Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cijene skutera 1999 god.  (Posjeta: 1978 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Cijene skutera 1999 god.
« : 09 Veljača, 2021, 14:31:25 »
Jučer sam došao u posjed nekih brošura za Italjet Dragster, i Moto Puls iz 1999 god. gdje se uz članak u kojem predstavljaju Dragster 180cc, mogu naći i cijene većine skutera jako popularnih i danas.
Koliko vidim uvjerljivo najveću cijenu skutera do 50cc ima Dragster naravno😁
Evo par slika:




host an image


Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #1 : 09 Veljača, 2021, 14:35:41 »













Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #2 : 09 Veljača, 2021, 14:36:47 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #3 : 09 Veljača, 2021, 14:48:48 »
Sjecam se ovih cijenika kao jucer, predobro :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1085
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #4 : 09 Veljača, 2021, 15:43:12 »
Runner 180 jeftiniji za 5000kn od Dragstera 180cc, a Dragster 50cc u rangu nekih 125/150.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #5 : 09 Veljača, 2021, 16:03:33 »
neopravdano visoke cijene je drzao italjet, al dobro sto je izgledom bio ludji skuter cijena je bila veca
vidim area51 je jedina uz italjete isla preko 20

zanimljivo i suludo sr125 je kostao vise od fxra, nema 150ke u cjeniku, vjerovatno je isla cca 27 i pol, al dobro i onako je najveci boom bio 2004/5 kad su nove prodavane za samo 12000 kn manje  :toothy12: :toothy12:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #6 : 09 Veljača, 2021, 18:39:58 »
Ne volim frazu best buy jer je preizlizana ali definitivno best buy skuter ikad je bio sr150

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #7 : 09 Veljača, 2021, 20:16:30 »
2005 okvirno otprilike prije krize sam stajao u salonu na staroj samoborskoj i tad novi novcati z 750 s plavi mi je trgovac iskalkulirao za keš 54 800 uglavnom ispod 55 zeru.... ali i plače su bile manje.  Tada sam imao recimo 5-5500 kuna plaču za posao nikad doma.

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #8 : 09 Veljača, 2021, 23:53:55 »
Ove reklame za Stalkera se sjecam jako dobro, buraz je stalno listao Motopuls i bacao drkicu na SP180 dok sam ja tadasnji prvasic gledao stalkera i slinio na Aeroxa hahahah.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #9 : 10 Veljača, 2021, 09:12:31 »
Da,sp je bio cca 26 hiljada,i onda vidiš da neki panjevi traže isto toliko na njuškalu,mislim da ih je bilo i na forumu,ili kad pogledaš koliko traže za skutere iz doba dok je ovaj cjenik bio aktualan

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #10 : 10 Veljača, 2021, 11:11:30 »
Ne volim frazu best buy jer je preizlizana ali definitivno best buy skuter ikad je bio sr150

Toliko je bio dobar best buy, da je samo u mom kvartu doslo barem desetak komada. Crvena, tamno plava, ledeno plava, crna. Onak pitam se pa jel to nekome.ispalo s kamiona jer se odjedn svi voze ko gospoda, a taman je zavrsila prva era 70ccm kitovanja. Ekipa je tada vozila cak s kacigama jer ipak je to 150, ali je bila na.laktu pri ulasku u pjesacku zonu, a 50tku samo stariji teenageri. Zaletavanja preko 100 u zoni 30 su bila svakodnevica, a padova i sranja, pa toga nije bilo covjece. Jer svi su tada bili kao majmuni, a danas je to druga prica. Jer nema vise onog, prvo skuter pa auto, kad je auto jeftiniji od kruha u pekari. Lako su tockarale te 150tke i cuo se njihov prepoznatljiv zvuk naspram mora minarellija, i i Peugeota Speedfighta 2, i jako malo Piaggia jer je u to vrijeme bio aktualan Purejet, i te si mogao cuti i vidjeti onak jednom tjedno, jer su ostalo vrijeme bilo marljivo garazirani, na Pescenici najcesce :D
Bilo je puno Arrowa koji su bili jebeno dobro pogodjeni za 50ccm. Pa kad su dosli ZX-evi tad je pocelo sve zivo drecat i vec ih je trebalo ustimati...
RR kad bi netko imao to je bilo duze i intenzivnije dr%anj3 nego na danasnji tamo neki mobitel. Nekako si mogao duze uzivati u toj cari pacenja i skupljanja para kako ces i ti jednog dana imati RR spuhce, jer onaj mocniji zvuk kad probas, ti si siguran da to daje 2 konja vise... A na grafu je davao 0.3 tako nekako.

