Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Kit 50  (Posjeta: 2035 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SEMPEX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb,Trnje
  • Moj Skuter: Aprilia SR50R 2006>
  • Moja Kaciga: NOLAN
  • MojSpuh: LV Touring
Kit 50
« : 02 Svibanj, 2020, 19:56:30 »
Šteta da su 50 kitevi tolko zanemareni u hr. Čine mi se idealan izbor za nesto između trajnog stocka i 70 sa mukom s radilicama ,frižiderima, karbovima itd. Volio bi da pod boldano neko sastavi neki esej o prednostima i manama u vezi radilica, kolko po karbu prckat,filteri. Ak uz 70 moras obavezno radilicu nakon 10k,jel ide nova uz 50 tek od 15k km ili kolko. Kako ide uz novi skut,Ide li na minu i njen 12.... Mislim da bi se dost toga napisalo njima u korist.

Offline aragonY

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Srebrenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner 70SP
  • Moja Kaciga: Takachi TKR-401
  • MojSetup: Abrajsani brezoni i mnogo jaka grana
  • MojSpuh: ZX-R
Odg: Kit 50
« Odgovori #1 : 02 Svibanj, 2020, 20:05:37 »
Evo jedan kratak odgovor na sve u vezi 50cc kita: "Nemoj.".

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Kit 50
« Odgovori #2 : 02 Svibanj, 2020, 20:54:25 »
A sta ce ti 50cc kit.
Skuplji je od 70cc
Slabiji dosta, odnosno mozda malo jaci od serijske termogrupe. I tako da za tim niko nije poludil.
Ako bi htio izvuc neku snagu opet ti treba karb, auspuh, variomat i sve ostalo ustelat isto kao i za 70cc
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Kit 50
« Odgovori #3 : 03 Svibanj, 2020, 07:38:33 »
I to za radilicu, većina nas voza kiteve i dalje na serijskim radilicama pa nikad nista...što se štelanja tiče lakše je uštelati prijenos za malossi sport nego za serijski cilindar, 70 ima momenta i trpi svakakve greske u prijenosu, lakše se izvuče iz rupe itd...ako želiš određenu snagu na skuteru, radilica ce ti više trajat sa 70 nego 50 kubika jer se manje mora vrtiti za istu snagu postić, malo više momenta joj ne znači ko dosta više okretaja... :dontknow:

Offline SEMPEX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb,Trnje
  • Moj Skuter: Aprilia SR50R 2006>
  • Moja Kaciga: NOLAN
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Kit 50
« Odgovori #4 : 03 Svibanj, 2020, 14:16:50 »
50tka ima od black trophya,preko sporta do teama . Base dođu oko 130+- eura.  Gore napisano ide u korist 70 naspram serijale. 50ka mora imat neke benefite naspram serijale. I naspram 70 u trajnosti,cjene kojecega ili barem jednostavnosti ugradnje. Izostanak produzenja getribe,trajniji iglicasti,prerade filtera,dimenzije karika itd itd. Logicki je nemoguce da nema razlike u odnosu na serijalu i da ne štedi djelove ili vrjeme u odnosu na 70. Znam da su iskustva minimalna da neko izađe s podatcima. Ne traze svi ni 90gps ni weelie. Mozda uz bačvicu,za neko brdo ,krepala stock termo grupa ili tak nešto. Al eto,mozda bi se neko nasao u tom kompromisu. Mozda traze samo tih 130eura i minimalno stelanje. Iskustva su nikakva nažalost pa mozda detaljnije nikad necemo saznat. Fala na odgovorima.

Offline SEMPEX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb,Trnje
  • Moj Skuter: Aprilia SR50R 2006>
  • Moja Kaciga: NOLAN
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Kit 50
« Odgovori #5 : 03 Svibanj, 2020, 16:02:31 »
E to necu nikad shvatit. Svasta mogu al to nikad. Šparaš par stotina kuna na necemu sto traje 20000 km minimalno.I još trošiš dane i živce na štelanje ak uopce uštelas ikad. Dobro si napisao.

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Kit 50
« Odgovori #6 : 03 Svibanj, 2020, 17:05:55 »
Bratex, ako imas volje i elana, volis nesto (OD)raditi, a s druge strane ne zelis na 10k otvarati skrinje i frizidere... onda razmisli o piaggio purejetu :D

Ne znam na sto tocno ciljas i sto su ti prioriteti?
Mogu ti reci da purejet 70 traje vec 3 sezone bez ikakvog otvaranja. Serijska radilca, jep, i naravno nije bila nova nego polovna stara 13 godina u blokovima :D


Sto se tice kita 50, ako zelis nesto vise od toga, moras se odreci momenta kojeg ionako malo ima, i dobiti ces ON/OFF masinu koja ne moze nornalno krenuti.
Da je to zanimljivo, vec bi bilo interesa.
I mazne te prosjecno slozen base 70, koji nije maksimno iskoristen, a takav ima velike izglede da dugo potraje.
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2020, 17:08:49 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline SEMPEX

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 105
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb,Trnje
  • Moj Skuter: Aprilia SR50R 2006>
  • Moja Kaciga: NOLAN
  • MojSpuh: LV Touring
Odg: Kit 50
« Odgovori #7 : 04 Svibanj, 2020, 13:30:18 »
Prioritet mi je izbjegavat ikakav kvar jer ga koristim 365 dana minus snjeg i led. Vecinom gradska zato ubiti trazio AC al uletio jeftin LC. Zbog vecinom gradske isao sam na touring s stock federcicima a ne rezu.
Da imam 2, onda bi se bacio i u neke eksperimente ,ovak odpada.
Lova kroji scenu u hr nazalost. Zato kužim ljude da se drže šprance. Ziher je ziher.
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2020, 13:39:24 SEMPEX »

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Kit 50
« Odgovori #8 : 05 Svibanj, 2020, 10:06:23 »
Ako oces ziher stavi dr evo ili malossi sport na svoj sr s bačvicom auspuhom...nećeš imat frke, manje će se derat mašina i manje trošiti prijenos i sve...
Radilica pati od okretaja i detonacija, na normalno iskorištenim cilindrima toga nema, na trupiji 50 toga ima ajme više nego na base 70...iako je veći klip u 70, detonacije zbog kompresionog omjera su manje i okretaji su manji za istu snagu...a moment veći u 70...