Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio Shit from China  (Posjeta: 15031 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Piaggio Shit from China
« : 17 Lipanj, 2020, 00:15:35 »
Pozdrav svima! Evo moram ovo napisati i izbaciti sav gnjev iz sebe... Kupio ja Nrg Mc3 u nedjelju i tako dopelao ga doma odma u garazu na inspekciju... Lufta na radilici tolko da pri pomaku u bilo kojem smjeru zijeva bar 3mm.. Zupcanik kurble raz##ban ko i na vecini pia grupacije.. Idem se vozit vilica mi izbija ramena na svaku rupicu oces malu oces vecu... Skinem aku da ga zamijenim ono strulio prihvat amortizera od kiseline.. Nista.. Danas krenem na manji trip voda tece i sprica na cep po lijevoj nozi.. O reko je##m ti digicku #####... Idemo dalje.. Imao razgovor za posao i krenuo iz centra za jankomir, dosao pred firmu i stanem da se parkam i zakljucam volan ono dubre se zgasi na leru.. Reko sta ti je.. Kasnim na razgovor, ali ajde primili me obavio to i vracam se ljubavi svojoj tepajuci kako mu se priblizavam.. Krenem kurblat ko sivonja nista.. Nemam alata jerbo sta ce mi to je "talijan".. Sparina mi vadi zadnju kap znoja i tako ja lud... Zovem slep sluzbu i veli nema problema evo me iz centra za 20 min.. I eto ti njega za 20min,donio svjecicu drugu i kljuc i ajmo skidanje i gledanje iskre-nista, nema iskre.. Nije proslo ni minutu evo ti 2 tulipana iz ford focusa srebrnog u civilu dobar dan decki moze dokumenti... Reko moze a jel imate mozda vi cdi ili namotaje?? Pregledali i pretresli koda vozimo kamatarke a ne skutere.. Nista idemo dalje, sjedam na skuter i cekam vucnu da me pogura do rudesa.. I tako ja dokoturao smece kojem sam vjerovao mozda i vise nego peugeotu.. Otisli su namotaji.. Ovim putem samo zelim izbaciti dugo natalozeni gnjev prema talijanskim skuterima i njihovim kineskim dijelovima.. Radilice im pucaju ko od sale, lezaji tesko izdrze dulje od 15-20000, boja na plastikama se tako lako pocne ljustiti nakon duze vremena, struja im je za goli k####, vilica je kamen nakon jednog sljemena... Je#o te talijan da te j#bo...  :redface:Ovo nije  nikom u inat ovo je samo ono sto ja mislim o Pia grupaciji...
Peugeot vertikala je godinama ispred, ali to je samo moje misljenje.. Hejteri cekam vas, ne sumnjam u temu od 15 strana i zustre rasprave..  :angry7:

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7007
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #1 : 17 Lipanj, 2020, 00:57:34 »
Suhi slep sluzba,nije ni cudo kaj je popljuvao Talijana
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #2 : 17 Lipanj, 2020, 01:17:27 »
Kruze price da u zadnja 2tj bez francuske vive talijani bi jos uvijek bili kraj ceste ili na otpadu.
Navodno Malaguti neki pa DNA pa sada Mc3.
To je ono samo sto kruzi tu po forumu. Cifra talijanskih crkotina je sigurno puno veca.
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #3 : 17 Lipanj, 2020, 02:44:32 »
Dobro kruze :toothy12: od pia priznajem jedino skutere do 2000.g...ovo ostalo  :help:

Offline stipe

  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2005
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 250
  • Moja Kaciga: Nolan N85
  • MojSpuh: 4road
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #4 : 17 Lipanj, 2020, 08:02:39 »
Kupio ja Nrg Mc3 u nedjelju i tako dopelao ga doma odma u garazu na inspekciju...

eto u tome je problem, jer ljudi inace rade obrnuto...

nije u skuteru problem, vec u prijasnjem vlasniku koji ga nije pazio... a ti ga kupio razjebanog...

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #5 : 17 Lipanj, 2020, 09:01:52 »
Stipe objasni ti nama kako razjebat namotaje i kako ih servisirati ?
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #6 : 17 Lipanj, 2020, 09:12:09 »
Stipane moj a sta ti se ja kuzin ne znam sta je tocak... Skuter je uzet za male novce i opce nije bitno.. To mi nije prvi, ni drugi, ni posljednji... Niti u anjgorem niti u najnoljem stanju.. Poanta je da samo nastavlja niz gdje je zadnji Piaggio stao..

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #7 : 17 Lipanj, 2020, 09:17:56 »
Slazem se s vama i to sve stoji.

Ali.

Piaggia zele svi, od babe IkaCe do onog tko prvi put sjeda na skuter. Svi znaju serafiti. SVI serafe po njemu, svi rade sa ZAMJENSKIM dijelovima, koji su napracljeni da drze vodu dok majstori ne odu, onaj tko se uzda u njih je gluoan, bez uvrede.

Pezo. Taj k**ra* od skutera malo tko vozi, jedino sta moze je da cukne od 0-10kmh i to mu je PEAK power, s prekratkom getribom za vozit se po Tkalci dusu dao, na njemu je uglavnom sve original, zato i nalazite ko nove peze, a Piaggie kad nadjete svake prijestupne i to ako, slobodno ovjavite

Nemojte uposredjivati ono sto je proslo sito i reseto i originalne skutere, nerealni ste. Usporedjujete pezu AC koja ima manje elemenata s kompleksnijim skuterom. Ako ne znate hendlati s komoleksnijim procesima, a fanatizirate onaj brutalno jednostavni, nemojte ni kenjati.

Evo pogledajte kako je unisten ovaj novi model Runnera, jzvana super, a iznutra, svaki jebeni dio, svaki dijelic je SJEBAN, unisten neatrucnim izdrkavanjem Hansa, Zeljka, Djoleta, Semse, Djurdje koja je krivo pridrzavala... Na slikama se vidi milja sjebanih detalja, necu ni nabrajati zasto su neke stvari spaljene, izgorile, potragane, hrdjave...
http://forum.mojskuter.com/index.php?topic=112790.msg1364319;topicseen#msg1364319


Oduvijek je bilo i biti ce, da se Peza usporedjuje u nerealnim okolnostima. Ja bih najvise volio da svi vozimo peze, pa da se onda neki sakriju u misje rupe, a prije toga obavite razgovor s EX pezo serviserima cisto da se smirite i spustite na zemlju.
Uostalom, s velikom vecinom ljudi Peza AC50 jednkstavno ne ide i ne moze pratiti promet, natovarite si jos malo tereta gore pa ce vam sve viti jasno.


Trebao sam jos malo pohvaltliti pezu, ali nema potrebe, ovo je na mjestu sto si rekao, ali peza se tu nece hvalit cak i kad je dobra, jer usporedjujete stare kompleksne skutere s jednostavnim, odnosno izdrkane vs neizdrkane ilitiga kineze vs oem...

Zelim upoznati krupnijeg peza AC vlasnika pa da mi malo prica kako je kad ga obilaze autobusi i sleperi te milja automobila dok se on vozi skroz desno po crti i kupi cavle te sav onaj otpad na cesti... Kad sam god izasao s tim otpadom na cestu izvan zone 30, meni ke adrenalin proradio jer je ugroza postala aktivna, a najjaca mi je stvar kada krene gubiti brzinu uz nadvoznjak recimo, to izgubi 90kmh, iako ide 70kmh.

« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2020, 09:29:24 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #8 : 17 Lipanj, 2020, 09:22:51 »
Pratim, ali bit ce tu i vise od 15 stranica :toothy12:
Na neke djelove nemozes utjecat i crknu nenadano.
Neko sa org djelovima vozi 70tkm, nekom stane odma. To je tako.
Meni bas i nije cudno da nakon 20 godina crkne paljenje. A kolko bi trebalo durat? 40-50 godina? Neke stvari se mogu odrzavanjem rijesit, ali neke stvari je vreme pojelo.
To je kao da vozis autobus star 20 godina i cudis se kad nekaj crkne.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #9 : 17 Lipanj, 2020, 09:28:43 »
Bas me zanima jel taj nrg prosao sito i reseto ko viva ? Neka kilometraza bude svjdok.
Na peugeotu ne odlaze namotaji ni radilice ko na pjurdetu .
FORUMSKI ŠLEPER

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #10 : 17 Lipanj, 2020, 09:33:17 »
uopce na peugeotu ne vole otic namotaji,bobina,cdi
Pravi vlasnik peze u steku ima po 10 komada od svake stavke
:yamaha:

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #11 : 17 Lipanj, 2020, 09:36:17 »

Opet francek mora u akciju

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #12 : 17 Lipanj, 2020, 09:39:30 »
Bas me zanima jel taj nrg prosao sito i reseto ko viva ? Neka kilometraza bude svjdok.
Na peugeotu ne odlaze namotaji ni radilice ko na pjurdetu .

