Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: XENON I TO  (Posjeta: 1372 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
XENON I TO
« : 01 Travanj, 2020, 21:40:56 »
Jucer bio kod frenda u garazi iza posla (nismo se grupirali) pivica nesto poceli sklanjati i tako ako s netko sjeca XENON groznice kada je harala drzavom. u to vrijeme se XENON nasao u automobilskim farovima koji nisu imali lece, VXRevi ma skoro SVI. naravno ni 50ke nije zaobisla ta groznica XENON-8K.

Dao mi je njegove stare xenone koji bi svi trebali raditi, zanima me kako kako bi mogao spojti to bez auta?

npr akumulator od auta i direktno??

ili napravit par zica da imaju osigurac i tako to, nisam bas upoznat previse sa balastima i time svime, htjeo bi ih testirati koji rade i kako rade.

Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6046
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: XENON I TO
« Odgovori #1 : 01 Travanj, 2020, 22:17:03 »
Cek jel imas ti zarulje i balaste ili samo zarulje?

Ako je komplet mozes na aku spojit i ispitat
Ali samu zarulju tako neces upalit.

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: XENON I TO
« Odgovori #2 : 01 Travanj, 2020, 22:59:42 »
Jucer bio kod frenda u garazi iza posla (nismo se grupirali) pivica nesto poceli sklanjati i tako ako s netko sjeca XENON groznice kada je harala drzavom. u to vrijeme se XENON nasao u automobilskim farovima koji nisu imali lece, VXRevi ma skoro SVI. naravno ni 50ke nije zaobisla ta groznica XENON-8K.

Dao mi je njegove stare xenone koji bi svi trebali raditi, zanima me kako kako bi mogao spojti to bez auta?

npr akumulator od auta i direktno??

ili napravit par zica da imaju osigurac i tako to, nisam bas upoznat previse sa balastima i time svime, htjeo bi ih testirati koji rade i kako rade.

Ako imaš sve u kompletu ne možeš ništa zajebat, jer se žarulje i balasti može sklopiti samo na jedan moguči način, jer su konektori tako napravljeni. Imaš na balastu jedan dvopolni konektor (neki balasti imajo mogučnost da tu okreneš konektor da tu mjenjaš kako radi + i - neki ne) i iz balasta po dva konektora posebno. Na žarulji ima ono što ide na te tri konektore  (ne možeš naopako okrenit) i ostaje ti onda još + i -. Na onaj dijo koji ostane  nepovezan ti ide na konektor od tvoje žarulje. Tu možeš spojit direktno na akumulator + i - ako ne radi okreni + i - . Ako ne radi ni u jednom položaju + i - baci u smeče.
« Zadnja izmjena: 01 Travanj, 2020, 23:03:34 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline giannelli

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3272
  • Spol: Muški
  • Warn a brother (WB)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: DBK
  • Moj Skuter: SR50R
Odg: XENON I TO
« Odgovori #3 : 01 Travanj, 2020, 23:41:09 »
Ma znam ih spojit, samo me zanimalo je li moze na akumulator od auta odmah bez osiguraca.

Poanta pitanja je bila hoce li biti prevelik momentalni napon/current ako ide drito na bateriju.

Pa nisam naso sijalice kraj ceste, naravno da ima sa balastima sve kompletno.

Serijski phva ima taj 209ha atomizer što mu je i mana ed ima 211fa atomizer koji je puno pogođeniji zanemarimo klipič 40 i a7 iglu,ler diznu 34

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: XENON I TO
« Odgovori #4 : 01 Travanj, 2020, 23:51:45 »
U toj kutiji moraš pronač da nešto radi. Vidim imaš i h4 led unutra ;D

Spoji to direktno. Samo zbog preventive skidaj - klemu. Neki noviji autu su imali neke probeme (prestali radit briači...) ako balasti nisu bili canbus.
« Zadnja izmjena: 02 Travanj, 2020, 00:00:47 Zigas »
Purejet racing :aprilia: