Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen  (Posjeta: 89052 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #220 : 07 Listopad, 2020, 21:56:57 »
Nisam ih probao ali to je rolica nije nuklearna fizika,bolje ti ubrzava jer je lakša gramaža od serijske i pošto su ti 4t agregati ajmo reć tvornički uštelani za touring vožnju onda je normalno da ti veselije ide,a odma vidiš da ne valja kad kažeš da spusti okretaje nakon 80,očito prenaglo izbaci vario u nekom momentu,stavi multivar na njega pa da vidiš veselja,samo jebiga svima je skup,a tunirali bi rolicama

Ima na svetu smešara tema o njima,to su komedije kaj tam pišu

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #221 : 07 Listopad, 2020, 22:38:45 »
Nit ih vidio nit ih probao

Cinjenica je da vani dosta se furaju dr pulley na maxi skuterima, svabe trpaju na vespe gts, stavljaju krace remenje, ubacuju podloske da ne brusi blok i brtvu
Ocito ima neko veselje, nikad ne znas, kad ce i ovdje postat must have  :binkybaby: :binkybaby:

Sto nema gp800 drpulley u serijali?

Mi smo ih na zipa 125 stavili, puno lipse ubrzava, a max je ista...
http://www.outletricambi.com/product_details.aspx?id=1548161
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2020, 23:41:12 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #222 : 07 Listopad, 2020, 22:38:56 »
pa cilj i je da kasnije padnu okretaji a time i potrosnja pri nekoj putnickoj brzini... dosta ljudi je reklo da im je sa sportskim variom porasla potrosnja... tak da ni tu nije sve plus

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #223 : 07 Listopad, 2020, 22:47:37 »
Ljudi kupuju i onu spravu sa Top Shopa kaj pumpa trbusnjake,pa ne znam nikog da su mu se vidjele plocice od toga.
Marketing je cudo za uvaljivanje muda pod bubrege.
Bilo kome tko zna kako variomat radi je sve jasno u ovoj prici.
Ako su nulti i krajnji polozaj isti ne moze biti benefita.

Benefit mozes ostvariti vecim ili manjim rolicama,preradom variomata,aftermarket variomatom i tezinom rolica.

Iskljucujem se iz ovoga,jer tesko je sam sebi priznati da si kupio nesto sto nije ono sto je trebalo biti.

Ako ima benefita zasto ostali proizvođaci nisu presli na dr.pulley oblik rolica?Zasto na PH skuterima nitko ne vozi dr.pulley?
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #224 : 07 Listopad, 2020, 23:15:25 »
Marketing je cudo za uvaljivanje muda pod bubrege.
Bilo kome tko zna kako variomat radi je sve jasno u ovoj prici.
Sa ovime si sve rekao,dalje ne treba objašnjavat

Offline dacerovs

  • Nema šerafanja nema živaca
  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1820
  • Spol: Muški
  • Yamaha Nmax Club
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: Suzuki Burgman 400K7
  • Moja Kaciga: Schuberth R2
  • MojSetup: Skoro serijala
  • MojSpuh: Kromirjanji
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #225 : 07 Listopad, 2020, 23:24:11 »
Sad bu vama ciko Dacerovs reko nekaj.
Prvo i prvo,variomat ce na Xmaxu kao i na Nmaxu( jer im je koncept prijenosa full slican) donijet samo bolji start i na krajnjoj brzini prijenos nece ic u prevrtavanje nego ce vrtit iste okretaje cijelo vrijeme.
Nadalje, dobit ce se odjecaj da gubis moment sa variomatom, jednostavno ces imat osjecaj da Yamahin vario bolje radi od 60-70kmh pa nadalje pogotovo uz gram lakse role nego koje je imao serijski.
Nadalje, TDR nije bez veze stavio getribu u kit jer vjerojatno vario nece dat toliko koliko bi sa tom getribom.
TDR ce ti radit kao malo unaprijedena verzija serijskog variomata i to je prva liga.
Malossi je se vrtit ko isus jer on na tom principu radi, na Nmaxu su promasili kompleta setup.
9.5gr role i zuti malossi centralni vriste od okretaja, prevrtava ko tri isusa, imas osjecaj da ide al samo puca od okretaja.
Stavio sam 10.5gr i zuti malossi centralni i opet previse vrti, stavio serijski centralni i onda je to bilo donekle ok, uglavnom Malossi radi najbolje sa svojim federom.
Pisao sam ja to musavim talijanima u Malossi al oni kazu da je to to, ma reko j**** vam vaseg inzinjera i onog tko je to prouzveo i testirao. Osim ako to sve pegla malossi kevlar remen na sto sumnjam.
Kolko sam cuo, ima nekih srpskih influencera na yt koji se snimaju kako servisiranj Xmax300 pa ima neki Rakic koji je stavio malossi i rekao je da je dobio start i bolje meduubrzanje.

