ici u minus i koji te pojede zivog.


Sve to jer su originalni dijelovi skuplji od R motora.

Slobodno razbijte i zapalite te Morini Doteche, uciniti ce ti si uslugu, i onog Morini karba takodjer.

To je jedna smrtna presuda koju kad slozis i ulozis energiju da slozis 20 motocikala, tom se govnu primjerice raspadnu limene usisne lamelice i ode sve u k**ra* a trosak je duplo veci od vrijednoati skutera.

I tako, uglavnom momentalno me izbacilo iz takta, mrzim ih, prezireim ih I NIKAD VISE NECU RADITI NITI JEDNOG DITEHA DA ME.SE SUTRA PREKOSTURA I CIJELI KALENDARAKI NIZ NOVE HER SE TO SMECE RAZVALI SVAKI PUT DO NAJSITNIJEG DETALJA.

SVAKI POPRAVAK JE BRUTALNO SKUPOCIJENO NEISPLATIV!!!!!

Malo pozitive i nade za to g#vn%.

Sve bi bilo dobro da o dijelovi lako dostupni i povoljni. A s druge strane, to je g#vn% veoma malo tolerantno i ako nike 101% ode sve u k**ra*

Ima i nekih prednosti, ali to nije za ovaj zivot.

Aprilia Ditech ili onak Aprilia Scarabeo AC ditech. To su najtezi slucajevi u povijesti covjecanstva, a bilo sta drugo je pickin dim.

Realni izdatak samo za ruke kod ditecha, uzimajuci u obzir tarife za najjednkstavnije i najbrze popravke kakve se inace gorovo iskljucivo rade, jest 700 EURA samonza Ruke s ditechom.

Ja sad nešto kontam da je kontaktirao telefonom kolegu Corectora ?  :winking:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #10 : 15 Travanj, 2021, 20:56:24 »
Nije mene sogirno zvao.

Gavrane oprosti, tvoj Morini je pod kontrolom. U principu moze se izaci na kraj, ali moras utuci jako jako puno truda ako imas volje truda i znanja. Za sve ostale, to je proslo svrseno vrijeme.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1113
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #11 : 15 Travanj, 2021, 21:37:49 »
Ma znam, zezam.   :icon_thumright:

Slažem se, dijelovi za razliku od Piaggio mašina su slabo dostupni, al' šta bi. Valjda je to čar rijetkih mašina. ;D

Offline MotoNoob

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50
  • MojSetup: Osnovni
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #12 : 15 Travanj, 2021, 21:44:43 »
Hvala svima na odgovorima i pomoci! Moj je karb morini, nadam se da necu imati puno problema.

Offline Bump

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #13 : 15 Travanj, 2021, 23:42:37 »
Moj ditech je otvrtio 27tkm, svakih 12 mijenjao karike jer sam bio mlad i nadobudan a tako su rekli da treba...2001 medu prvim primjercima u Zg bio
Ako ne padaš, ne trudiš se dovoljno

Offline sole9

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • 21,RI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr50 morini,Rs125'07
  • Moja Kaciga: Arai rx7
  • MojSetup: Jolly moto,polini154,dell 34
  • MojSpuh: Jolly moto corsa
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #14 : 16 Travanj, 2021, 00:34:33 »
Ne ide multivar za minareli ili piaggio,  ide baš za Morini. Ovakav.


https://www.malossistore.eu/variator-multivar-for-scooter-aprilia-sr-replica-50-2t-lc-2000-aprilia-5111561-apsrl00-M-P

Ako se to odnosi na mene, znam. Nisam nigdje napisao da je vario isti, nego dimenzije rolica na multivaru za morini
2T🖤

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Va%u0161e mi%u0161ljenje o Morini ma%u0161ini?
« Odgovori #15 : 16 Travanj, 2021, 07:47:10 »
Moj ditech je otvrtio 27tkm, svakih 12 mijenjao karike jer sam bio mlad i nadobudan a tako su rekli da treba...2001 medu prvim primjercima u Zg bio


To ti je cak bilo propisano u servisima, tak neka bijesna kilometraza za karike oko 10tkm.

Vrijeme ga je pregazilo, uskoro ce naglo isceznuti. Zacas ti nabere popis dijelova od desetak stavki koje su skuplje od skutera.
« Zadnja izmjena: 16 Travanj, 2021, 07:49:11 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #16 : 16 Travanj, 2021, 10:03:11 »
Citat:
Hvala svima na odgovorima i pomoci! Moj je karb morini, nadam se da necu imati puno problema.

Moj karb morini vrti sada 48000km, jos uvjek je pouzdan i bez vecih briga.
Kaj se tice popravaka crko mi je termostat, mjenjao sam jednom karike i sve ostalo je bio redovni servis, filteri, remenje itd.

Imal sam u pocetku dok sam ga kupio problem sa gasenjem al rjesio sam to (bila cijev odzrake tanka presavinuta pa je prekidao tok goriva).

Mislim da ces biti s  njime zadovoljan, djelova ima i originalni djelovi su dobri i pouzdani jedino se mora za neke specijalne stvari cekati.

Offline Bump

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 59
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Va%u0161e mi%u0161ljenje o Morini ma%u0161ini?
« Odgovori #17 : 16 Travanj, 2021, 22:39:11 »
Moj ditech je otvrtio 27tkm, svakih 12 mijenjao karike jer sam bio mlad i nadobudan a tako su rekli da treba...2001 medu prvim primjercima u Zg bio


To ti je cak bilo propisano u servisima, tak neka bijesna kilometraza za karike oko 10tkm.

Vrijeme ga je pregazilo, uskoro ce naglo isceznuti. Zacas ti nabere popis dijelova od desetak stavki koje su skuplje od skutera.

Al je bio pionir ajnšprica...i praktički iste komponentne su onda stavili pežo na shitforcea prvo pa tek onda pia negdje 2003 ak se ne varam? Kad su skužli kaj ne valja kod ovih i kak to napraviti kak treba

Ali kakva je to sreca bila kad je meni serijala skuter 2001 u osmom razredu  išao 100 po cajgeru  :toothy10: pa se malo remen stanji i depresija onda  :sad1:
Ako ne padaš, ne trudiš se dovoljno

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Vaše mišljenje o Morini mašini?
« Odgovori #18 : 17 Travanj, 2021, 00:00:37 »
A cajger precizan....  ;D