Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g  (Posjeta: 1270 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sp 50 2008

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g
« : 29 Prosinac, 2020, 23:51:20 »
Pozdrav,novi sam na forumu
Imam problem s runnerom 50 sp 2008 godiste ako ima neko iskustva da mi pomogne

Imam problem vec pola godine nece da pali i ako upali ugasi se nakon 10s,ugusi se i nema sanse da ga upalim vise,nije mi dolazilo gorivo do svjecice cistio sam karburator min 10 puta ali bezuspjesno nisam ga 5 mjeseci palia i odliculim prije par dana malo se pozabavit tim i krenem:

Da navedem o kojem se karburatoru radi ,,Delorto PHVA 17.5 ID'' serijski od rannera

1.Prvi dan:
Klasika ciscenje svjecice ali bez učinka

Primjetim dok ga verglam da mi curi gorivo na karburatoru da budem precizniji ona (gumica dihtung)na onoj plastičnoj časici od karburatora vjerovatno je vrijeme pojelo pa je popustila,nesto sam tu improvizira i nesto stavia dok nekupim novu gumicu i krenem da ga palim na kurbulu ali se opet izgasi nakon 10s i skuzim da sam lose napravia tu improviziranu gumicu presiroku i zaustavlja mi plovak koji je unutar te časice sredim to i upali brzo namjestim štelgas jer je bio prejak onaj drugi nisam dira za smjesu ili zrak sta je vec on mi je na 1,5 kruga odvijen i sve super vozi se bez problema pali ugrijan

2.Dan
Upali ali se opet izgasi nakon 10s

Ocistim karburator detaljno s benzinom propuvam ga kompresorom jer je bio necist sastavim ga ali bez one improvizacije i krenem palit upali bez problema radi ona normalno sve necuri gorivo na karburatoru i kod ponovnog paljenja

3.Dan
nece da upali curi gorivo opet iz karburatora na onoj gumici od časice,ali primjetim tu jos nesto da mi nedolazi smjesa do svjecice odlucim vratit onu improviziranu gumicu i kurblam bez uspjeha posto sam ispraznija akulumator nisam moga verglat izvadim svjecicu mokra ocistim je vratim i krenem kurblat oce nece upalit i spojim ga preko kablova na auto i upali ali sam ga mora verglat 10s i gas na pola dati stelgas mi je bio slab i mora sam ga pojacat i sredim to radia je bolje nego ikad ostavim ga da radi pola sata na nogari i izgasim ga i vratim se nakon 2 sata da ga upalim upalia iz prve

4.Dan
Ista stvar upalim ga radi 10s i nakon toga ga nisam uspia upalit gorivo mi opet krenulo curit iz karburatora
Skinem svjecicu crna mokra od smjese vratim je krenem pali nece i tako par puta skinem ocistim i nema sanse upalit ispraznia sam akulumator verglajuci ga provjerava sam baca li svjecica iskru u tome nije proble baca iskru.

Primjecujem da mi previse smjese (goriva) dolazi do svjecice, svjećicaa mi nakon kurblanja ili verglanja bude skroz mokra skinem je i na prazno kurblam vidim da mi baca gorivo kroz izlaz iz svjecice previse toliko da mi nakon jednog kurblanja prsti budu mokri a drzim ih 5cm udaljeno od ulaza  za svjecicu.

Pokusa sam namjestit smjesu s onim šarafom za protok zraka ili smjese cemu vec sluzi ali bezuspjesno opet isto previse goriva do svjecice dolazi i nece da upali


Prije 7 mjeseci na motoru sam prije svih ovih događanja mjenjao sljedece:
Prirubnicu serijska jer je ispucala
Remen serijski
Valjčić serijski i klizace one 3 plastike
Spuzvu filter zraka trazio sam serijski dali su mi malossi crveni
Svjećicu rn1c

Motor je isao okee nakon ovih izmjena i onda je odjednom nakon mjesec dana krenuo zezat.


Ako neko ima iskustva u cemu je problem pomoga bi mi puno da se ja nezezam vise s tim
« Zadnja izmjena: 30 Prosinac, 2020, 00:15:39 Sp 50 2008 »

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g
« Odgovori #1 : 30 Prosinac, 2020, 07:34:59 »
... Neznam.... Meni se gasio radi čoka.... Stavio rucni i sve ok..... Jbg... Novu gumicu na casicu stavi.... I pricekaj jos da se jave ove iskusnjare... Ja sam jos na skejtu.... Ovi sta imaju ordene ili ti čvarke.... Oni znaju.. Hahaha

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g
« Odgovori #2 : 30 Prosinac, 2020, 08:48:55 »
Prvo i osnovno zamijenis sve sto vidis da je problem (tipa dihtung na fergazeru) i otklonis osnovne greske,
onda pregledas sve ostalo kao sto su semerinzi, prirubnica, mjeris kompresiju (alatom), provjeris jel ima iskre.

A onda kupis originalni filter zraka i stavis ga unutra.
Ili napises od kud si pa da ti preporucamo majstora.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g
« Odgovori #3 : 30 Prosinac, 2020, 08:56:48 »
Sve je receno sta napravit i mora onda radit.

Samo bi dodao da ja sumnjam na iglicu plovka pa mozda ona ne zatvara dobro gorivo. Tako da imas jos vise goriva u smjesi sto ti nikako nejde na ruku.

Pozabavi se se sa svime sta je napisano, odnosno zamjeni sta nevalja i radit ce skuter sigurno.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Sp 50 2008

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 50
Odg: Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g
« Odgovori #4 : 30 Prosinac, 2020, 13:52:10 »
Hvala vam,iza nove planiram kupit tu gumicu pa cemo vidit sta dalje danas cu povjerit čok,i plovak jer zadnji put kad sam skida karburator okrenuo sam ga naopako da odvijem onu casici i primjetia sam da mi je plovak osta otvoren i da malo zapinje pri spustanju pa moze biti da on zeza a kako sam i napisa motor upali nakon svakog skidanja i vracanja karburatora odnosno otvaranja casice gdje je plovak osim evo jucer kad nisam skida karburator.Moje misljenje je da bi plovak odnosno njegov mehaniam moga stvarat najveci problem probam ga danas opet rastavit i vidim ako upali do toga je.

Iz Metkovića sam,zna li tko gdje narucit orginal djelove za moj skuter jer ja bas nemam izbora gdje kupiti a na webu ne mogu naci nista

Vec kad budem mjenjao dihtung na casici i ako budem treba mjnjat plovak s mehanizmom mislim se obnovit cjeli karburator uz ovo navedeno kupiti jos diznu veliku i malu, iglu,saraf za stelgas i za zrak/gorivo ...trenutno mi je velika dizna 64 da kupim istu ili neku drugu, igla je A22 negdje sam procita da je bolje stavit A7 pa moze savjet koju da kupim

Semerinzi,kompresija,iskra i prirubnica su oke

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Pomoc oko runnera 50 sp 2008 g
« Odgovori #5 : 30 Prosinac, 2020, 14:07:53 »
Pusti sada igle i dizne. Ako je vozio dobro sa tim postavkama onda je to uredu.
Baziraj se na rijesavanje problema.
Nabavi rucni cok
A sta se tice plovka i zatvaranja. Na plovak je vezana jedna iglica koja otvara i zatvara gorivo tako da stalno odrzava idealni nivo u karburatoru. Kad gumica na spici otvrdne od starosti pocne propustat gorivo i raste nivo goriva u karburatoru, to se zove preljevanje karba. I u tom slucaju se pojavljuju simptomi kao kod tebe da masina dobije previse goriva.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.