Ja sam isto u dilemi za 183cc, dal probat malossija sa 14-15gr rolama, dal samo ustekat TDR sa12gr i TdR centralnim posto je to ionako BoreUp CVT kit.


Svakako, prvo stavi gram lakse role pa vidi kako ce ti se ponasat!

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #226 : 08 Listopad, 2020, 00:23:15 »
Ljudi kupuju i onu spravu sa Top Shopa kaj pumpa trbusnjake,pa ne znam nikog da su mu se vidjele plocice od toga.
Marketing je cudo za uvaljivanje muda pod bubrege.
Bilo kome tko zna kako variomat radi je sve jasno u ovoj prici.
Ako su nulti i krajnji polozaj isti ne moze biti benefita.

Benefit mozes ostvariti vecim ili manjim rolicama,preradom variomata,aftermarket variomatom i tezinom rolica.

Iskljucujem se iz ovoga,jer tesko je sam sebi priznati da si kupio nesto sto nije ono sto je trebalo biti.

Ako ima benefita zasto ostali proizvođaci nisu presli na dr.pulley oblik rolica?Zasto na PH skuterima nitko ne vozi dr.pulley?

teorija i praksa nisu uvjek bas kak si covjek misli...  i ti opet forsiras skuter trke, makar ne znam zakaj bi im to bilo bitno kad stave sve ful iz kataloga na skuter i nakon svake trke srafe... stim da imam feeling da se to na malo ccm  i 2t ni ne osjeti tolko..dr pulley naprave vise km od okruglih rolica i amen.. to mi je bio primarni cilj kod ugradnje, a ovo kaj ide malo bolje je samo bonus...

mozda nisu svi proizvodjaci presli na njih, jer im cijenom nije povoljno, pa je samo gp800 to uveo... mozda su u sumi... :dontknow:
kad probas, mozes davat savjete, a ne na temelju nekih sema, pa to procita neki klinac, pa salje dalje.. stvarno nema smisla.. forum bi trebao biti mjesto informacija, a ne dezinformacija  :drunken_smilie:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #227 : 08 Listopad, 2020, 01:25:14 »
Pa ajde objasni na temelju cega imas dobiti,zato kaj si vise platio?
Jel shvacas da su nulti i krajnji polozaj isti,ili ti nekom praksom pokusavas dobiti ono sto je nemoguce?

Skuter trke nisu montiranje svega iz kataloga,to je more pokusaja i promasaja i probavanja svega i svacega,lude kemije,ali opet nitko ne vozi dr.pulley rolice,a dozvoljene su i svima dobavljive.

U cemu je razlika u radu variomata na skuteru od 400cc i od 50cc,da se na jednom osjeti,a na drugom ne?

Nisam probao i ne planiram probati jer znam kako radi variomat i kako izgleda rolica i kako izgleda to sta bi trebalo napraviti nesto sto ne moze.

Ovo sto si ti uvjeren da ona duze traje je relativan pojam,jer da vrtnja trosi rolicu ona bi se promjerom smanjila,a nebi dobila brid.To dobija od trenja u maksimalnom polozaju.