Volis se zakaciti za radilicu, to ti dodje kao dudica, radilica i radilica.
Sto je radilica? Srce motora.

Ono tvoje malo prkno trpi mizerno opterecenje i otpore zraka. I nadjes se pametan to usporedjivat. A ja vozim te radilice s barem dvostrukim opterecenjem i nista ne odlazi.

Uvijek bio, i ostao i ostat ces - nerealan.


Za piaggio karb namotaje je tocno da crkavaju i da nisu pouzdani, crkne visokonaponski namotaj, onaj zaliven u crnu plastiku u kojem je hrpa zice kao vlas kose.
Za utjehu, od purejeta namotaji nikad ne odlaze jer imaju samo debelu zicu.



Ja se odjavljujem iz ove teme, dovoljno sam rekao, a ove fore di se peza pokusava uvelicati na jeftine nacine me ne zanimaju.


Drago mi je da si presao puno km s Vivom AC50, samo imaj na umu da si u Baby klasi odnesao pobjedu, to treba priznati. Ali ono sto je ta tvoja radilica osjetila je barem 50% manje opterecenja plus okretaji koji su manji na tvojoj masini.

Mi vozimo 70tke, ti garis.. ja se ispricavam, ti gmizes 50tku i nasao si se pametan i to usporedjivati.


Meni je bitno da sam postigao da se vozim sa 70tkom u dvoje duze nego ta tvoja baby klasa, a da to sve prebacis na purejet agrrgat, vozio bi se jos duze, i DA nebi morao mjenjati lezajeve kao na svojoj pezi, i puno jace i ako trrba brze.


Zakljucak ti je tu, cestitam na baby klasi, dobar rezultat. Pokusao si uci u zescu klasu i tamo te je svaki dan nesto posralo, sjecas se onih cvikanja, odserafljivanja radilice, provlema s raspadnutim variomatim, kvacilima, remenjem, getribama??? To cemo zaboravit jel. Barem si pokusao, drz se baby klase i guraj pezu iznad svega nadjebavajuci sve ostalo, ali samo se sjeti koju to klasu guras...

PS jesi vidio kako izgleda Zetov "safety car" onaj kamion kaj ima kratku getribu i vuce tramvaje, a svaki tramvaj ga mazne.
« Zadnja izmjena: 17 Lipanj, 2020, 09:41:41 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #13 : 17 Lipanj, 2020, 09:43:50 »
Podfrkni rep i sjeti se balatona. Napumpani pjurshit
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #14 : 17 Lipanj, 2020, 09:52:51 »
Bas me zanima jel taj nrg prosao sito i reseto ko viva ? Neka kilometraza bude svjdok.
Na peugeotu ne odlaze namotaji ni radilice ko na pjurdetu .

Volis se zakaciti za radilicu, to ti dodje kao dudica, radilica i radilica.
Sto je radilica? Srce motora.

Ono tvoje malo prkno trpi mizerno opterecenje i otpore zraka. I nadjes se pametan to usporedjivat. A ja vozim te radilice s barem dvostrukim opterecenjem i nista ne odlazi.

Uvijek bio, i ostao i ostat ces - nerealan.


Za piaggio karb namotaje je tocno da crkavaju i da nisu pouzdani, crkne visokonaponski namotaj, onaj zaliven u crnu plastiku u kojem je hrpa zice kao vlas kose.
Za utjehu, od purejeta namotaji nikad ne odlaze jer imaju samo debelu zicu.



Ja se odjavljujem iz ove teme, dovoljno sam rekao, a ove fore di se peza pokusava uvelicati na jeftine nacine me ne zanimaju.


Drago mi je da si presao puno km s Vivom AC50, samo imaj na umu da si u Baby klasi odnesao pobjedu, to treba priznati. Ali ono sto je ta tvoja radilica osjetila je barem 50% manje opterecenja plus okretaji koji su manji na tvojoj masini.

Mi vozimo 70tke, ti garis.. ja se ispricavam, ti gmizes 50tku i nasao si se pametan i to usporedjivati.


