Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kupnja rabljenog skutera  (Posjeta: 3704 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline WildchildZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYears
Kupnja rabljenog skutera
« : 16 Svibanj, 2020, 16:12:54 »
Pozdrav ljudi
Evo sve nešto gledam da bih opet uzeo nešto rabljeno za sebe da si olakšam malo gradske gužve u prometu i općenito da malo ponekad odmorim od automobila. Nemam nikakvu konkretnu ideju na umu što da uzmem a da je do 50 kubika pošto nemam ništa osim B kategorije a ne želim na dodatno polaganje za sada. Vrtim zadnjih dana oglasnike, gledam manje više nešto do 500 eura maksimum i za sada mi je favoriit jedan Benelli st50, i jedna Gilerra Runner 50. Pošto zaista nemam iskustava sa skuterima pitao bih za vaša mišljenja oko ovoga što mi je zapalo za oko pa stavljam i linkove sa oglasnika da vidite o čemu se radi.
Benelli : https://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/benelli-50-50-cm3-oglas-25751034
Gilerra : https://www.njuskalo.hr/skuteri-do-50/gilera-runner-50-cm3-oglas-2961856

Naravno, i svi ostali prijedlozi za kupnju su i više nego dobrodošli, pa eto...pozorno pratim  :) 

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #1 : 16 Svibanj, 2020, 16:58:51 »
500€ je nezgodna lova za uzet dobar skuter.
Dobar skuter ako je gilera ima vecu vrednost oko 1000€
Ako je jeftiniji tu ima ulaganja da bi se bezbrizno vozil.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline tutnja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: City Hopper
  • Moja Kaciga: nikud bez nje
  • MojSetup: chinarelli
  • MojSpuh: Yasuni Z
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #2 : 16 Svibanj, 2020, 18:36:14 »
Da, do te cifre je nezgodno..
Ovi markirani su dosta ugrobareni i treba uložiti dosta da bi to bilo pouzdano, plus registracija.
Evo npr. susjed prije 2 mjeseca uzeo gilleru dna "povoljno" za 5000kn, otad je po "servisima", uloženo još najmanje toliko za dijelove i majstore i sad je tek donekle u voznom stanju, a znam ih još dosta takvih..
Eventualno do te cifre uzeti nekog reganog kineza u jako dobrom stanju i voziti neko vrijeme bez brige.
Ako imaš volje i nešto znanja za šarafanje može se naći i nešto markirano u budžetu, pa pomalo dotjerivati..

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk


Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #3 : 17 Svibanj, 2020, 20:44:23 »
To tako ide kad kupis jeftin skuter.
Iako ni visoka cjena ne garantira da je skuter pali vozi bez ulaganja.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline SEMPEX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb,Trnje
  • Moj Skuter: Aprilia SR50R 2006>
  • Moja Kaciga: NOLAN
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #4 : 18 Svibanj, 2020, 01:43:20 »
Iskreno neznam kako se ljudima tolko nakupi ceha a da nist ne naprave. Mislim da ne žele u startu kupit kako spada djelove pa im se samo skupljaju mali troskovi . Pa 1000kn je cjela termo grupa,ili radilica s lezajima i semerinzima,ili karb,usis i vario,ili spuh i federcici. Za 5000 sve to se i kupi i montira. Koji god segment šteka na skutu,moras ga za 1000kn napravit bolje nego novog.  Možda sam u krivu.

Offline tutnja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: City Hopper
  • Moja Kaciga: nikud bez nje
  • MojSetup: chinarelli
  • MojSpuh: Yasuni Z
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #5 : 18 Svibanj, 2020, 06:14:08 »
Većinom se krpaju i dokrpavaju stari i dotrajali dijelovi jer "majstor" kaže dobro je to još, novo je preskupo, blabla. I onda ga dere mjesecima, više stoji nego vozi, a cifra boli glava. Ako i stavi novi dio, to košta skoro duplo nego da kupiš na SA, RP i sl. plus ruke, naravno. O čekanju dijelova i ugradnji da ne pričamo..
Svaka čast izuzecima, ima ih dosta, ali teško dolaze do posla kraj ovih fušera ili druge krajnosti, ovlaštenih gulikoža..

