Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG mali obrtaji, gusenje motora?  (Posjeta: 929 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nomen

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Piaggio NRG 50 D/T
Piaggio NRG mali obrtaji, gusenje motora?
« : 11 Srpanj, 2020, 18:30:44 »
Prije svega pozdrav svima,
Dakle kao sto pise u naslovu posjedujem navedeni skuter, AC je verzija masine i 2011 god. Posto zivim u Sarajevu vozio sam ga jednom mehanicaru koji popravlja i servisira samo skutere i njega du mi i preporucili. Mijenjao sam mu sve dijelove i novi karburator stavio i navodno kako on kaze nema blokada. Motor vrti max 7000 do 7500 obrtaja ne prelazi vise od toga ne znam do cega je da li je to neka blokada ili sta je a maax brzinu razvije na 73 a i tome treba vremena da nagura.. Eh sada je moje pitanje sta je problem tu i sta treba mijenjati ili raditi da bi dobio na obrtajima i na kraju samoj brzini i sta bi mogli biti to sto mi gusi motor? Na semaforu ga moram drzati na polu gasu da se ne bi ugasio a stimao sam i stangas i nista. Eto ako neko zna i ako je voljan pomoci bujrum.  :icon_thumright:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio NRG mali obrtaji, gusenje motora?
« Odgovori #1 : 11 Srpanj, 2020, 18:37:34 »
Treba ustelat karburator.
Zasto ti je taj majstor vratio neispravni skuter. Ako je vec mjenjao karburator sto je bilo nepotrebno sigurno. Mogao je taj novi ustelat da se mozes normalno vozit.
A za okretaje je i odgovoran prijenos koji vrti samo 7500 okretaja. Znaci trebalo bi malo lakse rolice da vrti oko 8000 ako je serijski auspuh.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Runner1503

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 9
  • YearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner st 200
Odg: Piaggio NRG mali obrtaji, gusenje motora?
« Odgovori #2 : 11 Srpanj, 2020, 22:37:36 »
Pozdrav stari, vozio sam NRG-a 2007. godiste do pred nedavno, skuter je bio bez blokade, ali je bio ugušen i to se odražavalo na start, 20-60 kmh potegne lijepo, ali do 20kmh nikako. Ugl mehanicar mi je očistio kvačilo i olakšao rolice za 0.3, tako da ako se ne varam sad imaju 5.1g.
Eto to je rješilo moj problem gušenja. I da, ima 12000km tako da ga ovaj tvornički auspuh koji sad imam guši također, ali ne toliko strašno.