Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: TGB 125cc 4t  (Posjeta: 1453 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ttt555

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
TGB 125cc 4t
« : 03 Svibanj, 2020, 20:55:00 »
Kupio pre neki dan gore navedeni skuter. Stigao brzom postom. Pre toga mi je prodavac poslao snimak kako pali i radi. Sve super bilo. Kad je stigao kod mene, ja ga upalim iz 2 pokusaja na kurblu i lepo radi. Medjutim, nije hteo da prima gas uopste. Kad mu dam gas on se ugusi i ako se malo zadrzi gas on se gasi. Ajd da vidim svecicu da skinem mozds je do nje, ali posto je nepristupacno odustao sam. Reko mozda je do akumulator da pogledam. Dopunim malo demi vodom, upalim skuter i on prima gas. Medjutim, na leru vise nece da radi, gasi se i cuje se s vremena na vreme kao da ims neki prekid struje na leru, cakne nesto i ne radi sekundu dve i posle nastavi. Probao sam da napunim akumulator, ali i dalje sve isto. Svetla rade normalno, migavci skroz skroz slabo i sirena kad se napuni akumulator se cuje solidno, ali posle 15 20 min se skroz slabo cuje. Takodje je u voznji pocelo da se cuje neko puckanje u auspuhu(moguce da je Bog vode u gorivu)
90% sam siguran da je problem sa nedostatkom struje, da li bih to resio kupovinom novog akumulatora ili je nesto drugo u pitanju?

Offline ttt555

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
Odg: TGB 125cc 4t
« Odgovori #1 : 03 Svibanj, 2020, 20:56:25 »
Zaboravih da kazem da sam punio skumulator 10 min kad sam sipao demi vodu

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: TGB 125cc 4t
« Odgovori #2 : 03 Svibanj, 2020, 23:06:41 »
Pa moras utvrditi stanje akumulatora, ne moze se samo tako proglasiti neispravnim. Sudeci po ovom stovsi ispricao za sireni i zmigavce, ili ti jr akumulator za baciti ili regler ne fila struju u njega. I ubuduce ne kupuj vozilo na neviđeno :icon_thumright:

Offline ttt555

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 3
  • YearsYearsYearsYears
Odg: TGB 125cc 4t
« Odgovori #3 : 04 Svibanj, 2020, 00:23:38 »
Pa moras utvrditi stanje akumulatora, ne moze se samo tako proglasiti neispravnim. Sudeci po ovom stovsi ispricao za sireni i zmigavce, ili ti jr akumulator za baciti ili regler ne fila struju u njega. I ubuduce ne kupuj vozilo na neviđeno :icon_thumright:
prodavac je rekao da akumulator ne valja. Koliko ja znam svetla se napajaju pomocu reglera? Svetla rade super, kad se da gas svetle jako, kad nema gasa svetle slabije. Mozda gresim, ne znam. Svakako cu kupiti nov akumulator, nece se baciti, ako ostane ovaj problem onda cu videti da zamenim i regler. Zanima me sta jos moze da bude u pitanju? Proveravao sam i osigurac koji je kod akumulatroa, dobar je.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: TGB 125cc 4t
« Odgovori #4 : 04 Svibanj, 2020, 03:31:38 »
A odakle ce se aku puniti? Nece sigurno iz atmosfere    ;D
Ne bi bilo lose kada bi imao voltmetar/multimetar pa da izmjeris napon u vožnji i na leru. Ali prije toga isto tako ne bi bilo lose odraditi jedno posteno punjenje akumulatora. Ne znam kakvim punjacem raspolazes ali nekih sat vremena bi trebalo da ga smijes ostaviti na punjenju nemas valjda punjac za kamionske akumulatore  ;D