Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Nexus 500 malossi  (Posjeta: 3698 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #20 : 04 Lipanj, 2021, 23:50:24 »
Nerazumijem. Covjek ti je ljepo iznad napisao s cim se moras pozabavit ak stavis otvoreni auspuh i jos jednom ukazao na to.
Sad po tvom zadnjem postu ispada da skuter vozis po kazni jer moras dok za 6mj predjes valjda na motor.
Pomalo :hello:
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline vx...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera nexus 500
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Malossi prijenos
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #21 : 05 Lipanj, 2021, 00:02:08 »
Nerazumijem. Covjek ti je ljepo iznad napisao s cim se moras pozabavit ak stavis otvoreni auspuh i jos jednom ukazao na to.
Sad po tvom zadnjem postu ispada da skuter vozis po kazni jer moras dok za 6mj predjes valjda na motor.
Pomalo :hello:

Ma stvar je u tome da sam pitao da mi se to detaljnije pojasni jer se nisam susretao s o2 eliminatorima, a on mi samo bolda isti post..
Ne vozim skut po kazni, ali ono malo sam imao veca ocekivanja od njega, na kraju tu zatrazio pomoc da bi se vecina ismijavala iz toga.. lakse prodati i kupiti nesto drugo u sta se budem mozda vise razumio pa necu tu morati pitati za pomoc, vrlo jednostavno..

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #22 : 05 Lipanj, 2021, 06:55:30 »
Ma nije stvar samo zvuka
Neko i to sto ide bolje s oem auspuhom :headbang:

Offline vx...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera nexus 500
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Malossi prijenos
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #23 : 05 Lipanj, 2021, 12:00:52 »
Ma nije stvar samo zvuka
Neko i to sto ide bolje s oem auspuhom :headbang:

Stekao sam dojam da s oem auspuhom ide bolje iz 0, a nakon nekih 60 kao da s ovim drzi bolje okretaje, moj subjektivni dojam.. ali nije ni to bitno, promjena se napravila iskljucivo jer je oem bio otisao u k****, a nisam htio polovni oem kupovati da mi ne bi bila ista stvar dok ga montiram posto su svi skinuti s motora i ne moze se cuti da li zvoni..

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #24 : 06 Lipanj, 2021, 10:22:41 »
Gledaj da bi dobio onih 1 konj ili kolko ti se propagira sa tim auspuhom on se mora vrtjet oko 7200 obrtaja di on daje taj konj, ti to sa master masinom i serijskim prenosom nikad ne postizes. Znaci tebi je bitno da imas momenta za kaj je serijski auspuh (koji je iispravni i ne susti i ne drnda) najbolji. Ako hoces voziti taj LeoVince moja preporuka je da izvadis dB killer i ides servisu za auspuhe da ti naprave dB killer koji je promjera ko i na originalnom auspuhu, stisat ce zvuk auspuha nesto malo ali dobit ces okretni moment masine.
To ti je najjeftiniji i najprakticniji nacin kako dobiti da ide a da ne dere usi i da te ne mrcvare na tehnickom ili na nekim kontrolama.

Zalosna istina je i da vecina ljudi dok kupe neki sportski auspuh ubrzo idu na original nazad, jer im je pre glasan i zahtjeva dodatne investicije da bi se iskoristio puni potencijal samog auspuha. Ako ti se svida taj auspuh i zelis da cim bolje s njime ide a nisi divlji za davati pare uzmi 2g lakse rolice od serijskih i provozaj se, motor ce ici osjetno bolje.

Offline vx...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera nexus 500
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Malossi prijenos
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #25 : 06 Lipanj, 2021, 15:36:19 »
Gledaj da bi dobio onih 1 konj ili kolko ti se propagira sa tim auspuhom on se mora vrtjet oko 7200 obrtaja di on daje taj konj, ti to sa master masinom i serijskim prenosom nikad ne postizes. Znaci tebi je bitno da imas momenta za kaj je serijski auspuh (koji je iispravni i ne susti i ne drnda) najbolji. Ako hoces voziti taj LeoVince moja preporuka je da izvadis dB killer i ides servisu za auspuhe da ti naprave dB killer koji je promjera ko i na originalnom auspuhu, stisat ce zvuk auspuha nesto malo ali dobit ces okretni moment masine.
To ti je najjeftiniji i najprakticniji nacin kako dobiti da ide a da ne dere usi i da te ne mrcvare na tehnickom ili na nekim kontrolama.

Zalosna istina je i da vecina ljudi dok kupe neki sportski auspuh ubrzo idu na original nazad, jer im je pre glasan i zahtjeva dodatne investicije da bi se iskoristio puni potencijal samog auspuha. Ako ti se svida taj auspuh i zelis da cim bolje s njime ide a nisi divlji za davati pare uzmi 2g lakse rolice od serijskih i provozaj se, motor ce ici osjetno bolje.

Hvala puno na lijepom objasnjenju.
Za sad je prijenos malossi multivar s 15 grama rolicama, malossi kvacilo s bijelim centralnim i bijelim malim federima.
Primjetio sam da u visim okretajima skuter puno bolje vrti, to je znaci tocno ovo sto si rekao da mora biti na 7200 ili blizu tome da bi imao pravi moment, sada me i malo strah ici na lakse od ovih 15 grama msm da je i ovo dosta lagano, ali vrijedilo bi probati, u najgorem slucaju uloziti jos i u ovaj db kiler sto si rekao..

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #26 : 06 Lipanj, 2021, 17:42:43 »
jel bi imalo smisla isprobat nesto sa ovako zavinutom granom, posto master ima jako kratku granu? :)

ps, ja bi probao serijski lonac odnit nekom ko se bavi auspusima da ga otvori, cisto da prouci, mozda se da slozit nesto po tome...

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #27 : 07 Lipanj, 2021, 13:10:01 »
Ti moras znati da master agregat ima jako veliki okretni moment i spica momenta je 4200-4400 ortaja dok je maksimalna snaga na serijskoj masini oko 7200 sve preko toga nevalja.
Bolje ga je ustelat da je malo na tezoj strani s utezima ici ce puno ljepse jer je sama bijela centrala doksta tvrda od serijske.
Probao sam ja i 13 grama na masteru vrti se previse, ide ali je van okretnog momenta vrti se ali nije to to.

Po meni najpametnije je da probas rjesiti dB killer na nacin da ima perforiranu cijev pod kutem  i promjer ko serijski auspuh +2mm i to ti je to, tisi bude a nebude gubio tolko na momentu i onda ustelas prijenos da najbolje ide s tim auspuhom
« Zadnja izmjena: 07 Lipanj, 2021, 13:26:22 JogFromYamaha »

Offline vx...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera nexus 500
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Malossi prijenos
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #28 : 07 Lipanj, 2021, 13:30:24 »
Ti moras znati da master agregat ima jako veliki okretni moment i spica momenta je 4200-4400 ortaja dok je maksimalna snaga na serijskoj masini oko 7200 sve preko toga nevalja.
Bolje ga je ustelat da je malo na tezoj strani s utezima ici ce puno ljepse jer je sama bijela centrala doksta tvrda od serijske.
Probao sam ja i 13 grama na masteru vrti se previse, ide ali je van okretnog momenta vrti se ali nije to to.

Po meni najpametnije je da probas rjesiti dB killer na nacin da ima perforiranu cijev pod kutem  i promjer ko serijski auspuh +2mm i to ti je to, tisi bude a nebude gubio tolko na momentu i onda ustelas prijenos da najbolje ide s tim auspuhom

Hvala!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #29 : 08 Lipanj, 2021, 17:10:06 »
Jos jedan detalj, kuplung probaj ustelat da hvata cim nize znaci od 2400-2800 obrtaja jer se sam kuplung jako brzo moze nejednakomjerno poceti trositi i onda imas poznato trzanje i hopsanje u kretanju.

Offline vx...

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 146
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Gilera nexus 500
  • Moja Kaciga: Suomy
  • MojSetup: Malossi prijenos
  • MojSpuh: Serijala
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #30 : 08 Lipanj, 2021, 18:26:16 »
Jos jedan detalj, kuplung probaj ustelat da hvata cim nize znaci od 2400-2800 obrtaja jer se sam kuplung jako brzo moze nejednakomjerno poceti trositi i onda imas poznato trzanje i hopsanje u kretanju.

Kvacilo krece lagano na nekih 3000 okretaja

Offline bigdaddy

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 125
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #31 : 08 Lipanj, 2021, 22:11:10 »
Taman dosao na forum i ja nakon dvije god,isto takodjer imam nexa 500 2006 god pa me zanima da mi neko nesto preporuci od rolnica sta da stavim(serijski je vario)da vam pravo kazem neam pojma o mehanici citam dosta vidim da ima sa 8 i 6 rolnica pa zbog tog najvise i pisem jer ne znam koju gramazu da uzmem.
Uz to sve naisao sam na polovni malossi vario u pola cijene nego novi pa da vas cujem jel ima neke ogromne razlike izmedju novog i polovnog?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Nexus 500 malossi
« Odgovori #32 : 11 Lipanj, 2021, 07:37:15 »
Citat:
Kvacilo krece lagano na nekih 3000 okretaja
Previse je to obrtaja, poskakivat ce ubrzo, rjesi to sad odma.


Citat:
Taman dosao na forum i ja nakon dvije god,isto takodjer imam nexa 500 2006 god pa me zanima da mi neko nesto preporuci od rolnica sta da stavim(serijski je vario)da vam pravo kazem neam pojma o mehanici citam dosta vidim da ima sa 8 i 6 rolnica pa zbog tog najvise i pisem jer ne znam koju gramazu da uzmem.
Uz to sve naisao sam na polovni malossi vario u pola cijene nego novi pa da vas cujem jel ima neke ogromne razlike izmedju novog i polovnog?
na serijski variomat stavi 2g lakse od onog sta imas nutra i to ti je recept
ako ti je masina M352 to ti je sa 8 rolica po 25x17 21,4g
ako ti je masina M351 to ti je 6 rolica sustav 25x22 28,5g