Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen  (Posjeta: 89363 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« : 24 Kolovoz, 2020, 13:17:57 »
Xmax 300 - 2020 godina, moja tema o mom novom ljubimcu. Ovu prvu objavu ću uvik izmijeniti za nove pridošlice na forumu koji planiraju kupiti Xmax 300 bio nov ili polovan. Drago mi je da se posjetili moju temu, i da će te štošta naučiti o njemu.

Editt - PODACI:
Puno ime: 2020 Yamaha 300 I.E 4V E4
Model Yamaha: CZD300-A / BY37
Ime i kod boje: Matt Light Grey Metallic 3 (MLNM3)


Naime, troškovi koji su me prvo dočekali:
- Cijena skutera 44.500 kn - u Pribudić-Borčić SPLIT
- Full osiguranje - 528 kn (Croatia osiguranje)
- Full kasko - 2.248 kn (Croatia osiguranje)
- Probna tablica - 40 kn (jer u Splitu nijedan tehnički nije imao ZD tablice)
- Davanja na tehničkom i tablica - 1.500 kn
- normalna tablica po narudžbi - 300 kn
-> UKUPNO: cca 49.000 kn


Dodatno što planiram ugradit ili je ugrađenoi:
- kufer 49 litara 34B-F84A8-10-00 sa nosačem B74-F48D0-00-00 (Kupljen zamjenski GIVI od 47 litara sa OEM Yamaha nosačem)
- Pokrivalo B74-F47L0-00-00 - 900 kn (još nije kupljeno)
- štitnici za ruke na ručkama - Aliexpress 140 kn - link dole!
- Kappa nešto nešto - 530 kn sa poštarinom, kvalitetniji nosač mobitela (Tvrdi čovjek iz Mah Moto WebShop)
- Aliexpress retrovizori - 700 kn sa carinom i poštarinom https://a.aliexpress.com/_mOTZEvN

Podaci o potrošnji i kilometrima:
- Zapremnina rezervara: 12 litara
- Prosječna potrošnja: Potrošnja 2,5 litara na 100 kilometara, a može bit 3 litre ako se vozi do 5.500 okretaja (ovo je najoptimalnija potrošnja). 3,5 do 3,7 je neki prosjek gradske vožnje, a stalno držanje punog gasa je 5 do 5,2 litre na 100 km.
- Najviše kilometara sa rezervoarom: 360 km - ali to je full lagana vožnja bez divljanja


Podaci o cijenama i servisiranju:
- Ulje: Yamablue 10w40 4S (1,6 litara)
- Filter ulja: OEM Yamaha
- Ulje prijenosa: Yamalube Scooter Gear OIL (0,2 litara)

- Izmjena ulja i filtera po servisnom intervalu:
  1. Trofej moto Zadar - 446 kuna - ulje i filter ulja - Servis na 1.000 km
  2. Motonautika VM Šibenik - 459 kuna - ulje, filter ulja i brtva) - Servis na 5.000 km
  3. Motonautika VM Šibenik - 838 kuna - ulje, filter ulja, ulje prijenosa, filter zraka, filter dekla, brtva i rad - servis na 10.000 km

- Izmjena ulja i filtera kući:
  1. ulje i filter - 3.000 km (napravljen)
  2. ulje i filter - 7.500 km (napravljen)
  3. ulje i filter  - 12.500 km (napravljen)

- Izmjena guma:
  1. Zadnja na 6.100 km - 750 kn sa montažom Bridgestone Hoop B2 PRO
  2. Prednja na 6.550 km - 850 kn sa montažom Bridgestone Battlax SC2 RAIN
  3. Zadnja na 12.500 km - 740 kn sa montažom Bridgestone Hoop B2

_______________________________________

Kupljen 20.08.2020 ganjc nov u Splitu. Nalazi se na otoku Pagu.

Što se tiče skutera ko skutera, lijep je, privlačan, moćan, brz, vuče, ide, nema te gradske gužbe u Splitu, Omišu, Biogradu, Zadru, Novalji koja ga je zaustavila ili gdje se nije mogao probiti... ali sjedalooo neuuudoboonooooooooooooooooooo...  :dontknow: 
@dacerovs me na to upozoravao nekoliko puta ali sam se doslovno oglušio. Usmjeravao me na duplo UDOBNIJEG Burgmana 400 i skupljeg 15.000 kn, al eto, lako je sad biti general posli bitke, znamo što ćemo drugi put...

Što se tiče sjedala, super je do 30 minuta na skuteru. Do 45 min se osjeća nelagoda, do 60 minuta je poprilično neudobno. Pazite, imam 140 kg i 197 cm sam visok... Sa sjedalom udobno je do 120 minuta, preko se opet osjećaju trnci.
Vozio sam ga kući od Splita za Omiš, pa u komadu od Omiša u Trogir pa na Pag preko Biograda (sa curom) i skuter je išao super i to na pola gasa. Razrada mašine je u tijeku pa nisam stiskao preko 5.500 okretaja, osim tu i tamo gas do kraja da se preteče auto koji smeta.

Skuter stvoren za travel. Na satu kad smo sjeli, bilo je 0 km, a na travel je bilo 0,2 km. napunili smo ga na 1,5km na INA najbližem njima, te smo 40 km prošli po Splitu tražeći tehnički koji ima zadarske tablice za motor... užas. Nisam se odma sjetio probnih... to mi rekla žena na šalteru na 4-tom tehničkom kojeg smo obišli i uredno zaradila 60 kn za kavu hahahha (40 probne, 60 manča) jer mi je to posli drugog postao brutalni stres.

Što se tiče potrošnje, tankan je na 698 km treći put, odnosno prije toga je utankano u njega ravno 23 litre benzina 95-ice, po tome ispada prosječna potrošnja od 3,3 litre pri čemu je putno računalo na xmaxu bilo precizno!!! (sad već na satu ima 800 km) samo da se zna da se ne čudite... po meni, super potrošnja za 1/3 puta nas dvoje magistralom kući, 1/3 skroz lagano međugradski i 1/3 gradska vožnja

Sve u svemu, ja sam zadovoljan skuterom i odmah se primijeti zašto ga skoro svi imaju i svugdje ga vidite. Lijep, brz, probija se kroz grad i gužve, ispod sjedala 2 velike kacige i još torbica stane.. čudo!

Rasvjeta, signalizacija... odma u glavu, Led svitla (kratka) po noći su super, a dugo je smeće, gotovo nema razlike. Blahh.. tribalo bi malo i podignuti svijetla (far?), ne znam jel to uopće moguće a nije mi ni palo napamet pitati ovlaštenoga. U zavoju, svitla ne bacaju dovoljno široko snop, pa se skoro ni ne vidu kutevi...

Da se odmah i to zna, razrada mašina traje 1.000 kilometara, i tad se obavlja prva izmjena ulja. (500 kn sa filterom)
Ostale troškove ću pisati kako dođe što sa njime, nadam se, ako vas bude zanimalo ...

Vožnja po noći (čitaj HLADNOME) je dobra, ugrađeni vjetrobran štitit pogotovo kad je dignut na najveću razinu, zaštita ručki, tj. šaka je nikakva, trebate ili rukavice ili nešto drugo nabaviti... na starom modelu xmaxa je to super riješeno čak i na skipperu!! Noge se povlače unutra i aerodinamika tuče onda u zadnji kraj.

Prelazak preko rupe je katastrofa iako su namještene opruge prema meni, i bolje izbjeć svakako ... osjeti se svaka rupica i kamenčić na cesti...

Za bilo kakva pitanja ostajem na raspolaganju.










