Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g  (Posjeta: 9724 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« : 09 Travanj, 2020, 22:49:33 »
Evo da vam predstavim i svoj skuter koji je u vlasništvu kod mene zadnje 3 godine skuter kupljen od prvog vlasnika u neispravnom i lošem zapuštenom stanju pa sam ga sa svojim zananjem i malo ljubavi prema ovoj jurilici doveo u ispravno stanje na skuteru je glavni problem bio loše održavanje te nemar prvobitnog vlasnika neki bi rekli iživljavanje  :dontknow: promjenio sam dosta rezervnih dijelova a najbitniji i naskuplji dio koji sam zamjenio su bili injektori ....ostalo što je bilo potrošna roba i nije bilo pretjerano skupo kao : remen variomata,remen uljne pumpe,rolice, opruge kuplunga,svječica , filter zraka i goriva te crijeva dovoda goriva,disk pločice,ulje u kočnicama i prijenosu,nove gume sa ventilima....tapecirano je i sjedalo...te stavljeni novi retrovizori i obje ručice za kočnice na volanu.Skuter je imao tada kad sam ga uzeo 21000km sad je na 24000km i radi bez problema već treću sezonu mogu reći da sam više nego zadovoljan za moje potrebe više nego dovoljno,pa sam ga sad nedavno odlučio počastit sa Giannelli extra V2 ispuhom pošto je stari lagano bio na izmaku...

eto toliko od mene  ;D evo i jedna brzinska slika od mog ljubimca na kraju.

« Zadnja izmjena: 09 Travanj, 2020, 22:51:07 danijelP7b »

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #1 : 09 Travanj, 2020, 23:13:07 »
Zaboravio metnut i jedan kratki filmić prvog ovogodišnjeg paljenja sa ugrađenim Giannelli Extra V2 auspuhom  :frajer: jedino je malo nezgodno što se u pozadini čuje šlajfanje stražnje gume po jednom komadu metala koji se našao na putu slučajno kod dodavanja gasa na podu .... :laughing7:


Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7004
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #2 : 10 Travanj, 2020, 12:38:54 »
Lijepo predstavljanje.Temu sam ti bacio u garazu,jer u projektima nema komentara...

Ovdje mozes nastaviti sa predstavljanjem skutera,radovima,a isto tako ovdje je sve otvoreno za komentare.

Lijepi primjerak si ubo!
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2020, 13:11:48 dario007 »
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #3 : 10 Travanj, 2020, 12:40:33 »
Lijepo predstavljanje.Temu sam ti bacio u garazu,jer u projektima nema komentara...

Hvala kolega na ispravku 😆

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #4 : 10 Travanj, 2020, 12:50:23 »
Čestitke još jednom i respect na izboru skutera. Evo kopirati ću što sam napisao tamo u predstavljanju.

E svaka čast car si što si mene budalu barem malo poslušao jer ovo je zanimljiva igra, uzmeš nešto što nitko neće, a navozaš se kao nitko hehe :D
Nadam se da ćemo se upoznat, baš bih volio čuti što si sve radio, i da li si mu sve mušice opleo po plećima da ih više nikad nema. Rado ću ti uputiti savjet da te nikad ne iznevjeri, jer ovo duboko respektiram. Kad otvoris temu za komentiranje pitati ću te jel imaš FX ili FY mapu, šteta ga voziti sa FX poluzablokiranom hehe
I reći ću ti koje dijelove nikad ne treba mijenjati jer su vječni, to ti je 99.9% stvari kad upoznaš purejeta :D
Znači neovisni o ikome, nekima se neće svidjeti, ali ti bi nas ionako samo ženili do besvijesti, a opet ne bi bili 100% sigurni da možemo s garancijom otići do Grčke, Turske...


Koliko ti ide sada? Inače nisam nikad probao taj auspuh jer ne preferiram Giannelli pošto se raspada i dreči, ali čuo sam da purejet ide fino s njim.
Ovaj primjerak Nrga je bas EXTRA i to je jedan robustan i neunistiv skuter koji je bolji izbor danas nakon 17 godina nego onaj novi zablokirani kineski otpad koji apšisa nakon 1 sezone.

