Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner sp 50....limic na karburatoru  (Posjeta: 13004 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Runner sp 50....limic na karburatoru
« : 26 Studeni, 2020, 20:02:27 »
Poz decki.... Novi sam ovdje..... Ovako runner sp50 2003....kupljen u 6mj......prvi moj cvaja poslije batine..  :toothy12:.... Ovako.... Kupljen u okolici zapresica i vozio ga za ogulin..... Trosio ko smug.... Cisti je seriala... Skinuo sam samo org auspuh onaj sfrkani... Pise sc30.... I stavio sc 08......e sad sredio sam sve sta je trebalo..... I doveo potrosnju na 3...do 3.5.....ali bez limica..... I sad neki dan stavio limic i cini mi se da vise pije.... Ili je to radi hladnog vremena.....  :frajer:.... Citao sam tu po forumu svasta i hvala vam svima puno ste pomogli u stelanju..... Nastelao sam ga odlicno......e da i stavio sam rucni cok..... Pali na - 2 bez coka na zub.... Procitao sam tu da je to znak ne ustelanog frgica....  :dontknow:... Pa me to sad zbunilo.... Eto ako ima ko vremena neka mi odgovori..... :headbang:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #1 : 26 Studeni, 2020, 20:53:06 »
Pa ako je bilo dobro bez limica zakaj si ga stavljal sada?
Sada bi pak trebal opet stelat karb. Stavit manju diznu i tako. Po meni bolje skinut limic i vozi :headbang:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #2 : 26 Studeni, 2020, 20:57:44 »
Prestelao sam ponovno.... Spustio iglu i saraf smjese opet postelao..... Dizna ostala ista 58......

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #3 : 26 Studeni, 2020, 21:00:41 »
Normalno ide i sa limom i bez lima.... Ne troksa nista.... I sada na ovoj temp..... Pali bez coka ??? ??? ???

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #4 : 27 Studeni, 2020, 01:38:30 »
Pa saberi 2 i 2.. hladna mašina želi više goriva nego zraka da bi radila normalno na leru pa zato pali bez čoka odnosno dobio si efekt stalnog rada pod čokom.. ti si ogranicio ulaz zraka, dakle sada je vise goriva nego zraka u smjesi. Masina neprimjetno na silu guta "visak" goriva(veca dizna nego sto je potrebna) ali uspijeva ga nekako ispljunuti bez nuspojava jer je to mrtva ne toliko osjetljiva 50ka.
Dakle dajes mu da guta taj nepotrebni visak goriva jer si smanjio kolicinu zraka koji ulazi u karb sto se u praksi projicira kao neiskoristivost potencijala usisne površine.. ukratko, ne rjesava se to spustanjem igle i stelanjem sarafica smjese.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #5 : 27 Studeni, 2020, 07:43:35 »
Ok... Razumjem te...... Znaci manja dizna treba......... Ali zasto pali na zub kada je masina na radnoj temperaturi.... Mislim da bi zaljevao tada i nebi radio na leru i primao gas ko lud.....  :dontknow:....... Ovo sta si napisao ima logike al nije mi jasno na ugrijanoj masini..... Taj visak goriva bi zaljevao svjecicu na leru.... I koju sada da diznu smanjim... Ler diznu mislim da je 32..ili glavnu koja je 58.....po tome treba manja ler dizna
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2020, 08:15:17 SCANIA R500 »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #6 : 27 Studeni, 2020, 08:26:25 »
Ja to ne bi nista dirao ako ti tako malo trosi. Bit ce da imas jaku kompresiju pa masina olako povuce benzin, tj. imas jak podtlak.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #7 : 27 Studeni, 2020, 08:49:14 »
To care..... Tvoje sam postove sve procitao..... Ti ovdje najbolje kuzis.... U to sve..... A posto sam od 6mj u tome....samo sam citao sta ti pises i dosao do zakljucka ako pure jet moze trosit 2.5 do 3 l.... Moze i karbos.... I do tog sam doveo....iz Vodica do Ogulina preko slunja..... 250 km do kuce kazaljka bila na pola tocno... Nisam ga tocio odma..... Zao mi sta ga nisam odma tocio... nego jos napravio 100 km tu po doma.... Potrosnja ispala 3.25.....
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2020, 08:51:00 SCANIA R500 »

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #8 : 27 Studeni, 2020, 08:59:52 »
.... Ja imam 95kila....da nebi bilo da sam perolaka kategorija :headbang:.... To sa diznama 64 to su gluposti.... I potrosnja od 5 ili 6 litara..... Jbg toj masini vise nije mjesavina kako treba i normalno da se razleti masina..... Ako moj nije cvikao od obrovca do gore na plus 35....sa 95 kg.... Ni nece :headbang: :happy3 i tada je bio bez limica u karburatoru.... Lim sam stavio prosli tjedan......
« Zadnja izmjena: 27 Studeni, 2020, 09:22:10 SCANIA R500 »

