Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: BMW C1  (Posjeta: 4726 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: BMW C1
« Odgovori #20 : 21 Lipanj, 2020, 12:19:07 »
Nakon komentara vezanog za Rotax mašine, išao sam malo proučavati. BTW odličan hint.
Naletio sam na sve i svašta.
Neki se kunu da je g"o"vno.
Drugi vele da su bili uvjereni da je g#vn%, ali kada su "doktorirali" na njoj rekli su da je odlična mašina, ali da ne trpi zanemarivanje. Znači redovan i pravilan servis i kunu se da radi ko vurica jako dugo.
Priča se da se koristi za različite proizvode i da nebi bila toliko korištena da ne valja (avijacija, karting, snježne sanjke i sl...)
Ono kaj se slažu je da nema puno mehaničara koji znaju sa njom.
Vele ako čuješ na uho da ne radi kako treba, bježi od toga jer je zanemarivana. Ako radi kao vurica, samo ju treba redovno i pravilno održavati (filteri, ulja i sl...)

Ja se u to razumijem kao i krava u kozmetiku. Pa neću niti komentirati.

Pošto je proizvodnja ukinuta vrlo brzo nakon početka, nemoguće je naći mlađeg od 17 g.
Pogotovo u HR. gotovo da ih nema u prodaji, a oni koji ih imaju, oni ih ne prodaju.

Odluka bude pričekala do jeseni, ali i dalje tragam za nekim sa iskustvom da popričamo.
Ako znate  nekoga molio bih vas da me povežete sa njim da čujem iskustva iz prve ruke.

Sve ove druge alternative znam i ja tako da ne želim ulaziti u to.
Ima tu i Adiva sa sklopivim krovom, ali nema tu sigurnost kod sudara (žena ulaže veto).



Može info i o Adiva-i ako netko ima iz prve ruke.

Lijepo sto si ulozio truda, prica je upravo takva kakvom si je i opisao. Imali smo prilike vidjeti Rotaxa na Leonardu od Ziginog oca u Sloveniji, pa to prede samo tako, i dobili smo taj kljucan savjet, kako masinu ne teba zanemarivati i voziti ce bez problema. Kljuc je u tome sto nije toliko tolerantna na zanemarivanje, sto garantira losu reputaciju medju masom.

>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Hobit

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
Odg: BMW C1
« Odgovori #21 : 02 Srpanj, 2020, 10:55:29 »
Hvala svima na trudu.
Posebno hvala na hintu za Rotax mašinu.
Razgovarao sa par motoristi (neki od njih mehaničari) i svi su mi potvrdili da su mašine odlične (i nabrojili hrpu motora gdje se koriste), ali kao što je rečeno... redovan servis.
Dobio sam i savjet koji me malo zbunio, vele da te mašine "ne vole" niske okretaje. Naravno ne joj uzeti dušu, ali ne niti držati pred krepavanjem.

Što se tiče samog C1, vidim da ovdje nema nikoga sa iskustvom i informacijom iz prve ruke. Sve su to samo nagađanja i rekla kazala...

Sretno svima, a ja nastavljam sa potragom...
Pozdrav

Offline rs50e9

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 354
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: zelja
Odg: BMW C1
« Odgovori #22 : 02 Srpanj, 2020, 11:25:05 »
Skuter se proizvodil 2g tj. Godinu i pol. Onda znas kak je dobar

jer proizvodnja pokazuje kvalitetu proizvoda ili glas trzista ?