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk


Offline lju989

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 178
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Čakovec
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Gianneli Rekord
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #6 : 18 Svibanj, 2020, 06:31:28 »
ja sam uzeo runnera 2007g od poznanika, za 3000kn u jadnom stanju jer je prijašnji vlasnik većinom po polju vozio do vikendice. termogrupa nije dirana, plastike ogrebane, sjedalo duck tape tunning, gume prve  18000km na satu. promjenio remen+mikroremen, očistio karb, stavio veću diznu, novi filter zraka, zamjenio sva gumena crijeva jer su bila popucana, prirubnicu, fiter goriva, bočna nogaru stavio izašlo me nekih 700 kn za sad. još moram obje nove gume kutiti cca 700 kn, auspuh neki jer je ovaj u raspadajućem stanju cca 800kn, sjedalo nekih 300 kn rabljeno (spužva je potrgana pa nebudem tapecirao), na zimu komplet priprema platika i farbanje cca 700 kn. + rega koja je istekla nekih 500 kn
do 6500 kn sam došao samo tako :(  razlika je sto sve radim sam i svaki mjesec nešto kupim

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #7 : 18 Svibanj, 2020, 07:37:56 »
Neki voze do te granice kad je sve pokrpano i opet ne vozi. Onda oce hrpu novaca za takav skuter. E sad s obzirom da mu niko to nece platit toliko, tada u ocaju baca u garazu neka stoji. A tu je najveci problem sta od stajanja sve nastrada cak i ono kaj je valjalo mozda. I sad si zamisli kupit takvu zapustenu grobinu. Pa da ti ga pokloni vec te zahebo.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline WildchildZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #8 : 18 Svibanj, 2020, 10:08:28 »
Naravno da je kod kupnje rabljenog uvijek rizik pogotovo ako se kao ja ne razumiješ u branšu skutera pa ni ne primjetiš ono što ne valja i što treba promijeniti, popraviti itd. Vezano za kupnju rabljenog, prijatelj ima Longhiu iliti Lunu 50 black edition 2007 g.lii oko te godine starosti.  Kupio ga kao rabljenog, dao srediti što je trebalo,  vozio ga jednu sezonu i od onda mu stoji vani i tako već godinama. Bio neki dan kod mene i rekao da bi mi ga bio voljan prodati za neku cijenu prihvatljivu. Mislilm da bi mi to bila ok solucija za prvu ruku a kasnije eventualno neki tuning kit ako bude potrebe. Imate li neki prijedlog za pouzdan servis ili majstora u Zagrebu ili okolici gdje da ga se odvede da se sredi sve što bi trebalo? Hvala na mišljenjima i odgovorima.

Offline tutnja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: City Hopper
  • Moja Kaciga: nikud bez nje
  • MojSetup: chinarelli
  • MojSpuh: Yasuni Z
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #9 : 18 Svibanj, 2020, 10:45:58 »
Ako pali i vozi, većinu možeš odraditi sam. Zamjena svih crijeva sigurno, znači gorivo, vakum, ulje, kočnica, ćišćenje karba.. Gume isto, pogotovo ako su još tvorničke na njemu. Eventualno remen, rolice i klizači, svjećica, ulje getribe.. Ugrubo oko 1000kn, plus rega. Za početak ok ako se nađete u cijeni..

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk


Offline WildchildZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #10 : 18 Svibanj, 2020, 13:08:20 »
Tako nekako sam i ja otprilike računao da bi bio trošak da ga se dovede u pristojno stanje za registraciju. Vjerujem da bi mi to bila najsigurnija opcija pošto znam da ga frend nije klao kad se vozio tu jednu sezonu pa ne bi trebalo valjda biti nekih kritičnih problema. Sad malo čitam po forumu baš o tim Lunama Vision i čini mi se da nije to uopće loš skuter. bez obzira što je kinez. I vizualno mi je ok skroz.

