Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Purejet party  (Posjeta: 3005 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Purejet party
« : 30 Listopad, 2020, 12:10:42 »
Dosta ekipe je zeljelo da skuter %u0161usa, da cukne fino kad mu das gas, nema onog tko nije ostao ravnodusan i bez osmjeha na licu.

Za pocetak je dovoljno tako malo, nevjerojatno malo, medjutim, nepisano je pravilo da se ide tezim putem, ili da se pomiris da pedesetica ne moze nista pruziti. Sjecam se kad je ekipa stavljala gljive na pedesetice, samo da dobije sus u startu pa da krene stuntati, a ima samo mrtvu pedeseticu i 2 kune u dzepu. To je na zalost bila teska muka, i moras konjski natezati skuter.

Postojalo je samo jedno rijesenje, kupi base kit... Pa karb... Pa oprugice... Pa malo ovih sitnica... Pa malo nekih drugih + dosta nepotrebnih.. Pa auspuh... I idemo u nedogled. Dok lovimo taj setup, malo se i spotaknemo pa odemo korak u nazad, a nekad ostanemo bez svega.


Predstavljam 100% serijalu, sa SAMO jednom iznimkom, pritisak goriva je podignut s tvornickih 2.4 na 3 bara. Dakle, imate apsolutno sve tvornicke dijelove gore, a to cu citirati;
- originalna Piaggio masina s original radilicom, klipom i cilindrom piaggio u tvornickim postavkama
- originalni prijenos, dakle narandzaste 5.3gr rolice, variomat, remen, centralna opruga tvornicka, oprugice kvacila tvornice, kvacilo i zvono
- originalna spuzva fiktera zraka i usis
- originalna svijecica ( ne treba nikakav Iridium).
- originalni auspuh na kojem nista nije sjeceno niti vadjeno


Dakle, teska tvornica. Eh da, u ovim slucaju kad se digne pritisak na 3 bara, cak ne treba niti odblokirati ecu. Ostavljamo ga netaknutog kao i sve ostale dijelove. Jer pojacani pritisak goriva ubrizgava vecu kolicinu benzina s oslabljenom "poluzablokiranom" mapom, a posto je mapa podredjena za rad na niskim i srednjim okretajima, dobivamo osjetan nalet momenta na 6 i 7 trpm, jer je tu sada podebljana smjesa, a masina je bez problema spaljuje. Kod karba ne mozemo ostvariti veliku kolicinu goriva na niskim okretajima jer klip ne moze ostvariti dovoljno snazan podtlak na niskim okretajima da usisa toliku kolicinu goriva, dok dizne mogu u svakom trenutku ubrizgati zeljenu kolicinu goriva, i eto zasto imamo toliko momenta.
Odblokirana mapa ima vislje smjestenu snagu i malo manje cuka od ove, i kasnije je zeru bolja od ove kombinacije. Ali tu je poanta kako dobiti %u0161us na potpuno tvornickom skuteru sa samo jednom jedinom doradom.


Ovo je kombinacija koju sam odavno nanjusio, a s vremenom sam je samo ispitivao dokle moze ici, i provjeravao na sve vise skutera. Najlakse i najjeftinije povecanje snage, da ti se nakon ovoga ne isplati nista ulagati u apsolutno nikakav tuning dio!


Evo par slikica od partijanja:

Poznata masina bez kurble


Poznati originalni tvornicki Piaggio cilindar koji nosi ovu oznaku s desne strane


Tvornicki auspuh


Injektori koji uprskavaju zeljenu kolicinu goriva bez obzira na podtlak koji stvara klip




Pa krenimo dalje. Prvo slijedi provjera gdje je blokada okretaja motora s tvornickom mapom, kodne oznake FX. Mozemo zapaziti kako je to na 10500rpm, dok FY mapa ide na 12000rpm.