Nikad necu zaboravit slijedecu scenu. Osnovna skola, dvoriste, to je bilo glavno okujaliste kompletnog kvarta na klupicama. I postojao je sporedni ulaz gdje je maknuta ograda u sirini 1.5m. I domar je stavio stupcinu na sredinu prolaza, da skuterasi uspore i proguraju skuter, jer kroz taj prolaz se uletavalo u punoj brzini. I dodje batica sa 130kg, na Hondi(nesto kao Aero 50) i izvadi isppd sica rucnu pilu i batice otpile stupcinu...

Ovaj jedan je imao Apriliu Ditech i svaki dan u srednju s njim, a ja s tramvajem. Bio je jedan on onih koji su se usrecili, odvozio je cijelo skolovanje i dugo je bio kasnije kod njega. ZX i gasiraj, prosao pored mene u prastaroj dvojci milijun puta. Nevjerojatno je da nitko nije znao sloziti mane koje muce te skutere tada, svi su samo ubacivali nove dijelove i brali lovu, sto je i razumljivo. Vozili su se samo oni koji su imali srece, tako da je bilo, ili ces se navozati skroz dok ne potrosis mehaniku (karike) i to je bilo vise destaka tisuca kilometara, jer bi na Aprilijama znala zveknuti radilica na dosjedu, oko 20tkm su znali imati pehove. A tada su se kilometri nabijali u kvartu i po susjednim kvartovima.
Dok nisam rijesio da kupim Roxa, kojeg sam uvijek zagrijavao u leru 10min... Nema jaceg osjecaja kad dodjes doma za 7min umjesto 45 do 60min, a svaki stiskavac sa semafora zeljno iscekujes...

2005 okvirno otprilike prije krize sam stajao u salonu na staroj samoborskoj i tad novi novcati z 750 s plavi mi je trgovac iskalkulirao za ke%u0161 54 800 uglavnom ispod 55 zeru.... ali i pla%u010De su bile manje.  Tada sam imao recimo 5-5500 kuna pla%u010Du za posao nikad doma.

Da ekipa kaze kak su prije bili jeftini motori, ali svejedno, bili su i nekako teze dostupni, odnosno bilo je uvijek vise prioriteta ispred. Ali kad se usporedi kvaliteta materijala danasnjih za tu lovu, e tu je vec velika razlika. Japanac cesto vise nije japanac, nego tajvanac.
« Zadnja izmjena: 10 Veljača, 2021, 11:59:10 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #11 : 10 Veljača, 2021, 11:30:52 »
Da je barem tajvanac i tajvanci rade u Kini

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #12 : 11 Veljača, 2021, 06:15:56 »
Nikad necu zaboravit slijedecu scenu....

Šibenik, dalmare, 1999ta, stari mi liva gorivo u auto, ja stojim i pricam sa njim, dolaze dva lika bez kacige, 180sp, zvuk je bio (meni tada) prebrutalan, pod punim gasom pristize auto i pici prema brodarici... meni, koji sam tada navikao na automatike, apence, usta otpala... nisam mogao virovati da skuter moze tako ici...

mislim da je to tren kad sam se "zaljubio" u skutere. nakon toga nikad, pa ni dan danas mi nije palo na pamet kupiti ista drugo osim skutera.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Cijene skutera 1999 god.
« Odgovori #13 : 11 Veljača, 2021, 08:49:28 »
Nikad necu zaboravit slijedecu scenu....

%u0160ibenik, dalmare, 1999ta, stari mi liva gorivo u auto, ja stojim i pricam sa njim, dolaze dva lika bez kacige, 180sp, zvuk je bio (meni tada) prebrutalan, pod punim gasom pristize auto i pici prema brodarici... meni, koji sam tada navikao na automatike, apence, usta otpala... nisam mogao virovati da skuter moze tako ici...

mislim da je to tren kad sam se "zaljubio" u skutere. nakon toga nikad, pa ni dan danas mi nije palo na pamet kupiti ista drugo osim skutera.

Kraj ljeta gospodnjeg 2020., picim biciklom po magistrali u vecernjim satima, apsolutna tisina i mjesecina. Prilazim Trogiru, i samo cujes T-maxa 530 kako ori gradom. Nekoliko puta sam ga vidio, a najupecatljivija scena je kad ga je majstor gazio na pravcu gdje je nabrao dobru 100-tku, i jos k tome, dvojica sitnijih su bili na njemu, likcina raspaljuje gas, a Tmax obilazi auto kao da krece iz nule, katapultira i nestaje brze nego kad ja stisnem motor od vise konja. Totalna konfuzija, koja je naravno pobudila onako iz znatizelje da se baci oko na paprenu 530-tku.
« Zadnja izmjena: 11 Veljača, 2021, 08:53:13 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<