Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen  (Posjeta: 100420 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« : 05 Rujan, 2020, 22:16:24 »
Malo sam falio prethodnu temu, pa ajde da i tu otvorim i predstavim jučerašnju prinovu od samo 700 kn. Razmišljam o projektu za zimu, a 3 skutera mi u garaži. tražim 2t AC danima već, i samo surfam... tražim i tražim...

Vidim oglas na Marketplace (četvrtak na petak), javim se čoviku u 23:30, pitam jel mogu doć pogledat sad odma, kaže ćovik dođi. i tako ja odem pogledat skuter od 1.900 kn, zovem buddy94 da ide samnom jer do sad 2t pia nisam imao nikakvog znanja. Dođemo mi tamo oko 00:15, probamo, dok je radio, samo se odjednom ugasi. I nikako ga posli upalit... ma kakvi, kurbla, anlaser, lik lud... kazem ja vako: ajde brate daj mi ga za 500, da te riješim problema. lik kaže 1000, a ja vadim 700  :dontknow: :glasses9: lik da ruku parkiramo ga di je bija kod njega, uzmem papire i ključeve i odoše nas dva kući.
Ujutro stari došao po njega jer sam radio dnevnu, i zove on mene u j#bote, napredovao si, konačno skuter uz skipper kojem su čitave plastike, osim ove jedne na volanu... ja se smijem..

Znači, plastike su uredne, nije ništa pretjerano kemijano, sve su čitave, original, imaju samo par naljepnica, nisu glavne prefarbane, neke manje su prefarbane nestručno sa sprejom, al ništa što ne more brusni 120/220 riješiti  :laughing7: :glasses2: blokovi su uredni, skuter je upalio, samo sam promijenio svjećicu, radio normalno... rama je ravna, skuter fenomenalan za projekt...

za sad sam ga bez razmišljanja rastavio komplet zadnji kraj, čak sam skidao posudu od goriva i ulja, kompletno sam sve prao, mislim da sam ga 1 kg olakšao koliko ga bilo, kako bi rekli oni, oprao sam ga iznutra bas dobro, ivasol, wd40 su špricani punom parom, čak sam usput sa njima oprao i karburator, došao sa njime Dellorto 17,5 sa diznom 65, a kad sam to završio, oprao sam obe posude, airbox, staru spužvu bacio u smeće, skinio sam deklo, variomat i kvačilo još nisam skinio, remen mi se čini da je lagano za u smeće, plastike su više manje dobre, akumulator koji mjesec star, nova bobina, čini mi se i još par sitnica, sve novo, čini mi se da je i termo grupa original pia, auspuh je stock... bas skuter kakvi bi svaki tjuner poželio a još za ove pare... strašno... buddy94 mi reko već 5 puta ako kome drugome prodam umjesto njemu, da će se svojim xmaxom zaletiti u mene hahahah ... ne bi mu ni zamjerio hahah


Što se tiče projekta, odlučio sam da ću složit travel mašinu + da može tata otić po kruv  :glasses9:

- iz prethodne teme, saznao sam da ide dr. evolution 70, set dizni 70-90 za fino štelanje, novi remen, mikro remen, set federa za kvačilo, malosSsi mhr variomat, nova prirubnica, nove pakne za kočnice, ulje za getribu, ulje za kočnice, reparirati vilice, reparacijski set za pumpu vode, kompletno nova crijeva odvoda i dovoda za ulje i benzin, novi auspuh - ciljam giannarelli extra V2, novi filter za zrak i zadnji amortizer (A KOJI?!) te trebam novu sajlu km/h ... rolice i centralni bi tribali doć sa variomat kitom, a dalje ne znam, trebam saznat od vas, vaših prijedloga (na radilicu računam da je dobra) ajmo pišite ih!! o 19-21 karburatorima trenutno ne razmišljam jer mislim da je 17,5 sasvim dovoljan.

- posebno, poslije tek ako mi se pokaže dobar i pouzdan, stavit ću 13% dužu getribu, minjati sve ležajeve i potrošno uz njih, pa uz put, promijeniti i ležajeve na radilici, ili samu radilicu ako nije dobra i slično, sad ništa.

