Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen  (Posjeta: 31669 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #140 : 30 Studeni, 2020, 17:10:04 »
Trenutno km: 24.538

Danas napravio 65 km, ide skuter, samo ledeeeno... ne znam gdje ću ga skladištiti, no tu sigurno ne mogu.. nije mi komodno nikako pogotov ako trebam naprijed ići po alat... uhhh... moraću nešto smisliti.






















Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #141 : 01 Prosinac, 2020, 14:49:10 »
Evo da malo zapaprim temu. Rastavio sam malo Skipperića radi servisa kojeg sam dugo odgađao. Promijenio sam mu nekidan selen ležaj na blokovima, i 10 dana me zvao mehaničar kad ću doć po njega.... haha jer jednostavno nemam mista doma i za njega  :dontknow:

Prvo sam ovu sivu plastiku što mi je stalno upadala u oči puknio u strukturno crnu boju, naravno obrusio, stavio primer za plastiku pa glavni primer i strukturnu boju.









Zatim je došao na red far. Kako sam čoviku (MICkoji je posao odradio fenomenalno napram stanju fara) dao far na poliranje, on ga je cijelog rastavio, i vratio nazad. Kad je stigao, svjetlosni snop bacao je previše gore. Kratko je bilo dugo, a dugo je bacalo po zraku. Uz put, evo i jedan kratki tutorijal ako koga bude zanimala promjena H4 žarulja, pozicije ili  žmigavaca.
- Tu možete pogledati kako se stavljaju žarulje i far a da ne ubijam previše detaljnim tekstom. Nema šarafa, sve se radi prstima. (pogledajte niže)



Sa ovim šarafom desno se štela gore/dole snop svijetla. Treba skidati, montirati i podešavati više puta.



Tu samo triba pripaziti da pinovi na H4 žarulji odgovaraju položaju na faru:





Ovo je otprilike pozicija fara kako na mom Skiperu idealno odgovara!









Ovo je pozicija, ona se samo povlači. Stoji u gumi i samo jako. Pripaziti da se ne ošteti kablovi. Sve je plug and play.





Tu su žmigavci, oni se isto odšarafljivanju na klik. kablovi koji se kaču na žmigavci stavljaju se na bilo koju stranu, isto će žarulja raditi.









Kad se završava far i spajaju H4 žarulje na struju, samo se gurne đek na njega.





Tu vidimo koji kablovi se spajaju na koju stranu. Inače je ovo od ispod fotka, ova strana legne dole. Tako da po ovome moremo spojiti žmigavce u odgovarajuću poziciju bez da pogriješimo strane.



Tu sam malo izolirao područje da far ne trese na cesti ili makadamu, te da bude čvršći i prisniji u svome utoru. Obostrana traka plus oni balončići sa pakiranja.



U zadnjem koraku prije guranja fara do kraja, spajamo struju od fara na glavni vod struje skutera. Tu se ne može faliti.



« Zadnja izmjena: 01 Prosinac, 2020, 14:58:59 challenbeen »
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #142 : 01 Prosinac, 2020, 14:55:28 »
Kad sam taj dio obavio, krenio sam raditi na trubi. Kontakti su oslabili te sam stavio malo bakrene žice i ugurao zajedno sa đekom. Sad odlično trubi  :frajer: :icon_thumright:

Kad sam i to završio, bacio sam se na zamjenu ulja u prednjoj kočnici, zadnja je bubanj kočnica pa nema se što radit haha

Ovo je alat koji je bio potreban:



Ovo je stanje ulja kad sam otvorio poklopac. Vjerujem da je ovo originalno ulje iz 2002 godine.







A ovo je svježe naliveno ulje




Kad sam i to odradio, poslikao sam kako je ispala ona strukturna plastika oko sata



Divan dan za šarafanje... ohh daa!!
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #143 : 07 Prosinac, 2020, 17:58:20 »
Skipper dobio novo ulje... Malo ga spremamo za zimu... Filter se nije mijenjao  :glasses9:




Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #144 : 14 Prosinac, 2020, 11:17:55 »
Pao je jedan detailing plastika. Dobro sam ga očistio i poglanjcao... Provozao sam ga malo da mu dignem friško natočeno ulje....  :headbang:










Ovo je jedini nedostatak na ovom skuteru. Najjeftiniji nov sam našao u Pleše za 90 kn komad ili 120 kn obadva. Kad budem skupio veću narudžbu, naručit ću.

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #145 : 16 Prosinac, 2020, 18:12:17 »
Dizanje ulja i lickanje ljubimaca.




Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #146 : 24 Prosinac, 2020, 16:43:11 »
Stavljena je konačno guma na nogaru ovaj tjedan, ja sam prezadovoljan što sam konačno kompletno servisira skuterić, sav je kompletan, naprijed nove led žarulje, ovo ono... savršeno... no nešto me lagano kopalo sa kuferom... unutra je bilo malo ružine... i jednostavno sam htio to riješiti ... kopalo mi se danima po glavi i stari mi kaze daj skini kufer, stavi ga sastrane pa kad bude potrebno, stavi ga opet na njega i peglaj dalje. Nije prošla minuta, ja sam već izvukao skipper vani i počeo izmesariti i masakrirat šarafe koji su zapekli. koristio sam ove samo zatezna kliješta i uspio sam ih nekako ošarafit. Kako sam počeo sve vadit van, želudac mi se okrenio kad sam vidio ovu ružinu u nosaču kufera. Nije mi bilo ni drago vidit ovu ružinu koja je probila preko plastifikacije koja je na repu samog skippera... svi šarafi će doć novi, M6 navoj, uključujući i podloške te šajbice. Pošpricao sam ovu zaružinavu strahotu sa antirust sprejom, malo i wd-om, pa ako uhvatim volje, možda kasnije i krenem brusiti lagano to...























Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #147 : 08 Siječanj, 2021, 17:07:05 »
Kako je trenutno sa Skipperom gotovo sve savršeno, servisirano i zamijenjeno sve što se moglo da se skuter učiti odličnim za vidit, primijetio sam da mi skuter neće da vuče brže od 100 osim nizbrijeg... slabije vuče i slično... odlučio sam zato otvoriti deklo, i skinuti variomat da vidim rolice i klizače. Pregledom sam skužio da su rolice 1 gram teže nego prve koje su došle sa njime. Odučio sam vratiti nazad stare rolice koje su bile u odličnom stanju, te je konačno skuter živnio. Provozao sam ga, vuče sad bez problema i mašina se čuje da je "zdravija". Barem po mom zapažanju. Naravno, provozan, testiran. Spreman za divljanje!!  o daa!!





Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #148 : 15 Siječanj, 2021, 08:34:38 »
Lagano se odrađuju sitnice na skuteru, točnije kuferu. Kupio sam nove prokromske šarafe koje će zamijeniti stare koje su zaružinali i jedva bili izvučeni van. Ona zaružinali nosač što drži kufer stabilno je obrušen, pobrušen i evo lagano ga nekidan prošao špric kitom, pa i zlatnom metalic bojom za felge, pošto je vani bilo izuzetno hladno, bacao sam u nekoliko puta boju, a na nekim se mjestima i razvodnilo od hladnoće haha. Uskoro više fotki.  :headbang:






Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #149 : 25 Siječanj, 2021, 20:33:23 »
Što se mene tiče, kufer je kompletiran i završen.. ali...






Uspio sam skinuti ovaj željezni dio i krenio sam sa brušenjem. Sve mi se čini da ću poslat ovo na pjeskarenje.










I skuzim onda ovdje napuknuće, a čini mi se kao da je plastika istrunula? do dobro... nastojat ću to poporaviti u skoro vrijeme kako ovo budem završavao.

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #150 : 01 Veljača, 2021, 22:21:54 »
Danas sam prošao 50 km, malo da razradim novo motul friško ulje uliveno prošli tjedan sa promijenjenim filterom. Kad sam sad vratio stare rolice, lakše, moram priznati da je opet postao poletan zvrk i hvata 100 km/h  ;D i da vozio sam ga napola rastavljenog... malo me zanilo hahha  :headbang:




Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #151 : 06 Veljača, 2021, 07:07:28 »
Postali malo rekreativni pa rastavio pola Skippera da bi ispitao jel sve od ispod u redu. I je, samo jako prljav pa mi se čini da bi ga mogao do kraja rastaviti, samo je problem da bi skinio bočne plastike, moram skinuti prednju kontra plastiku, no dobro, nije smak svita. Vidićemo sve kroz par dana. Južina je, pa je sad farbanje pogodno, ovaj željezni dio je pobrušen, bačen špric kit i evo, Glasurit 68 pripremljen u originalnoj boji (od oka haha). Uskoro update.





Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #152 : 07 Veljača, 2021, 12:02:24 »
Posao je odrađen i više nego dobro uz malo veći trud. Otkrio sam neke nove sheme pripreme i bojanja, pa sam posao napravio odlično. Prelilo mi se malo na 2 mjesta, tj napravila suza kao da će kapati (zadnja fotka) ali stvarno nije me brige, izgleda odlično i boja je pogođena. Razmišljam da deklo i felge u istu tu boju  :headbang:











Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline Deki.

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 970
  • Spol: Muški
  • Kymco power
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Kymco Downtown 350i
  • Moja Kaciga: Nolan N104
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #153 : 07 Veljača, 2021, 12:57:29 »
Jako lijepo!
Pa ti ćeš za par mjeseci imat servis i lakireonu

Offline kodiaqrs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Sanli Devil
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #154 : 07 Veljača, 2021, 13:06:19 »
Lijepo si ga polakirao, još osvježi ove plastike i bit će super  8)

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #155 : 07 Veljača, 2021, 13:22:58 »
Hvala vam svima  :icon_biggrin:

Što se tiče ovih plastika, što je kao ispucala boja, ne znam jel to original ili već farbano od prije, i ne znam kako bi prošao te crne plastike... dal da pobrusim pa onda bumper 2k lakom? ima li neka ideja?

Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline kodiaqrs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Sanli Devil
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #156 : 07 Veljača, 2021, 14:01:22 »
Plastike su izblijedjele od sunca. Najjeftinije bi ti bilo kupiti tipa Sonax plastic restorer gel. To bi trebalo vratiti plastikama crnu boju.

Online challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #157 : 07 Veljača, 2021, 14:11:14 »
O čemu mi sad pričamo? Crnim plastikama ili ovima ispucanim što se farba oljuštila?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline kodiaqrs

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Sanli Devil
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #158 : 07 Veljača, 2021, 14:28:39 »
Mislim na crne plastike

Offline SCANIA R500

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 636
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp50
Odg: Piaggio Skipper ST 150 4T 2002 by Challenbeen
« Odgovori #159 : 07 Veljača, 2021, 14:33:21 »
Dobro lakiraš :headbang: svaka čast!.... Imam i ja takvog posla :toothy9: pa ću doći po savjet tu....
« Zadnja izmjena: 07 Veljača, 2021, 14:36:21 SCANIA R500 »