Iznimno mudar izbor!
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2020, 12:52:39 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #5 : 10 Travanj, 2020, 13:50:23 »
Što se tiče mape koja je neznam trebao bi provjerit a imam i rezervnih dijelova dosta za njega koje sam usput nabavio a u njima imam i rezervni ECU doduše on je od Runnera ali mislim da je to isto pa bi se možda mogao poigrat sa time ,Giannelli-a sam nabavio slučajno listajuči oglase pa me ispao dosta povoljno pa sam se odlučio na njega ,što se tiče kakva je razlika između njega i originalnog ispuha mogu reć da se osjeti razlika u snazi a i kranjoj brzini koja je blizu 100km/h a pošto sam ja isto trenutno blizu 100kg 😆 ja sam prezadovoljan.Što se radova na skuteru tiče nisam ja još pri kraju na ljevoj stranici ispod sjedala je vlasnik prije mene "stručno" sa penzlom sanirao veliku ogrebotinu od pada pa je skinuo izgrebanu "NRG" naljepnicu i pofarbao vlastoručnim pokretom😆 pa sam uspio naručit tu naljepnicu da si popravim to kak spada,makar na skuteru ima još ogrebotina ali me ne diraju ko ova jer bode u oči.Druga stvar koju moram riješit je zamijenit blok motora jer sam imao nezgodu prošle sezone baš tu di je i neki dan napravljena ova slika bio je ovako na nogari centralnoj pa su se moji klinci igrali i nateravali oko skutera dok nažalost NRG nije pao na desnu stranu 😂 i naravno ja ga pidignem i gledam na prvu nije ništa ,a tek kasnije primjetio čudno lupkanje kad sam prelazio preko neravnina i nakon toga dok sam malo bolje to pregledao vidio sam da je puknuo aluminijski prihvat za nosač auspuha 😠 tak da sam taj dio privremeno sanirao sa jednim pojačanjem ali ču morat kad ulovim vremena prebacit sve na drugi blok koji imam u rezervi čak dva komada 😆
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2020, 13:55:47 danijelP7b »

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #6 : 10 Travanj, 2020, 15:51:18 »
Purejet je jako zahvalna mašina, ako barem malo znaš kako radi. I one najskupije dejelove se mož dobiti za normalne pare, jer ga svi bace, kad nešto prestane radit. Ja sam se skoro 100% opremijo tih djelova. A Corector jih ima za sve nas za sledečih 20 godina :laughing7:
Da nisam upoznao na forumu Corectora  i je bi je več par puta bacijo u Savu. I savki put nije se pokvarijo purejet nego sam ja sa idejom po tuningu sjebao.

Na 50 ccm to je skoro zaista vječno. Onaj nosač se može povariti, ne trebaš mjenjat bloka. Ima ti jedan srtučnjak tu na forumu.

Sretno i dalje s njim. :icon_thumright:

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,111004.0.html
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2020, 15:58:27 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #7 : 10 Travanj, 2020, 17:05:10 »
Ovo je nevjerojatno da ti je pukla usica od amortizera na bloku, pa to pukne tek u prometnoj nezgodi.

Definitivni imas odblokiran ECU :)
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #8 : 10 Travanj, 2020, 17:14:25 »
Ovo je nevjerojatno da ti je pukla usica od amortizera na bloku, pa to pukne tek u prometnoj nezgodi.

Definitivni imas odblokiran ECU :)
Nije na amortizeru nego na komadu bloka di se pričvrščuje nosač auspuha one dvije uškice tamo je nažalost puklo i to dosta tako da su obje uškice ostale visit na jednom komadu sa bloka 😆ali i to čemo riješiti kako sam rekao ...

Da što se ECU mape tiče i ja mislim da bi trebala bito otvorena verzija jedno što nisam probao ono drugo računalo koje imam uq rezervi od Runnera možda je drugačija mapa 😆

Kad smo kod PureJeta sad se sjetio da i moj brat ima identičan sistem ubrizgavanja na svom Peugeot JetForce TSDI imao je sreče kad ga je kupio isto prije nekih 3 godine bio neispravan stajao od davne 2005 i imao samo 400 km sve je bilo zapeklo netko ga je palio na 24V i uništio ECU pa smo zamijenili komplet glavu sa novim injektorima i kako smo tražili novi ECU brat je naletio na novi Malossi kit 70ccm sa računalom za samo 1000kn i normalno nije mogao reči ne pa je to ugradio gore i mogu reči da je prezadovoljan i prefomanse su odlične....
« Zadnja izmjena: 10 Travanj, 2020, 17:26:07 danijelP7b »

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #9 : 10 Travanj, 2020, 17:41:10 »
Purejet je jako zahvalna mašina, ako barem malo znaš kako radi. I one najskupije dejelove se mož dobiti za normalne pare, jer ga svi bace, kad nešto prestane radit. Ja sam se skoro 100% opremijo tih djelova. A Corector jih ima za sve nas za sledečih 20 godina :laughing7:
Da nisam upoznao na forumu Corectora  i je bi je več par puta bacijo u Savu. I savki put nije se pokvarijo purejet nego sam ja sa idejom po tuningu sjebao.

Na 50 ccm to je skoro zaista vječno. Onaj nosač se može povariti, ne trebaš mjenjat bloka. Ima ti jedan srtučnjak tu na forumu.

Sretno i dalje s njim. :icon_thumright:

http://forum.mojskuter.com/index.php/topic,111004.0.html

Hvala kolega na potpori ali ipak ču ja zamijenit kompletan blok ipak sam ja čovjek u toj struci pa hoču da to napravim kako se kaže po PS-u 😆 ionako imam dva motora u rezervi jedan je kompletan motor a drugi je blok sa radilicom tako da sam se odlučio na to i imam več sve brtve u pripremi za zamjenu 😊

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #10 : 10 Travanj, 2020, 21:30:59 »
I buraz ti ima Peugeota Jet Force 70?  Ideess :D Inace jedan me Jet iznenadio kako ide s Piaggio auspuhom, a ja imam s originalnim i pitomiji je, a takvi su bili i od drugih.
Svakako sve to lijepo preseli, takvo sto se ne moze ponoviti pogotovo na taj nacin.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #11 : 10 Travanj, 2020, 22:03:07 »
I buraz ti ima Peugeota Jet Force 70?  Ideess :D Inace jedan me Jet iznenadio kako ide s Piaggio auspuhom, a ja imam s originalnim i pitomiji je, a takvi su bili i od drugih.
Svakako sve to lijepo preseli, takvo sto se ne moze ponoviti pogotovo na taj nacin.
Da i zaboravio napomenuti da ima također isti auspuh Giannelli Extra V2 ko na mojem sve drugo što se prijenosa tiče je serijala i ništa mu ne fali 😎

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #12 : 11 Travanj, 2020, 12:06:00 »
Evo da vam pokažem kaj je majstor napravio prije mene sanacija boli glava  ;D




I jedna zdrava strana


Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #13 : 11 Travanj, 2020, 12:15:35 »
Ta velika NRG naljepnica dobije prilikom pada, i malkice prednja plastika u razini svjetla. Danas se to da nabaviti, a u krajnjem slucaju izraditi i biti ce to super.

Nrg je tenkić! Jos samo da su mu hidro vilice naprijed, ali tko se ne vozi puno i kome ne smeta nema potrebe.
Jesi vidio za onu caku s busenjem stapova od ovih USD vilica, i onda kroz rupicu krkamo mast unutra?  Osjetno su mekse onda.
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #14 : 11 Travanj, 2020, 13:01:47 »
Da to sa mazalicom nije loša ideja 🖒ipak te prednje vilice s vremena na vrijeme gube mast a i stara mast bi se trebala zamjenit dok ne zapekne i počne cvikat prednja vilica😆.
Nego htio sam pitat za gume ja kad sam ga poservisirao kad je kupljen kupio nove gume u originalnoj dimenziji Mitas MC16 ja koliko se vozim amaterski za mene su ok po suhom i po kiši 😆 kakva su vaša iskustva?

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #15 : 11 Travanj, 2020, 15:16:52 »
Ta Mitas je sasvim OK. Na Aprilii Leonardo je imam straga a spreda MC29. Po smjesi su mi skoro identične ali ima MC16 bolji profil što se tiče trošenja od MC29, koja ima po sredini dijo designa jako glupo napravljen i tu se potriši skoro na 0 a drugdje ima još 2mm. Do 3-4 godine stare rade ko nove, onda ja polako gubim dobar osječaj i prednu sam bacijo skoro nepotrošenu u smeče. Guma je dosta zatvorena na bokovima i nemoguče ju je vozit do samog ruba i kad si u ekstemu voziš je 1cm od ruba ali se skuter super baca u zavoj.

Sad sam na Heidenau i to je sasvim drug svijet smjesa super i jako je odtvorena na bokovima, več na probnoj vožnji, gde se mi nije činilo nešto ekstremno sam je vozijo 0,5 mm od ruba. Guma djeluje optički i stvarno šira za tu dimenziji i malo se teže baca skuter u zavoj ali imaš osječaj sigurnosti. I ima još neka prednost za Mitas, na obojenom djelu ceste Heidenau prije sklizne nego Mitas što mi je čudno, jer na gladkom asfaltu situacija je obrnuta.
« Zadnja izmjena: 11 Travanj, 2020, 15:24:30 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #16 : 11 Travanj, 2020, 15:56:26 »
Hvala kolega na odgovoru za gume još če poslužit sezonu dvije pa ču razmislit za kasnije  ;D
Imam još jedno pitanje u vezi gumene pokrivke za podnicu gledao malo po internetu i pronašao stare zalihe novih gumenih podnica za  mc2 samo me buni ima više kataloških brojeva ali čini mi se da bi broj 494498 trebao odgovarati i na NRG mc3 znam da je i postojao katalog dodatne opreme ali nemogu nigdje pronači 🤔 da mogu potvrdit da je to to




Offline danijelP7b

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 71
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio NRG mc3 PJ
  • MojSetup: STD
  • MojSpuh: Giannelli Extra V2
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #17 : 18 Travanj, 2020, 16:24:46 »
Evo kako ide moj NRG mc3 PureJet sa mojih trenutno 98kg žive vage jedino što nije serijski su rolice 4,5g , opruge kvačila malossi crne i auspuh Giannelli Extra V2  ;D

« Zadnja izmjena: 18 Travanj, 2020, 16:27:46 danijelP7b »

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #18 : 18 Travanj, 2020, 16:55:23 »
Dobro ga vrtis i bas dobro ide, s ovim si preko svakog ogranicenja u gradu :)
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline matija84m

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5079
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zvečaj
  • Moj Skuter: gilera dna
  • Moja Kaciga: vemar
  • MojSetup: Gilardoni 180😉
  • MojSpuh: SM04
Odg: Piaggio NRG mc3 PureJet 2003g
« Odgovori #19 : 18 Travanj, 2020, 18:04:36 »
Fino potegne iz mjesta.
Steta kaj si ga popustil pa opet dal gas.
Mnogo jaka grana, role grama malo,
Tripovat se mora, makar se raspalo.