Ostalo > Automobili

Održavanje EFB akumulatora

(1/5) > >>

ljubo46:
Ekipa moze li se nadoljevati destilirana u ovaj akumulator?

Nasao sam mu cepove ispod naljepnica. Mislim da je agm akumulator posto auto ima start stop sustav?
Ali opet pise na njemu don't open..sta sad

Evo slika
https://postimg.cc/0KwwvvBL

dino73n:
Čak i da nema čepove ispod naljepnice dale bi se izbušiti rupe :) :)



Pa jasno je ko dan. Do not open znaci do not open i nema tu nikakve politike. AGM se ne dopunjava elektrolitom jer je hermetički zatvoren i ne može ni ispariti. Kad crkne crko je i idemo dalje.

Sent from my Mate10pro using TapatalkPro

robyakarider:
a si gledao ako fali tekucine?
ako nije gel ne vidim zasto se ne bi moglo, efb bi trebala biti obicna kiselina
koliko je star?
efb je, koliko sam skuzio to je malo slabije od agm-a, tj jeftinije

to sta vw napise do not open mi ne znaci nista  :icon_biggrin:

Zigas:
Na svima to piše. Ali ja jih uvjek odtvaram i dodajem destiliranu vodu. Neki se odtvaraju teže neki lakše ali se svi. Čak jim je označeno do kuda treba sipati. U rupi je jedam plastični dijo i on mora da bude na razini gladine.  Svi moji akumulatori traje 8+ godina. Imam 8 godina star auto i u to vrijme sam sugurno u akumulator sipao 2dl destilirane vode, da je na pravoj razini.

Ni jedan akumulator  na kiselinu ili gel nije i ne smije biti hermtički zatvoren svi imaju neku oddušak. Gel samo pravi funkciji kiseline i produši vjek akumulatora je se teže celice stisnu/spoje i naprave stik i teže izhlapi. On stvarno ne treba oddzavanje. Imam neke gel Fiamm za sunčanu elektrarnu i njima je predvidenih 15 godina.  Ali i oni imajo oddušak.

TAB (Topla) mi je stranka i sa njihovom razvojnim ižinjerom sam pričao. Zakonski mora da piše brez odtvaranja, jer je unutra kiselina....

Svi koji smo ikad imali kemiju u školi znamo da vodu ne smijemo sipat u kiselinu, obrnuto bi išlo. Zve radi varnosti.

Radite to, ali budite oprezni!!!

ljubo46:
Aha a vraga se ja razumijem u aku..nesto malo..hahah
Sta znaci to efb?
Aku je ok i sve ali auto mi dosta stoji pa ga nadopunjavam s punjacem iz lidla. I vidim da ima rupe pa sam mislio otvoriti i nadolit ako treba i moze pa sam vas isao pitati.
Aku je iz 2014 godine

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju