Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Gume za VXR 200 stariji model  (Posjeta: 2718 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Niram

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner vxr200
  • Moja Kaciga: MT Helmets
  • MojSpuh: Stock Gilera VXR200
Gume za VXR 200 stariji model
« : 20 Studeni, 2020, 14:38:04 »
Pozdrav ekipa.
Gledam nove gume uzeti za skuter pa me zanima jel netko probao Pirelli Diablo Rosso gume?
Mislim se ako dolaze na svim novim Ducati motorima i odlicne su onda ni za skuter ne mogu biti loše (nadam se).
https://www.kupigume.hr/moto-gume/set-moto-gume-pirelli-diablo-rosso-scooter-120-70-12-130-70-12/9ca64165aab937565a024f28ca4d44ae-bae140f4048384a6693dd22edaad0d19

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #1 : 20 Studeni, 2020, 15:11:12 »
imas model PIRELLI DIABLO SCOOTER i PIRELLI ANGEL SCOOTER,i držao bi se tih "Scooter" modela  :frajer:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline avr freak

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1330
  • Spol: Muški
  • powered by buxa! ','
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Bravarija, Sefovi, Stolice
  • Mjesto: Zabok
  • Moj Skuter: VXR 200
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #2 : 20 Studeni, 2020, 16:33:36 »
sve zavisi što očekuješ i kakav si vozač, no u dobar izbor si ušao.

https://www.testiranjeguma.hr/web/pages/gume-za-motore/pirelli/diablo-rosso-scooter

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #3 : 20 Studeni, 2020, 17:32:25 »
Sveto trojstvo
Battlax, hoop, molas

Imas temu u faqu o gumama na 200 strana
« Zadnja izmjena: 20 Studeni, 2020, 17:34:25 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Niram

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner vxr200
  • Moja Kaciga: MT Helmets
  • MojSpuh: Stock Gilera VXR200
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #4 : 23 Studeni, 2020, 18:04:31 »
Mislim da cu uzeti par Diablo Rosso scooter dobra je cijena
Do sad sam imao molasice ali probao bi ove...

Offline Niram

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner vxr200
  • Moja Kaciga: MT Helmets
  • MojSpuh: Stock Gilera VXR200
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #5 : 02 Siječanj, 2021, 13:02:18 »
Gume stigle i montirane... sad trebam cekati da se kisa ispada pa da ih malo razgazim i skinem s njih ovaj zastitni sloj. :toothy9: :headbang:



Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #6 : 02 Siječanj, 2021, 15:40:26 »
Gume stigle i montirane... sad trebam cekati da se kisa ispada pa da ih malo razgazim i skinem s njih ovaj zastitni sloj. :toothy9: :headbang:

Gume odavno nemaju zastitni sloj, zapravo nikad ga nisu ni imale, nekad davno (stvarno davno) su samo koristili lubrikante za odvajanje novoproizvedene gume iz kalupa.

To ne znaci da nova guma drzi isto cim ju pocnes koristit, ali eto, cisto da razbijem mit o zastitnom sloju.  ;D

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #7 : 02 Siječanj, 2021, 15:41:19 »
Evo i koja je sad svrha ove teme???
Ti si opet napravio kako si naumio na pocetku.
Nemoj mijesat gume za skuter i motor, to su kruske i jabuke. Za motor nema bolje gume od Michelina dok sta se skutera tice nema bolje od Bridgestonea.
Pirelliju treba jako dugo da se ugrije!
Najbolje za skuter su Heidenau i Brigis!

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #8 : 02 Siječanj, 2021, 15:44:18 »
Coek vozi Ducatija sta sad
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #9 : 02 Siječanj, 2021, 16:17:11 »
Tipicni primjer naivnosti kad se netko povede za ovim Ducatijem i onda nam se svima pokaka u lice jer ima najjaci argument na svijetu. Diste pizdeki, sve sam vas preveslao. :D
Za motor imas veliki izbir smjesa guma i moras se naci sto ti najvise odgovara prema stilu voznje.

Al dobro, kad se Diablo zagrije, jebena je to guma. Ako ces se vozit po magistrali onda si siguran i u opancima, a kad zadjes u grad, onda bi volio cuti dojmove kad je guma hladna, dal voli preko nosa kliznut, ili pak onako kad ti obje gume krenu skupa. Al ako se pripazi na to, da se dogurat do sigurne zone zagrijanosti gdje Diablo radi posao bez greske.

