Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Probudilo me kurblanje u 6 ujutro  (Posjeta: 1230 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Probudilo me kurblanje u 6 ujutro
« : 16 Siječanj, 2021, 06:10:47 »
i jebg, nema vise spavanja. Covjek me iskurblao iz sna, da sam imao prirubnicu pored kreveta, bacio bih je na njega, al u dobroj namjeri.

I sad se razmisljam zasto na Piaggiu odlaze prirubnice. Pa zato sto moraju. Nije skupa ako se preventivno zamjeni, a sluzi kao selen.


Zasto kao selen?
Pa zato sto na skuterima koji imaju metalnu prirubnicu, iz "nepoznatih" razloga procure karburatori. Od vibracija se pohabaju.
Nije cinjenica, ali bi moglo imati smisla. Karb je fina stvar, a vibracije ce ga fino zeznuti. Na prvom udaru je iglica plovka.


Ok, dosta o skutercadi, idemo dalje :happy6:


E da, i nemojte nikad kurblati tako da ispucate nogu s 30cm visine i onda maznete u kurblu, zvuci glupo, kao da neki apsolutni pocetnik to radi, a osim toga, gotovo momentalno ce poceti proklizavati zupcanik kurble i imate razjeban kompletan mehanizam, pocevsi od same kurble, pikse, i zupcanika. Stavis lijepo nogu, i koristi moment iz tijela, na trzaj dok ti je noga vec dolje, i isprati taj radijus kretanja kurble i zavrtiti ces je na najjace.
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2021, 06:19:34 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1997
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Probudilo me kurblanje u 6 ujutro
« Odgovori #1 : 16 Siječanj, 2021, 09:14:37 »
Bravo! Tako sam i ja palio, lagano stisnem nogom da uhvati i onda opaljenje jedno 10tak puta, dok ne upali...

Sad, kad sam bobinu prominija, pali na dugme, na prvi zub :headbang:

I fora mi je sto isto u 6 idem na posao   :toothy9: da nisi tu negdi kraj mene?   ???

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Probudilo me kurblanje u 6 ujutro
« Odgovori #2 : 16 Siječanj, 2021, 10:43:28 »
Ma ne idem ja u 6 na poso, to je bio dostavljac novina koji vozi dok ne crkne, Liberty 4T, a pred crkavanje se namuci s ovakvim silovanjima. A vjerojatno ga zeza samo prirubnica.

A odmah sam razradio i teoriju zasto na Peugeot vertikali odlaze karbovi, procure svi. Pa zato sto su s alu prirubnicom kruto povezani s blokom koji podosta vibrira i onda se Gurtneri razlohaju. Muku sam mucio s tim pa sam zavraio nekako s minimnim curenjem s trecim Gurtnerom.

U svakom slucaju, radje bi zamjenio prirubnicu od 30kn svakih godinu, dvije, umjesto da nemrem naci karburator vise koji nije razvaljen, ili da me konstantno zeza s izlijevanjem benge...

Tradicija kod francuza jest da se tesko detektiraju problemi. Dapace, steogo je zabranjeno spominjati da su sranje.
A mene uvijek zanima razlog zasto se nesto pokvari, i evo, prilicno sam blizu jasnog objasnjenna, tako da mlgu zatvoriti intaj slucaj zasto su me Gurtneri isprcili.
Kod tog Piaggia se zna, promjeni prirubnicu i vozi. A francuz samo ceka, jer ne zna se preventiva, ne zeli se otkrivat, a prica se da je ispred svih
« Zadnja izmjena: 16 Siječanj, 2021, 10:50:20 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<