Srpanj 2021:

Skuter je odličan, od modifikacija se napravilo svašta, stavljeni su drugi retrovizori (osvrtna ogledala) koji su puno bolji nego stari, USB i nosač navigacije je ugrađen, promijenjene su gume i definitivno preporučam da se to što prije promjeni, stavio sam nove Bridgestone Battlax SC2 Rain naprid i Bridgestone Hoop B2 nazad koja je u dimenziji veća (150-70-15) i to je napravilo bolji skuter nego što je bio, i u zavoju i po mokroj cesti da ne kažem kako kvalitetnije koči i ne proklizava po suhom. Još je montiran nosač kufera i stavljen GIVI 47 litara koji nije najkvalitetniji na svijetu ali služi svrsi.
Još nije mijenjan variomat niti je ikad skidano deklo (na servisu na 10.000 km) niti čišćeni filteri (ima 2 filtera zraka a i promjenjeni na 10.000 km), ali radi agresivnije vožnje ulje se mijenja svakih 2.500 kilometara. Jednu izmjenu ja, drugu ovlašteni servis. Trenutno ima 11.200+ kilometara na satu a i kao prvog dana, odlično ga je voziti. Vozio sam ga i par kilometara po makadamu, nikako ne preporučam po makadamu preko 150 kg vozač ili vozač sa putnikom... isključivo sam ako se mora... išao sam i sa prvom ugradnjom gume, i sa novom širom.

Moram priznati da sam sa skuterom zadovoljan, makar se vozio u dvoje ili sam.



« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2021, 00:18:41 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #1 : 24 Kolovoz, 2020, 13:57:42 »
Čestitam!
I meni je na nišanu.
Sretna vožnja!

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #2 : 24 Kolovoz, 2020, 14:10:31 »
Znaci neudoban je... Imam isti problem na beverlyu doslovne se ukocim nakon nekih 45min u komadu, sve utrne i trtica pocnw bolit. Doslobno ne mozes sjedit vise moras stat na par min. Max sam ga uspio vozit nekih sat ipo u komadu i to sam onda jedva ustao s njega... Tako da sam gledo xmaxa zbog toga ali onda otpada. Cak sam vozio par puta od frenda i na prvu je udoban. Njemu je ok, vjer jer je lagan i nizi od mene...
Nrg sam vise puta vozio po 2h u komadu na onom jadu od sica. Beverly je iso na prvu udobniji. Sad sam narucio onaj neki jastuk airhawk pa cemo vidit oce li sta pomoc na bevu

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #3 : 24 Kolovoz, 2020, 14:20:28 »
Cestitke na novoj vozilici,neka dugo i dobro sluzi.

Lijepo si ti to opisao i prezentirao,meni je xmax napet vec duze vrijeme,ali ne mogu se odvojiti od 50tkn za skuter,jbg.

Gledam malo ovaj kasko,jel moguce da je toliko skup,jbt za nov auto od 123tkn mi je bila manja polica?


Htio bi samo napomenuti da vlasnik nije relevantan za sic,ipak covjek ima 140kg i 197cm,tako da je malo van gabaritni...heheh
Vjerujem da bi nekome laksem bio ugodniji.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #4 : 24 Kolovoz, 2020, 14:28:05 »
Auuuu sto ga napisa, onako za Oskara, i jos si moj covjek po gabaritima, fala kur*u. Bacio sam oko na tog Xmaxa, ali ubio si me u pojam glede udobnosti sjedala, al me razocara ufff. A trrbalo bi postojati nekakvo Touring sjedalo ako sam dobro zapazio? U cemu je tocno problem? Pretvrda spuzva ili jednistavno nema debljine?
Ako ti je to rekao Danijel glede sjedala, onda bi to mogao biti opci i objektivni dojam, dakle nije Toruing sjedalo.

Jesi vozio kad (ali na duzu turicu) Nexusa, kakav ti je on naspram Xmaxa? Mene je mucilo isto sjedalo... Ali dalo bi se podsajbat da bude mekanije...

Kakav je stari Xmax po pitanju udobnosti? Vozio sam ga, ali nisam ganjao 100km...

Ovo s led rasvjetom mi niie jasno, imao sam slicnih problema na novoj Ninji, prevelik je kontrast izmedju osvjetljenog i neosvjetljenog jer je snop poslozen kao po propisima... Inace kad sam god sebi slagao ilegalne ledice, koje su bacale tamo gdje i ne trrba,.vozi9 sam se brze nocu nego danju, a sa Ninjom sam imao velikih problema u ostrijim zavojima, jednostavno bi se pogubio pansam usaltao u safe mod + gmizajuci i problemi su nestali...
Inace sam veliki fan brze voznje po noci iako me je sve vise strah divljih zivotinja.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #5 : 24 Kolovoz, 2020, 14:32:44 »
Cestitke na kupovini 👍💪👌
Prelijep skuter. Al bolesno skup
Kod vas je to statusni simbol dole u dalmaciji. ima ih na svakom cosku, dok kod nas neces vidjet nijednog
:yamaha:

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #6 : 24 Kolovoz, 2020, 14:44:11 »
Hvala deki  :icon_thumright:

tdj595 ; gle, za moju visinu očito nije udoban za velike ture. Isto sam i ja pomislio nabavit neki jastuk, makar mamu nagovorio da mi sašije nešto udobno. Definitivno ću nešto iskemijati (planirao sam čak kupiti comfort sjedalo a ovo original modicifirat tj pretapecirat vozačev dio sa udobnijem sjedalom, al mi se neda bacat pare u vjetar) a to će biti baš neka vrsta jastučića tapeciranog u sky srebrnu/sivu boju  :happy8:

Dario007 ; hvala ti, nadam se da cu proć minimalno 50.000 sa njime pa ko živ ko mrtav. 50.000 kn je zapravo u redu cijena, ako ćemo realno, ako se on stvarno sljedećih 70.000-100.000 km prođe bez ikakvih problema uz redovite servise i prijevremene izmjene ulja (ako je interval 5.000 kako je propisan, minjaš do 3.000 km)

kasko:



Nekidan sam platio 3.300 kn za fuuuuuul kasko sa svim zaštitama i osiguranjima za Vitaru 1,6i 2017 god... ne znam, jebiga hahaha ...

Corector ; volim sve napisat, tako sam za sve napisa do sad, sva tri skuterićaaa  :laughing1: haha dada, očito smo "pravi" komadi hahah ... a čuješ, baš dan prije kupnje novog xmaxa išao sam sa buddy64 po njegovog xmaxa250 2007 godište. Vozio sam ga od Vodica do Biograda i bio mi je čak puno udobniji nego ovaj novi. Znači ništa pretjerano puno... Kako sam gore napisao, ne želim plaćat comfort sjedalo jer smatram da nije baš nešto bolji (ali mi sad žao što nisam uzeo za 3.000 kn više TechMax izvedbu).

Na nexusu sam se zadnji put vozio 2015-ste godine kao suvozač. Nisam nijedan išao gledati polovni jer po opisu i slikama nijedan mi se nije činio dovoljno dobar (super stanje).

Što se tiče vožnji noću, i ja ih obožavam jer vidim da li mi netko dolazi u (prije) zavoj(a), koliko je daleko od mene i slično. Ni meni nije jasno, samo evo, nastojat ću to sve detaljno istražiti i tu objasniti.

PchelaUbica ; hahahhaha da, doslovno, ili ih vidiš 400 komada u jednom danu, ili ne vidiš nijedan. Ali ih ima MAAASUUU!!! Vidit ćeš mojeg kad krenem putovat sa njime po HR hahahaha
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:01:51 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #7 : 24 Kolovoz, 2020, 14:46:00 »
yamahica ko sisica  :cice:

što se tice sica, sjecam se efz dok je imao nexusa 250, i zalio se na neudobnost sica, a bio je skoro pa istih gabarita  :toothy10: :toothy10:

znam da je dao raditi sic kod shadowa, pa baci oko, pitaj jel se isplati tu šta
https://www.facebook.com/Shadowsc-Moto-Sicevi-116521738693047
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #8 : 24 Kolovoz, 2020, 15:32:27 »
Sjedalo će ti se s vremenom profilirat ipak s ti ljudina i po.
Najbolji položaj sjedenja i sjedalo u toj klasi ima Downtown 300/350.
DT 350 nešto bolje ide ali kad ga kupiš oženio si se na dulje vrijeme. Zato gledam xmaxa

