Tehnički kutak > Tuning skutera

Mikuni 24 na Runneru 180 2T

(1/5) > >>

zzoki:
Pozdrav svima,

novi sam na forumu i zanima me kako montirati Mikuni 24 na Runnera.
Naime, želim ga montirati zajedno sa standardnim airboxom jer će se skuter  često koristiti u prašnjavim uvjetima.
Muči me koje usisno koljeno odabrati i koje koljeno od aiboxa do karburatora montirati...

zahvaljujem naprijed

zzoki:
Molim vas, recite mi da ovaj post nije vidljiv ili nešto slično...

dario007:
Ovaj post nije vidljiv  :dontknow:


Prirubnicu sa 30mm ulazom za karburator trebas.Proizvođac moze biti motoforce,stage6,malossi...Nebitno,bitno je da je ulaz za karb 30mm.

Koljeno prema airboxu koristis serijsko,samo ga okreni naopako,da onaj dio koji je isao na karb gleda prema airboxu i obratno.

Filter zraka radi prasine koristi serijski ili neki manje protocan kako prasina nebi ulazila u masinu radi preslabog filtriranja.

ljubo46:
Ide mikuni i na original prirubnice ja sam ga tako koristio na sr 172.

zzoki:

--- Citat: dario007 - 05 Lipanj, 2020, 00:17:02 ---Ovaj post nije vidljiv  :dontknow:


Prirubnicu sa 30mm ulazom za karburator trebas.Proizvođac moze biti motoforce,stage6,malossi...Nebitno,bitno je da je ulaz za karb 30mm.

Koljeno prema airboxu koristis serijsko,samo ga okreni naopako,da onaj dio koji je isao na karb gleda prema airboxu i obratno.

Filter zraka radi prasine koristi serijski ili neki manje protocan kako prasina nebi ulazila u masinu radi preslabog filtriranja.

--- Kraj citata ---

OK, tako san i napravija ali mi se koljeno od airboxa malo zgužva pa se smanji površina i onda mi je bezveze veliki karb kad ne dolazi dovoljno zraka. Doduše, nisan kolino okrića naopako. Misliš da će se ispraviti kad ga okrenem?
Osim toga, vidim da postoji Malossi prirubnica koja se okriće za 360 stupnjeva. Ima li kakve koristi od toga?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju