Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: RunneR  (Posjeta: 6050 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline EG004

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Runner 50sp
RunneR
« : 08 Svibanj, 2020, 21:55:25 »
Pozdrav svima, kratko ću predstaviti svoj mini-korona projekt.  :toothy10:

Kako mi je oduzeta vozačka dozvola za B kategoriju na 3mj a ljeto se bliži, bio sam prisiljen kupiti neku 50tku. Kolega je prodavao svog runnera, komplet serijala, sa puknutom desnom bočnom zadnjom plastikom za 3000kn. Nisam puno razmišljao i kupio. Ostatak skutera je bio više manje uredan, izgreban tu i tamo, na uho su zveckali ležajevi radilice.

Od prije sam imao dijelove koji su bili predviđeni za skuter koji je u međuvremenu prodan. Taj setup je sljedeći;

DR evo kit
Yasuni R
Malossi multivar, 6.5g rolice
Malossi centralni ljubičasti
Malossi bijele oprugice kvačila
Dellorto 19, phbg ds
Malossi karbonske lamelice
Malossi igličasti ležaj

Između ostalog naručeni su i sljedeći dijelovi;

Ntn ležajevi radilice (Japan)
Corteco semerinzi
Nova vodena pumpa + zupčanik vodene jer je bio načet, mikroremen
Novi pogonski remen, serijala
 - Ostali dijelovi za servis

Pošto je karb došao naknadno, još uvijek je gore 17,5 sa 80 diznom.
U planu je staviti 19 i sljedeći setup;
Igla w7 na
Klipić 40
ler dizna 50
koju diznu da ciljam otprilike? 72 pa nadalje?

U planu je također prerada airboxa (mali airbox)

Ovo vrijeme korone sam iskoristio da probam sam lakirati skuter, od prije sam upoznat sa pripremom ali nikada nisam lakirao.
Postupak farbanja mi nema smisla pisati jer nisam stručnjak a i mislim da ima otvorenih tema na forumu  :laughing11:

Napisati ću problematiku s kojom sam se ja susreo s obzirom da sam farbao prvi put.
Očito sam farbao na premalom pritisku, 2,2 bara pošto mi se pojavila narančina kora, moguće da mi je i boja bila previše gusta jer sam na savjet prodavača razrijedio sa 10% umjesto 20%.
Možda je najbolje priznati da treba i nešto iskustva i vremena za uhvatiti ruku za farbanje  :notworthy:
Sve u svemu sam zadovoljan kako je ispalo bez obzira na koru, primijeti se tek kad se dođe bliže, na metar, dva  :laughing6:
Možda postoji neki stručnjak koji može pomoći za idući put  :help:

Skuter je trenutno kod frenda gdje se slaže mehanički dio, osobno ne volim ništa sam čačkati, informiram se pa to odnesem njemu  :laughing9:

Slike stavim idući tjedan kad se složi i stavi u pogon.

Unaprijed zahvaljujem ekipi koju sam maltretirao u inboxu prije sastavljanja setupa a pomogli su u istom  :notworthy: #dario007 #RunnerSukosan

Hajd živili  :hello:








Offline EG004

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Runner 50sp
Odg: RunneR
« Odgovori #1 : 15 Svibanj, 2020, 13:31:08 »
Konačno se uhvatilo nešto vremena za složiti sve nazad. Trenutno se razrađuje novi kit.

Naručeno;
 novi yss amortizer
vxr vilice, corteco semerinzi, koyo ležajevi prednjeg kotača

Trenutno skuter izgleda ovako, s tim da mi je prednja maska ružna, tako da ću je prešpricati u sivo kao i ostatak. Felge idu u crno.