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4109
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #9 : 24 Kolovoz, 2020, 19:15:04 »
Super recenzija  :headbang:

I bas mi je zao zbog sica... ovako super izgleda skuteric... nadam se da se da nesto iskemijat za udobnost, ako nista, nabavi biciklisticke hlace  ;D

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #10 : 24 Kolovoz, 2020, 20:20:38 »
Vidit ćemo hoće li se razraditi. Mozda nabavim jastuk, tj majka ga napravi, ili naručim onaj ili pošaljem liku. Dosta sam se rastrošio plus još za skippera sam masu dijelova naručio, i neke stvari za navigaciju ta xmaxa, pa ćemo sa vremenom i sjedalo riješiti!!!

Što se tiče nastakna recenzije ovo me naaaajviše impresioniralo:



Ovo je ono što me od kymca xcining s odbilo u dalekom koraku, a dobijem gotovo isti skuter (polovno duplo skuplji) i još nekih modela.

Što se tiče zaštita za ruku, danas na poslu sam 3 sata tražio i pronašao sam te sam odmah i naručio za 135 kn: https://a.aliexpress.com/_dY3s2nQ

« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:02:31 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #11 : 24 Kolovoz, 2020, 20:29:51 »
218 kn cerade (2 komada) za skuter, ovo je po preporuci kad sam ovo gledao:






Link za narudžbu: https://a.aliexpress.com/_dT94ous
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:02:54 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline FujiiX

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 38
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZigZag/Vrsi
  • Moj Skuter: X-max 300
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #12 : 24 Kolovoz, 2020, 22:28:47 »
Čestitam foto kolega, odlično si ga predstavio  :headbang:

Imam istog u istoj boji  :icon_biggrin:
Da si ovo postao prije, mogli smo  :vopipivo:. Bio u Vrsima do nedelje.

Zanima me isto zašto si uzeo kasko? Znam da je cifra povelika na novome  :icon_scratch:

Kad smo kod cerade, ja svom uzeo ovo dok je bilo na popustu od 15eur
https://www.xlmoto.eu/motorcycle-accessories/motorcycle-accessories_c90/motorcycle-covers_c99/xlmoto-essential-mc-cover_pid-PM-0085940


Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #13 : 24 Kolovoz, 2020, 22:55:36 »
Čestitam foto kolega, odlično si ga predstavio  :headbang:

Imam istog u istoj boji  :icon_biggrin:
Da si ovo postao prije, mogli smo  :vopipivo:. Bio u Vrsima do nedelje.

Zanima me isto zašto si uzeo kasko? Znam da je cifra povelika na novome  :icon_scratch:

Kad smo kod cerade, ja svom uzeo ovo dok je bilo na popustu od 15eur
https://www.xlmoto.eu/motorcycle-accessories/motorcycle-accessories_c90/motorcycle-covers_c99/xlmoto-essential-mc-cover_pid-PM-0085940

Hvala tii!
Šteta... nisam htio odmah, čak sam planirao pisati poslije prvog servisa kad napravim 1000+ km, ali eto... tako se poklopilo

Ovo je iz subote po gradu:



Kasko? zato jer je nov SKUTER i na svim autima ima uplaćen kasko, a i moram priznati, to mi je bio poklon od tate.  :glasses9: :headbang:

Dobra cerada... Narucit cu je ako mi hitno zatreba a ove još ne stignu...

Odlično, sad imamo još jednog iksmaksića sa kojim mogu časkat ;)

(EDITT: 4 puta da ispravin greške ajme)
« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:03:14 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #14 : 25 Kolovoz, 2020, 07:15:51 »
Ooo kolega, jos jednom cestitam na novoj vozlici!
Sve sta si rekao je tocno, milina za citat, kao da sam ja pisao.
Sta se svjetla tice, sve je divno krasno sta se tih LED svjetla tice ali svi imaju boljku kad se u mraku uleti u zavoj onda je izlaz lutrija, ne vidi se nista zivo u kutevima, morat ces se naviknut ili ako bas puno tripujes dodat dva reflektora na prednju vilicu, imas na netu vec kako je ekipa to montirala.