Nisam testirao kompletno Diabla da mogu nesto konkretni reci, ali izvrsio sam kvalitetan monitoring na nekim skuterima, i necu nista pricati dok ne dobijem argumente iz svog iskustva jer onda mogu pokopat s argumentima.

Ali zato jesam Pirelli Angela, i j**** mu mater! Podmuklo djubre. To je onak guma koja nije dovoljno "siroka", u uskom spektru djeluje, a kad znas da moze to i bolje za iste pare, onda je nema smisla kupovati.

« Zadnja izmjena: 02 Siječanj, 2021, 16:20:08 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline xoox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda NC750
  • Moja Kaciga: c3 pro
  • MojSpuh: leo vince nero
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #10 : 02 Siječanj, 2021, 17:46:41 »
Vidis meni su na mojoj Hondi nc750x pirelli Anglel GT pokazale zakon, vani na cesti nikad nisu ni cm popustile, a u gradu su kod normalne voznje cak i po mokrome odlicne. Pustile samo na biloj crti pjesackog kod starta, malo zašlajfa haha

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #11 : 03 Siječanj, 2021, 18:17:17 »
Ma nije ni meni kad se dobro zagrije, da je to tako svi bi olako padali. Ali mene jako zanima taj dio price koji je svima nebitan jer misle da se problemi desavaju drugima. Ali zato od Duge Rese prema Senju kad se vozis, Dunlop Sportmax na Ninji je pustao pomalo na radnoj temperaturi, a tamo se ne ostvaruju neki prosjeci. Potpuno istu stvar sam dozivio s Dunlopm na skuteru, picis 80,90 kroz zavoj i osjecas da klizi, ali nisi siguran sto je, mislis si da je to samo sporadicno. I nastavio udarat maksimalnim tempom po magistrali. I sta ces, kad si dosao na magistralu znas da i najgore gume drze na onom asfaltu, i udri na najjace, dok nije zadnja pustila kao iz pracke, zatim ti slijedi highside, sreca refleksni klopot nogom od cestu me popeglao dok je se cijeli skuter otresao, i zavrsim uspjesno radnju spasavanja uz lijevi rizol. Od tad sam zaradio jednu kvalitetnu blokadu i limiter koji ne prelazim, i super je u konacnici. A jedino gdje nemam grca je Brid%u017Es, nikad me nije kurvinski zajebao, i u pocetku sam se opustao pa sam imao par neugodnjaka, i tu shvatis koliko se bolje ponasa kad izgubi kontrolu, ne izgubi je totalno, nego odlijeva i daje ti sansu. Ovo ne treba imati na umu u svrhu zloupotrebe!

pi*darije su mi otvorile oci uz mogucnkst da vozim razne setove, ranih godista, i od tada zapazam razlike koje ne mozes uociti iz prve, jednkstavno moras voziti razlicite setove, razlicite starosti da stvoris kompletnu sliku i procitas gdje je koji proizvodjac i kada ce posustati s performansama.

Tezak je to posao. Evo primjer kod kupovine namjestaja, mnogo trgovina prodaje takav srot da to nisu istine, neki idu toliko daleko da ih odaje izlizbeni primjerak koji je iskrivljen i raskliman u startu, prvo je potrebno shvatiti koji su materijali pozeljni, a koji su zamjenski, a s vremenom skuzis na prvu kroz par sekundi o cemu se radi.
« Zadnja izmjena: 03 Siječanj, 2021, 18:20:37 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #12 : 03 Siječanj, 2021, 23:00:18 »
Vidis meni su na mojoj Hondi nc750x pirelli Anglel GT pokazale zakon, vani na cesti nikad nisu ni cm popustile, a u gradu su kod normalne voznje cak i po mokrome odlicne. Pustile samo na biloj crti pjesackog kod starta, malo zašlajfa haha

kolega dali bi bili ljubazni napraviti izračun sile koje daje motor od 200 kg i 100 konjaa i skuter od 100 kila i 17 konja i usput izvuči i dijagram temperature. Hvala.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #13 : 03 Siječanj, 2021, 23:06:49 »
Ajmo fizicari :dobrodosli:

Cek al to nisu iste gume,bez obzira kaj se isto zovu :predstava:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline xoox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda NC750
  • Moja Kaciga: c3 pro
  • MojSpuh: leo vince nero
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #14 : 04 Siječanj, 2021, 07:41:54 »


kolega dali bi bili ljubazni napraviti izračun sile koje daje motor od 200 kg i 100 konjaa i skuter od 100 kila i 17 konja i usput izvuči i dijagram temperature. Hvala.
[/quote]

