Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: brušenje i bojanje plastika  (Posjeta: 3732 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
brušenje i bojanje plastika
« : 28 Lipanj, 2020, 10:13:24 »
Evo trebam još koji savjet, ovaj puta na stylingu.
Kako sam nabavio skuter, obojao sam ga sprejom. Bilo je to dobro koliko toliko, amaterski i jadno ali iz daljine je dobro izgledalo, ali poslo toga totalno me puklo pogotovo kad sam ga išao malo stjunirat.

Sada sam skroz pobrusio plastike, u detalje i koliko je god išlo, brusio sam sa vodom na 120mm brusnim papirom. Posli njega sam prošao sa 220 brusnim. Mogao i jesam to malo bolje, ali ispalo je tako kako je ispalo :D premoren sam bio dok sam sredio plastike... ovdje su fotke na google drive: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/15YuzvJY1tks7zb2SGiGGilYmtE77dR8U?fbclid=IwAR1ycqubR5H3F6Lt2h8iA0ptoPeFOGSOiLDbFOnRT4QcArr5t_5TbkXdW30

Tražio sam po Zadru i okolici majstore, i moram čekati ili 15+ dana, ili plaćat 2000+ za bojanje plastika + boju itd...
Slučajno sam 30 minuta nakon kupio pištolj za boju i sasvim slučajno odlučio da ću ga obojati sam.  :toothy10: :toothy9: :o :dontknow: :help:

Zanima me, od vas iskusnih, koji prajmer za plastiku, kako nanositi boju, jel Glasurit dobra boja za plastiku i takve projekte, i tako ti ne malo detalji zanimaju...ako je netko voljan podijeliti samnom iskustva...
pa koliko sušiti plastike prije nanošenja i slično..?


Za sada su dobro pobrušene i oprane detaljno čarlijem i miniwashom...
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #1 : 28 Lipanj, 2020, 12:40:51 »
Prvo naneseš dvi ruke špric kita na ove obrušene plastike da popuniš sve riseve od brušenja. Špric kit uzmeš CarSystem-ov ili Body-ev u Glasurita. Ne treba ti nikakav primer ni prije ni nakon njega. Špric kit onda brusiš sa 800 vodobrusnim dok ne bude sve glatko i bez riseva. Nakon toga baciš bazu (boju). Možeš koristiti akril ili bazu+lak. Preporučio bi ti akril radi jednostavnosti. Također trebas kupiti antisilicone za odmascivanje i prije svakog nanošenja boje dobro obrisati sve plastike sa papirom i antisiliconeom. Ako nisi nikad ništa radio sa špricom do sada preporučio bi da se prvo naučiš na nečemu drugom i da se upoznaš malo sa štelanjem šprice. Pitanje je za što si ti kupio špricu jer nisu sve za istu namjenu i različite boje traže drugačije dizne i šprice. Ima razlog zašto svi traže po 2000kn za pituranje jer nije to jeftin ni jednostavan proces.  Materijal ce te ispast oko 500kn...

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #2 : 28 Lipanj, 2020, 18:56:37 »
Prvo naneseš dvi ruke špric kita na ove obrušene plastike da popuniš sve riseve od brušenja. Špric kit uzmeš CarSystem-ov ili Body-ev u Glasurita. Ne treba ti nikakav primer ni prije ni nakon njega. Špric kit onda brusiš sa 800 vodobrusnim dok ne bude sve glatko i bez riseva. Nakon toga baciš bazu (boju). Možeš koristiti akril ili bazu+lak. Preporučio bi ti akril radi jednostavnosti. Također trebas kupiti antisilicone za odmascivanje i prije svakog nanošenja boje dobro obrisati sve plastike sa papirom i antisiliconeom. Ako nisi nikad ništa radio sa špricom do sada preporučio bi da se prvo naučiš na nečemu drugom i da se upoznaš malo sa štelanjem šprice. Pitanje je za što si ti kupio špricu jer nisu sve za istu namjenu i različite boje traže drugačije dizne i šprice. Ima razlog zašto svi traže po 2000kn za pituranje jer nije to jeftin ni jednostavan proces.  Materijal ce te ispast oko 500kn...

