Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Satralo me zeru  (Posjeta: 2452 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Satralo me zeru
« : 17 Ožujak, 2020, 16:53:16 »
Jucer se vozikam 20kmh uz Velesajam prema burger baru, lik ispred mene se vozi 15kmh. Krenem ga propisno obilaziti s ljeve strane i kad sam mu bio na pola auta lik samo smota na ljevo i "zatvori" me. Zakocio taman da ne preletim i malo izbjego, on zakocio cim me vidio tj desetinku prije udara. Udarim ga desnom plastikom u branik. Skuter pao na desni bok a ja sudeci po bolovima na desno guz, desno rame i desni dio kacige. Ne boli jako i danas vec popusta.
Njemu auto od mame. Ima kasko. Zvao je policiju na savjet mame. Dosli za pol sata. Napuhali oba 0.0. Njemu odma ispisali i naplatili kaznu. Meni dali podatke njegovog osiguranja i rekli da za par dana odem po zapisnik i onda kod procjenitelja.
Plastika podnice, prednja plastika, maska, vjerojatno kopce fara, plastika ispod volana di je pretinac, retrovizor, desna bocna plasrika, poguljen Puig vizir, plasticni pokrovi auspuha, podrapana Termoscud dekica, poguljena kaciga i vizir i ne radi mehanizam spustanja zatamnjenog vizira, malo poguljena plasticna zastota na rukavici i malo oguljena jakna.
Na ozljede mi se neda nista ganjati jer mi se neda po bolnicama sad u ovoj situaciji hodati, ali mi je plan traziti sve nabrojano osim mozda rukavica i jakne novo. Javim kad rjesim kak sam prosao;-)
Ak neko zna iz prve ruke kak stoje s refundiranjem opreme (vizir, kaciga, jakna, rukavice, dekica)
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #1 : 17 Ožujak, 2020, 17:21:06 »
Da. Ako dokažeš, de je to posljedica te nesreče. Moraju ti kriti troškove do povrataka stanja prije nesreće i kriti sve ostale troškove, koje si zbog toga imao.  To važi za sve zemlje, gde je AO (automobilska odgovornost) obavezno osiguranje (skoro sve zemlje svijeta).
« Zadnja izmjena: 17 Ožujak, 2020, 17:24:52 Zigas »
Purejet racing :aprilia:

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #2 : 17 Ožujak, 2020, 17:52:34 »
Brz oporavak od natucenja. Znaci prosao sam cijelu zimu tako mirno i spokojno, przio po 100 pp onim zimskim kisama, nikakvih problema. A sad, ludnica ispod 30kmh.

E jucer je bas bio extreman dan, kao da je sudnji, ne znam koliko naleta na mene i oduzimanja prednosti pri samom kretanju. Jedan je istao bez retrovizora... fakat nisam mogao vise kulirat. Brijem da je uspio zapamtit regu, al zaboli me. Jebiga zivi se prebrzo pa ekipa ugradjuje letve volana za drift, tako da mogu promjeniti smjer kretanja brze nego odbijeni metak.
« Zadnja izmjena: 17 Ožujak, 2020, 17:55:09 Corector »
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #3 : 17 Ožujak, 2020, 18:51:13 »
Slikaj odma ozljede i slikaj si odjecu koja je ostecena i motor u detalje.
Na slikama ukljuci da se prikazuje datum i vrijeme i prilozi dokumentaciji kod osiguranja.
Kaj se tice vozila najbolje odma na ovlasteni i uzmi procijenu  ili nek oni odma resavaju pa racun osiguranju.

Bitno je da azurno dokumentiras sve svoje troskove i stetu  i to sa dokumentacijom ( racuni, ponuda popravka vozila, ponuda za cijenu potrgane zastitne opreme itd.)

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #4 : 17 Ožujak, 2020, 20:09:37 »
Thx. Ovo sa slikanjem ozljeda i svega je dobar savjet. Danas se bacam u fotkanje.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Oliverxxx

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 214
  • YearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Sf2
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #5 : 17 Ožujak, 2020, 20:19:23 »
Slikanje ozljeda ne vrijedi bez lječničke dokumentacije.
A mislim da polica osiguranja vrijedi samo za vozilo ali ne i za opremu (jakna, kaciga...) treba otiči kod osiguravatelja i pitati.

Offline dario007

  • moderator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7006
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nrg 180,2x SP180
  • Moja Kaciga: X-lite x661
  • MojSetup: OEM+
  • MojSpuh: Pia-SM06,Jollymoto
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #6 : 17 Ožujak, 2020, 20:21:16 »
Ujeo vuk magare,izvuci sve sto mozes izvuci da si bar tu opremu pokrijes.
Ne vozi brže nego što tvoj andeo čuvar može letjeti!!!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #7 : 17 Ožujak, 2020, 20:55:29 »
Ak neko zna iz prve ruke kak stoje s refundiranjem opreme (vizir, kaciga, jakna, rukavice, dekica)

Ja prijavio stetu i za to kad sam imao sudar i dobio odstetu. Jakna i kaciga: dobio oko 3500kn prije 8 godina, trebalo je samo predocit racun od robe ili pokazat cijenu u nekom ducanu
« Zadnja izmjena: 17 Ožujak, 2020, 21:00:57 3alfa3 »

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #8 : 17 Ožujak, 2020, 22:52:15 »
Slikanje ozljeda je opcija jer momentalno doktori ne primaju nikoga ko nije zivotno ugrozen u obradu zbog epidemije bolesti.
Nitko nije duzan sam svoj zivot i zdravlje ugrozavati dodatno da bi nekome zadovoljio praznu birokraciju.
Zato ce ti i stetu na zastitnoj odjeci i predracune popravaka i nabavka nove odjece priznati kao i tjelesne ozljede.
Nisi odjelo mogo poderat i kacigu bez da si bio u njoj i  sam sebe sj#bo za sta imas i policijski zapisnik i s obzirom da mu je naplacena kazna priznao je krivnju za djelo tako da si ti u pravu samo nesmijes zajebati s azurnosti papirologije .

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #9 : 18 Ožujak, 2020, 01:01:30 »
Skuter i opremu cu ganjati odstetu na najjace ali ozljede kao sto sam rekao necu zbog trenutne situacije. Realno sam raskrvario glezanj i imam par poguljotina na nogama. Nabio dupe al vec polako prolazi- jos zeru sepesam al sam sad vozio bic po brdima i ide bez problema. Udario desno rame i malo boli al beznacajno. Istego vrat kad sam lupio glavom tj kacigom. Nista strasno. Razmislio sam i to je konacna odluka.
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #10 : 18 Ožujak, 2020, 06:09:29 »
Skuter i opremu cu ganjati odstetu na najjace ali ozljede kao sto sam rekao necu zbog trenutne situacije. Realno sam raskrvario glezanj i imam par poguljotina na nogama. Nabio dupe al vec polako prolazi- jos zeru sepesam al sam sad vozio bic po brdima i ide bez problema. Udario desno rame i malo boli al beznacajno. Istego vrat kad sam lupio glavom tj kacigom. Nista strasno. Razmislio sam i to je konacna odluka.

Za te oylijede pitanje jel bi dobio išta. Eventualno potres mozga, recimo, na tren si izgubio svijest, poslije povracanja itd. Al nekak mislim da bez medicinske dokumentacije nis od toga.

Za skuter i opremu nebi smjelo bit problema. Meni je dosao procjenitelj u garazu, pogledao motor i opremu, poslikao, sastavio zapisnik i uredno sam dobio novce.
Zza ozlijede sam dobio niti polovicu, a ostatak ganjao sudski i izganjao (2 godine trajalo)

Offline balki

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1537
  • Spol: Muški
  • idemo dalje...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Sportcity X50ie; X=3
  • Moja Kaciga: Nolan N80.8
  • MojSetup: Nadasve funkcionalna nakupina djelova
  • MojSpuh: Akrap
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #11 : 27 Travanj, 2020, 14:07:47 »
Dobio prvu ponudu na koju sam prigovorio. Drugu su pojačali za cca 100€ i na tu sam pristao. Skoro 9k će isplatiti za skuter (totalka- procjenili da skut vrijedi 12800kn) što u biti nije puno jer bi više koštale sve oštećene plastike da se nove kupuju (skupe su neke papreno). Uz to će još isplatiti za kacigu N87 900kn, dekicu 500, rukavice 350, jaknu 500 i tenisice 250 (za opremu računaju amortizaciju pa su zato takve cifre).
Većinu oštećenih plastika sam naručio preko njuškala sa Brača za 1800kn a ostalo ću tražiti pomalo...
Stvarni život je iluzija izazvana odmakom od tastature

Offline Zigas

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trbovlje/SLO
  • Moj Skuter: Aprilia SR 70 R
  • Moja Kaciga: GIVI
  • MojSetup: Malossi MHR Replica/Purejet
  • MojSpuh: Leo ZX
Odg: Satralo me zeru
« Odgovori #12 : 27 Travanj, 2020, 15:07:54 »
Dobio prvu ponudu na koju sam prigovorio. Drugu su pojačali za cca 100€ i na tu sam pristao. Skoro 9k će isplatiti za skuter (totalka- procjenili da skut vrijedi 12800kn) što u biti nije puno jer bi više koštale sve oštećene plastike da se nove kupuju (skupe su neke papreno). Uz to će još isplatiti za kacigu N87 900kn, dekicu 500, rukavice 350, jaknu 500 i tenisice 250 (za opremu računaju amortizaciju pa su zato takve cifre).
Većinu oštećenih plastika sam naručio preko njuškala sa Brača za 1800kn a ostalo ću tražiti pomalo...

Super :icon_thumright:
Purejet racing :aprilia: