Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SR morini 2003  (Posjeta: 18361 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #140 : 21 Lipanj, 2021, 06:59:57 »
Iduće je bio airbox. Svidio mi se izgled s malim airbox-om pa sam si to odlučio složiti. Premjerio sam sve i odlučio na ulicu od 28mm koja ulazi do pola predkomore. Prvo dizajn lulice, pa print od PETG plastike. PLA će se otopiti pored AC mašine, a ABS ne trpi benzin.





Očistio sam oko rupe za usis i proširio je prema lulici. Lulica je zatim zaljepljena dvokomponentnim epoxijem. Između predkomore i komore je pregrada s jednom ili dvije rupice. To sam proširio s biaxom. Gotov proizvod je super kompaktni bb filter.


Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #141 : 21 Lipanj, 2021, 07:49:11 »
Skuter je sastavljen do kraja, spojena je i kočnica te je upalio i vozi. Skuter je jako tih obzirom na kubike, stanje auspuha i minijaturni airbox. Vozao sam ga dva dana i napravio oko 80km, sve u svemu mašina je djelovala zdravo izuzev termogrupe za koju sam još uvijek mislio da je lošijeg stanja 125cc. Sve je teže i teže palio da bi na kraju počeo grmiti ako sam više od pola gasa  :icon_scratch:
Pregledao sam auspuh al nije bilo greške, da bi me najzad i ostavio na cesti i kasnije jedva upalio i dovezao kući. Nisam do prije ni probao anlasser jer mi je baterija slabija, al kad sam ga upalio vrtio je kao da nema karika  :icon_scratch: :drunken_smilie:
Dobio sam lagani popizditis i htio sam sve hitit u sekundarne sirovine momentalno. Došlepao sam se kući i odmah skinuo mašinu. Plastika hkađenja oko cilindra je loše stajala pa sam ju skinuo i odmah skužio da je puštala glava. Ja za matice one jedva u rad stegnute a ova u kutu opuštana skroz  ::)





Zatim su sljedila fina iznenađenja i odlučio sam ostaviti BB na skuteru  :icon_biggrin:
Prvo je garnitura 150cc, nije 125, a zatim cilindar...novo novo...imao sam do sada desetak cilindara svaki je imao neki barem trag ljepljenja ili oštećenje neko ili nešto. Ovo ovdje je baš baš perverzija... :drkdrk:





Skuter je sve u svemu oke sada, ali vibracije i sve me ipak zove na klasični nosač s klackalicama, s centralnim selenom. Na njega ću montirati i centralnu nogaru al to na zimu. Za sada nek vozi ovako.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #142 : 21 Lipanj, 2021, 10:00:15 »
U kako lijepa iznenađenja,jesi mjerio zazor karika na termogrupi?Bilo bi ti dobro glavu spustiti za 1mm,dobije se bas dosta snage...
Pitanje i koju verziju getribe imas,cini mi se da je masina sa starog Skippera ili Typhoona,jesi mjerio krajnju?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #143 : 21 Lipanj, 2021, 13:53:18 »
Sigurno je stari skr ili nešto radi malog doboša, nisam želio skidati cilindar pa nisam izmjerio zazor. Za glavu sam se mislio al nek za sada stoji stock, dok ne dobijem još malo osjećaja za mašinu. Da je ne pregrijem ili nešto slično. Krajnju nisam mjerio al išao sam oko 85-90 stvarne za sada najviše. Al fino ide zaista.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #144 : 21 Lipanj, 2021, 22:53:37 »
Ja imam neku getribu od bloka mali doboš,nitko nikad nije pisao o njoj,niti tko rekao da ju je vidio,20% je duza od sp-ove,nemam pojma u sta je to islo,ali to bi igralo samo sa 10cola kotacem.

Serijski 150 ide kao dobar base,ili nijansicu bolje.Najvise se dobije spustanjem glave i laganim podizanjem i sirenjem ispuha na 70%,cak ni multivar ne treba,tako da se za relativno malo novaca slozi dost brza vozilica.Ide ugrubo kao jako dobro postelan SP sa multivarom.
Ali prije svega treba imati zdravu termogrupu pa tek onda misliti o nekom tuningu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: SR morini 2003
« Odgovori #145 : 22 Lipanj, 2021, 06:22:22 »
Nisam gledao uopće getribu, kasnije ću skinuti dekl pa mogu usput pogledati omjer kakav je, al sve u svemu meni odgovara start i imam dovoljno krajnje :icon_biggrin:
Tunning na zimu ako bude. Sada cu do kraja porediti sitnice po njemu da se mogu uredno vozati. Možda bi naglasak stavio na nosač mašine ipak, čisto zbog nogare, trenutno nemam nikakvu moram se mislit di i kako ga nasloniti da ne padne ili ne očešem ništa.