Aj sretno, pisi nam dozivljaje i nabijaj kilometre!!

Offline grx

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #15 : 25 Kolovoz, 2020, 08:55:29 »
Čestitke! Znaci Povljana je dobila X maxa  ;D
Tu sam, pa ak te vidim zaustavim da pozdravim...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #16 : 25 Kolovoz, 2020, 09:01:29 »
Hvala ti punooo kolega dacerovs  :glasses9:

Što se tiče LEDica, po mome mišljenju smatram da bi tribali bit višlji, jer kad si u zavoju si nagnut, te širina ne predstavlja problem, nego visina :icon_biggrin: moraću to nešto iskemijati, makar ga sam išao riktati.
Prvo prčkanje po Xmaxu sam napravio sinoć u 21:00 kad sam vizir podigao na najveći zub, i aerodinamika preko 100 km/h dok sjedim uspravno je puno puno bolja!

grx ; tako je, Povljana je dobila Xmaxa... slobodno me zaustavi, a nećeš moći prije 27-oga jer radim dnevne u Novalji!


Evo, da odma postavim fotke gdje sam probavao skuteriće prije nego što sam ih išao kupiti, a razlika u udobnosti je ogrobna. na Nmaxu sam se osjećao kao da sam na aeroxu ili runneru... pa bacite pogled kako izgleda paški medvid na skuterićima.. haha  :laughing6: :toothy12:

Testni model Nmax155



Testni model Xmax300 TechMax:

« Zadnja izmjena: 16 Rujan, 2020, 14:03:44 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #17 : 25 Kolovoz, 2020, 09:33:19 »
Nisi valjda od Paske soli toliki izrastao,jbt Nmax izgleda ko igracka pod tobom,heheh :laughing7:

Dobro da nisi Nmaxa uzeo,tocno bi na onom spoju vozackog i suvozackog sica morao sjediti...Jbg u Japanu ima valjda 3 covjeka tvojih gabarita,oni sve rade za pinklece i tu se mi od 170-180cm smjestimo kak treba.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #18 : 25 Kolovoz, 2020, 09:38:59 »
Nisi valjda od Paske soli toliki izrastao,jbt Nmax izgleda ko igracka pod tobom,heheh :laughing7:

Dobro da nisi Nmaxa uzeo,tocno bi na onom spoju vozackog i suvozackog sica morao sjediti...Jbg u Japanu ima valjda 3 covjeka tvojih gabarita,oni sve rade za pinklece i tu se mi od 170-180cm smjestimo kak treba.

Pa na skiperu ti se ja vozim na suvozačevom sjedalu, nagnut na naslonjač tj kufer... kad sam sam na skippiću, sa njime mogu di oću koliko god dugo triba.. u dvoje se zamorno vozit, probali smo do Splita, neudobnije ispada nego na xmaxu... na xmaxu bih isto sjedio na pola, ali ne mogu radi otkinutog djela  :dontknow: javio sam se onome "Shadowsc Moto Sicevi", kaže mi čovik da tek na zimu dolazim na red i da će me koštati cca 1600 kn. Ovako kupim comfort sjedalo i popušim 2.000 kn bezveze a ovako sam na sigurnom. Do tad bi mogao nabaviti onaj  airhawk, po recenzijama sam vidio da ga masu hvalu a na motori.hr određeni ljudi više ne idu nigdje bez njega preko 20-50+ km ... možda ga naručim, vidiću koliko će me opeljušiti prva izmjena ulja, one pi*darije za nosače navigacije i to  :glasses2:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Yamaha X-max 300 2020
« Odgovori #19 : 25 Kolovoz, 2020, 10:27:07 »
Imas na aliexpressu kopiju airhawka to sam ja narucio za prvu ruku da ne bacam pare ako ne posluzi, a i reviewovi su dobri dosta na aliju. Navodno ga treba skroz malo napuhat da zrak prelazi s jedne na drugu stranu kako ulazis u zavoje i naginjes se