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #9 : 27 Studeni, 2020, 09:32:41 »
Pa 3.25 je normalna potrosnja za otvorenu cestu. Pogotovo ako nisi cjelo vrijeme u punom gasu.
Karbos ipak trosi vise od purejeta,ali to nemas kaj ni usporedivat :nono:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #10 : 27 Studeni, 2020, 09:47:22 »
Sve ok... Znam da pure jet manje trosi.... Ali hocu reci da moze i karbos biti na 3... 3.5...sve preko toga je previse..... I treba odma reagirat.... Jer mu nije vise postotak mjesavine kak se spada i skracuje se vjek mašine..... Zato je pure jet puno izdrzljiviji od karbosa sta se tice lezaja i sveg ostalog u masini.... Jer ima konstantno idealnu smjesu..... Svako povecavanje dizne trazi dostelavanje uljne pumpe.... To je moje misljenje.... A citajuci ovdje po forumu nisam nigdje skuzio da je netko pumpu pojacavao ako je isao na vecu diznu...... I tu je velika greska...... Samo se razglaba dizna 64...i gledaj svjecicu..... Po mojem prije gledaj potrosnju... Pa izracunaj postotak mjesavine.....

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #11 : 27 Studeni, 2020, 10:46:37 »
Bas radi ovakvih po meni glupih postova se svi kasnije cude kako im puno trose, svi oni na otvorenom trose toliko ali ajde se ti prijatelju zabi u zg ili neku grafsku pa da vidis... Kalkulacija potrosnje na otvorenoj mi je teska glupost....

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #12 : 27 Studeni, 2020, 11:05:02 »
Hahaha pa ajde sad po 5-10 stupnjeva sa diznom 58  pa ces vidjet hoce ic kao na plus35
Koje mjerilo majko sveta
:yamaha:

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #13 : 27 Studeni, 2020, 11:41:40 »
Probao..... Na 6 stupnjeva.... 50km odvalio.... Ide isto ko na 35.....objasni mi sta je smiješno

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #14 : 27 Studeni, 2020, 11:46:54 »
Pa ne voze svi po zg po gradu tu koji su na forumu..... Citajuci skuzio sam da ekipi te 50-ke...mahom trose po 5l...govorim za cistu serijalu jer sve ovo dalje sa tim kitevima i to.... Ne kuzim se nista..... Moj ne prelazi 3.8 na kratko... Ducan i na kavu.... Ture po pol kilometra.... Pa nevozim ga stalno na otvorenoj cesti jbt

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #15 : 27 Studeni, 2020, 12:18:02 »
Meni je 70cc trosio na otvorenoj ko tebi ta pedesetka... volim ove nove sta dodu pa prosipavaju pamet a ovo sto je pcelica reko stoji 1/1.

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #16 : 27 Studeni, 2020, 12:27:03 »
Ok.... Ti si jedan od onih sta znaju ustelat skuter.... Nemoj se odma ljutiti...... Samo sam htjeo reci da ima puno koji ocito neznaju a daju savjete kako i sta.... Ja sam novi u ovome zato sam i pitao ono sta me muci oko paljenja skutera bez coka.... I COREKTOR je odg.. Ono sta me zanimalo....i ovaj iz zvečaja to sam tek sad skuzio :headbang: vidim da se kuzi....

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #17 : 28 Studeni, 2020, 10:15:33 »
Pa ne voze svi po zg po gradu tu koji su na forumu..... Citajuci skuzio sam da ekipi te 50-ke...mahom trose po 5l...govorim za cistu serijalu jer sve ovo dalje sa tim kitevima i to....
Pa dobro jutro,ali po Zagrebu pia 50 sa rezo spuhom pod normalno troši do 5 litara,pogotovo ak je većina vožnje on/off gas,takvo stanje je i kod mene,a dobro je uštelan,nema tu neke pomoći,takvo je stanje zbog stalno ful gas pa kočnica svako malo,plus piaggio portmapa takva kakva je,a i kome je presudna ta litra benzina,nek ide biciklom onda

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #18 : 28 Studeni, 2020, 10:51:12 »
Tomi sve ok... Znam to..... Samo sam se osvrnuo na to da ovdije pun k...ac ljudi pisu glupe savijete sta i kako... Jer sam puno citao dok sam svoga ustelavao...... Evo tu si i ti... Corector....i ima vas jos dosta po cijoj sam sabloni stelao i cije savjete primjenio.... Svaka cast..... Al moram ti priznati da si me zaj#bo :frajer:... Sa 6.1 malosi rolama i sc 08 auspuh... Seriski vario.... Ti sam popusio domaćinski :toothy10: citao tvoje posrove.... Jer vidim da se kužiš.... Al jbg kod mene neide... Nego 5.3g.....a runnerče je 2003...sa hiper 2 masinom...  :dontknow:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Runner sp 50....limic na karburatoru
« Odgovori #19 : 28 Studeni, 2020, 10:58:51 »
Zaj#bo si se sam,nisu tuđi setupovi sveto pismo