Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Cpi Hussar 50 2T nema iskre  (Posjeta: 2588 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16945
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #20 : 26 Veljača, 2021, 17:25:55 »
za pocetak si prekontroliraj jel uopce dobivas struju iz namotaja do cdija

ja sam vise puta na 2t kinezima ne imao iskru pa nije nista crklo drugo osim zice koju je pojela korozija
no svaku komponentu treba zasebno testirati

cdi, bobina, magnet, instalaciju do cdija, bravicu (odpajanjem killswitcha)
sretno

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #21 : 01 Ožujak, 2021, 19:36:55 »
Moze li mi neko objasnit kako da provjerim dokle mi dolazi struja s multimetrom jer nisam to nikad radio do sad. Ili ako postoji neki link ili postojeca tema vec jer nisam uspio nista naci vezano za provjeru toga dokle struja dolazi. Treba li mjeriti otpore ili napone i odakle treba poceti to gledati  i na koji nacin ?

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #22 : 01 Ožujak, 2021, 20:40:51 »


Evo jedan video kog se sjecam da je meni bio koristan kad sam HTIO nauciti sarafati po svom chinarelliju.
A ima i po forumu info, nisi dovoljno trazio ili nisi pravilno trazio.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #23 : 02 Ožujak, 2021, 13:33:41 »
Jedno pitanje zazor izmedu magneta i pickupa mi je malo veći od 1 mm ali tako je bilo cim sam stavio ove nove namotaje a nisam siguran da li treba biti toliko pa me zanima da mi to mozda ne stvara problem ?

Offline Oliverxxx2

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 291
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2 honda x8rs
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #24 : 02 Ožujak, 2021, 13:50:22 »
I magnet i pick up su fiksno montirani i nemožeš nešto fulati i promjeniti zazor.
Ili ti misliš na razmak između namotaja i zvona magneta?
Pick ip je "kocka" manja od kutije šibica montirana na bloku

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #25 : 02 Ožujak, 2021, 15:15:42 »
Ee bok evo da se javim znaci skinuo sam crnu traku s onih žica sta idu od cdi-ia do brave i malo dirao po žicama i onda mi je bacio iskru na kratko i ja zavidao svjecicu i upalio mi je na sekundu. Nakon toga vise nije bilo iskre. Znaci vjerovatno je negdje zica ogoljena. Sad sam stavio akumulator da mi se puni jer se sad ispraznio pa cu probati ponovno kasnie. Takoder kad sam skinuo tu prvu crnu izolaciju na nekim zicama je bila jos dodatna izolacija crna i tu bi se iz jedne zice granale po dvije dalje. Sad je li to serijski tako ili je netko radio po tome nesto ?

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #26 : 02 Ožujak, 2021, 17:36:59 »
Sad nema sanse da opet dode iskra. Sve sam opet dirao i gledao ali nigdje da vidim problem. Znaci on je bacio iskru cim sam skinuo izolaciju i nakon toga opet nista evo vec 2 sata sam gledao oko njega ali nista za poludit.

Offline gavranpero

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1114
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Banjaluka
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 Morini
  • Moja Kaciga: Jiekai
  • MojSetup: Malossi multivar
  • MojSpuh: Leo Vince ZX Piaggio ZIP
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #27 : 02 Ožujak, 2021, 20:01:33 »
Pazi da dugim verglanjem ne središ anlaser. Ispitaj žice unimjerom.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #28 : 05 Ožujak, 2021, 17:35:10 »
Evo mene opet. Gledao sam zadnja dva dana oko skutera ali opet nigdje pomaka. Izgleda mi da su žice svugdje citave i nigdje ne vidim skinutu izolaciju ili slicno. Problem je taj sto skuter sad nekad baci iskru npr 6 puta zaredom i onda je izgubi. I onda probam ponovno za par sati i opet ista situacija a ponekad ni nakon par sati nece. Sto mogu jos da provjerim jer me je izludio vise i neznam sto dalje da vidim ?

Offline DeWWonG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 8
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Keeway Hurricane 08
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #29 : 09 Ožujak, 2021, 11:52:58 »
Imao sam slican problem gdje nekad baca iskru bekad ne, isto sam kao i ti mjenjao bombinu, kabel, svjecicu, cdi nije bilo pomaka. Na kraju je na magnetu bila odlemljena zica koju sam zalemio al opet je radio isto pa sam zamjenio cjeli stator i radi super. Sad najlakse je ispitati to multimetrom, odvojis plavu i crnu zicu stavis multimetar na ac gurnes pipke i vidis dobivas li napona od 30 do 60V, ili izmjeris otpor sa svakog pipka tako sto stavis u crvenu zicu jedan pipak a drugi negdje na motor otppr treba da na tim zilama pokaziva negdje 200,300oma, a na drugim kontaktima oko 0.5 ako imas 0 oma onda imas proboj na statoru i moras uzeti nov. Ako nemas multimetra uzmi zarulju od motora 12V stavi na svaki pipak npr jedan kontakt na crvenu zicu drugu na motor negdje ako svjetli pri paljenju ispravan je stator. Vjerovatmo ce ti crknuti zarulja posto je ona za 12v a stator daje 40,60 al ce bar prosvjetliti.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #30 : 24 Ožujak, 2021, 00:16:36 »
Evo da javim situaciju. Kupio novi cdi jučer i montirao i odmah dobio iskru i motor upalio iz prve. I ostavio ga da radi 10 min jer je bilo kasno u noci. Nista ostavim ja tako motor i dolazim veceras nakon faksa da cu srediti sad onu crnu izolaciju sa svih žica sto sam skinuo dok sam radio motor. I sve ja to lijepo polako bez žurbe i stavim cijeli izolir i idem paliti kad ono nece. Skinem svjecicu gledam i opet nestalo iskre. Nakon toga skidam cijelu izolir traku sto sam stavljao i ponovno pokusavam ali nista od iskre. I evo dosta kasno pa odsutajem za danas. Ali svakako nemam ideje sto je sad moglo biti. Jel moguce da sam zeznuo nesto dok sam izolir traku stavljao ili je nesto drugo u pitanju.

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #31 : 24 Ožujak, 2021, 07:51:06 »
Evo gledao jutros malo oko skutera s multimetrom. Napon ne dolazi do bobine. Mjerio sam izmjenicni napon izmedu crno-crvene žice i plave žice od namotaja i pokazuje dok se vergla oko 60 V. Onda sam mjerio otpore od svake zice sta ide iz namotaje i ispada da dvije pokazuju otpor a jedna ne. Staviti cu vam slike dolje da vidite koje zice i koje vrijednosti.
Jedino sta mi se na novim namotajima sta sam uzeo nisu poklapale boje skroz pa sam ih spojio ovako kako stoje na slici ali cini mi se da je to u redu jer je prekjucer motor tako upalio i radio. Ima li jos nesto da provjerim i da li je moguce da se sad ovaj cdi pokvario i sta da radim sljedece. Evo slika otpora https://ibb.co/KVgW7Gt
https://ibb.co/fSRVJKK
https://ibb.co/2M7TH2G

Offline Deni999

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 299
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Baotian 49
Odg: Cpi Hussar 50 2T nema iskre
« Odgovori #32 : 24 Ožujak, 2021, 14:11:15 »
Rjesio sam ipak. Bilo je do stopice što ide u đžek od cdi-ia. Vjerovatno se razdramala dok sam gurao motor i sad sam zategnuo i dobro je.