- ako se prva lista dobra pokaže, onda osim trenutnog pranja plastika koje je zakazano za sljedeći tjedan, ide brušenje i piturivanje  :toothy10: ne znam koja boja, al crna neće sigurno... možda akrilno audi tamno siva sa visokim sjajom i crno ili plavim

- dario007 već mi je rekao da crne plastike moram grijati i špricat WD40, što svakako namjeravam tek kad složim mašinu ili čak sljedeći tjedan kad budem prao plastike, ovisi o vremenu.

- sjedalo je uništeno od ispod, nasilno je razbijena brava jer je ključ valjda ostao ispod... tako da ću sjedalo novo morat nać, kompletne nove brave sa ključevima, i poklopac akumulatora te plastiku volana jer je ovoj strgan nosač gdje ide šaraf... ima nekih sitnica za riješiti, a začudio bi se da nema... ahahha... naprid još nisam skidao plastiku, tako da ne znam stanje od naprijed.

malo sam se opet opustio, zadovoljio sa šarafanjem od kad malagutija nema... a sa skipperom i xmaxom stvarno nemam što radit tip top su, a sa tomosom a5 apsolutno nikakvog jer je to tatin poklon pa nek se on zabavlja... jao, neuništivi strojevi, a nadam se da će i NRG postati...

Ako ste ovo čitali, dajte kakvi savjet, što kako i gdje, pa kud puklo da puklo hahaha... možda me i okrene

« Zadnja izmjena: 05 Rujan, 2020, 22:42:06 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003
« Odgovori #1 : 05 Rujan, 2020, 22:17:56 »
Editt: Sve fotografije su zamijenjene i postavljene sa drugog izvora, jer su mi sa prvog izvora nestajale fotke...















« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:20:45 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline srunner221

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 327
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: gilera runner
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Sport pro mk2,dell 21, 13% getriba, multic
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #2 : 05 Rujan, 2020, 22:55:05 »
Koliko sam na brzinu procito svida mi se, jedino bi izbjegavo tu extru jer je teski ocaj

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #3 : 05 Rujan, 2020, 23:05:46 »
Extra nula bodova...

Potrgano je tu malo vise plastika nego sto si napisao,ali nije strasno i nije na vidljivim mjestima.

Ovu vilicu ne budes mogao reparirati jer ti je cementirani dio na stapovima oguljen,tako da budes trebao drugu.

Na oko bi rekao da nije original termogrupa gore,ali nije ti ni bitno ako ces ici na kit.

Bojim se da ove hrapave ne budes uspio spasiti samo grijanjem,trebat ce osmirglati ovaj dio koji se trusi,pa onda tek grijati i mazati uljem,WD-om ili slicno.

Nogaru isto treba posloziti,puknuo je komad za koji ga se diže i federi su neki ljevi.

Da se mene pita nebi metao kit na upitnu masinu.Kit naruci nakon sto skines ovu termogrupu i provjeris stanje svega...

Sve u svemu nije losa kupnja,ima posla,ali nije to nista strasno.Koliko vidim ralica je citava,a to je lutrija na mc2 i mc3 seriji jer je nitko ne skida kako treba,a to je da se skine prednji kotač.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #4 : 05 Rujan, 2020, 23:15:11 »
Extra nula bodova...

Potrgano je tu malo vise plastika nego sto si napisao,ali nije strasno i nije na vidljivim mjestima.

Ovu vilicu ne budes mogao reparirati jer ti je cementirani dio na stapovima oguljen,tako da budes trebao drugu.

Na oko bi rekao da nije original termogrupa gore,ali nije ti ni bitno ako ces ici na kit.

Bojim se da ove hrapave ne budes uspio spasiti samo grijanjem,trebat ce osmirglati ovaj dio koji se trusi,pa onda tek grijati i mazati uljem,WD-om ili slicno.

Nogaru isto treba posloziti,puknuo je komad za koji ga se diže i federi su neki ljevi.

Da se mene pita nebi metao kit na upitnu masinu.Kit naruci nakon sto skines ovu termogrupu i provjeris stanje svega...

Sve u svemu nije losa kupnja,ima posla,ali nije to nista strasno.Koliko vidim ralica je citava,a to je lutrija na mc2 i mc3 seriji jer je nitko ne skida kako treba,a to je da se skine prednji kotač.