Offline tutnja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: City Hopper
  • Moja Kaciga: nikud bez nje
  • MojSetup: chinarelli
  • MojSpuh: Yasuni Z
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #11 : 18 Svibanj, 2020, 14:52:42 »
Pouzdane su to mašine ako ne očekuješ da leti, kolje, ubija. Nekom normalnom vožnjom i održavanjem traju i idu.
Mane su im kvalitet plastike, guma i crijeva, semeringa (iako ja s njima nemam problema na 2 kineza).. To zamjeniš i vozi bez brige, vremenom tvornički auspuh zamjeniš boljim, eventualno karb i vario ako imaš volje i želje ulagati dalje.

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #12 : 18 Svibanj, 2020, 16:46:18 »
Posto su purejeti koliko vidim skocili na soma eura iz 2003, onda ti ne preporucujem kupnju :D
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline tutnja

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 46
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Malinska
  • Moj Skuter: City Hopper
  • Moja Kaciga: nikud bez nje
  • MojSetup: chinarelli
  • MojSpuh: Yasuni Z
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #13 : 18 Svibanj, 2020, 18:53:41 »
Nije to ni tako strašno za purejeta.. Počeli su za kineze 2006-2007 u "tvorničkom" (čitaj groblje) stanju tražiti 3500-4000 kn, malo "bolji" i do 5.. zbogom pameti!

Poslano sa mog LG-G6 koristeći Tapatalk


Offline WildchildZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #14 : 18 Svibanj, 2020, 21:36:03 »
Uh kakav ljepotan na Marketplaceu...

Offline Big D

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #15 : 06 Lipanj, 2020, 22:31:38 »
ja sam uzeo runnera 2007g od poznanika, za 3000kn u jadnom stanju jer je prijašnji vlasnik većinom po polju vozio do vikendice. termogrupa nije dirana, plastike ogrebane, sjedalo duck tape tunning, gume prve  18000km na satu. promjenio remen+mikroremen, očistio karb, stavio veću diznu, novi filter zraka, zamjenio sva gumena crijeva jer su bila popucana, prirubnicu, fiter goriva, bočna nogaru stavio izašlo me nekih 700 kn za sad. još moram obje nove gume kutiti cca 700 kn, auspuh neki jer je ovaj u raspadajućem stanju cca 800kn, sjedalo nekih 300 kn rabljeno (spužva je potrgana pa nebudem tapecirao), na zimu komplet priprema platika i farbanje cca 700 kn. + rega koja je istekla nekih 500 kn
do 6500 kn sam došao samo tako :(  razlika je sto sve radim sam i svaki mjesec nešto kupim

Malo dižem temu iz mrtvih, ali zar ovo nije bolja solucija nego da si za iste novce uzeo nepoznati skuter koji je "kao" u boljem stanju. Ovak znaš kaj imaš, a nisi probio plafon s troškovima.

Offline WildchildZG

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #16 : 08 Lipanj, 2020, 09:39:25 »
Eto ja sam na kraju završio na Kymco agilitiy 125 od prijatelja koji si je uzeo Scarabeo 250 pa mi dao ovo svoje povoljno a najbolje od svega je što je mijenjao mašinu (imam i račun od iste) tako da sam dobio mašinu sa 600 km pređenih. Meni super  :)

Offline Zacvikani

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Banned!
  • Postova: 139
  • YearsYearsYearsYears
Odg: Kupnja rabljenog skutera
« Odgovori #17 : 09 Lipanj, 2020, 13:29:20 »
Koji Scarabeo ti je uzeo prijatelj. Onaj retro rotax ili noviji sa piaggo masinom ?
FORUMSKI ŠLEPER