Općenito > Generalno o skuterima

Kupnja rabljenog skutera

<< < (2/4) > >>

tutnja:
Većinom se krpaju i dokrpavaju stari i dotrajali dijelovi jer "majstor" kaže dobro je to još, novo je preskupo, blabla. I onda ga dere mjesecima, više stoji nego vozi, a cifra boli glava. Ako i stavi novi dio, to košta skoro duplo nego da kupiš na SA, RP i sl. plus ruke, naravno. O čekanju dijelova i ugradnji da ne pričamo..
Svaka čast izuzecima, ima ih dosta, ali teško dolaze do posla kraj ovih fušera ili druge krajnosti, ovlaštenih gulikoža..

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk

lju989:
ja sam uzeo runnera 2007g od poznanika, za 3000kn u jadnom stanju jer je prijašnji vlasnik većinom po polju vozio do vikendice. termogrupa nije dirana, plastike ogrebane, sjedalo duck tape tunning, gume prve  18000km na satu. promjenio remen+mikroremen, očistio karb, stavio veću diznu, novi filter zraka, zamjenio sva gumena crijeva jer su bila popucana, prirubnicu, fiter goriva, bočna nogaru stavio izašlo me nekih 700 kn za sad. još moram obje nove gume kutiti cca 700 kn, auspuh neki jer je ovaj u raspadajućem stanju cca 800kn, sjedalo nekih 300 kn rabljeno (spužva je potrgana pa nebudem tapecirao), na zimu komplet priprema platika i farbanje cca 700 kn. + rega koja je istekla nekih 500 kn
do 6500 kn sam došao samo tako :(  razlika je sto sve radim sam i svaki mjesec nešto kupim

matija84m:
Neki voze do te granice kad je sve pokrpano i opet ne vozi. Onda oce hrpu novaca za takav skuter. E sad s obzirom da mu niko to nece platit toliko, tada u ocaju baca u garazu neka stoji. A tu je najveci problem sta od stajanja sve nastrada cak i ono kaj je valjalo mozda. I sad si zamisli kupit takvu zapustenu grobinu. Pa da ti ga pokloni vec te zahebo.

WildchildZG:
Naravno da je kod kupnje rabljenog uvijek rizik pogotovo ako se kao ja ne razumiješ u branšu skutera pa ni ne primjetiš ono što ne valja i što treba promijeniti, popraviti itd. Vezano za kupnju rabljenog, prijatelj ima Longhiu iliti Lunu 50 black edition 2007 g.lii oko te godine starosti.  Kupio ga kao rabljenog, dao srediti što je trebalo,  vozio ga jednu sezonu i od onda mu stoji vani i tako već godinama. Bio neki dan kod mene i rekao da bi mi ga bio voljan prodati za neku cijenu prihvatljivu. Mislilm da bi mi to bila ok solucija za prvu ruku a kasnije eventualno neki tuning kit ako bude potrebe. Imate li neki prijedlog za pouzdan servis ili majstora u Zagrebu ili okolici gdje da ga se odvede da se sredi sve što bi trebalo? Hvala na mišljenjima i odgovorima.

tutnja:
Ako pali i vozi, većinu možeš odraditi sam. Zamjena svih crijeva sigurno, znači gorivo, vakum, ulje, kočnica, ćišćenje karba.. Gume isto, pogotovo ako su još tvorničke na njemu. Eventualno remen, rolice i klizači, svjećica, ulje getribe.. Ugrubo oko 1000kn, plus rega. Za početak ok ako se nađete u cijeni..

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju