Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Stavio sam K&N style gljivu...( opći principi i rezultati tuninga 50 ccm 4T)  (Posjeta: 18248 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy




35 mm promjer...savršeno je legla na ulaz karburatora







evo kako izgleda stražnji kraj Agility-ja:





Prije nego što kažem dojmove - samo da nabrojim setup mog Agilityja:

kit 80 - Sundiro -Honda  (72 ccm )
karburator original - dizna 86
blokade skinute, osovina variomata, dizna 78 zamijenjena s 82, pa 90, na kraju 86, rezan CDI
variator original ( probani takođe Prodigy i Koso s 8 rolica - vidi članke )
rolice 5,8 grama, probane dr Pulley 5,5 - prefvrtavao je s njima
remen Vespe ET4
kvačilo original + bijeli malossi feder
auspuh original modded ( izvađen katalizator)
svjecica NGK iridij - CR7HIX

potrošnja ...cca 3,4 L/100 km

DOJAM: gljiva je atraktivno otkriće- porasla je krajnja, porasna je akcelaracija i dobio sam dublji i užasno glasniji zvuk na visokim okretajima iznad pola gasa. Nakon ugradnje remena ET4 i štimanja karburatora, nešto sam eksperimentirao s dr Pulley rolicama...skuter je prevrtavao i jako trzao...vratio sam stare rolice 5,8, ali ostalo je rijetko i povremeno traznje...nakon stavljanja gljive i to se izgubilo...skuter puca od snage i ubrzanja, ..s obzirom na zvuk bolje bi bilo reči urliče...i...karburator nisam štimao..kao da je čekao gljivu da se ponovo rodi i prodiše punim plućima...!!!!

skuter sad ide 70 - 72 po ravnom...55 na mojoj uzbrdici....nizbrdo 85

Svi koji su pratili moje postove od početka (stardust) znaju da je ovo nevjerovatan skok u performansama od trena kad je skuter kupljen. S mojih 90 kg skuter je bio mrtav..doslovno nisam mogao izači iz dvorišta ...i to odgurujući se nogom kao na romobilu...

Stvari koje nisu bile efikasne za mene:

1.- skidanje blokade s osovine variomata i promjena dizne s 78 na 82....dobro bilo je nekog poboljšanja, ali skuter je i dalje bio preslab
2. teže i lakše rolice, ukljucujuci i dr Pulley rolice od 5,0 grama.....Kubstar je naštimao 5,8 grama i mislim da je to OK, eventualno ici (vratiti se) na 6 gr.(obavezno malossi rolice)
3. razni variomati - Prodigy i Koso s 8 rolica
4. dizna 90 - ništa osim veće potrošnje
5. vađenje katalizatora iz original auspuha - bez razlike u performansama - malo dublji zvuk
6. NGK iridijumska svjecica..- motor pali i radi pouzdano , ali takav je bio i s običnom CR7HSA

Stvari koje su bile efikasne za mene

1. kit - dobio snagu !!! ( osjećaj drugog skutera)  i nešto krajnje...recimo s 58 na 65
2. rezanje CDI-a...dobio osjećaj da skuter  lakše vrti i lakše drži konstantnu brzinu
3. remen Vespe ET4 i bijeli malossi feder ..krajnja porasla na 80 - 85, dok je prije iznad 70 na nizbrdici trzao vruuu, vruuu, vruuuuu
4.gljiva - dobio ubrzanje..krajnju...zvuk....ma revolucija....

i na kraju sveto trojstvo za mene: kit, remen ET4 i gljiva...!!!

P.S. na predzadnjoj slici krajnje lijevo imate , sada slobodnu cijev koja je nosila višak plinova iz glave motora u cjevčicu ispod airboxa...Sada je ona slobodna..šta da radim s njom ?..Da je ostavim ovako ?

Offline neer

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 4468
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • jizzhut
  • Mjesto: šmićanci
  • Moj Skuter: Tvojskuter
cjevcicu ostavis slobodnu ucvrsti ju da ne plese..i uzivaj u dobro odradjenom poslu care. :headbang:

Offline Agil

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Banned!
  • Postova: 694
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: online, od o
  • Moj Skuter: Kymco Agility 80 + K
  • Moja Kaciga: magemusy
  • MojSetup: 27 000 km Honda-Sundiro na 4T+Agility City 2T Vanilla
  • MojSpuh: magemusy
cjevcicu ostavis slobodnu ucvrsti ju da ne plese..i uzivaj u dobro odradjenom poslu care. :headbang:

hvala...

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Lepo,lepo-e kad bi na cvajtakt  bilo tako lako montirati ih  :toothy3:

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
gljiva je čudo...
možeš da je uzgajaš, jedeš, da se otruješ od nje, da je čistiš, uprljaš, povećaš snagu scootera itd itd

čudo!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline skuterFan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Ki?matrans
  • MojSetup: ili ne
gljiva je čudo...
možeš da je uzgajaš, jedeš, da se otruješ od nje, da je čistiš, uprljaš, povećaš snagu scootera itd itd

čudo!

hahah, jesi lud :icon_thumright:
Evo makno sam sve slike... ; )

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Dobar posao ,uziva u zasluzenim performansama  :headbang:

Gljiva na 4t mi se jako svidja ali na 2t nikako ,pogotovo zbog potrosnje goriva  :'(

Offline filips

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
isuse!!! sutra cu da je stavim na mog! :toothy9: :toothy9: :toothy9: :toothy9:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Agil, koji ti je promjer dizne M4-M5-M6 , jesi li stelao ventile nakon ugradnje kita :hello: Svidja mi se agiliti, danas sam vozio jednog, dosta je drukciji od ostalih kineza u pozitivnom smislu :headbang: