Općenito > Generalno o skuterima

Malaguti madison 125 - iskustvo

(1/1)

luka_vxr180:
Pozdrav ljudi,
Dakle posto bas i nema tema o ovme skuteru tu na forumu ja cu napisati nesto pa ako kome pomogne ili neka slobodno se netko nadoveze i komentira.
Radi se o skuteru Malaguti madison 3 125, 2007 godina, piaggiova masina od skromnih 15 konja na tezinu motora od nekih 160 kg, obe gume su mu 14 i ima rezervar od 9 litara.
Skuter je dobiven pri dvi godine u lito, vlasnik je bi stariji covik koji bi ga liti vozi 2 tjedna tako da skuter danas ima samo 7030 km,u sri lita mu se pokvari,na njemu je tad bila promjenjena prirubnica,pumpa goriva i svjecica, skuter ni nakon toga nikako da upali jer je bi previse zacepljen i bilo je i vode u auspuhu jer sve te godine zimi bi on sta samo natkriven na otvorenom dijelu,nakon nekog vremena je bi upaljen i vise puta dobro ugrijan i vozen i kroz nekih 300 km bi se znalo dogadat da crni dim ide iz auspuha,znaci garez koja se nakupila. Nakon toga bi je dogovor da ce on meni prepisat motor, i da ga ja registriran vozin radin ca triba a da njemu ga dan samo 2 tjedna liti i tako je i bilo. Skuter je bi prepisan meni bez ikakvog novca, ja san jos promijeni gumu i disk plocice zadnje i ulje naravno odma da bi se proslo ljeto poceli dogadati problemi, stalno problemi sa praznjenjm strujee. To ljeto smo prominili dva akumultora ali ih potrosi u 3 dana, pali radi normlano ali nikako ne puni, onda gledaj sve, pa akumulaor novi pa osiguraci pa da probija negdje na sasiju pa regler i na kraju naravno najgora stvar, namotaji. To je izgleda i mana ovim skuterima jer mi je par ljudi reklo ka dok bi pricali o motru da mi trosi struju, a oni odma kako je taj skuter problematican ca se tice tega i da im je to mana. Mana izgleda je ali je bilo rijesivo, skinuli namotaje i 3 zice nisu povezane, lem valjda bio los i eto ga, problem se vrlo brzo rijesio, to se vratilo nazad i skuter je odlican sad, jos su bili preventivno stelovani ventili.
Skuter se vozi svakodnevno,prije nisan niti zna za ovaj skuter niti ikad razmislja o kupovini ali skuter bas lip i udoban za razliku od runnera koji su grozni po pitanju udobnosti. Velik je, prostran, prostora ispod sica dosta, mogu se stelovati amortizeri, veliki vizir, lijepa pregledna tabla, ali nedostatci su mu malo slabije kocnice za porpilicno tezak skuter i trom je dosta, maisna od 250 kubika bi se cinila taman ali ova o 125 je preslaba. Max brzina je bila 106 na 8600 rpm, po ravnom i voznja sa jednim i nije toliko losa za moje relacije od 10ak km ali vec kad je dvoje lako slabo ide i start je nikakav.
Evo i malo slika da vidite kako motor izgleda














closest woodforest national bank

matija84m:
Dobro izgleda skuter.
Bas mi se sviđa ovako na prvu.
Jbg. Slab je kazes, ali to je ipak 125 i tezak je. Trebalo bi se poigrat sa prenosom i variomat stavit i iso bi bolje.
Zanimljivo da ima felge 14 cola obje.
A ovo kako si ga dobil je najzanimljivije. Bas neki dobar covjek pa ti pokloni novi skuter.
Uz uredno odrzavanje mogao bi se navozat sa tim skuterom ljepo.

luka_vxr180:
A plani je neki kupit variomat novi i mozda cak klip i cilindar 200, al nekako mi je to nedovrsen posao i nebi ga nasa sigurno ispod nekih  20tkm, trebalo bi drugu masinu stavit a opet mi zao ove kad radi odlicno i ima originalnih 7 tisuca.
Jel ova masina ista ko u runnera? Kratki blok?
Zanimljivo je i niko ne vjeruje na prvu, inace bivsi vlasnik je direktor Sardine na braču i bivsi vaterpolista Mislav Bezmalinovic.
Ako netko zna vise podataka opcenito o madisonu i zasto se prestao prozvodit i kad neka napise.

dell:
Malaguti je zatvorio tvornicu 2011.

Big D:
E, ovo je skuter po mom guštu. Isplatilo bi ga se malo naturpijati i guštati u kruzanju ljeti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

Idi na punu verziju