Po tvome, jel se isplati ulagati u skuter? Bas me zanima
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #5 : 05 Rujan, 2020, 23:31:23 »
Koliko sam na brzinu procito svida mi se, jedino bi izbjegavo tu extru jer je teski ocaj

haha.. a meni je na malagutiju bila super i dobro je išla... znači nije na svakome isto... mozda ostavim ovoga onda, vidićemo kroz vrijeme što bude
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #6 : 06 Rujan, 2020, 05:39:34 »
Ako se ne varam ja sam za svog mc2 dao 1500kn,a masina je bila zaribana,tako da si u svakom slucaju prosao bolje nego ja i imas racunice da si poslozis taj skuter,ali posla svakako ima.
Baci si oko na mog mc2 kako je izgledao kad sam ga kupio...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #7 : 06 Rujan, 2020, 07:51:56 »
Onda je to to. Za zimui šarafljanje bude dobar... Iako, kako mi se čini, odmah sam krenio na njega hahaha a nisan ga imao u planu šarafit jos 14 dana dok ne prođe sezona...

Onda ćemo lagano naprid, pa kud stiglo da stiglo
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #8 : 06 Rujan, 2020, 11:52:06 »
Op op, jos jedna restauracija  :toothy9: Tako treba  :headbang: Da spasimo scooter scenu

Imat ces posla, samo da volje ne izgubis :P  Ja bi mijenjao sve, dok je skuter rastavljen, pogotovo radilicu i lezajeve, sad kad je maksimalno rastavljen, poslje bude muka opet sve rastavljat... a iz iskustva vise nikad nebi vozio serijsku radilicu i 70cc...

Ove hrapave plastike bi ja probao prije svega oprat samponom i cetkicom, da skinem sva s*anja sa njih, a onda najjeftinija opcija ti je sprej/mlijeko od manola u tokicu, mislim da je dvadesetak kuna, dobis i spuzvicu sa njim, naspricat plastike da su mokre u tome i ostavit dok se osusi, poslije ponovi i istrljaj krpom... pa vidi jel sta bolje...

Karb sam ja prao u octu, potopio sam ga i ostavio, al treba paziti, jer aluminij nagriza, pa da ne ostavis par dana, max 10 sati, stim da bi pratio situaciju... i rastavit ful.. nemoj gumice potapati... mozes u mojoj temi vidit od peugeota kako je ispao...

ps. za metalne hrdjave dijelove, preporuka je antikorozin ili nesto slicno, nije skup, premazes i pojede hrdjave dijelove... poslije vidis kakvo je stanje, mozes cetkat, pa ponovit, a on kad se osusi na njega moze boja... netreba ga ispirat, samo trusne dijelove cistis... dupli color temperaturni za auspuh preporuka od budget varijanti......

« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2020, 11:54:12 Poggiali »

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #9 : 06 Rujan, 2020, 13:59:20 »

Na oko bi rekao da nije original termogrupa gore,ali nije ti ni bitno ako ces ici na kit.


Upravo sam rastavio sve blokove, original je sve na njemu

Op op, jos jedna restauracija  :toothy9: Tako treba  :headbang: Da spasimo scooter scenu

Imat ces posla, samo da volje ne izgubis :P  Ja bi mijenjao sve, dok je skuter rastavljen, pogotovo radilicu i lezajeve, sad kad je maksimalno rastavljen, poslje bude muka opet sve rastavljat... a iz iskustva vise nikad nebi vozio serijsku radilicu i 70cc...

Ove hrapave plastike bi ja probao prije svega oprat samponom i cetkicom, da skinem sva s*anja sa njih, a onda najjeftinija opcija ti je sprej/mlijeko od manola u tokicu, mislim da je dvadesetak kuna, dobis i spuzvicu sa njim, naspricat plastike da su mokre u tome i ostavit dok se osusi, poslije ponovi i istrljaj krpom... pa vidi jel sta bolje...

Karb sam ja prao u octu, potopio sam ga i ostavio, al treba paziti, jer aluminij nagriza, pa da ne ostavis par dana, max 10 sati, stim da bi pratio situaciju... i rastavit ful.. nemoj gumice potapati... mozes u mojoj temi vidit od peugeota kako je ispao...

ps. za metalne hrdjave dijelove, preporuka je antikorozin ili nesto slicno, nije skup, premazes i pojede hrdjave dijelove... poslije vidis kakvo je stanje, mozes cetkat, pa ponovit, a on kad se osusi na njega moze boja... netreba ga ispirat, samo trusne dijelove cistis... dupli color temperaturni za auspuh preporuka od budget varijanti......



i to nije bio samo tvoj savjet, već i Buddy94 koji koliko god čeznio za skuterom, reko mi je da bi bilo dobro sve promjeniti kako je i on napravio... MIC mi je također reko da rastavim komplet mašinu, tako sam sada i krenio lagano...

sve sam poskidao, izj**bao sam se ko nikad... zaboravio auspuh skinut, pa sam morao vraćat nazad, pa ovo pa ono, pa me struja do anlasera zezala, pa skini njega, pa sajla pumpe xd nikako ga skinit sa nosača hahahahaha...

ali, sve sam lagano uspio, i guštajte u fotkama:

- krenem ga rastavljat u nutra i skinem gumu i krene van voda/antifriz... jao, vadi ga van, i puštaj tekućine vaaan...



- negdje sam na ovom forumu vidio ovu foru da ga bacim na bok, mislim da je od dario007...



- skinem kotač i sjetim se da nisam ulje iz getribe ispustio.. amaaatererrruuuuu! hahaha



- termogrupa me ušokirala, ujedno i prva ikad da sam ju sam skinio i odma i očistio ...













- ovu foru sa vezicama sam vidio po oglasima, pa sam zaključio da je brutalno dobra ideja za lakše organiziranje



sve ima orginal pia oznaku na sebi, tako da ne vidim da je išta kemijano, osim možda tu i tamo promijenjen servis... variomat mi se čini ok, kvačilo je onako, žnj...
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:23:48 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #10 : 06 Rujan, 2020, 14:06:24 »
Ajde dobro ti ide ako nisi nikad raskopao takav skut :icon_thumright:
Oko kvacila se nemoj zamarat, nemoguce da su ga unistili jer je dobro.
Po klipu se vidi da je bilo nekad nekakvo ljepljenje i diht masa na glavi upucuje da je netko slagal, ali to je nebitno isto.
Vodenu pumpu obavezno orginal uzmi i onda si bez brige.

E da i Dario skuter obicno polegne na ljevu stranu, budes vec sam skuzil zakaj na ljevu. Hahahahaha ali ima razlog.
« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2020, 14:08:29 matija84m »
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #11 : 06 Rujan, 2020, 14:12:34 »
treba na kvačilu promjenit oprugice, centralni, i malo ga ispuhat i oprat, po mome oku jel...
aa što se tiče klipa, mislim da će ostati ili na polici za uspomenu ili ide u smeće... bolcna će doć nova, igličasti isto
do radilice još nisam doošao ali polako..
vodena će isto nova doć, samo ne znam ocu li komplet, ili reparirat, iskreno nisam je još otkrio gdje je hahahaha

Pitanja:

-> gledao sam malo po forumu, naletio sam da se može 7-13% getriba produžiti a možda i jače... zanima je jel tko zna u kakvoj kombinaciji pa da nešto polovno uzmem da uštedim makar na tome

-> uz to, ne znam kako skinuti zadnji amortizer, jebe me, našpricao sam ga wd i avasolom, ali okreće se sve, pokušaću ga još sa kliještima stisnut pa gedorima nastavit okretati...

-> prednji dio motora i vilice još nisam krenio dirat... koje su najbolje vilice a da paše na ovog NRG? da odma i to krenem tražiti i odmah pripremiti za search
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4105
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #12 : 06 Rujan, 2020, 14:17:38 »
Fino to tebi ide... samo pucaj slike radi sebe, jer nema sanse da sve zapamtis, i nemoj zurit... uzet ce ti i vise vremena nego planiras, al napravi kak spada, pa da si posle ne mislis ...

E da, vidim da su ti ivasol/dimmer preporucili, mada ja bi radije probao ako ide sa naftom, jer od nje ostane masno, a zeljezo bolje da je masno, sporije oksidira...

Takodjer sve metalne dijelove naulji ako ce ti stajat neko vrijeme, da ne hrdja....

Za to bi godiste bilo dobro ic sa novim crijevim, pa cak lajtung od kocnica... nije tolko skupo kolko glavobolje moze napravit...


edit... za getribu ja cak nebi gledao, jer serijska je dosta duga, stavis neki vario i jos si je produzio malo... bez 70cc na tvoju kilazu nista nebi gledao produzivanje  :happy6:
« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2020, 14:20:17 Poggiali »

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #13 : 06 Rujan, 2020, 14:54:59 »
Termogrupa ako ima piaggio zig je od nrg/runner/zip prije 98.g 4 kutna.

Ja sam powera stavljao na bok kad sam anlaser mijenjao,pa mi je tako bilo jednostavnije posto se power tesko podkloca jer je tank sa donje strane.Mc3 potklocas kako oces pod ovaj željezni dio ispod ralice.

Ajde slikaj blok sa mjesta gdje se vide namotaji,da vidimo jel i blok kao i cilindar sa stare ili nove tipe...
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #14 : 06 Rujan, 2020, 15:11:42 »
Za sada sam izglanjco koliko sam mogao dekl i sve rastavio iz njega, tko to sastavi, sastavi hahaha ...  :drunken_smilie:





Ovo je za sada jedina fotka iz bliza koju imam, nedjelja je, idem se vozat na xmaxu  :glasses9: ;D



nastavljam ili sutra navečer ili utorak kroz jutro/dan
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #15 : 06 Rujan, 2020, 15:14:13 »
i dajte, trebam sve - ležajeve sa getribe, radilice, i dekl, jel tko zna koji su, i koju marku uzet i model? dok imam keša da sve naručim...
- uz sve ovo, zadnji amortizer, koji točno ide na NRG?


ako gore niste pročitali, dajte ovo:


Pitanja:

-> gledao sam malo po forumu, naletio sam da se može 7-13% getriba produžiti a možda i jače... zanima je jel tko zna u kakvoj kombinaciji pa da nešto polovno uzmem da uštedim makar na tome

-> (ovo sam riješio tako da sam papagajkama uhvatio pa gedorom odvidao)

-> prednji dio motora i vilice još nisam krenio dirat... koje su najbolje vilice a da paše na ovog NRG? da odma i to krenem tražiti i odmah pripremiti za search
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #16 : 06 Rujan, 2020, 15:28:33 »
Jbg nisam ti rekao da slika mora biti bez magneta,ili ako nemas radapciger slikaj sa one unutarnje strane u predjelu magneta,stariji blok ima jednu rupu kroz koju prolaze zice namotaja.Namotaje je isto netko skidao jer su inace zice propeljane ispod lulice vode.

7 i 13% ti pase sa Zip-a AC 7% je primar,a 13% sekundar.Problem je samo sto nema svaki Zip istu getribu,pa je to lutrija pronaci.
Serijski prijenos je 13/46,13/48
Zip   prijenos 14/46,15/48

Vilice ne pasu sa nicega bez kemije,osim sa starog vxr-a,samo onda prednji kraj bude vislji za jedno 5cm i ne vozi se dobro i nakaradno izgleda.

Jesi uspio variomat sa trokut turpijom odserafiti?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #17 : 06 Rujan, 2020, 15:32:56 »
Vilice ne pasu sa nicega bez kemije,osim sa starog vxr-a,samo onda prednji kraj bude vislji za jedno 5cm i ne vozi se dobro i nakaradno izgleda.

Jesi uspio variomat sa trokut turpijom odserafiti?


Dobro, iskemijat ću nešto, vidiću još jel se ove daji rijesit ili su za smeće..

Variomati i kvacilo je skinio tata, ja sam odusto i poslo sve u 3pm, za 2 minute cujem samo kompresor kako se puni, dok sam doso taman udario pištoljem, skinio vario, prebaci na drugi, dum dum dum, skine kvacilo hahaha.. samo sam se nasmijao i reko kako sam zab na pistolj i kompresor
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #18 : 06 Rujan, 2020, 16:25:01 »
Ma ti si to kupil tati da slaze :toothy12:
Ma nemoj se zamarat sa duzom getribom.  Nece ti bit potrebna pogotovo ako ces ostat na 49ccm. Variomat je dovoljan u tom slucaju.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio NRG MC3 DD LC 2003 by Challenbeen
« Odgovori #19 : 06 Rujan, 2020, 17:49:59 »
Ma psovo sam i vikao ko budala pa je doso vidit sa kime se tucem  hahahaa... Jao jao... Biće ovo dobar skuterić...

Kroz ovaj tjedan moram odlučit oće 50cc ili 70cc ić i koji...
A i kod buddy i mica na dijagnostiku određeni djelovi da se vidi jel ispravno i što i kako bum dalje ulagal, neeee...
« Zadnja izmjena: 06 Rujan, 2020, 18:07:39 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"