Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Anketa

Je li u redu slikati francuska vozila u kvaru? (Pod uvjetom da neko drugo zapazim nakon 5-10 francuskih).

DA, u redu je biti informiran o stanju na cestama.
NE, nisi u pravu jer francuz je uvijek bio ispred nijemca.

Autor Tema: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA  (Posjeta: 71928 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #540 : 22 Prosinac, 2021, 21:55:52 »
koji panj, mogo ga je samo malo zaljuljat bacit na kotace i teraj dalje 😆
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline Vragolasti Denis

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 160
  • YearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot Jet force
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #541 : 23 Prosinac, 2021, 09:00:10 »
Netko je pokusavao parkirati pod rucnom kao James Bond , cini mi se da su ovo rikverc svijetla upaljena :laughing3:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #542 : 01 Siječanj, 2022, 19:55:46 »
E pozdrav ljudi, cisto da se malo javim ovako u specificnim i zanimljivim situacijama posto su ove obicne svakodnevica.

Pred kraj godine me smorili vapaji zasto gubi vodu ovaj auto. Dao sve od sebe onako u 10min, pogledao vani, unutra, ali nikako ulovit konkretan problem, medjutim, 0.5l vode u rashladnom sistemu je nestalo. Kroz par dana monitoringa, situacija se stabilizirala sama od sebe. Uljav motor bokte, bas neugodno.



Al nebitno je to, danas je Nova Godina, i gle na sta naletim prije 30min:






Vazem vec neko vrijeme koji autic da uzmem zeni. I sad ne zelim ispast svapska seljacina kako bi se reklo, a bogami ni teski debil da prkosim svojoj statistici, koliko kod ona jaka bila da kaze najvece NE, meni je jasno da se tu moze najbolje pro(vu)ci, ali toliki kockar nisam, pogotovo kad je u pitanju netko drugi.  Da stvar bude brutalnija, zena i ja smo vidjeli skupa vec previse slucajeva, od toga je jedan koji se zapalio na sred ceste. Tako da ako izuzmem blize stotinjak mojih zapazanja, dovoljno je ono sto smo skupa vidjeli. Tako da se izbor suzava na nesto trece.

Zelim sve najbolje, i ovom prilikom se odricem 99% svoje srece u auto-moto svijetu i poklanjam to najpotrebitijima.
« Zadnja izmjena: 01 Siječanj, 2022, 19:57:31 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #543 : 01 Siječanj, 2022, 21:48:07 »
Kupnjom novog fracuza dobis besplatno slep asistenciju i nemas brige. Lepo te prebaci u ovlasteni pa ti tek tamo objasne da ti treba jos jedan kredit za popravak recikliranog govneta :dajmenemojj:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #544 : 02 Veljača, 2022, 11:00:09 »
Ovo sam primjetio jos prije nekoliko godina na sekundarcu. Znaci nov auto pod presu, sram me sto vozim kad vidim da to ljudi bacaju.


Danas opet, novi auti covjece, u svatove bi isao, i to kao barjaktar opusteno. Curice se love samo tako, ko nova vozila, a odbacena... Kako to bokte??? Iznutra nisu ni isprljani.
A ja pacenik, vozim auto 15ak godina stari od ovih, i saniram svaku pinkicu hrdje. Tko je tu za psihijatriju? :help:

« Zadnja izmjena: 02 Veljača, 2022, 11:01:45 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #545 : 02 Veljača, 2022, 12:19:02 »
ljudima se ne isplati popravljati, jer kak ce prodat dalje ako je uvalio toliko love, a ne ja , uzmem novi auto i vozim ga 20 godina dok se ne raspadne, onda moze na otpad

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #546 : 02 Veljača, 2022, 19:10:27 »
Cisto da iskoristim danasnje javljanje, da ne smaram zbog "sitnica". Evo ga, ostao na savskom mostu sa sva 4. Tu sam vec vidio 3 komada, ako ne i koji vise, ali u blizini ih je bilo podosta.
Statistika je zajebana, ali cekaj. I ja se natjecem u extremnim prekoracenjima perioda odrzavanja vozila pa samo slikam.



>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #547 : 14 Veljača, 2022, 19:10:59 »
Obicni slucajevi me ne zanimaju jer nemam memorije, samo neposredne opasnosti za mene osobno.

Kolika je vjerojatnost da na ovo naletim ako sa prvi put danas uopce izasao vanka?






Trudim se maksimalno neodrzavati vozilo, ali, cekaj. Zasto se to dogadja uvijek istima?


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline zvonkec92

  • GY6 doctor <3 ---> Forumski strugar &
  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6726
  • Spol: Muški
  • B( . )( . )BIES MAKE ME SMILE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • zvonkec_92
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Rally
  • Moja Kaciga: Vemar, IXS
  • MojSetup: imam ih više
  • MojSpuh: sporcki auspuh imam
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #548 : 14 Veljača, 2022, 21:05:41 »
peža loveri se sakrili  ;D
Ako se nešto sfuša pa drži i traje ko tvorničko ili bolje onda se takvo fušanje zove tuning.  :kinez:

"Neke se stvari mogu kupit novcem, sve ostalo se nađe u šteku"

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #549 : 15 Veljača, 2022, 00:13:54 »
Siguran sam da je Pežo citroen sigurnotrajniji auto od premium klase, samo ih voze ljudi slabijeg imovinskog stanja i puno se slabije održavaju nego "premium" kaj reći na ovo lokva na lokvi i karton ispod 10 godina niti 300 tkm unutrašnjost kao nova...


Offline Poggiali

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4108
  • Spol: Muški
  • Aprilia Sportcity 250
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 400
  • Moja Kaciga: je u vreci
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #550 : 15 Veljača, 2022, 14:23:31 »
to si dobro rekao..

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #551 : 15 Veljača, 2022, 18:45:40 »
Cek dal se to uspoređuje kapanje ulja sa svakodnevnim crkavanjem francuskih vozila :jacuseubit:

Gore od toga je kad imas dobar i ispravan auto koji te iznenadi i crkne nasred ceste. A kod francica je to u 99% struja koja je ocajna.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #552 : 15 Veljača, 2022, 18:57:40 »
Cek dal se to uspoređuje kapanje ulja sa svakodnevnim crkavanjem francuskih vozila :jacuseubit:

Gore od toga je kad imas dobar i ispravan auto koji te iznenadi i crkne nasred ceste. A kod francica je to u 99% struja koja je ocajna.

Vozim Citraća nisam dizao haubu, vozim Žope isto vozi... gori auto od Bmw-a nisam imao ako nisam dizao haubu 3 puta na dan onda sam nakon 5 dana bio pod njim 5 dana.... o cijeni i troškovima održavanja bmw-a opčenito to su bolesne cifre.

Kompić ima top stanje 7 micu koja se vozi max 5000 km godišnje ali uredno jede 2000 eura svake godine na troškove održavanje.

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #553 : 15 Veljača, 2022, 19:07:52 »
Nemas kaj ni dizat haubu. Kad stane to je to. Vise ga ni ovlasteni nemre popravit :toothy12:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline PchelaUbica

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4022
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pž
  • Moj Skuter: Aerox Rossi Replica
  • MojSetup: Lake rolne za start
  • MojSpuh: Mnogo jaka grana odsijeca
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #554 : 15 Veljača, 2022, 21:41:46 »
Vekac slazem se sa svime.
:yamaha:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #555 : 16 Veljača, 2022, 09:59:36 »
Moje iskustvo u 100tkm s bmwom da sam prestao gledati razinu ulja preko stangice jer je svaki put na istom levelu na 10tkm, dalje nemamo o cemu pricat. Sreca pa su cijene porasle pa sam se odlucio presaltati na jedan odbaceni auto star 32 godine, kojem sam stavio tabletice na armaturu prije 12 god po svom gustu.


Volio bih da je slika na cesti drugacija, znam da ima korektnih odnosa izmedju cesto spomenutih vozila i vlasnika, ali ovo cu sad prvi put reci jer sam cesto medju poslijednjima koji se nebi odvazio na takvo sto.
Uz takvu statistiku, ja jednostavno ne mogu zamisliti da prkosim sam sebi i uzmem francuza. Olakotna okolnost je sto bih ja njega ispeglao s djecjim bolestima i nasao se na pravom putu, ali to nije prava istina.


