Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje  (Posjeta: 2620 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline David_

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Liberty 125
Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje
« : 12 Ožujak, 2022, 12:56:43 »
Ovako, kupio sam scuter pre par meseca, sve je bilo okej snjim možda 2 nedelje, kad je krenuo teže da pali...
Nisam ga vozao preterano, uplaio sam ga i ostavio malo da radi, ali ga nisam vozio puno, zbog snega i hladnog vremena.
Kad je od je dom prestao da pali na dugme, ali okej, tu je kurbla, na koju je palio jedno vreme, ovde sam ga već vozilao pomalo, ali umeo je da ugasi, kad stanem na primer na raskrsnici, napunio sam akumulator, sve je ovo nestalo, kad od jednom sada neće u opšte da upali, ili upali na 5 secundi možda i ugasi se sam, bez obzira da li sam mu dao gasa ili nisam.
Nisam ga rastavio za sad, odlučio sam prvo da se obratim za savet, jedino sam ler gas štelovao.
Simptomi:
-Kad se pusti gas u vožnji on se ugasi.
-Teško pali kad je hladan.
-Kad mu povučem gas do kraja on ubrza do 20km/h na čas, i tek tad prebaci i krene dalje da ubrzava, to se pojavilo u zadnje vreme.

Hvala svakome unapred:)

« Zadnja izmjena: 12 Ožujak, 2022, 13:09:34 David_ »

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje
« Odgovori #1 : 12 Ožujak, 2022, 15:25:30 »
Ja mislim da te masine ne rade dobro ili nikako ako je akumulator los, mrtav.

Da li ti imas multimetar da mu vidis voltazu, pa da mu vidis voltazu dok skuter radi na leru i voltazu dok je skuter pod gasom ?

Buduci da je to poprilicno star skuter, svasta je moguce na njemu, ali generalno su to ok masine, i ako si zadovoljan performansama koje nudi, isplati se uloziti u to i terati dalje....

Za pocetak, kad ne pali, jesi vadio svecicu, jel mokra? Jel ima iskru? Jel mjenjan filter zraka? Jel bilo sanse da se skuter namocio jer je stajao vani? Prirubnica karburatora jel jako popucala? Guma od airboxa kako sjeda na karburator i jel nije popucana? Karburtor svakako rastaviti i ocistiti, zamjeniti gumene dijelove u njemu. Jel ispod parkiranog skutera bude kakva mrlja? Jesi li primjetio da negdje slini, bude masno, ukljucujuci i prostor di je variomat?  Provjeravati kontakte, pocistiti i izbjegavati kurblu da ne polomis jos poklopac variomata...

Offline David_

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Liberty 125
Odg: Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje
« Odgovori #2 : 12 Ožujak, 2022, 19:56:41 »
Ništa još nisam otvarao, čak ni svećice, odlučio sam prvo da se obratim ovde nekome ko je iskusniji pa tek onda da krenem.
Nije menjan filter, držan u garaži i kod mene j kod predhodnog vlasnika, nisam primetio mrlje oko motora, na ostalo ne mogu odgovoriti je ga nisam otvarao.
Razmišljao sam da kupim novi akumulator, ovaj sam napunio ali mislim da to nije rešenje..
Hvala za predlog sa kurblom

Offline David_

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Liberty 125
Odg: Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje
« Odgovori #3 : 12 Ožujak, 2022, 20:15:46 »
Moram da naglasim da mi je prvi motor,i da sam tek " početnik ",ali baš me nazima, i voleo bi naučiti što više toga, što se tiče majstora, to mi nije baš prvi plan zbog finansijskih..

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje
« Odgovori #4 : 13 Ožujak, 2022, 11:02:52 »
Ovo ti je prirucnik, za noviji model, al u principu puno toga je isto, pa se posluzis da optrilike neke stvari ukapiras...

https://www.manualslib.com/manual/1254379/Piaggio-Liberty-125.html

Probaj i po YT videe traziti, nije bitno da je liberty, vec kucaj piaggio 125 air cooled..

Ovako na pamet nitko ne moze sto posto znati dok ne krenes od nekud sa rastavljanjem i kontrolom...

Slobodno okaci i sliku na imgbb pa postaj ovdje pa cemo lakse vidit..

Offline David_

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio Liberty 125
Odg: Paggio Liberty 125, 2000god 4t,paljenje
« Odgovori #5 : 13 Ožujak, 2022, 14:04:44 »
Važi, hvala vam najlepše, javljam ako bude nešto novo