Neda mi se ulaziti u rasprave,ali svakako necu nekome preporuciti da kupi maglu.
Sutra cu prebaciti ovo u offtopic da covjeku ne kvarimo temu.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #228 : 08 Listopad, 2020, 08:08:49 »
Dajte Pulleya na test. Test podrazumijeva gadjanje gramaze Pulleya vs klasicnih rolica, to je pravi usporedni test.

Mjerenja bolcne u pocetnom polozaju su pokazala da s Pulleyom ona vise izadje, upravo jer je zaravnata i manjeg promjera u tom dijelu. Zato se finije vozi na minimalnim brzinama.
Mozda bi uz prerade nekih variomata, pod uvjetom da ima duzine na stazama, moglo ici jos u maksimum, ali to je vec kemijanje.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #229 : 08 Listopad, 2020, 10:48:55 »
Ne trebas nista micat, sve je ovo kvalitetna rasprava a na meni ostaje da nabavim i kupim dr.pulley. Jos se malo moram mućkat oko izbora pravog varomata.

Sve me više vuče na TDR setup.  :headbang:
Samo da složim jebeni NRG pa da imam para i za Xmaxa slagat haha

I da, iako sam kupio samo 300cc, uvik mi je plan izvuć najbolje iz njega.
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #230 : 08 Listopad, 2020, 14:56:37 »
Samo 300!
Pa ti si jedan od jačih forumaša po pitanju kubikaže

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #231 : 08 Listopad, 2020, 14:59:48 »
Samo 300!
Pa ti si jedan od jačih forumaša po pitanju kubikaže

a što da ne haha :D a mislim da je tu težina i gabariti isto presudni hahahah
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #232 : 08 Listopad, 2020, 16:13:28 »
Samo nemoj citirat ako odmah odgovaraš

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #233 : 08 Listopad, 2020, 16:42:00 »
I da, iako sam kupio samo 300cc, uvik mi je plan izvuć najbolje iz njega.
I to je sasvim legitimno jer je to tvoja volja i želja,ja kužim i one koji ne žele nikaj dirat ali ne kužim te iste kad se krste i drugima koji nemaju isto mišljenje prodaju spike "kupi jače jer će ti dosadit" jer je netko odlučio modat 300, 500 ili 1000ccm,ko da ga je Sveti Bonifacije proizveo i ne smiješ ga pipnut,pa ljudi kupe hayabusu pa ga boostaju i ugrađuju nitro bokte,kaj bi njima rekli,kupi raketu...
« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2020, 16:43:56 Tomi_ZG »

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #234 : 08 Listopad, 2020, 17:23:55 »
Gle tomi, 100 ljudi 100 čudi... ali ni ja ih ne kužim i eto... ja sam kupio sam ulje i filter i sam ga promijenio nakon 2000 km. Drugima nepojmljivo, bacanje para, ovo ono, a ja guštam, štedim mašinu i produžujem životni vijek. Isto tako ne mislim dirat još cilindar itd. niti stavljat stage 1/2 kit, jer mi nema potrebe, ne mislim stavljat akrapa jer želim da je što tiši a ne da grmi pa da se svatko okreće za mnom :D ali da želim getribu, vario mjenjat, i tako neke stvari da izvučem što bolje za manje para, da, želim!

ali sve polako i svojim tokom, neću trčat pred rudo jer nisam toliko bogat da dva puta plaćam isto. Cijenu od 150 kn rolice mi ništa ne značu (dr.pulley) da samo probam. Tako da ću sigurno probati. Za sad ću se držati TDR variomata odnosno onog kompletnog kita, pa kad stigne, lagano ću rastaviti sam deklo i airbox pa krenuti lagano šarafit i po novome.