Mamin razmazeni sin vise nije u igri, pokazao se kao bahato, bezobrazno deriste koje hvali mamin auto koji se ne vozi, a opet mi je dosao s brutalno oblivenim motorom jer je pisao ulje i izdvojili su 500eura za krpanje 1.2 twingaca koji je inace jako dobar motor i to znam.

Sad je ostala jedna zanimljiva statistika na podrucju Grada Zagreba, i vidim tu i tamo nesto drugo, ali skuzio sam da francuzi imaju garantirane 2/3 navoza na slepicama.



Fetis mi je bio attakirat maminog razmazenog sincica, ali druge normalne ljude postujem.


>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #556 : 16 Veljača, 2022, 12:02:19 »
Frend kaj ima 7 micu je mehanicar u slobodno vrijeme i neki rođak ima 1.4 hdi 206 nisu ulje promjenili7 godina ili više auto slabo vuče oni se voze cca 10 000 km godišnje motor je već sad na pola u banani jedva vuče, auto nema crtice  jel ga voze prigradski  i na more, iduči vlasnik 1000 % sere po pežou.


ali kad netko da 30 000 eura za f11 star 5 godina i krenemo u grad pa guzica nivoregulir zadnjeg kraja svaki drugi put potone i auto pretvori u drvena kola, a na dijagnostici sve ispravno pa "prevntivno" se promjeni za 10 000 kuna senzora da auto "vozi" i  o tome nikom niti glasa .... auto se ne kudi na sva zvona.


Sad se neki dečkić na fejsu isplakao da mu na e60 nakon sauganja ostali sicevi skroz napred kaj da radi.... smečeeeee. tu nema govora o nekon "održavanju"  .

Offline Bakonja fra Brne

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: -
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #557 : 17 Veljača, 2022, 11:59:14 »
Nakon 40-ak promijenjenih automobila različitih marki i cijena mogu reći da nema nikakvih pravila.
Svojevremeno sam imao Renault Scenic sa dva šibera i 4 prozora sve na struju i nikad nikakvih problema.
Na VW polu su oba podizača prestala radit.
Da ne govorim o smrzavanju brava i vrata na polu koja NIKAD nisam imao na niti jednom vozilu.
Što se tiče ovog šlepanja u da je tu najviše francuza to uopće nije tako. Imaš sreću da mi se ne da slikat jer sam cijeli dan na cesti.
Nagledao bi se njemačkih automobila. Očigledno te plaća Merkelica kako bi ocrnio francuska kola. :icon_biggrin:

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #558 : 17 Veljača, 2022, 18:04:33 »
Steta kaj nisam uspio slikat danas kako izgleda krov na novom meganu. Znaci auto star 5 godina i lak se ljusti vec :jacuseubit:
Nije me briga koji su najlosiji ali francuzi nazalost vode u tome i kvare se abnormalno.
Samo stanje na cestama pokazuje kolko su nepouzdani jer stalno vucna dolazi po nijh.

A onda otvorim renault forum a tu tek imas kaj za procitat. Kvarovi svih mogucih stvarcica, a popravak bez prave diagnostike je nemoguc. Cak i onda postoji velika sansa da mehanicar nemre uklonit kvar :jacuseubit:
Najveci problem je struja koja nevalja od prvog dana.
Mehanika je cak u skladu sa konkurencijom.
Mislim imao sam nekoliko francuza i jos ga imam i mogu reci da je to zadnje smece od auta. Ok znam da nije nov, ali imam i puno stariji auto koji se svakodnevno vozi i naganja i trgam ga namjerno pa se ne kvari nista.
Tako da o francuzu nema rijeci hvale.
Poklonit cu ga neprijatelju pa neka se vozi ako uspije koji dan bez kvara :dajmenemojj:
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline v3kac

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 278
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner, leonardo
Odg: VRHUNAC FRANCUSKOG STROJA
« Odgovori #559 : 17 Veljača, 2022, 18:20:57 »
koji francuski auto ?


Ja ne volim Renault, zapravo mislim da su Reno i Bmw jednako kvalitetni a i mercedes trpa reno motore u male modele.

A tko nije popravljao a klassu, ne zna kaj je muka, za promjeniti kvačilo treba skinuti most i kotače i motor van, a i za alternator.

 Divan auto NJEMAČKI j**** li svakog tko ih hvali.