Zatim, stanemo se s lijeve strane skutera, malo ga nagnemo i namotano puni lijevi te opusteno dodamo gas. I skuter se vrtiiii



Nakon sto smo s lakocom promjenili smjer, lagano cuknemo skuter i


Tako je, cistu serijalu od 50 kubika, koja bas fino napne lumbalni dio u startu i prvih par sekundi







U ovom slucaju se propinje sam od sebe, kao pravi dobro ustelani base, iskipavanje prijeti ako se ne iskontrolira sa zadnjom kocnicom



Gle kak je propo zadnji kraj od pretovara na zadnjem :toothy12:




Velim, nije jedina mrtva serijala koja s lakocom tockara :headbang:



« Zadnja izmjena: 30 Listopad, 2020, 12:15:16 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Daniel jet

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 129
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: jet force tsdi
Odg: Purejet party
« Odgovori #1 : 30 Listopad, 2020, 18:43:32 »
Dali bi ja mogo imati tsdi party i gdje nabaviti regulator tlaka...  :'(

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet party
« Odgovori #2 : 30 Listopad, 2020, 20:16:48 »
Imas 2 nacina. Podesavajuci regulator pritiska ili mozes uzeti recimo Polini casicu, ali onda moras naci drugu oprugu za 50ccm masinu, jer je ona koji dobijes za 70ccm i dize previsoko tlak.

Preporucujem ti prvu opciju, ako ti se da apgrejdati budem ti odao male tajne na pm pa si odradi i ti posto si injection fan.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline kruno0204991

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Požega
  • Moj Skuter: Gilera runner sp 180
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSpuh: serijala
Odg: Purejet party
« Odgovori #3 : 30 Listopad, 2020, 21:44:54 »
Zvuci zanimljivo, pratim u svakom slucaju :)

Offline aprilija top

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1313
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sr 180
  • Moja Kaciga: Scorpion
  • MojSetup: polinni :)
  • MojSpuh: polini
Odg: Purejet party
« Odgovori #4 : 30 Listopad, 2020, 22:31:46 »
Nemres stuntat bez punog tanka 😜
0981674245

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet party
« Odgovori #5 : 31 Listopad, 2020, 10:51:29 »
Nemres stuntat bez punog tanka 😜

Bitch please, u tanku je bila litra.



To Ditechu pobjegne gorivo jer tank napravljen malo nezgodno za vagu, ali je zato savrseno poslozen za normalnu uporabu.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet party
« Odgovori #6 : 23 Prosinac, 2020, 18:33:38 »
Evo slozen jos jedan covjeku koji je prvi vlasnik. Gilera Runner Purejet 50, sve original, odblokoran ecu. Ako ne dize na zadnji, onda pisi sve propalo.



Jeste li znali?
Da ne postoji nikakav serijski Peugeot skuter koji moze na zadnji?
A jeste li znali?
Da ne postoji niti tjunjran Peugeot skuter koji ne moze na zadnji.

A jeste li znali da ipak to mogu modeli bez zadnjeg kraja (doslovno su jednosjed) i bez grama u prednjem kraju, ali samo i iskljucivo na principu vage, dakle kao kad sjednte na praznu klackalicu pa je prevagnete, e tada moze.

Da, na zalost, ne postoji niti onaj osjecaj kad te zaljepi za sic i kad se moras primiti za rucke, e to je vec tuga.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Purejet party
« Odgovori #7 : 01 Svibanj, 2021, 09:37:31 »
Kad se slozi strojnica, mora se i testirati:

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Bolex

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 56
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Aprilia sr50 factory
Odg: Purejet party
« Odgovori #8 : 01 Svibanj, 2021, 10:04:42 »
Moja je sr factory isto original nikad nista dirano 10tkm i jedino sto sam od cortectora kupio regulator goriva s njegovom modifikacijom i zadovoljan sam a kako sam procitao sad ovaj prvi post mislim da cu probati i ja podici tlak goriva