Meni je bitno da sam postigao da se vozim sa 70tkom u dvoje duze nego ta tvoja baby klasa, a da to sve prebacis na purejet agrrgat, vozio bi se jos duze, i DA nebi morao mjenjati lezajeve kao na svojoj pezi, i puno jace i ako trrba brze.


Zakljucak ti je tu, cestitam na baby klasi, dobar rezultat. Pokusao si uci u zescu klasu i tamo te je svaki dan nesto posralo, sjecas se onih cvikanja, odserafljivanja radilice, provlema s raspadnutim variomatim, kvacilima, remenjem, getribama??? To cemo zaboravit jel. Barem si pokusao, drz se baby klase i guraj pezu iznad svega nadjebavajuci sve ostalo, ali samo se sjeti koju to klasu guras...

PS jesi vidio kako izgleda Zetov "safety car" onaj kamion kaj ima kratku getribu i vuce tramvaje, a svaki tramvaj ga mazne.
Dizem kapu pjurdetu jer vidim da ga vozis dugo i poznas u saraf i sve potkrepljujes dokazima... Ocito je kvalitetnijim dijelovima napucan.. Ne znam kakav nisam ga nikad imao, a jos manje sam htio priliku za upustati se u neko druzenje s njim jer si vačjda jedini koji ga zna u dusu.. Ali za karbos odgovorno tvrdim da ovi od 2000 ili koje vec godine s vecim variomatom i ostalim razlikama ne valjaju k#rca kvaliteta je koma... Zasto volim pezu??? Mozda zato sta nisam tip za kiteve i auspuhe opcenito, a jedan speedfight ide bolje od icega u serijali (mislim na krajjnju brzinu kao glavni faktor, a nije ni ubrzanje za bacit) i traje dulje od svih Pia karbosa

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #15 : 17 Lipanj, 2020, 09:56:18 »
Zahvaljujem se na ideji za vezice, to ne zaboravljam i cijenim.
Ali dugujes mi vise hvala, jer je tvoja peza slepana vise nego sto neki ljudi predju u sezoni.

I ne moras biti toliko pokvaren, reci da sam vozio prekratku getribu, i stavio novi 19mm remen koji je imao brutalnu izlaznost da je strugao od bendiks i okretaji je njega i anlaser u top speedu pri 9000+ okretaja, pa su se cetkice anlasera na toj i jos vecoj turazi zbog prijenosa potrosile zacas.

Na srecu, sve je rijeseno sa 20% getrivom, i ono stekanje bendiksa prilikom paljenja znas, jer se brutalno isuse pikse kada remen dodirne bendiks...

Ali tebi nema pomoci, glede peze, nikad neces imati performanse i trajnost. A bogami s ovim nerealnim podjebavanjem sto ti je ocito prioritet, bude stvarao odbojni luk koji ce mnogi izbjegavati, ili ce pozeljeti izbjeci... Fix it!
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #16 : 17 Lipanj, 2020, 10:06:26 »
Ovo mi nije bas jasno kako peza u serijali ide bolje od piaggio?
Valjda cu dozivit i to viđenje, kada peza napegla piaggio :toothy12:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #17 : 17 Lipanj, 2020, 10:11:03 »
Ovo mi nije bas jasno kako peza u serijali ide bolje od piaggio?
Valjda cu dozivit i to viđenje, kada peza napegla piaggio :toothy12:
Probaj, vidi pa javi. Govorim striktno za krajnju brzinu sf2 vs gilera runner/piaggio nrg/aprilia sr 50 karbosi

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #18 : 17 Lipanj, 2020, 10:11:50 »
Piaggio je velika zajednica fanova i ima ih posvuda , dobro su povezani rodbinskim vezama i kumovanjem. Ukratko kao HDZ , cim se neko sranje dogodi skrivaju se istine.
FORUMSKI ŠLEPER

Offline Scooterist_#1

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Vivacity
  • Moja Kaciga: AGV GP1
Odg: Piaggio Shit from China
« Odgovori #19 : 17 Lipanj, 2020, 10:15:04 »
Piaggio je velika zajednica fanova i ima ih posvuda , dobro su povezani rodbinskim vezama i kumovanjem. Ukratko kao HDZ , cim se neko sranje dogodi skrivaju se istine.
:toothy9: :toothy12: showwwww