Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Ne pali sa novom termogrupom  (Posjeta: 1194 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Ne pali sa novom termogrupom
« : 30 Listopad, 2020, 23:20:50 »
Chinareli prije dvije godine tesko palio, nemiran i kad bi bio dugo na punom gasu ostao bi puni iako se pusti rucka sto je rezultiralo padom jedan put, nista cudno posto je stara termogrupa ribala vec par puta i prirubnica bila puknuta. Nakraju nije vise uopce htio palit jedan dan i od tada lezi.

Sada stavljena nova serijska termogrupa. Rezervar, karburator i filter zraka opran, druga zdrava prirubnica, nova svjecica, novo gorivo, lamelice ne pustaju, vakum pumpa radi, semerinzi radilice na oko izgledaju ok, baca iskru i svjecica je mokra ali idalje ne daje nikakav znak zivota kao da je ugasen kontakt. Probao stavljat prst preko usisa na airboxu i davat razlicite kolicine gasa i idalje nikakav znak zivota nema.

Offline Budy_94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox R 1998
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Stage 6 Sport Pro MKII, Dell 21, Top TPR radilica...
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #1 : 30 Listopad, 2020, 23:49:51 »
Pozdrav druže,
Imao sam chinarellija CPI-ja dugo godina i podosta problema sa njim.. napisat ću par stvari koje mislim da bi mogle biti pa iskusni članovi neka isprave ako griješim.

Preporučam svakako ponovno skidanje i čišćenje karburatora, posebno provjeriti ler diznu jeli prohodna jer je jako malog promjera i bitna je za paljenje i rad na leru.

Ako je svjećica mokra i iskre ima a i dalje neće da upali onda ti falši zrak može uzrokovati problem,
pošto si prirubnicu zamjenio može ga vući na semeringe na radilici koji s vremenom otvrdnu, a pogotovo odu
ako mašina ima kilometara, ležaji odu i radilica se vrti malo ekscentrično pa ih razvali dodatno.

Provjeri jesi li dobro okrenuo klip, strelica na čelu klipa ide dole prema ispušnom kanalu,
a spojevi karika idu gore prema usisnim kanalima.
Pretpostavljam da je zračno hlađen, nije teško skiniti cilindar, pa svakako provjeri.

Možeš pokušati ako imaš špricu uliti malo mješavine direktno u cilindar kroz otvor svjećice te ga zaverglati.
Ako ti upali pa se ubrzo ugasi kad potroši to gorivo, možeš eliminirati struju kao problem.
Onda je problem u samoj termogrupi/ kompresiji ili dobavi goriva.
 


« Zadnja izmjena: 30 Listopad, 2020, 23:57:29 Budy_94 »

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #2 : 31 Listopad, 2020, 00:00:44 »
Ovaj nije nikad imao problema i uredno je vozio dva 70cc kita dosad, zadnja 50cc termogrupa ribala jednom sto je nestalo ulja bez da je sviralo a drugi put zbog uljne pumpe koja je sad skinuta. Radilica nema nikakvog lufta.

Falsi zrak nema gdje bit osim na semerinzima al zar nebi trebao bar pokazat ikakav znak zivota da je samo do zraka, bar kad sam vec cepio rupu na filteru?
Klip je provjereno dobro okrenut i ostale banalne gluposti, ne slazem prvi put ovo. I da zracnnjak je.
« Zadnja izmjena: 31 Listopad, 2020, 00:04:59 Jelly312 »

Offline Budy_94

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Aerox R 1998
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Stage 6 Sport Pro MKII, Dell 21, Top TPR radilica...
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #3 : 31 Listopad, 2020, 00:57:10 »
Pokušaj najprije svakako uliti malo goriva u cilindar da vidiš oće li upaliti pa javi kakav je rezultat.
Probaj drugu svjećicu svakako bez obzira što je ta nova.. nekoliko super bosni na pumpi uzmeš čisto za testiranje, ne za vožnju
Iskra mora biti plave boje.

Da, kad vuče falš zrak onda najčešće upali pa radi visoko na ler gasu i nemoguće ga je naštelati i sporo vraća
gas na minimum također nakon voznje sa npr. punim gasom.
Iako teško je biti siguran pa triba sve redom isprobati kad je problem tako misteriozan.
Može ti i osigurač iskočiti sa bolcne na klipu i poderat cilindar i klip pa će imati iste simptome..

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #4 : 31 Listopad, 2020, 14:28:41 »
Skidana ponovno glava sve je ok, skidane ponovno lamelice i prirubnica sve ok, opet novo gorivo u rezervaru, provjeravao da nije blok negdi puka sve ok, 3 razlicite svjecice probane sve bacaju plavo ljubicastu iskru, probano spricat gorivo direkt u cilindar par puta i idalje nikakvog znaka nema samo vergla koliko god gasa davao i koliko god cepio usis na airboxu. 

Jednostavno nema vise smisla sa novom termigrupom bi trebao bar jedanput detonirat normalno. Skinio sam semeringe sa nekih starih blokova da mogu uzet nove prema njima, ako iza toga ne upali bacam sve u smece.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #5 : 31 Listopad, 2020, 15:36:01 »
Ako su semerinzi suhi onda su ok.
Ako si imao kit, pa sada serijska termogrupa onda bi trebalo prestelat karburator.
Ako si skidao magnet provjeri jesi ga vratio na kajlicu, da nije slucajno iskra u krivom trenutku. :dontknow:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Jelly312

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 359
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kaštela
  • Moj Skuter: Kina
  • MojSetup: Dr.Evo 70cc, Dellorto 17.5, Stage6 vario, RMS 105mm kvacilo
  • MojSpuh: Stage6 Pro Replica
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #6 : 31 Listopad, 2020, 15:55:34 »
Budem ponovno skidao variomat i magnet da provjerim jesu li suhi semerinzi, vracen je mikuni 16 koji je vozio uredno proslu 50cc garnituru. Palo mi je napamet da iskra baca u krivo vrijeme, a namotaje sam skidao vec i vraceno je sve nazad dobro posto nije ko u nekih da se moze pomjerat vec mora sjest u milimetar sve, magnet je isto provjeren jel dobro sjeo.

Offline GocaKralj

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 328
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ljubuški
  • Moj Skuter: Derbi Atlantis
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Stage 6 pro replica
Odg: Ne pali sa novom termogrupom
« Odgovori #7 : 31 Listopad, 2020, 23:01:47 »
Ma ako ne pali kad skines karb i kad direktno uspricas goriva u prirubnicu ili ti je do goriva ili do struje
Kakva ti se čini kompresija?
Nekad i nova termogrupa bude neispravna, jesu karike slobodne, da se nisu zalijepile za klip