Hvala ti na ovome.
Koliko treba biti razmak izmedu bojanja? Tj koliko se treba sušiti?
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #3 : 28 Lipanj, 2020, 19:08:47 »
Ja radim pauzu nekih pola sata izmedu 2 ruke, a kad zavrsim sa sprickitom onda ga ostavim par dana da dobro stisne pa ga obrusim. Vjerojatno je dosta 24h ali bolje pricekat

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #4 : 28 Lipanj, 2020, 21:24:32 »
Bodyev ili Carsytem špric kit se mogu brusiti normalno nakon 12h...Provjereno više puta pogotovo sada po ljetnim vručinama

Offline Dragster 50

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1080
  • Spol: Muški
  • Italjet Dragster MK1 proud owner
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • You Tube: Cro Dragster
  • Moj Skuter: Dragster 70/180
  • MojSetup: Dr Evo 70-17,5/Gilardoni 180-20,5
  • MojSpuh: City 16/SM06
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #5 : 28 Lipanj, 2020, 22:19:52 »
Ako si dobro pripremio plastike, tj ako si radio sa finijim papirom od 220, bit će ti dosta i filer. Nakon šmirglanja ne trebaš čistiti sa antisilikonom jer su sve masnoće skinute samim šmirglanjem. Nemoj koristiti nikakve kemije za skidanje boje, jer ti oteža posao 5 puta, vjeruj, ja sam pojeo g#vn%. Ako komplet plastike odjednom farbaš, ne trebaš čekati ništa, na ovoj temperaturi, dok završiš sa zadnjom, vraćaš se na prvu. Ja sam nedavno sa filerom odradio i pjeskarenu ramu, felge, deklo, obje vilice, a i sve komplet plastike pošmirglane 120- 1000

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #6 : 28 Lipanj, 2020, 23:06:49 »
Citat:
Nakon šmirglanja ne trebaš čistiti sa antisilikonom jer su sve masnoće skinute samim šmirglanjem

Sa ovim se ne bih složio ali valjda svatko radi kako njemu paše. Antisilicone je odmascivac kojeg koriste svi autolakireri prije nanošenja špric kita i baze tj boje. Antisilicone ne skida boju. Masnoće uvijek ima od prstiju...

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #7 : 28 Lipanj, 2020, 23:08:15 »
Moze se spricgit brusiti nakon 12h ali to ne znaci da je on odradio svoje. Na svom skuteru imam ocit primjer gdje je sve bilo ravno 100% nakon spricgita na jednom dijelu gdje je smola stavljena. Spricgit nanesen navecer, sutradan oko podne brusen i spricana baza+lak. 2 dana nakon lakiranja pojavio se trag gdje je bio spoj smole i plastike.. tako da nije lose sacekati par dana da se to sve "slegne" ukoliko ima nekih popunjavanja spricgitom..

Offline mic

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 730
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Yamaha Zuma
  • Moja Kaciga: 3XL
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #8 : 29 Lipanj, 2020, 00:08:26 »
Istina, da. Zna se to ponekad dogoditi na spojevima i prijelazima.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6999
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #9 : 29 Lipanj, 2020, 08:15:39 »
Dacerovsov runner je cisti primjer kako se boja upila u filer,a jos se i filer slegnuo,skuter je za tjedan dana bio polumat.
Posmirglan,bacen u filer,opet posmirglan i polakiran u jednom danu.Ja sam rekao sta bude,ali njemu se zurilo da to bude sto prije.

Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline challenbeen

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: otok Pag
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #10 : 29 Lipanj, 2020, 10:51:24 »
Puca me da sve sam radim, pa sam nabrijan da i sam odradim... Kad sam već i sve krenio sam... Nadam se da ce tako i bit... Zato se tu i raspitivam...
Jel tko zna onda kojom diznom/špricom se baca špric kit? Ili da pilam sutra ljude u Spektruma?  :happy3:
Aprilia SR 150 2t 2000 - "Project 2"

Offline tdj595

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Tourer250ie,NrgPwrDD
  • MojSetup: TP Trophy-phbg 21ds-MHR Team vario
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #11 : 29 Lipanj, 2020, 12:11:31 »
Malo sirom, 1.8 npr, a boju ja s 1.4 spricam

Offline robyakarider

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2826
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Poreč
  • Moj Skuter: Aerox
  • Moja Kaciga: Shark
  • MojSetup: Malossi MHR, Dellorto 21, MVT DD19
  • MojSpuh: Yasuni C16
Odg: brušenje i bojanje plastika
« Odgovori #12 : 29 Lipanj, 2020, 16:20:11 »
ide i sa 1.5 ako nemas vecu, malo vise razrijedis