Točno mi fali u nekim trenucima bolje ubrzanje, tj start, i onaj među start tipa 50-100... samo da 10% bolje vuče, ja bi bio presretan  :glasses9:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #235 : 08 Listopad, 2020, 17:25:54 »
Skuzer vecina nas gleda ko hoby a ne nuzno prevozno sredstvo- to potvrdjuje nase prisustvo tu :headbang:
Za dr.Puley mislim da je dobro rjesenje za stock variomate (tj bolje od okruglih tolica) i sigurno bi iso na to da nisam Polinija stavio. S Polinijem sad stvarno nemam potrebe isprobavati i te dr.P "slidere" jer vec radi kako sam zelio.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #236 : 08 Listopad, 2020, 19:01:40 »
To%u010Dno mi fali u nekim trenucima bolje ubrzanje, tj start, i onaj me%u0111u start tipa 50-100... samo da 10% bolje vu%u010De, ja bi bio presretan  :glasses9:

Ha ha, tocno ti fali jos nekih 70 konjica, tu bi tebi negdje poceo respect prema masini, sto znaci da konacno razmisljas o (po)pustanju gasa.
« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2020, 19:06:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #237 : 08 Listopad, 2020, 19:08:02 »
Kolko ima uopce ta masina konja/kilowata? Mislim serijska po papirima.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #238 : 08 Listopad, 2020, 19:14:00 »
Pa ajde objasni na temelju cega imas dobiti,zato kaj si vise platio?
Jel shvacas da su nulti i krajnji polozaj isti,ili ti nekom praksom pokusavas dobiti ono sto je nemoguce?

Skuter trke nisu montiranje svega iz kataloga,to je more pokusaja i promasaja i probavanja svega i svacega,lude kemije,ali opet nitko ne vozi dr.pulley rolice,a dozvoljene su i svima dobavljive.

U cemu je razlika u radu variomata na skuteru od 400cc i od 50cc,da se na jednom osjeti,a na drugom ne?

Nisam probao i ne planiram probati jer znam kako radi variomat i kako izgleda rolica i kako izgleda to sta bi trebalo napraviti nesto sto ne moze.

Ovo sto si ti uvjeren da ona duze traje je relativan pojam,jer da vrtnja trosi rolicu ona bi se promjerom smanjila,a nebi dobila brid.To dobija od trenja u maksimalnom polozaju.

Neda mi se ulaziti u rasprave,ali svakako necu nekome preporuciti da kupi maglu.
Sutra cu prebaciti ovo u offtopic da covjeku ne kvarimo temu.

Dario daj ne histeriziraj... za lika koji se bavi skuterima se totalno ponasas ko neka konzerva... lepo velim da sam probao i kakav je moj osjecaj... i kaj kaze cajger od sata na mjestima di znam kak je iso serijski, a kak je iso sa ovim... ja sam probao i lakse klasicne okrugle rolice i nije to to... ti ne razmisljas da je ovo asimetricna rolica , koja najvjerojatnije glumi i drugaciji tip kanala u variu... meni nis ne znaci jel on ima isti pocetni i krajnji polozaj, sto zapravo ja ni ne znam... ja sam smontirao i vozio se...

i sad ti iz nekog protesta moras to posrat jer si ti vec u glavi rijesio  matematiku...

ja sam bzvz uzeo te rolice jer sam vidio neku ekipu da je zadovoljna, reko nemam kaj zgubit, a vario mi se ne kupuje dok ovaj ne poderem seriski i ugodno sam se iznenadio... ne dize na gas na zadnji, al lepse ide i razvija snagu...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Yamaha X-max 300 2020 by Challenbeen
« Odgovori #239 : 08 Listopad, 2020, 19:23:32 »
Kolko ima uopce ta masina konja/kilowata? Mislim serijska po papirima.

28 na radilici, 20 na kolu zadnjem



Ha ha, tocno ti fali jos nekih 70 konjica, tu bi tebi negdje poceo respect prema masini, sto znaci da konacno razmisljas o (po)pustanju gasa.

Polako, da iskoristimo prvo ovih 28 što isporučuje cilindar, onda idemo dalje  :laughing7:
« Zadnja izmjena: 08 Listopad, 2020, 19:34:28 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"
Piaggio NRG Power DD LC 2t 2007 - "Project 4"