220 kg i 55+1 konj je zapravo haha. Ma naravno da je razlika, ova moja u toj dimenziji je zadnja dvokomponentna, sad me zanima da li je ista i u manjim dimenzijama. Motor je dosa na dunlopicama i bile su dobre samo su otisle u 5000 kn, ove traju cca 8000-10000

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #15 : 04 Siječanj, 2021, 22:10:20 »
Ajmo fizicari :dobrodosli:

Cek al to nisu iste gume,bez obzira kaj se isto zovu :predstava:


Matija prst oko prst metode valjda je svima jasno danas ne pale nigdje, samo znanje i iskustvo.

Moja je sramota kaj sam se davno vozio i po 180 kmh na trulim gumama, danas kad pogledam u nazad imao sam puno sreće i nikom to nebi poželio.


Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #16 : 04 Siječanj, 2021, 22:13:24 »


kolega dali bi bili ljubazni napraviti izračun sile koje daje motor od 200 kg i 100 konjaa i skuter od 100 kila i 17 konja i usput izvuči i dijagram temperature. Hvala.

220 kg i 55+1 konj je zapravo haha. Ma naravno da je razlika, ova moja u toj dimenziji je zadnja dvokomponentna, sad me zanima da li je ista i u manjim dimenzijama. Motor je dosa na dunlopicama i bile su dobre samo su otisle u 5000 kn, ove traju cca 8000-10000
[/quote]


Bitno da se razumijemo, moje iskustvo je jako oprečno sa dunlop gumama za veliki ozbiljni motor to je sranje koje ne drži ali trajei kliže ko led, ali na leonardu sam ih imao i bile su jako dobre, vjerojatno dobar kombo sa jako mekanim ovjesom i mojom težinom 120kg.
Mislim da na runneru nebi bile dobre.

Offline xoox

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Honda NC750
  • Moja Kaciga: c3 pro
  • MojSpuh: leo vince nero
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #17 : 04 Siječanj, 2021, 22:51:30 »
Na apriliji sr sam ima neke pirelli i po liti su bile ok, ne sjecam se koje. Posle na liberty 150 san ima savu s koje sam se slozija ko metar drva u mjestu u sred lita haha, posle stavija michelin iz srbije bile su ok, samo na malo jaci stisak kocnice zadnja je plesala ko devojce na cajkama. Na medley 150 dosa novi sa maxxis gumama, ja ih vozija 2000 km i bile su ok s time da je abs korigira svako jace i nagliije kocenje. A motor i te dimenzije sad su druga prica, meni su touring ok jer ne struzem u zavoju a traju

Offline Niram

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Gilera Runner vxr200
  • Moja Kaciga: MT Helmets
  • MojSpuh: Stock Gilera VXR200
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #18 : 09 Siječanj, 2021, 20:14:30 »
PoZDrav.
Ovako "na prvu" mogu reci da sam za sad zadovoljan izborom gume, drze cestu i po kisi prilicno dobro. Ovih zadnjih tjedan dana sam s njima napravio oko 400km po gradu i nesto izvan grada (Zadar - Novigrad)
Za nesto ozbiljnije reci o gumama trebat cu napraviti ipak nesto vise kilometara. Sto se tice mog stila voznje... dani glupiranja po cesti su odavno iza mene, sad vec imam previse godina i dvoje dice pa bi trebao biti odgovorniji ali opet s druge strane nisam ni netko tko bas uvjek postuje ogranicenja brzine.  ;D

Razlog promjene guma na nesto sto do sad nisam probao je cisto radoznalost nikakvo guranje pod nos Ducatija ili nesto slicno. Svatko ima svoje omiljene marke i o ukusima je zbilja uzaludno raspravljati... Svakom svoje veselje :dontknow: ali opet zasto ne podjeliti iskustvo za nekog koga mozda zanima. (zato sam i otvorio temu o svecificnoj gumi ako je netko probao)

Jedina stvar koju cu o gumama opcenito reci je da ih ja osobno nikad polovne ne kupujem pa makar bile i "samo" jednu sezonu vozene.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Gume za VXR 200 stariji model
« Odgovori #19 : 09 Siječanj, 2021, 20:24:43 »
Pa ako si osjetio poboljsanje na kocenju onda je to vec veliki pomak naspram starim gumama :icon_thumright:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.